PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr 125 kdz ereğli- yalova

aksoyy
22 Mart 2011, 01:29
arkadaşlar size birşeyde danışcam çarşamba günü bi yalova seyahatı yapıcam ybr ile daha önce hiç bu güzargahı kullanmadım iki seçenek var da rotada ya otoban yada d100 kara yolu tercihim d100 karayoluda. düzce izmit arası bu yolun durumu nasıldır bi bileniniz varmı o yoldan giden varmı hiç yakın zamanda tahmini hızım 70-80 olacak çok sıkıştırmıyacam motoru zaten egzosun susturucusu yok 90 gelince deli gibi bağırıyor benimde hoşuma gitmiyor motor zorlanıyormuş gibi hissediyorum bu hızlarda sıkıştırılırmıyım d100 de yada otobanda tecrübesi olan rica etsem bi bilgilendirsin benide

Red_Kit
22 Mart 2011, 02:12
Her hafta Düzce İstanbul arası seyahat yapıyorum.Çoğunluk Ybr ile hemde :D otobanın tek avantajı 70 km/h hıza kitlenip İzmit'e kadar gidebilmeniz D100 de ise bazen yavaşlamanız gereken durumlar oluşabilmekte.Kısaca her 2 yolda güzel problemsiz.Ama otobanda yolculuk monotonlaşabiliyor :=) İyi yolculuklar .....

aksoyy
22 Mart 2011, 02:35
teşeşkkr ederim bilgi için otobanda şıkıştırılıyormusunuz kamyon veya otobusler tarafından benim için asıl düşündüğüm bu

Red_Kit
22 Mart 2011, 02:53
Elbette otobüs ve kamyonlar sıkıntı yaratabiliyor bazen fikrimi sorucak olursanız eğer D100 derim daha keyifli otobanda çok sıkılıyor insan

aksoyy
22 Mart 2011, 02:59
teşekkür ederim benimde asıl düşüncem d100 karayoluydu senin bunada destek vermen kesin karar vermemi sağladı

not: güzargah üzerinden hareket eden olursa ben sabah 9.30 gibi yola çıkacam ereğliden 70-80 km hızlarla seyahat edicem yolumun üstünde seyaht eden olursa bana eşlik etmesinden büyük zevk duyarım

Red_Kit
22 Mart 2011, 03:14
Rica ederim kazasız belasız arızasız hayırlı yolculuklar sana :=)

aksoyy
22 Mart 2011, 17:12
güncel...

güzargahı kullanan balka birisi olursa beraber de gidebiliriz

F54
22 Mart 2011, 17:28
d100 karayolunu kullanırsan herhamgibir sıkıntı olmaz yollar gayet ii ben izmite yolavaya giderken hep d100 kullanırım kafana göre takılırsın sapancada oturur bi çay içersin göl kıyısında ama hava birz soğuk bence

motoseyyah
22 Mart 2011, 17:29
23 mart çarşamba mı yoksa haftaya çarşambadan mı bahsediyorsun.Şu anda rahatsızlığım sebebiyle hastanedeyim .Çarşamba yada perşembe taburcu olacağım . Eğer taburcu olursam Yalova'da bana uğrayabilirsin.Özel mesajım açık.

aksoyy
22 Mart 2011, 17:34
23 mart çarşamba mı yoksa haftaya çarşambadan mı bahsediyorsun.Şu anda rahatsızlığım sebebiyle hastanedeyim .Çarşamba yada perşembe taburcu olacağım . Eğer taburcu olursam Yalova'da bana uğrayabilirsin.Özel mesajım açık.

teşeşkkür ederim kesin uğrayacağım bu çarşamba yola çıkıyorum yani yarın sabahdan erkenden çıkıyım yola diyorum 9.30 gibi çıkarım d100 kara yolunu kullanacam aynen arkadaşın dediği gibi hanımın hazırlayacağı "pohçalarımdan" yerim ii olur havalar birazdaha güzel olsaydı çok daha ii olurdu ama nasip bakın arkadaşlar taze pohça var bu güzargahta olanlar kaçırmasın bence beni :mrgreen:

Ramazan Can
22 Mart 2011, 17:40
d100 bence daha iyi.. en azından otobana göre daha a< rüzgar daha fazla konaaklama yapabiliyorsunuz...

hız delisii
22 Mart 2011, 21:04
Cay hemşerim hayırlı yolcuklar.

aksoyy
22 Mart 2011, 21:17
Cay hemşerim hayırlı yolcuklar.

çaylar senden mi ne demek istedin anlamadm:P

eroldayı
22 Mart 2011, 23:13
27/11/2010 günü saat 06;30 da çevizlibağ topkapıdan iki motor bende kanuni enduro arkadaşımdada cbf 250 vardı d 100 den gerededen eskipazar karabük safranbolu bartın amasra,amasrada konakladık sabah amasrayı gezdik zonguldak k.eregli akcakoca düzce ver elini istanbul yaklaşık 900 km yol yaptık motosikletin gidemiyeceği yer yoktur yeterki sen kendini hazır hisset,yolun açık olsun

aksoyy
25 Mart 2011, 04:37
arkadaşlar yalovaya geldim çarşamba günü yolculuk çok güzeldi bi tek düzcede birazcık totom dondu durup egzozda elimi ısıtmak zorunda kaldım fena bi soğuk vardı onun haricinde yolculuk mükkemmel geçti birde yaşadığım sıkıntılar sapanca gölünde mola vermek istedim biratane bile tesis bulamadım oturup afıyetle hanımın hazırladığı pohçalardan yiyemedim anca benzinlikde o işi hallettim ve hayatımda ilk kez böyle birşeyle karşılaştım yol boyunca sapancadan sonra benizinimin bitmek üzere olduğunu farkettim ve tam 4 benzin istasyonunda gittim hiçbirinde benzin kalmamış okadar çok şaşırdım ki bi ara hatta dedim bunların bana bi garezimi var nasıl benzin olmaz aklıma sonra benzinde olan indirim geldi dedim millet stok mu yaptı naptıki :P neyse en son girdiğim benzin istasyonunda ismi ne olduğu belirsiz girdim yine aynı cevabı aldım sonra diğer eleman geldi dedi var abi var dedi kıllandım iyicene dedim 5 liralık at ozaman sen dedim izmite geldim orda shelden aldım yarın sabahdan da geri dönecem bu seferde aynı güzargahı kullancam fakat mola vermeden mola verecek olsaydım otobandan gidecektim burdan sizlere tavsiyem mola vermek istiyorsanız otobanı kullanın d100 de hiçbi tesis yok