PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakam yolda düşmüş.Bundan sonra nasıl bir yol izlemem lazım.

BurakASLAN
26 Mart 2011, 23:18
Başlıkta belirttiğim gibi plakam düşmüş ve ben bunun farkına varmadım.Bundan sonra ne yapmam lazım?Nereye giderim ne kadar para veririm.Yardımcı olursanız sevinirim.

Acil112
26 Mart 2011, 23:23
ilk iş "zaman kaybetmeden" karakola gidip plakanın düştüğü söylemen. Sonra sana bir evrak verirler plakanı yaptırıp mühürletirsin. sadece 15-20 lira plaka ücreti ödersin. benim da başıma gelmişti.

scorpions_59
26 Mart 2011, 23:24
şaka mı? hocam

BurakASLAN
26 Mart 2011, 23:25
ilk iş "zaman kaybetmeden" karakola gidip plakanın düştüğü söylemen. Sonra sana bir evrak verirler plakanı yaptırıp mühürletirsin. sadece 15-20 lira plaka ücreti ödersin. benim da başıma gelmişti.

Yarın sınava gideceğim için polis karakoluna şuan gitmem imkansız. :salut:
Yarın sınavdan sonra gitsem olur mu acep ?

takendy
26 Mart 2011, 23:25
geldiğin yolu izlemen lazım :) belki bulursun :)

yakın bir karakola ruhsatla git zabıt tuttur sonrada o zabıtla trafik şubene git orada işini halledersin...

BurakASLAN
26 Mart 2011, 23:33
geldiğin yolu izlemen lazım :) belki bulursun :)

yakın bir karakola ruhsatla git zabıt tuttur sonrada o zabıtla trafik şubene git orada işini halledersin...

Geldiğim yolu izledim. :salut: bulamadım. Yarın gidip düşürdüm diye söylerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

şaka mı? hocam

Evet şaka.Milletin vaktini çalmak için buradayım.

jawa
26 Mart 2011, 23:34
Karakola gitmene gerek yok. Trafik tescil şubesine git orada kayıp plaka için fotokopi ile çoğaltılmış başvuru formu olması lazım.Herhangi bir trafik takipçiden de alabilirsin.Ücret istememesi lazım.Altı üstü bir fotokopi.Formu doldurup imzalıyorsun.Görevli memura veriyorsun.Sana yeni plaka bastırman için bir kağıt yazıp veriyor.O kadar.Buraya kadar hiçbir yerde para ödenmiyor. Sadece plakanı bastırmaya gittiğin yerde tek plaka için para ödüyorsun. 15 lira civarında bir şey olması lazım.

Aaa sen Karşıyaka'daymışsın, dur bi dakka. :)

Girne caddesine anadolu caddesi tarafından girildiğinde ilk sağdaki kavşaktan içeri girersen ilçe emniyet müdürlüğü binasını solunda görürsün.Girne caddesine 500 metre falan.Bilmeyen olur diye tarif ediyorum, belki sen biliyorsundur.Bu binanın 1. katında trafik şubesi var.Tüm ruhsat ve ehliyet işleri burada yapılıyor.

Plaka bastırılan yer Yenişehir'de.Fuar 9 eylül kapısını geçince yani basmane tren garı önündeki kavşaktan sola dönüp düz devam ediliyor.Yol ileride aşağıya doğru giriyor.aşağı girilmeyecek, sağa ayrılıp yukarıda kalınacak.:) Orada bilmemne otel var, ismini unuttum.onun olduğu sokağa sağa girilecek.Sokak içinde 500 metre ileride sağda.

scorpions_59
26 Mart 2011, 23:36
Geldiğim yolu izledim. :salut: bulamadım. Yarın gidip düşürdüm diye söylerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

Evet şaka.Milletin vaktini çalmak için buradayım.

çalma zaman sakat.

takendy
26 Mart 2011, 23:36
Karakola gitmene gerek yok

karakola gitme işi kaybolan plakanın herhangi bir suça karışması ihtimaline karşıdır.
yeni plaka çıkartmak için değil

deadline
26 Mart 2011, 23:49
Motorda tek plaka olduğu için kayıp veya çalınma durumunda tutanak tutturmak şart yeni plaka için. Bu tutanak olmadan trafik şube yeni plaka vermez. Arkadaşın anlattığı çift plakalı araçlarda tek plaka kaybolduğunda yapılan işlerdir. Aynı zamanda görgü tutanağı da düzenlenir. Trafik şubede tutanakla gidilir, matbu bir dilekçe doldurulur, ruhsat ve nüfus kağıdı fotokopisiyle verilir ve plaka bastırmak için sevk alınır, plaka bastırıldıktan sonra mühür vurdurulur ve iş biter.

chopperrider
27 Mart 2011, 00:23
geçen hafta içi plaka çıkarttırdım. karakoldan zabıt şart değil. trafik tescile gittim plaka bastırma fişi aldım gittim 9.50 tl karşılığında plakamı bastırttım, sonra emniyete geri götürüp mühürlettim.

jawa
27 Mart 2011, 00:30
Bu tutanak olmadan trafik şube yeni plaka vermez.

Bana verdi. :)

En son plaka basıldıktan sonra tekrar trafik şubeye dönüp damga basılması gerekliliğini unutmuşum, iyi oldu hatırlatma.

Güya bürokrasi azalmıştı.Bunu söyleyenler kendileri plaka çıkartsınlar önce, ondan sonra konuşsunlar.

------------

Yukarıdaki tarif kafa karıştırıcı oldu galiba.Görsel destekle şöyle:

Karşıyaka ilçe emniyet müdürlüğü
http://img508.imageshack.us/img508/3190/iletre.jpg

Plaka basım atölyesi
http://img291.imageshack.us/img291/2440/plaka.jpg

Plaka basılan sokağın girişindeki otelin adı "Kocaman Oteli" imiş.

BurakASLAN
28 Mart 2011, 16:02
Ohaaa taaa oraya mı gidicem ben yaaa. :/ Lanet olsun.

Acil112
28 Mart 2011, 16:11
taa oraya derken:silent: sana ne kadar uzak, nerde yaşıyosun? Denizli'de falan mı?:mrgreen: motosikletle çok da zor olmasa gerek...

Otoburkaplan
28 Mart 2011, 17:52
polisten uzak

Raphae1
28 Mart 2011, 18:00
karakola gitme işi kaybolan plakanın herhangi bir suça karışması ihtimaline karşıdır.
yeni plaka çıkartmak için değil

:cat::cat::cat: Sonra sakata gelme

BurakASLAN
28 Mart 2011, 21:12
Polise haber verdim Raphae1

Harita bizim burası ama işlem uzun diye öyle dedim.Seve seve çıkacak plaka Acil112

BatuhanK
16 Nisan 2015, 18:25
Hort. Plaka kayıp işlemi için motosiklette yeni plaka çıkarılması gerekiyormuş. Ruhsatın iki sayfası değişecek, iki kağıt parçası yaklaşık 180 tl + plaka basım 15tl. Toplamda 200 tlye yakın bir masrafı varmış. Yapacak bir şey yok, mühürsüz plaka akar. İki kağıt, bir metal plakaya 200 tl veremem

Oldjack
16 Nisan 2015, 18:35
Hort. Plaka kayıp işlemi için motosiklette yeni plaka çıkarılması gerekiyormuş. Ruhsatın iki sayfası değişecek, iki kağıt parçası yaklaşık 180 tl + plaka basım 15tl. Toplamda 200 tlye yakın bir masrafı varmış. Yapacak bir şey yok, mühürsüz plaka akar. İki kağıt, bir metal plakaya 200 tl veremem

hayır abi öyle bişey olamaz. Plakayı bastırıp tutaunak falan filan işte.

BatuhanK
16 Nisan 2015, 18:51
Emniyette iki ayrı memura sordum, aynı cevabı verdiler. Arabada plakalardan biri düştüyse yenisi basılıyormuş, ikisi birden kayıpsa yenisi çıkartılıyormuş

Oldjack
25 Nisan 2015, 11:40
Emniyette iki ayrı memura sordum, aynı cevabı verdiler. Arabada plakalardan biri düştüyse yenisi basılıyormuş, ikisi birden kayıpsa yenisi çıkartılıyormuş

bunu yazdıktan bir gün sonra plakam düştü inanamıyorum. :pr::pr::pr: