PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 zamanli scooter calismiyor

Djnkt
28 Mart 2011, 22:30
Herkese selamlar
benim 2 zamanli scooterimda garip bi sorun var yolda giderken sesi degisti birden sanki egsozu patlakmis gibi yada hava filtresi yokmus gibi ses gelmeye basladi egsoza filtreye baktim hepsi normal yerinde ve bu olaydan sonra motoru calistirinca ilk basta normal calisiyor seside normal sogukken sehpada gazda yiyor yalniz ustune binip gaz verince oksuruyor gitmiyor gene o ses gelmeye basliyor stop ediyor ve stop ettikten sonrada o gun birdaha calismiyor bazende hic calismiyor heryerini kontrol ettim benzin normal geliyo kivilcim var buji yeni silindir piston saglam karburatorude soktum temizledim birsey degismedi ne olabilir bunun sebebi? herkese tesekkurker

Alp34.5
28 Mart 2011, 22:53
kablo kesilmiş ve kısa devre yapıyor olabilir en basit ihtimal.

syn022
28 Mart 2011, 22:58
2 zamanlı motorunuza yağı karıştırarak koyuyorsanız burda bir yanlışlık olabilir. Aynı sorun başıma geldi motor tekledi normalde çalışıyordu üstene binip gaz verince stop ediyordu. Yağ fazla gelmişti bende. Benzin aldım çalkaladım biraz sonra epey duman attı ama sorunum çözüldü. Eğer buda olmazsa bujiyi söküp bak her ne kadar yenide olsa fazla yağ bujiyi yakabiliyor. Yağ yanmayıp bujiyi karartıyor. Bu da ateşleme yapmamasına sebep oluyor.