PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 kuba mı yoksa 2. el kymco mu?

musak
20 Mart 2011, 20:16
Ben ilk motorumu inşallah bu yaz almayı dusunuyorum.motor icin ayrdıgm butce 1650 tl.bu parayla bana en uygun 0. el kuba cg100 veya 2. el kymco ck 125 pulsar olur diye düsünüyorm.fakat ikisinin arasında karar vermedm.bana uygun olarak yakıt yakımı , sağlamlık, yedek parça bulunurluğu vb. bakımndan hangisi daha iyi olur.bilgi sahibi abilerim veya kardşlerim yardımcı olursa cok sevinirim...

cengaver29
20 Mart 2011, 20:33
kardeş mondial 125 uagda fena bi motor değil bunada bi bak derim..!!

kim
20 Mart 2011, 20:59
valla arkadaşım bende motorumu bu kış aldım çok uzun bir araştırmadan sonra honda activa ve KYMCO arasında kalmıştım usta bir arkadaşla gittik baktık sonunda kymco agility 125 de karar kıldım diğerini bilmiyorum ama kymco agility 125 tavsiye ederim performansı oldukça iyi ve benzin tüketiminde de cimridir.

cupper
20 Mart 2011, 21:01
Ben ilk motorumu inşallah bu yaz almayı dusunuyorum.motor icin ayrdıgm butce 1650 tl.bu parayla bana en uygun 0. el kuba cg100 veya 2. el kymco ck 125 pulsar olur diye düsünüyorm.fakat ikisinin arasında karar vermedm.bana uygun olarak yakıt yakımı , sağlamlık, yedek parça bulunurluğu vb. bakımndan hangisi daha iyi olur.bilgi sahibi abilerim veya kardşlerim yardımcı olursa cok sevinirim...

2. el kaymko al:cat:

satoyama
20 Mart 2011, 21:45
kesinlikle 2. el kymco al çinliye bulaşma vebal almayalım

kymco nun cub motorları 2. elde hem uygun hemde sağlamlar

bir çok commutere taş çıkartır

methal
20 Mart 2011, 22:02
kubalarada saglam diyorlar ama gene senın terçihin bişi diyemıyeçeğim

AmonRA34
20 Mart 2011, 22:12
Kymco'lar çok sağlam.Çinlilere sakın bulaşma.

ramcoo86
20 Mart 2011, 22:29
0 km kuba al. çok sağlam motor. tavsiye ederim.

BurakASLAN
20 Mart 2011, 22:39
2.el işlere bulaşma ya.Bence de git sıfır al düzgün kullan ömür boyu bin.

musak
20 Mart 2011, 23:45
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.devamını beklıyorum.bi de kullananlar da fikir verirse memnun olurum.şimdiden tşk.

gokmenkurt
21 Mart 2011, 13:16
2ci el tvs honda suzuki gibi gerçek anlamıyla japonlara bakabilirsin.
ama kymcoda çinliler gibi bazen çok sağlam çıkıyorlar bazen hemen arıza veriyorlar. kymconun 100.000 km garantisi verdiğini duymuştum yakıt tüketimide iyi ancak oturuş pozisyonu sürme açısı o kadar rahat değil kardeş.
küba nında motoru japon kapakları çindir. ben adam akıllı kullanırım tek tekere kalkmak gibi heveslerim yok diyorsan kübayı tavsiye ederim. nedenide 0 alacak olman çünkü alacağın kymco yu sahibinin anlattığı kadar biliyorsun. rodajın nasıl yapıldığı çok önemli.

kendini biraz daha zorlayıp honda tvs yada yamaha alabilirsen onu al.
( tvs de japon değil diyenler olacaktır parçaları japonyada üretilir işçiliği daha ucuz olduğu için hindistan yada taiwanda bireştirilir zaten suzuki ye ait bir firma )

ek : 100 cc de mtv olmaz biraz daha masrafsız olur 2 kişi yüksek devirlerde 2 kişiyle daha çok yakar tek kişi memur sürüşünde daha az yakar. bunlarda dikkat edilmesi gereken diğer noktalar

rackman76
21 Mart 2011, 14:46
Bence 2.el temiz bir ybr125 almaya çalış....

AmonRA34
21 Mart 2011, 15:02
2ci el tvs honda suzuki gibi gerçek anlamıyla japonlara bakabilirsin.
ama kymcoda çinliler gibi bazen çok sağlam çıkıyorlar bazen hemen arıza veriyorlar. kymconun 100.000 km garantisi verdiğini duymuştum yakıt tüketimide iyi ancak oturuş pozisyonu sürme açısı o kadar rahat değil kardeş.
küba nında motoru japon kapakları çindir. ben adam akıllı kullanırım tek tekere kalkmak gibi heveslerim yok diyorsan kübayı tavsiye ederim. nedenide 0 alacak olman çünkü alacağın kymco yu sahibinin anlattığı kadar biliyorsun. rodajın nasıl yapıldığı çok önemli.

kendini biraz daha zorlayıp honda tvs yada yamaha alabilirsen onu al.
( tvs de japon değil diyenler olacaktır parçaları japonyada üretilir işçiliği daha ucuz olduğu için hindistan yada taiwanda bireştirilir zaten suzuki ye ait bir firma )

ek : 100 cc de mtv olmaz biraz daha masrafsız olur 2 kişi yüksek devirlerde 2 kişiyle daha çok yakar tek kişi memur sürüşünde daha az yakar. bunlarda dikkat edilmesi gereken diğer noktalar

Kymco çinliler gibi ne zaman arıza vermiş.Bilmeden konuşuyosun.Kymco Taiwan üretimidir.Taiwan dünyanın en gelişmiş bilgisayar parçaları üreticisi bir ülkedir.Çoğu ustaya göre kymco japonlardan bile daha az arıza veren bir markadır.Bilmeden sallamasyon yapmayın.Milletide yanıltmayın.

cesur509
21 Mart 2011, 15:11
Kardeş kübanın nasıl olduğunu bilmiyorum ama kymconun özellikle scooterlerinin çok sağlam olduğunu ve 100.000 km yol garantisininde scooterler için verildiğini duymuştum.

sahil
21 Mart 2011, 15:22
mrb
ikiside olabilir 1650 tl bütçeyle kmco da rahat bir motor değil titreşimli rahatsız bir motor öteki kübada öyle sağlamlık konusunda kmco kesinlikle daha sağlamdır ama 2 . el olduğundan tartışılır ikiside olur anlıyacağın

gokmenkurt
21 Mart 2011, 20:06
Kymco çinliler gibi ne zaman arıza vermiş.Bilmeden konuşuyosun.Kymco Taiwan üretimidir.Taiwan dünyanın en gelişmiş bilgisayar parçaları üreticisi bir ülkedir.Çoğu ustaya göre kymco japonlardan bile daha az arıza veren bir markadır.Bilmeden sallamasyon yapmayın.Milletide yanıltmayın.

kusura bakmayın eğer yanlış bilgi verdiysem arkadaştanda özür dilerim.
kymconun bilgisayarın yanısıra vinç ağır arazi taşıtlarıda ürettiğini biliyorum. yinede kymco motorların üzerinde oturuş pozisyonunun, duruşunun bir çinliden farksız olduğu aşikar.
ayrıca ben kymcoya kötü motor da demedim. söylemek istediğim ; alınacak 2ci el motorun rodajının nasıl yapıldığı, nasıl kullanıldığı belli değil. her çukura giren sürekli redline kullanılan bir ybr bile düzgün kullanılan mondialden daha hızlı dökülür diye düşünmekteyim.
bu yüzden 0 küba almasından yanayım. zaten kübanında motor ve elektrik aksanı japon, sadece nikelajları şasesi çindir.

2sinide ikinci el baksa bende kymcoyu tavsiye ederdim. ama 2ci el kymco almaktansa bütçeyi biraz daha zorlayıp bir tvs honda yamaha almasından yanayım.

AmonRA34
21 Mart 2011, 21:02
kusura bakmayın eğer yanlış bilgi verdiysem arkadaştanda özür dilerim.
kymconun bilgisayarın yanısıra vinç ağır arazi taşıtlarıda ürettiğini biliyorum. yinede kymco motorların üzerinde oturuş pozisyonunun, duruşunun bir çinliden farksız olduğu aşikar.
ayrıca ben kymcoya kötü motor da demedim. söylemek istediğim ; alınacak 2ci el motorun rodajının nasıl yapıldığı, nasıl kullanıldığı belli değil. her çukura giren sürekli redline kullanılan bir ybr bile düzgün kullanılan mondialden daha hızlı dökülür diye düşünmekteyim.
bu yüzden 0 küba almasından yanayım. zaten kübanında motor ve elektrik aksanı japon, sadece nikelajları şasesi çindir.

2sinide ikinci el baksa bende kymcoyu tavsiye ederdim. ama 2ci el kymco almaktansa bütçeyi biraz daha zorlayıp bir tvs honda yamaha almasından yanayım.

Konu kymco olunca ikinci el olsa da farketmez.Ben sanayide hor kullanılmış kymco da gördüm.Çoluk çocuğun altında defalarca devrilmiş , sağı solu kırılmış , doğru dürüst bakımı bile yapılmamış 5 yaşındaki kymconun halini görseydin bu motor nasıl yürüyo derdin.Ama sahibinin dediğine göre şimdiye kadar 1 kere bile yolda bırakmamış.Kymco'lar böyle motordur.5 yaşındaki o harap haldeki kymco bile 3 tane çinli eskitir.Konfor konusuna gelince ne kadar para o kadar konfor.Her bütçeye göre motor var kymcoda.Konforlusu istersen kesenin ağzını biraz daha açıyosun o kadar.

ramcoo86
21 Mart 2011, 21:10
kusura bakmayın eğer yanlış bilgi verdiysem şasesi çindir.

şasesi bizim sanayide yapılıyor.Çinli filan değil!!!!

gokmenkurt
22 Mart 2011, 02:47
Konu kymco olunca ikinci el olsa da farketmez.Ben sanayide hor kullanılmış kymco da gördüm.Çoluk çocuğun altında defalarca devrilmiş , sağı solu kırılmış , doğru dürüst bakımı bile yapılmamış 5 yaşındaki kymconun halini görseydin bu motor nasıl yürüyo derdin.Ama sahibinin dediğine göre şimdiye kadar 1 kere bile yolda bırakmamış.Kymco'lar böyle motordur.5 yaşındaki o harap haldeki kymco bile 3 tane çinli eskitir.Konfor konusuna gelince ne kadar para o kadar konfor.Her bütçeye göre motor var kymcoda.Konforlusu istersen kesenin ağzını biraz daha açıyosun o kadar.

evet hocam. scooter olarak çok sağlam motorlar ürettiğini biliyorum. bahsettiğiniz modelde scooter sanrm sizde xcity e biniyosunuz. ancak vitesli motorları tecrübe ettiğimde ben 4+ rpm de o konforu göremedim. ve oturma pozisyonu malesef mondialle aynı. birde ikinci el olunca bana cazip gelmedi. tabiki bu benim görüşüm farklı düşünenler olacaktır.
kymcoyu bu kadar kötülürken agality serisinin en iyi scooter olduğunuda idda edebilirim.

askon
22 Mart 2011, 03:06
verdiğin fıyata sıfır hiç başkası tarafından kurcalanmamış bır motosıklet sahıbı olmak ıstersen gerek 2 yıllık garantili olması ile gerekse G.Antepte fabrıkası olması sebebi ile kuba tercıh edebılırsın günlük ıhtıyaçlarına cevap verebılır mesela okula yada işine gıdıp gelmek için yeterlı olacaktır .Kubanın 100 cc lık bır motosıkletını tercıh ettiğinde titreşimle zayıf frenlerle ve 80 km hızı gecemeyeceğini bilmelısın zaten frenlerde ona göre yapılmış artısı ise döner şanzuman olması güzel yakıtı cok uygun parcaları bakımı oldukça uygun zaten bakılacak bır tarafıda yok basit bır motosıklet bazı günler 100 km yol yapıyorum 3000 km oldu bır sorunla karşılaşmadım ben tavsıye ederım uyugun ekonomık ucuz bır motosıklet:cat:

anaconda84
22 Mart 2011, 10:49
valla kardeşim bana soracak olursan eğer ben sana yuki 100-7 tavsiye ederim çok güzel bir motor ben 5 aydan beri kullanıyorum daha hiç bir sıkıntısını görmedim Allah'a şükür. çokta ekonomik bir motor bir depoyla (yaklaşık olarak 12TL'ye doluyor) 120 km. yol yapıyor şehir içinde şehir dışına henüz çıkmadım sadece bir kere çıktım oda gidiş geliş yaklaşık 80 kmlik bir yoldu performansındanda çok memnun kalırsın çok seri bir motor şahsen beni yolda giderken gören 125lilk hata 150lik ler bile benimle yarışmaya kalkıyor ama nede olsa bendeki 100lük onlarınki 125 yada 151lik makinalar :D ama tabiki yinede kara senin herşey gönlünce olsun kardeşim ve benden sana tavsiye eğer motor almayı düşünüyorsan kışın göbeğinde al fiyatları düşüyor çünkü yazın artıyor ben öyle yaptım kışın ortasında aldım plaka ruhsat dahil 2000 TLye almıştım. inşallah hayırlısı olur senin içinde kardeşim.

babambenim
24 Mart 2011, 20:55
Bu gün Kuba KH-150 almak için İstanbul Anadolu ana bayisi olduğunu söyliyen firmaya gittim. İzlenimlerim:
1-Kuba motor Gaziantep' te motor montajı yapıp bayilere dağıtıyor sanmıştım, yanılmışım, demontaj olarak bayilere kutu içinde gönderiliyormuş, bayiler montajını yapıyormuş. (Bölge bayileri).
2-Motoru kontrol ettiğimde gözüme çarpan ilk şey arkada oturan kişinin sol ayak basamağının olmadığı idi. Takarız dediler. Motor üzerinde kontrol edilmiştir diye yapıştırılmış bandrol vardı ama aküsü bile henüz takılmamıştı. Nasıl kontrol edildiyse...
3-Lastikler dublex değildi, patladığı yerde bırakır insanı, dağ başında bile. Daha sonra kuba motosiklet kullanan bir kurye ile konuştum lastiklerini değiştirmiş.
4-Diğer Çin malı motosikletlerden üstün olduğunu söylüyorlar, yedek parçası var diyorlar, bilmiyorum ne kadar gerçekçi. Çin mallarının hepsi aynı kaynaklı, modelleri bile aynı, yedek parçaları birbirine uyar zannediyorum.
5-Motorun sol yan kapağına Kuba ve Japon yazmışlar. Çinliler ne istersen yazıyor zaten, sen doları göster yeter...
6-Yinede ucuz olduğu için Çin malı motosiklet alacağım, benim için fiyat önemli, marka fark etmez, İstanbul gibi bir yerde parçasız kalan bir motosiklet görmedim.

SeMpaTuRk77
24 Mart 2011, 22:06
Dostum öncelikle belirtmeliyim kymco iyi bakldığı sürece iyi ve korkmadan heryere gidebilceğin bi motordur fakat şuda var etrafımda son 2 3 ayda 15 tanıdığım belkide daha fazla sıfır km kuba motosiklet aldılar ve tepkileri çok şaşırtıcı oldu harika ortak kelimeleri adeta çok iyi sağlam ve güvenilir olduğunu söylüyor alanlar iyi düşün derim fiyatlar yakınsa 0 km motosiklet en iyisidir

F54
24 Mart 2011, 23:04
sıfır olsun çinli olsun zamanla kendini geliştirir daha iyi bi markaya geçebilirsin küba hem az sorun çıkarır hemde sen bilirsin motorunu tabiki ona iyi bakarsan seni yolda bırakmaz aldığına pişman etmez yani