PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : manifolt hakkında yardımlarınızı bekliyorum

omerowen
12 Şubat 2006, 23:16
motorumu yeni almıştım gecen gün servise gittim usta kalabalığım dedi zealsun zs125-47 marka motor durduğu yerde bur bur bur ediyor sebebini sordum manifolt sıkıyor dedi manifoltu çıkartırsam eğer motorun rahatlar çok çevik ve atik olur dedi sesi felan kesilir dedi acaba haklımı usta bu konuda burdaki ustalardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

Khutuck
12 Şubat 2006, 23:20
Emme manifoldu mu egzoz manifoldu mu?

ylmzzz
12 Şubat 2006, 23:21
madem çıkartılacak neden koymuşlar düşün bence önce :mrgreen:

omerowen
12 Şubat 2006, 23:23
eksozdan kesecez dedi eksoz manifoltu motor rahatlıyacakmış çoğu kişiye yapmış hepsi teşekküre geliyormuş

ylmzzz
12 Şubat 2006, 23:29
motor rahatlar belki bilemem ama ses ve çevre açısından sağlıklı olmaz bence

Khutuck
12 Şubat 2006, 23:31
Manifoldu sökerse egzozu da sökecek demektir. Silindirden direk dışarı çıkış mı verecek bu "usta"??

omerowen
12 Şubat 2006, 23:35
usta valla su konuşma gecti aramızda usta dedim böyle ses var dedim çalıştırdı bur bur bur durduğu yerde ötüyordu böylr işte manifoltu çıkartırsam dedi motorun daha atik çevik olur dedi rahat olur dedi ses felan çıkmaz dedi bi çok kişininkini sökmüş hepsi teşekküre geliyormuş

vlad1462
12 Şubat 2006, 23:35
manifoldu nasıl sökermiş yaa.böyle saçmalıkmı olurmuş.motor egzoz olmadanmı gidicekmiş.ya ortada bi yanlış anlaşılma var.yada o adam işle alakası olmayan biri.manifoldu söküp ses nasıl kesilir.polis çevirip motoru bile bağlar gürültüden.ayrıca motorun dengesiz çalışır ve güçten düşer.o şahsa söyle yaptığı işi daha ciddiye alarak yapsın,yada bıraksın.böyle saçmalıkmı olur yaa.sana başka bi servise gitmeni öneririm.
motorundaki sesin nasıl bişe olduğunu bilmiyorum.duymadan bi yorum yapamama ama adam akıllı bi tamirciye göstermende fayda var. böyle saçma sapan insanlara elletme motoru:cat:

ylmzzz
12 Şubat 2006, 23:38
bence sen ustanı değiştir. kendin yapsan bile daha iyisini yaparsın. adı üstü egzoz susturucusu. olmazsa nasıl susacak bu motor :mrgreen: