PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jawa ceylan için yardım!!!

katyn_77
20 Mart 2011, 20:13
Çocukken komşumuz olan vedat amcanın bi jawa ceylanı vardı acayip bi şeydi hasta olurdum hep. Büyüyünce bende alıcam bundan bi tane derdim hep kendi kendime. Aradan yıllar geçti 90 ların sonu falan gibiydi vedat amca scooter aldı kendine uğraşamıyorum diye jawayla. Yıllar geçti aradan ben jawanın varlığını bile unuttum, bir kaç hafta önce kömürlükte çürümeye yüz tutmuş halde jawayı gördüm çocukluk hayalim olan motor gözümün önündeydi vedat amcaya ne kadar istersin bunun için dedim o da delimisin oğlum ne yapıcan bunu çürüdü 10 yıldır yatıyor hurdaya vermeyi düşünüyorum yer kaplıyor dedi bende verdim 250 tl ve çocukluk hayalime sahip oldum:) Ama çok kötü durumda ve toplamak için yardıma ihtiyacım var ben hiç anlamıyorum motor işinden bi abimiz var o çalıştırdı motoru çalışıyor ama elektrik tesisatı falan çökmüş durumda ve ciddi bakım ve boya istiyor. Bana motoru toplama konusunda yardım edebilirseniz çok sevinirim. elinizde jawa ceylanın elektrik şemaları yada motorun tamamının planları varsa çok yardımcı olur çünkü ustasıda yok ve zaten ben motorun benim ellerimle yeniden hayat bulmasını istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

huska
20 Mart 2011, 20:21
Arkadaş nerden katıldığını bir yaz bakalım belki yardımcı oluruz,yada sana yardımcı olacak birileri belki çıkar.

anil89tas
20 Mart 2011, 20:25
kardeş sanayinin girişinden 2. dükkana git, selamımı söyle.o halleder senin işi :queen: nerden yazıyosun, ne kadarlık bir parayı gözden çıkardın, ne tarz bişey istiyorsun, orjinaline sadık mı kalacaksın???????bunlar önemli sorular :bounce:

pc-kopat
20 Mart 2011, 20:35
Çocukken komşumuz olan vedat amcanın bi jawa ceylanı vardı acayip bi şeydi hasta olurdum hep. Büyüyünce bende alıcam bundan bi tane derdim hep kendi kendime. Aradan yıllar geçti 90 ların sonu falan gibiydi vedat amca scooter aldı kendine uğraşamıyorum diye jawayla. Yıllar geçti aradan ben jawanın varlığını bile unuttum, bir kaç hafta önce kömürlükte çürümeye yüz tutmuş halde jawayı gördüm çocukluk hayalim olan motor gözümün önündeydi vedat amcaya ne kadar istersin bunun için dedim o da delimisin oğlum ne yapıcan bunu çürüdü 10 yıldır yatıyor hurdaya vermeyi düşünüyorum yer kaplıyor dedi bende verdim 250 tl ve çocukluk hayalime sahip oldum:) Ama çok kötü durumda ve toplamak için yardıma ihtiyacım var ben hiç anlamıyorum motor işinden bi abimiz var o çalıştırdı motoru çalışıyor ama elektrik tesisatı falan çökmüş durumda ve ciddi bakım ve boya istiyor. Bana motoru toplama konusunda yardım edebilirseniz çok sevinirim. elinizde jawa ceylanın elektrik şemaları yada motorun tamamının planları varsa çok yardımcı olur çünkü ustasıda yok ve zaten ben motorun benim ellerimle yeniden hayat bulmasını istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ben jawa ceylan tamir ettim yıllarca. ama internetten bu konuda bilgi bulman zor gibi geliyor bana. artık bu işi yapmyorum yapsaydım getir derdim:) tesisatı yeniden çekmek istiyorsan anadoludaki motorcuları ara. hazır tesisatları vardı eskiden. kaldıysa ellerinde bir tane al montajı çok basittir. ama bir kere 12ye çevrilmiş mi? 6 volt mu tesisatı? bunlar önemli. eğer 12 voltsa konjektör endüksüyon bobinini gibi parçaları oto parçacılarından uydurma şansın olacaktır. üzgünüm ama o motoru adam etmek sana epey pahalıya mal olacaktır.

-unnamed-
20 Mart 2011, 20:44
o haldeki bir jawa adamin omrunu yer...
yinede forumda u tip motorlarla ugrasan buyukler var...
onlar sana yardimci olacaktir...

katyn_77
20 Mart 2011, 21:05
şu an yalovadayım motor hala 6 volt ve yalovada akü bile bulamadım bursadan getirdim. Ben jawanın orjinal halini seviyorum fabrikadan çıkmış gibi olmasını istiyorum abartısız ve orjinal. Bu arada gerçekten bütçemin bi hayli zorlanacağının da farkına vardım çünkü parçalar çok pahalı

holow
22 Mart 2011, 15:33
tamıratı kolaydır.motoru yaracaksan bıle 1 gunde hallolur.elektrık tesısatını araba tamırcısıne yaptır yada kendınde yaparsın. alternatorden ghelen kablo konjektore gırıyor.(konjektor sarja yarıyor)oradanda anahtara gelıyor.zaten marş yok.parcalarıda sirkeci özen motoru ara onlar 10 yıl once satıyolardı sımdı parcaları yanlarındakı komsularına vermısler numarasını ıste bulursun boylece.veye topkapıda camının arkasında hurdacı var ordanda bulursun selamlar

SeMpaTuRk77
24 Mart 2011, 14:27

Evett gelelim konuya :):) bu motoru hayata döndürmek istiyorsan ve yalovadaysan bu motor Turan ustanın elinden geçmeli :):) motoru bırakıp dönüp arkanı gidiceksin :) geldiğinde saat gibi çalışır vaziyette bulucaksın motorunu tabi parça eksiği yoksa motorunda :) gerçi varsa da Turan usta halleder ya orasını :) sonra ordan alıp motorun bütün kaportasını kapakları depoyu ıvırı zıvırı söküp doğruuu boyaya sedefli bordo rengi de yedimi alet olur sana canavar :)