PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jant boyalarını çıkartmak. SONUCU BUYRUN İÇERİ

BurakASLAN
21 Mart 2011, 20:57
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/86995-jant-boyalarini-cikartmak.html

Dün böyle bir konu açmıştım nasıl çıkar ney yapayım diye.

Karar verdim kendim bu boyayı sökerim diye işe başladım o kadar para verip de boyatmak da aklıma yatmadı.İlk başta sentetik tiner ile çıkarmaya çalıştım zincir korumalıklarındaki boya bu şekilde kolayca çıktı.Sıra jantlara gelince iş biraz zorlaştı.Boyacıya gittik nasıl çıkartırız diye adam aldı camsil fısfısını içindeki tineri boşalttı. :D Baktık boyalar akmaya başladı bu sevinçle eve gittik.Tinerlerimizi koyduk fısfısın içine arka tekeri kolayca çıkardık.Asıl problem ön tekerdeydi.5 kat boya atmıştık.Her neyse biraz uğraştık tiner bitince gidip tiner aldık.1 sentetik 1 tane de selülozik tiner aldık.İlk başta yine başladık sentetik ile sonradan bitirelim şunu diğerini deniyelim dedik.Selulozik tineri sıktığımız gibi tüm boya janttan çıktı gitti.

Bu arada Alp34.5 adlı üyemize çok teşekkür ederim kendime güvenim geldi.Bana bu işi yapma gücü sağladı.

Her sorunumda size danışabildiğim ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.İyiki varsın MT.

Boyanın çıkmış haldeki resmi. :)

http://img576.imageshack.us/f/resim051a.jpg/

http://img535.imageshack.us/f/resim053p.jpg/

Alp34.5
21 Mart 2011, 22:36
Ellerine sağlık bak işte pırıl pırıl çıkarmışsın yüzeyi.. ön diskin içine de bir el at

F54
21 Mart 2011, 23:00
karşıyakalı helal sana ama motoru hor kullanmışsın sanki cantlar yeni kalmış bence kmkaç

extrem_015
21 Mart 2011, 23:05
jantlar güzelde, o egzos ne allah aşkına, yapmayın millete yazık.....(eğer açıksa)

BurakASLAN
21 Mart 2011, 23:42
jantlar güzelde, o egzos ne allah aşkına, yapmayın millete yazık.....(eğer açıksa)

Yemin ediyorum hayatımda böyle iğrenç bir ses yok.Egzos değişecek açık da değil zaten beleşe bulduk taktık. :/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:38 ----------

Ellerine sağlık bak işte pırıl pırıl çıkarmışsın yüzeyi.. ön diskin içine de bir el at

Ön disk orjinali o şekilde tasarlanmış.Biraz daha selülozik tiner atıcam tekerleklerde az bir şey boya kaldı onuda hallettik mi tamamdır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:40 ----------

karşıyakalı helal sana ama motoru hor kullanmışsın sanki cantlar yeni kalmış bence kmkaç

Yoook. :) Aksine motorum çok temizdir. İzmir'de son haftalar bir güneş açıp bir yağmur yağdığı için motoru yıkamıyorum.Bütün herkes yeni mi aldın diye soruyor hep.Birde gece çekimi ya ondan öyle gözükmüştür sana. :)

Tam olarak 6000 KM oldu bugün. :D Jantlardaki pis boyayı çıkardığım için atladım motora gezdim ama üşüdüm. :D

Alp34.5
21 Mart 2011, 23:43
hmm.. o zaman tamamdır bu iş desene :cat:

BurakASLAN
21 Mart 2011, 23:48
hmm.. o zaman tamamdır bu iş desene :cat:

Valla öyle ya. :D Çok teşekkür ederim. Bir ara para ayarlarsam ön tarafa aynalarımı da takıcam.Diğer aynalar titreşimden durmuyor.

Şenonar
21 Mart 2011, 23:51
Bence o jantları mat siyaha boya çok güzel olacak emin ol :cat: Motoru daha toplu ve iri gösterir.

yürekçe
21 Mart 2011, 23:57
aferin lan :)

Alp34.5
22 Mart 2011, 00:18
Valla öyle ya. :D Çok teşekkür ederim. Bir ara para ayarlarsam ön tarafa aynalarımı da takıcam.Diğer aynalar titreşimden durmuyor.

yalama mı oldu aynanın cıvatası ? somunla kurtaramıyor musun sıkış mıyor mu ? Takoz mu yalama oldu ?

Alper41
22 Mart 2011, 00:20
bide aynalar olsa 10 numara 5 yildiz olur eline saglik

BurakASLAN
22 Mart 2011, 00:51
yalama mı oldu aynanın cıvatası ? somunla kurtaramıyor musun sıkış mıyor mu ? Takoz mu yalama oldu ?

Keşke civatadan olsa.Aynaların bağlandığı şeyler çok ince yapıda hep kopuyor.3 kere kaynak yapıldı.3'ünde de kırıldı.Zaten aynalarda çok dandikti.Başka türlü bir şey düşünmekteyim oralara.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:41 ----------

aferin lan :)

Teşekkür ederim. :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

bide aynalar olsa 10 numara 5 yildiz olur eline saglik

Olacak allahın izniyle yavaş yavaş herşey. :)

Alp34.5
22 Mart 2011, 00:57
piyasada çok ucuza aynalar var onlardan alabilirsin. netten araştır biraz google'dan yaz

BurakASLAN
22 Mart 2011, 01:01
piyasada çok ucuza aynalar var onlardan alabilirsin. netten araştır biraz google'dan yaz

Spor ve görüş açısı iyi bir ayna almayı düşünüyorum google ve sahibinden.com'dan araştırıyorum. :)

serimotorcu
22 Mart 2011, 01:22
Yeni boya projeleri var mı aklında. :P

BurakASLAN
22 Mart 2011, 14:30
Yeni boya projeleri var mı aklında. :P

Yoook.Artık herşeyin orjinali diyenlerdenim.Denedim gördüm.Bundan sonra yapacağım işlemler motora zarar vermeye yönelik olmayacak.Emin olmadan bir iş yapmıcam bundan sonra.

Alp34.5
25 Mart 2011, 01:38
bronz jant spreyleri var :cherry:

Atahualpa
25 Mart 2011, 01:40
Bu tinerleme işlemini lastikler jantların üzerinde iken yaptı isen lastiklerinin ömrünü kısalttın haberin olsun. Tiner lastiklerini sertleştirecektir. Bu da fren mesafeni ve yol tutuşunu etkileyecektir.

-unnamed-
25 Mart 2011, 01:51
tabi inşallah kararmaz...
bir kat vernik attır derim ben..

serimotorcu
25 Mart 2011, 10:43
Yoook.Artık herşeyin orjinali diyenlerdenim.Denedim gördüm.Bundan sonra yapacağım işlemler motora zarar vermeye yönelik olmayacak.Emin olmadan bir iş yapmıcam bundan sonra.

Evet herşeyin orjinali makbül :cat:
Ufak değişiklikler belki olur ama köklü değişiklikler hoş durmuyor.

BurakASLAN
25 Mart 2011, 22:09
Bu tinerleme işlemini lastikler jantların üzerinde iken yaptı isen lastiklerinin ömrünü kısalttın haberin olsun. Tiner lastiklerini sertleştirecektir. Bu da fren mesafeni ve yol tutuşunu etkileyecektir.

Tiner zarar vermez ya. :) Yumuak tekerlerim.