PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şehir içi bir motor seçemedik.

acun0
21 Mart 2011, 18:49
cbf 150
ybr 125
bu iki motor hakkında şöyle forumlarda gezindim. keşke gezinmez olsaydım. başıma ağrılar girdi. şehir içi debriyajlı ve vitesli bir motor alayım dedim. aklıma bu iki model geldi. ikisininde fiyatları aynı sayılır. ama bana göre ikisini toplasan bir motor etmez.
biri yağ yakar. 20 km de motoru sorunlu çıkar. servis motorunu açar ve tamir eder ve müşteriye sıfır motor vermez. HONDA kullanıcısı yag yakarsa yakar ben ekleyip duruyorum der. kullanır. motor ömrü kısa 25 binde de bitiren var 45 binde de
ybr esd modeli var sıfır eski rahatlık yok denir 40 km yol yapınca popo uyuşur diyor. yok kalbiratör sensörü şöyle yapar böyle rolanti tutmaz.
az bakım isteyen motora sadece binip koyabileceğim elle tutulur motor kalmamış
nerde eski cg 125 ler
apaçhe desen sert ve vibrasyonlu motor. yağ sızdıran ve civata başlarındaki krozyonlar.
sym volf 125 desen
vibrasyon ve ters vites
çin motoru ile fiyat farkından başka ne var ki uzun yolda kullanmayacak san

bayilere bakıyorsun hurra aman banada diye kapışanlar gören süper kaliteli motor sanacak şaşırdım kaldım.

KRAL1146
21 Mart 2011, 18:57
ktm duke yi bekle o zaman dayı ... o daha kaliteli bunlardan...fiyatıda uygun... 7.. 8000tl kadar bişey .... ama ben bu yaşıma kadar hiç ktm servisi görmedim nerde vardır bir araştır tabiki...

grossefox
21 Mart 2011, 19:11
kardesım 9 aydır ybr kullanıcısıyım ve cok memnunum her isteğimi karsılıyor. en ufak bir problem dahi yasamadım. sadece bir gun yağmurda kullanırken sağ ön sinyal lambam patladı o kadar. ve ben bu motoru 2.el aldım adam nasıl kullandı ilk 9 bin km bilmiyorum...

Boğaçhan
21 Mart 2011, 19:15
Mondial 150 MC veya KUBA KH 150-12D
Her iki motosiklet de balansörlü ve kullanıcılarıda pek öyle şikayetçi değiller,
Fiyatttttt..! makûl:)

acun0
21 Mart 2011, 19:16
ybr city den bahsetmiyorum sıfır motorlardan bahsettim. alırsamda sıfır alırım.

RamonRojo
21 Mart 2011, 19:17
Bende kafayı yedim ve sırf tipi cbf den daha çok hoşuma gittiği için yuvarlak farlı 2.el bir ybr aldım.İyi yapmışım.Bence aralarında pek fark yok.Hangisine kanın ısınıyosa onu al bence.

jawa
21 Mart 2011, 19:33
Sıfır sorun diyorsan tek adres ybr. Nedeni de şu: aslında cbf 150 de güzel motor ama marş pedalı yok.Ybr yi kaldır koy kömürlüğe. 6 ay sonra benzin koy, birkaç defa bas ayak marşına çalışır.Biner gidersin.Yaptım oradan biliyorum.

Ancak yeni model ybr alma.Buradaki arkadaşlar yine kızacaklar ama sorun istemiyorum diyorsun madem, alma. Denenmiş, kendini ispatlamış, paçası zibil gibi bol ve ucuz, kolay kolay bozulmayan, hatta kırayım bozayım da yeni motor alayım diye özel olarak uğraşanın bile bozamadığı bir motor ybr. Tam gaz 4 saat gece boyu benzin bitene kadar giden manyak bir arkadaşım var ondan biliyorum.Motoru 100,000 oldu daha supap ayarı yapılmadı.

Bazı bayilerde halen eski tip yuvarlak kafa sıfır ybr var.Ara bul al. Kafa karışacak bir durum yok yani.

Cbf den hafiftir, her yere girip çıkarsın, cbf den az yakar.Cbf gibi grenajlı değildir.Düşersen orası burası kırılmaz, üzülmezsin.5 liraya sinyalini değiştirir devam edersin.

Bana göre cbf'in tek bir avantajı var:arka mono amortisörü.Bunun dışında bana göre hiçbir avantajı yok.Daha kalıplı olması yada 150 cc olması beni hiç ilgilendirmiyor.Ben zaten 80'i geçmem.180 yapan motorum da oldu, onunla da 80'le gidiyordum. Yani önceliğin işe yararlık, fonksiyonellik ise cevap eski tip yuvarlak kafa ybr.

victorist
21 Mart 2011, 19:41
2008 model Ybr kullanmış ve şu an Esd modeli kullanan biri olarak ve sert yerde fazla oturumayacak kadar zayıf biri olarak benim düşüncem yeni sele ile eskisi arasında hiç bir fark yok gelişimini tamamlalış bir toplum olarak yeniye karşı olduğumuzdan kaynaklanan bir düşünceden doğar bu sert sele konusu

Cbf 150 alacaktım bende ama şok oldum ne kadar tanıdığım cbf sahibi varsa 20 binde 30 binmde motor sıfırlamış şaka gibi:cyclopsan

Şu an en az sorunlu motor Esd çünkü eski modellerde city de dahil stop etme sorunu vardı ama Esd de bu sorun yok olmuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:38 ----------

Sıfır sorun diyorsan tek adres ybr. Nedeni de şu: aslında cbf 150 de güzel motor ama marş pedalı yok.Ybr yi kaldır koy kömürlüğe. 6 ay sonra benzin koy, birkaç defa bas ayak marşına çalışır.Biner gidersin.Yaptım oradan biliyorum.

Ancak yeni model ybr alma.Buradaki arkadaşlar yine kızacaklar ama sorun istemiyorum diyorsun madem, alma. Denenmiş, kendini ispatlamış, paçası zibil gibi bol ve ucuz, kolay kolay bozulmayan, hatta kırayım bozayım da yeni motor alayım diye özel olarak uğraşanın bile bozamadığı bir motor ybr. Tam gaz 4 saat gece boyu benzin bitene kadar giden manyak bir arkadaşım var ondan biliyorum.Motoru 100,000 oldu daha supap ayarı yapılmadı.

Bazı bayilerde halen eski tip yuvarlak kafa sıfır ybr var.Ara bul al. Kafa karışacak bir durum yok yani.

Cbf den hafiftir, her yere girip çıkarsın, cbf den az yakar.Cbf gibi grenajlı değildir.Düşersen orası burası kırılmaz, üzülmezsin.5 liraya sinyalini değiştirir devam edersin.

Bana göre cbf'in tek bir avantajı var:arka mono amortisörü.Bunun dışında bana göre hiçbir avantajı yok.Daha kalıplı olması yada 150 cc olması beni hiç ilgilendirmiyor.Ben zaten 80'i geçmem.180 yapan motorum da oldu, onunla da 80'le gidiyordum. Yani önceliğin işe yararlık, fonksiyonellik ise cevap eski tip yuvarlak kafa ybr.

Şekil a da görüldüğü gibi bu arkadaşda yeniye karşı forumda objektif adam akıllı yorum yok bende o yüzden kimseye bakmadan sıfır Esd ye 4700 tl bayıldım ya:wiinkk:

Unique693
21 Mart 2011, 19:41
cbf 150
ybr 125
bu iki motor hakkında şöyle forumlarda gezindim. keşke gezinmez olsaydım. başıma ağrılar girdi. şehir içi debriyajlı ve vitesli bir motor alayım dedim. aklıma bu iki model geldi. ikisininde fiyatları aynı sayılır. ama bana göre ikisini toplasan bir motor etmez.
biri yağ yakar. 20 km de motoru sorunlu çıkar. servis motorunu açar ve tamir eder ve müşteriye sıfır motor vermez. HONDA kullanıcısı yag yakarsa yakar ben ekleyip duruyorum der. kullanır. motor ömrü kısa 25 binde de bitiren var 45 binde de
ybr esd modeli var sıfır eski rahatlık yok denir 40 km yol yapınca popo uyuşur diyor. yok kalbiratör sensörü şöyle yapar böyle rolanti tutmaz.
az bakım isteyen motora sadece binip koyabileceğim elle tutulur motor kalmamış
nerde eski cg 125 ler
apaçhe desen sert ve vibrasyonlu motor. yağ sızdıran ve civata başlarındaki krozyonlar.
sym volf 125 desen
vibrasyon ve ters vites
çin motoru ile fiyat farkından başka ne var ki uzun yolda kullanmayacak san

bayilere bakıyorsun hurra aman banada diye kapışanlar gören süper kaliteli motor sanacak şaşırdım kaldım.

Hayrola piyango falan mı çıkdı ya sıfır cbf 1000 sıfır şehir içi motor falan :mrgreen:

Sinan Aksu
21 Mart 2011, 19:45
Hadi birde kafani ben karistirayim..
Derbi Terra ADV 125'e bak.

scuderia06
21 Mart 2011, 20:09
bu zamana kadar ybr nın kımseyı yolda bıraktıgna sahıt olmadım olmazsında gercekten cok saglam bır motor sorunsuz az yakar parcası bol ve ucuz yalnız tek kotu yanı paketcı muamelesı gorursun :cherry: bence scooter al benım param olsam sehır ıcı ıcın bır tane sym fiddle 125 alırdım cok hosuma gıttı fıyatıda uygun:cat:

motoseyyah
21 Mart 2011, 20:12
Geçen sene 2009 model ybr 125 imi 13500 km de satmıştım.Bir motor 13500 km de bir kere olsun bir sorun çıkartmazmı, ybr ise çıkartmaz.Bence binlerce km daha gitse bana göre yine çıkartmazdı.
0 km esd leri beğenmiyorsanız sıfıra yakın az kullanılmış temiz bir city öneririm

yürekçe
21 Mart 2011, 20:25
sym hd 200, honda titan, kymco ck 125

mustafagezer
21 Mart 2011, 20:37
ARKADAŞIM al 2005 üstü bws geç hiç arkana bakma.hem önüne pazar alışverişinide koyarsın.3 kişi dağa çık.tak pulluk tarla sür.şaka değil yazdıklarım kullananlara sor.yanlız 2011 modelinden bağsetmiyorum karıştırmıyalım lütfen.tek kötü yönü arkada oturması pek rahat değil .zaten kullananlar bunu bilir.çok zevkli bir motor.aç bazı video kanallarında videoları var izle tek teker yapanlar yanlayanlar.bence yamahanın en iyi motoru.saygılar.bende var nerdeyse 50 binde tık yok.2005 ten bu yana sadece bir kere akü değiştirdim.saat gibi.hem şehir içinde çok seri.varsa denemek isteyen ışıklarda denesin makinayı sanki racing gibi kalkıyo.saygılar.

Unique693
21 Mart 2011, 20:39
ARKADAŞIM al 2005 üstü bws geç hiç arkana bakma.hem önüne pazar alışverişinide koyarsın.3 kişi dağa çık.tak pulluk tarla sür.şaka değil yazdıklarım kullananlara sor.yanlız 2011 modelinden bağsetmiyorum karıştırmıyalım lütfen.tek kötü yönü arkada oturması pek rahat değil .zaten kullananlar bunu bilir.çok zevkli bir motor.aç bazı video kanallarında videoları var izle tek teker yapanlar yanlayanlar.bence yamahanın en iyi motoru.saygılar.bende var nerdeyse 50 binde tık yok.2005 ten bu yana sadece bir kere akü değiştirdim.saat gibi.hem şehir içinde çok seri.varsa denemek isteyen ışıklarda denesin makinayı sanki racing gibi kalkıyo.saygılar.

Bws den amcamda var çok güzel bir motor çok dayanıklı 2004 model daha 10000 de ama racing işini sallamışsın biraz.Benim ybr yi geçemiyor kalkıştada sonradada bizzat ben üstündeydim bws nin.

mustafagezer
21 Mart 2011, 20:56
arkadaşım bizde yalan yok.uzun yolda tabiki ybr yer vitesli makina sonuçta ben kalkıştan bağsediyorum.senin amcanın motoru çiğeri bitmişse ben ne yapayım.ayrıca ben motor atışması yapmıyorum ben diyormuyum benim motorum seninkini geçer geçmez.hemen bir üstünlük kurmaya çalışmak ne oluyo ben onu anlamadım.ben forumda arkadaşımıza yardımcı oliyim dedim.ee getir o zaman senin ybr ni.bende 2008 r6 tıda var.hodri meydan bak senin ybr ne oluyo görelim.

Unique693
21 Mart 2011, 20:57
arkadaşım bizde yalan yok.uzun yolda tabiki ybr yer vitesli makina sonuçta ben kalkıştan bağsediyorum.senin amcanın motoru çiğeri bitmişse ben ne yapayım.ayrıca ben motor atışması yapmıyorum ben diyormuyum benim motorum seninkini geçer geçmez.hemen bir üstünlük kurmaya çalışmak ne oluyo ben onu anlamadım.ben forumda arkadaşımıza yardımcı oliyim dedim.ee getir o zaman senin ybr ni.bende 2008 r6 tıda var.hodri meydan bak senin ybr ne oluyo görelim.

Ben onu demiyorum sen racing gibi kalkıyor lafına söyledim.Ayrıca r6 ile ybr yi kıyaslıyon ya :queen:

Ramazan Can
21 Mart 2011, 21:01
ybr 125 sorunsuz yakıtı az sahibini seven bir motosiklettir...

mustafagezer
21 Mart 2011, 21:03
Tamam senin EŞŞEĞİN erkek olsun?ben daha ne diyim sana be arkadaşım.kendine ii bak.senin gibiler yüzünden kimse kimseye yardımcı olmasın forumda onumu istiyon anlamadımki.:pale:

Felon
21 Mart 2011, 21:03
cbr 125r larda iyi 0larının fiyatıda güzel hem yeni kasası kalıplı ama honda düşmanı birisi 2.bi honda almaz sanırım :mrgreen:

Unique693
21 Mart 2011, 21:07
Tamam senin EŞŞEĞİN erkek olsun?ben daha ne diyim sana be arkadaşım.kendine ii bak.senin gibiler yüzünden kimse kimseye yardımcı olmasın forumda onumu istiyon anlamadımki.:pale:

Tamam sen devam et.Bws ye kötü motor mu dedik.Çok bws kullandım.Ama senin sanki racing gibi kalkıyor lafına gönderme yapdım sen nerelere çekdin.

AmonRA34
21 Mart 2011, 21:18
CBF150 al.İster şehir içi , ister uzun yol , ister dağ bayır kullan.Rahatlığın konforun tadını çıkar.3 sene sonra 30 bine gelince yağ eksiltirse motoru yenilersin tekrar yola devam edersin.Kaç para tutacak motoru yenilemek.Yedek parça ucuz.Zaten öyle zırt diye yağ eksiltip motoru yakmaz.Eksiltmeye başlarsa ufak ufak uyarı verir.Zamanla artar eksiltmesi.Öyle sürekli yağı kontrol etme paranoyası yaşamazsın.Millet senin motoru yenileme masrafının 5 katını bir yıllık periyodik bakımlarına ödüyo.CBF150 gibi motoru öpüp başınıza koyun.

huska
21 Mart 2011, 21:27
acun honda sever,burdan öneri ister ama gider yine bi honda alır gelir:P:rendeer:

kh1
21 Mart 2011, 21:38
CBF150 al.İster şehir içi , ister uzun yol , ister dağ bayır kullan.Rahatlığın konforun tadını çıkar.3 sene sonra 30 bine gelince yağ eksiltirse motoru yenilersin tekrar yola devam edersin.Kaç para tutacak motoru yenilemek.Yedek parça ucuz.Zaten öyle zırt diye yağ eksiltip motoru yakmaz.Eksiltmeye başlarsa ufak ufak uyarı verir.Zamanla artar eksiltmesi.Öyle sürekli yağı kontrol etme paranoyası yaşamazsın.Millet senin motoru yenileme masrafının 5 katını bir yıllık periyodik bakımlarına ödüyo.CBF150 gibi motoru öpüp başınıza koyun.

Ben 30 bin kilometrede motorun yenileceğine inanmak istemiyorum. Hayalimdeki yada gördüğüm cbf böyle olmamalı çünkü bir çok kurye arkadaşım cbf kullanıyor bu insanlar ortalama 200 km yol yapıyor günde 10x200, 2000 km yapar 10 günde 30.000 km. ulaşmaları çok fazla bir zaman almaz. Abartılacak kadar sorunlu bir makinayı neden tercih etsinler mantıksız geliyor.

Ayrıca 2005 model, 44.00 km. Ybr 125 kullanıcısı olarak. Şeytan kulağına kurşun, Mutluyum.

125cc-150cc sınıfında en çok kullanılan özellikle kurye arkadaşların;

CBF150
YBR 125
Apache

Sırasıyla gelir. 3 Motosikletide kullandım. Şahsi fikrim sıfır alacak olsam üç modelide gözüm kapalı alırım.

Detaylara çok takılmak, kafa karıştırmaktan başka birşey değil.

tayfun2609
21 Mart 2011, 21:39

aynan katılıyorum ::plus1::

priapi
21 Mart 2011, 22:03
cbf de ybr de olur

#GECE#
21 Mart 2011, 22:08
şehir içi kymco agility city 125 çok rahat olur..Şahsen kullandıgım bir motorsiklet..

İllede vites atıcam diyorsan innova yada crypton da iş görür..

acun0
22 Mart 2011, 10:26
sym hd 200, honda titan, kymco ck 125

sym hd 200 kullandım. şehir içi vites zevkini tatmak için debriyajlı olsun istiyorum. ybr esd kullanan siz (victorit)şimdi farklı konuşuyorsunuz. ben sizin yorumunuzu okudum. sert koltuk popo uyuşması diye siz yazmışsınız. hatta bir yazınızda motordan gelen vibrasyon yüzünden tüketici hakları mahkemesine kadar gidecem demişsiniz. şimdi yenilikten yenilige karşı olan insanlardan bahsettiniz.
ben sizin yazınızdan etkilendim de ybr esd modelinin koltuğu rahatsız diye aklıma yer etti. eski ybr 125 e bindim sanki otobus gibi tısıl tısıl rahat gelmişti. ama yeni esd ye binmedim.
cbf 150 çok çabuk motor sorunu yaşıyormuş yeni motor yaptıranlar ise eski orjinal randumanını alamadığını yazmış (mete-han ) parça ucuz ama onu güzelce takacak usta yok zaten tip olarakta şehir içi daha hafif olan kıvrak bir motor olarak ybr kalıyor.
araştırıp eski city modeli varsa onu alacağım yoksa ikinci el piyasasına bakacağız.

bu arada yeni cbf 1000 test ve rodaj sürüşleri sırasında ön camın 130 km hızdan sonra aşırı etkilendiğini farkettim 180 km hıza çıkınca ön cam tam açık olmamasına rağmen rüzgar nerdeyse camı kıracaktı.
işte honda yine hata yapmış kontağı açınca farlar yanıyor. marşa basınca aküyeden iki kat akım çekiyor.
akü zayıf olsa marş basmıyacak
bazı markalarda ise kontağı açınca sadece park lambaları yanıyor. motor çalışınca farları kendi yakıyor.

aykan
22 Mart 2011, 10:47
Bu motorlardan şikayetçiyseniz karar veremiyorsanız hepsini uzun km ler kullanmış biri olarak honda innova i yi tercih etmenizi tavsiye ederim tek bir sorun çıkarmayacaktır, ayrıca 3000d/dk 10 nm torku 150 cc ye dahi kafa tutmaktadırki 125 cc dede bu veri yok........:cat:

Red_Kit
22 Mart 2011, 11:47
Ybr 125 ESD kullanıyorum cbf 150 de kullandım 20.000 km kadar.

ybr sadece 5.000 devir civarında bir titreşim veriyor 5.200-300 gibi kesiyor

100 km civarına gelince vibrasyon başlıyor ama rahatsız edicek kadar değil

Cbf den sonra daha kıvrak daha kolay kontrol edebılme boyutu kuçuk olduğundan

'' Birgün zx6 2006 model ve ybr ile burgerkinge girdik. motorlarımızı seyrediyoruz kimse zx6 nın yüzüne bakmadı 5 kişi geldi ybryi inceliyor :D cbfle böle bişey hiç gelmedi başıma :farao: tasarımı çoğunluğun hoşun gidiyor heralde :queen:

kartal07
22 Mart 2011, 12:14
2008 model ybr kullanıcısıyım 2008 yılında sıfır olarak aldım ve su an 31000 km de şu ana kadar hiç bir arıza çıkarmadı bir defa km teli kırıldı oda benim hatam yağlamadığım için ybr ye yağı nı koy bakımlarını yap ve gönül rahatlığı için de bin

Felon
22 Mart 2011, 12:15
'' Birgün zx6 2006 model ve ybr ile burgerkinge girdik. motorlarımızı seyrediyoruz kimse zx6 nın yüzüne bakmadı 5 kişi geldi ybryi inceliyor :D cbfle böle bişey hiç gelmedi başıma :farao: tasarımı çoğunluğun hoşun gidiyor heralde :queen:

hocam havalar soğuk yorgana iyi sarılın bi tarafınız açıkta kalmış olabilir:queen:

fat280
22 Mart 2011, 12:27
slm kardeş sana şu motoru tavsiye ederim ybr görünüşlü ybr motorlu hem ucuz hem kaliteli :D
http://www.salcano.com/mt02.asp

victorist
22 Mart 2011, 12:51
. ybr esd kullanan siz (victorit)şimdi farklı konuşuyorsunuz. ben sizin yorumunuzu okudum. sert koltuk popo uyuşması diye siz yazmışsınız. hatta bir yazınızda motordan gelen vibrasyon yüzünden tüketici hakları mahkemesine kadar gidecem demişsiniz. şimdi yenilikten yenilige karşı olan insanlardan bahsettiniz.
ben sizin yazınızdan etkilendim de ybr esd modelinin koltuğu rahatsız diye aklıma yer etti.

Ben vibrasyon demedim egzozdan kaynaklanan ufak bir titreşim var demiştim tabi o aralar motor yeniydi bende ve o konu çok sinirlendirmişti beni ama Yamaha bir nebzede olsa başka bir egzozla değiştirerek sorunumu halletti

Birde bu titreşimi % 80 Esd kullanıcı hissetmedi bile victorist olaark ben normal kullanıcı değilim sesler ve refleks e karşı çok duyarlıyım buda 5200 devirden sonra oluşan ufak titreşimi farketmeme sebep oldu

Yeni Esd de sele sert diye aptalca tabiri ben nerde yapmışım arkadaşım göstersene ben sadece titreşim var dedim

Bu forumda 1 dediğini 2 yaparlar gözünde büyütürler damga vururlar sen konuları okumuş okumuş birbirine karıştırmışın yalanmı?

acun0
22 Mart 2011, 13:27
Alıntı:
PHAETONW12 Nickli Üyeden Alıntı
arkadaşlar özellikle ybr esd kullanan arkadaşlar,ben koltuktan hiç memnun değilim,motorum 1050 km de,şimdiye dek tek canımı sıkan nokta koltuk,özellikle 2 kişi binince 40-50 km durmadan yol yapmak ciddi ızdırap oldu.lastik hava basınçları bakım kitabındaki yüklü duruma göre ayarlı,arka amortisör ayarı standart ayar olan 2. kademede,ama toto uyuşması oluyor,koltuğun sünger dolgusunun yetersiz olduğunu düşünüyorum,siz ne düşünüyorsunuz?buna bir çözüm bulan varmı?

çok haklısın aynı sorun bendede var en fazla 40 km de bir yolda durup dinleniyorum çok felaket ağrı veriyor

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/3794-yamaha-ybr125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-819.html#ixzz1HK4wJ0dL

evet siz dememişsiniz buldum

satoyama
22 Mart 2011, 13:32
ybr125esd diyeceğim ama istanbulda ne adam gibi servis var neden parça, parça için bekleme yaptırıyorlar ayrıca eski model ybr olsa parçalarının hepsi yan sanayi mevcut ve çok kalitesiz parçalar

ama malesef cbf lerin çoğu nedense 20-30 den motor yaptırıyor bu doğru

acun0
22 Mart 2011, 13:35
servis olsa ne yazıyor ki cami ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okuyor.
başıma gelenlerin birazını anlatıyorum harp kopuyor honda düşmanı ilan ediyorlar.

victorist
22 Mart 2011, 13:39
Alıntı:
arkadaşlar özellikle ybr esd kullanan arkadaşlar,ben koltuktan hiç memnun değilim,motorum 1050 km de,şimdiye dek tek canımı sıkan nokta koltuk,özellikle 2 kişi binince 40-50 km durmadan yol yapmak ciddi ızdırap oldu.lastik hava basınçları bakım kitabındaki yüklü duruma göre ayarlı,arka amortisör ayarı standart ayar olan 2. kademede,ama toto uyuşması oluyor,koltuğun sünger dolgusunun yetersiz olduğunu düşünüyorum,siz ne düşünüyorsunuz?buna bir çözüm bulan varmı?

çok haklısın aynı sorun bendede var en fazla 40 km de bir yolda durup dinleniyorum çok felaket ağrı veriyor

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/3794-yamaha-ybr125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-819.html#ixzz1HK4wJ0dL

PHAETONW12

değilimki acun0 hocam ben victorist im ben hiç seleden sert diye bahsetmedim zaten bunu söylemek saçmalık hatta yeni sele eksine göre daha iyi

Al işte kanıtı

http://img852.imageshack.us/img852/8067/adszdk.jpg

Fazla yazı okumaktan kafan karışmış olur böyle şeyler

F54
22 Mart 2011, 14:30
Alıntı:

benim çin harikasıda aynı böyle 40 km falan yol gidince çok rahatsız ediyor sele artçıyı ybr de de bu sorun varsa ben o zaman hiç ybr almaya uğraşmayayım yoksa artçı beni evden atar yani bu da eskisiyle aynı diye

Unique693
22 Mart 2011, 20:53
Bende eski ybr var valla çok güzel sele evdeki koltukdan daha güzel ohh :P

Acun0 bence kendin bir esd bul test et.