PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyo 250r & kanuni 250r kullanıcılar birkaç kucuk soru??

road_ends
12 Nisan 2011, 02:30
1.Kanuni için enjeksiyonlu diyenler var bide enjeksiyonu yok diyenler..allah aşkına kesin net bi cevap versin birisi, mumknse enjeksyonu gozleryle goren birisi(enjeksiyonlu gelip kanuninin soktutugune kadar havadisler mevcut)...
2.red-line kesici diyorlar ama herkes olmadıgını iddaa ediyor??
3.ithal olmasına,kanuni uretmemesine ragmen niye herkes bu kadar sorun cıkarmasndan oturu kanuniye sovuluyor keske hyo alsaydım diyor ve hyocular sıkıntı yasamadıklarını soyluyor?(kalite farkı varmı?)
4.kanuni elini attıgını kurutuyor derken ne kastediliyor?
5.gercekten bu 2 motor hakkında bilgisi olanlar acaba hangisini secerlerdi?2 ay sonra 2.el almayı dusunuyorumda=)

Zippo's
12 Nisan 2011, 02:47
Sende benim gibi almayı düşünen ama aynı soruları aklından geçirenlerdensin demek ki :) Vallahi benimde net bir bilgim yok bu konuda.Forumda kullanmış bir arkadaşım var hyo 250 r Semih kullanıcı adını hatırlayamıyorum ama tatlı mı tatlı sarı bir hyosu vardı :) onla konuşmuştuk zamanında bana 2. el 2007 15.000 i geçmemiş hyo al demişti 2008'den sonra kanuniye geçtiği için.

Umut7
12 Nisan 2011, 08:31
Sorularının cevabı bu başlığın içinde mutlaka vardır. Burayı takip edebilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10439-hyosung-gt-250-r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

Goktug
12 Nisan 2011, 12:31
GT250R enjeksiyonludur üstündede kocaman EFİ yani enjection fuel inject yazıyo
11400 de kesiciye giriyor artık motor
kore malıdır ve bazıları suzukiyede motor yaptığımıydı yanlış hatırlamıyosam öyle bişey olduğunu söylüyer ayrıca kore malıda kötü değildir tabi 250cc motoru 600cc gibi kullanmazsan
herkes etiketine bakıyor gibiben dahil st kanuni yazması sinir bozuyor o kadar şık bir motorun üstüne herkes bakıcak ve ne görsünler kanuni arması bu tabi sinir bozucu bişey :)
bu motor zaten hyosung sadece global motor ile olan bi karışıklıktan dolayı böyle ve kanuni etiketi basılaqrak satıldığı için dava hala sürüyormuş bildiğime göre

scorpi0
12 Nisan 2011, 14:45
Kanuni'ye sövülmesinin sebeplerinden birisi de parça fiyatlarını çok yüksek tutması ve parça temininde problem çıkarması (özellikle eski Hyosung motorlara).

İyi bir çıkış yakalamış olan Hyosung marka imajını alaşağı etmesi de tuzu biberi.

road_ends
12 Nisan 2011, 16:42
peki performans açısından ne olur acaba tmm enjeksiyon daha seri olur ama kullanlar bi fark gormediklerini soyluyorlar.Ve 2.el fyatlara bakıcak olursak ara da arada 1000 ila 1500 tl arasında bir fark var sizce bu farka degermi kanuni??? p/f 'da onemli.