PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki Gs 500'ü Gs 500 F yapmak

SmirnouF
14 Nisan 2011, 00:50
arkadaşlar bildiğiniz üzere gs 500 f modeli türkiyede satılmayan bi model , peki standart bir gs 500'e grenaj döktürüp F'e çevrilme imkanı varmı sizce ?

babaçi
14 Nisan 2011, 00:51
sinan bence olmaz diye birşey yoktur....

maliyeti ne çıkar bir ön araştırma yapmak lazım

acayüp
14 Nisan 2011, 00:56
ebaydan yan sanayi 500f grenajlarını alıp takabılırsın. Daha uygun ve daha güzel olur.
600rr 1000rr gibi motorlar için komple grenajlar cok uygun fıyatlara gordum . Mutlaka 500f içinde vardır

alp_tunay
14 Nisan 2011, 01:00
Ne acaip adamlarsınız.... Harf takıntınızı anlamanın imkanı yok....:P
GS500T yap bence..... :queen::queen:

SmirnouF
14 Nisan 2011, 01:14
sinan bence olmaz diye birşey yoktur....

maliyeti ne çıkar bir ön araştırma yapmak lazım
abi acaba döktürme grenaj yapılsa maliyet ne çıkar ? bana özellikle bu lazım :)

ebaydan yan sanayi 500f grenajlarını alıp takabılırsın. Daha uygun ve daha güzel olur.
600rr 1000rr gibi motorlar için komple grenajlar cok uygun fıyatlara gordum . Mutlaka 500f içinde vardır
kafa , 2 yan ve far toplam 450-500 dolar çıkıyor ebay'da :pr:

Ne acaip adamlarsınız.... Harf takıntınızı anlamanın imkanı yok....:P
GS500T yap bence..... :queen::queen:
yeni bi çığır açmak istiyorum abi , doğan görünümlü şahin efsanesini yeniden canlandırıcam :P F görünümlü GS :queen::queen:

yürekçe
14 Nisan 2011, 01:28
bir dönem çok uğraştım, araştırdım.
türkiyede en baba grenajcılarla bile görüştüm, ama türkiyede olmadığı için kalıbı yok :)
başka marka uymuor.
ebay'dan getirtebilirsin ama aliyeti yüksk olduğundan gümrük problemi doğabilir.
ebay için zeda3000 ile görüş. o çok çeşitli parça getirtiyordu, yardımcı olabilir.

bir de oradan gelen grenaj parçalarının bağlantı demir ve vidalarına da dikkat et.
yalnız, en önemli husu olan hava soğutmalı olan gs500'e grenaj tavsiye etmeyen kaliteli bir ustam da vardı.
bu sitede gsinanç( gs500 topiğinde sıkça yazar) var, sahibinden de ilan koymuş, geçenlerde gördüm. yağ radyatör kiti takmıştı gs500 e.
bir danış bakalım :)
onca araştırmamaın sonucu da bu. bir gelişme olursa haber et, en bir gs500 daha alayım hocam ;)

SmirnouF
15 Nisan 2011, 00:30
bir dönem çok uğraştım, araştırdım.
türkiyede en baba grenajcılarla bile görüştüm, ama türkiyede olmadığı için kalıbı yok :)
başka marka uymuor.
ebay'dan getirtebilirsin ama aliyeti yüksk olduğundan gümrük problemi doğabilir.
ebay için zeda3000 ile görüş. o çok çeşitli parça getirtiyordu, yardımcı olabilir.

bir de oradan gelen grenaj parçalarının bağlantı demir ve vidalarına da dikkat et.
yalnız, en önemli husu olan hava soğutmalı olan gs500'e grenaj tavsiye etmeyen kaliteli bir ustam da vardı.
bu sitede gsinanç( gs500 topiğinde sıkça yazar) var, sahibinden de ilan koymuş, geçenlerde gördüm. yağ radyatör kiti takmıştı gs500 e.
bir danış bakalım :)
onca araştırmamaın sonucu da bu. bir gelişme olursa haber et, en bir gs500 daha alayım hocam ;)
abi gerçekten çok sağol bilgiler için , gerçekten çok işime yarıyacak bu bilgiler . özellikle kalıp olmadığı için grenaj dökülemiyo olması sorunumun cevabıydı :) ayrıca dediğiniz kişilerle en yakın zamanda iletişime geçicem , bi gelişme olursada yazarım buraya :)