PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : suzuki_k6 teker

caner_suzuki
20 Mart 2011, 20:11
selam arkadaslar ben teker yapıyorum fakat kısa oluyo taktik vereck arkadasların taktıklerini bekliyorum sizce en dogru vites hangisi teker için debriyaj ayarı nasıl olmalı yarım tam ve gazla debriyaj ayarlaması nasıl olmalı v.s. kendimi geliştirmek istiyorum tabii motorumu ve kendımı parcalamadan...lütfen bu olayı tamamen kavramıs arkadaslar yazsın tesekkürler...

Jubaa
20 Mart 2011, 20:21
600cc makina kullanicak kadar tecruben varsa bu sorunun cevabini bilmen gerek zaten, yok o kadar tecruben yoksa zaten denememen gerek kurguda hata var.

ufuktan
20 Mart 2011, 20:46
600cc makina kullanicak kadar tecruben varsa bu sorunun cevabini bilmen gerek zaten, yok o kadar tecruben yoksa zaten denememen gerek kurguda hata var.

kusura bakma ama..... konu başlığındaki soruyla yazdıkların arasında bir alaka kuramadım ?? arkadaş 600cc kullanabilir ancak bu zamana kadar tektekere ihtiyaç duymamıştır , risk almak istememiştir , bu olayı daha sağlıklı bir şekilde yapmak istemiştir , uygun zamanın şu an olduğunu düşünüyordur .... :cat:

üstelik konuyu bilenlerden yorum beklediğinide özellikle yazmış :bounce:

gti_king
20 Mart 2011, 21:38
Eğer tekerde olsun veya olmasın gaz dozajını bilmiyorsa işi ne 600'de ??

chopperrider
21 Mart 2011, 01:19
:mrgreen: adam zaten 600cc kullanmıyo ki K6 demiş 2006 model gsxr1000 kullanıyo.

QM50
21 Mart 2011, 01:27
Arkadaşlar gaz dozajı vs vs ne alakası var anlamadım mesela bı suru motor sumrmus ama hiç birini sokmemıs parçalamamıs ınsanlarda var bu tamamen ithiyaca göre değişir adam size tecrübesi olan varsa yazsın lütfen demiş siz bilmiyosan binme gibi şeyler ima ediyosunuz anlamsız.

caner_suzuki
21 Mart 2011, 03:07
]evet benim makine k6(gsx r1000)arti teker yapmadim cunku gerek duymadim hayatimda 2 defa mobilet kullandim 3 cu kullandigim makine kendi makinem oldum 3yil srad 750 full+full bir makine kullandim sonrasida k6 aldim benim amac bende 1 gunde cozeim bu olayi amac tiyo yasayanlardan dusenlerden bak soyle yapma 100 deyuz dusersin gibi cevaplar bekledim bakin nette visoalara moto stunts yapiyor lar akrabat denicek kadar profesyonel kisiler bile bi bakiyosun yerdeler olenler bile var motorla yapilacak bence en olumcul harekettir basit bir konu degil yorumlar icin tesekkurler yeni yorumlar bekliyorum

Şenonar
21 Mart 2011, 10:36

Ben ne ihtiyar amcalar gördüm yıllardır SS makina kullanırlar ama hiçte teker yaptıklarını görmedim.Çünkü yapmayı bilmezler her SS kullanan teker yapmayı stopie yapmayı bilecek diye bi kural yok.Lütfen yerinde yorumlar yapalım :cat:

Okan Sinan Ocan
21 Mart 2011, 11:08
Arkadaşlar gaz dozajı vs vs ne alakası var anlamadım mesela bı suru motor sumrmus ama hiç birini sokmemıs parçalamamıs ınsanlarda var bu tamamen ithiyaca göre değişir adam size tecrübesi olan varsa yazsın lütfen demiş siz bilmiyosan binme gibi şeyler ima ediyosunuz anlamsız.

Sevgili Kardeşim,

Tecrübesi olan biri olarak net cevap vereyim. O makina için gaz dozajı (gaz hassasiyeti) herşey demektir.

GSX-R1000 kullanmadığın için anlamanı beklemiyorum , soruyu soran arkadaşında bahsettiği makinalara sahip olduğunu düşünmüyorum

O makinayı yerden kesmek için herhangi bir teknik kullanmana gerek yoktur , sadece gazı açarsın zemin arka lastiğin tutunmasına yetecek düzeydeyse makina anında önünü kaldıracaktır.

Yapılmasını önermem , makinayı tekere kaldırmak size sürüşünüzü geliştirmek adına hiçbir katkıda bulunmaz. İyi sürücü ön tekerinin yerde kalması için çaba harcar havada olması için değil.

Sevgiler

caner_suzuki
21 Mart 2011, 15:11
tesekkurler tum yorumlara yeni yorumlar bekliyorum saygilar....

Blackeagletr
21 Mart 2011, 15:40
Bildiğim birkaç teknik var benim.
Zaten motor 1000cc oocan abinin dediği gibi dengeli bir şekilde gazı açtığında motorun önü yerden kesilir. Gazı dengede tutmak önemli kesik kesik gaz açıp kapatmak dengeyi bozacaktır.
Ayakta teker yapmak daha kolay diye biliyorum denge açısından. Önünü kaldırırken gidona yüklenip bırakıp amortisorun yay görevi görmesiyle hafif gaz açtımmı önü daha dengeli bir şekilde kalkar.
Sana tavsiyem. Grenajları çıkar koruma demirlerini tak trafiğe kapalı bir alanda çalışmalarını yap.

caner_suzuki
21 Mart 2011, 18:36
tesekkürler calısmalara baslıcam yorumların devamını beklıyorummmm havalar bır ısınsa geregini yapıcam saygılar...

Jubaa
21 Mart 2011, 19:42
Bakiyorum herkes Rossi kesilmis yine, kontra ne desem google a bakmadan cevap vericek adam sayisi 2 den fazla degildir.

Hadi diyelim bu zamana kadar hic merak etmedin, hic arkadasin yapinca sormadin denemedin, 1000cc ye kadar debriyaji salinca makinanin sahlanicagini bilmeden geldin surdun.

Burda sana akil veren Rossi arkadaslara sorum, bunun ogretilmesi gereken yer forum mu?
Ikinci soru sana bunu ogrenicegin yer forum mu?

Kafasina makina gecmemis racing gazi acmamis tipler atladi hemen tabi.

Yorumlar super ya bu zamana kadar teker yapmamistir sabah uyanip teker yapasim geldi yillardan sonra bakalim yeni uye oldugum foruma, arastirmadan boyle bi konu var mi diye senede 1000 defa acilan konudan bi tane daha aciyim demis yani bu adam.:silent:

Bu arada bu bilgili gazci arkadaslari supersport topigine beklerim bi iki video atarlar resim atarlar belki bizde bilgilerinden nasipleniriz.

--Ki su anda aklima geldi bu tecrubeli gazci ve stuntcu abilerimiz dememis ki bak o makina 100 bilmemkac beygir bilmeden denersen kafana alma ihtimalin 100de 100 git kucuk cc bi motor bul bunu bunu yap ondan sonra kendi motorunda denersin.

Samimiyetsiz ve govde gosterisi amacli yazilar olduguda burdan belli oluyor cevaplarin.

Acil112
21 Mart 2011, 19:53
Hayatımda 1000rr nin selesine oturmuş değilim ama zannediyorum ön tekeri yerden kesmek o makinayla hiç zor olmasa gerek; zira Önemli olan uçmak değil konmak:P

takendy
21 Mart 2011, 20:01
valla motorum benden daha iyi biliyor teker yapmayı , debriyaj mebriyaj bilmem dayıyorum 1. viteste 10.000 d/d atıyorum 2 ye bi 10.000 d/d de 2. viteste çıkarıyorum.
hooopp atıyorum 3 'e hoopp bi 10.000 d/d onda
4 vitese gerek kalmıyor tekere geliyorum...

ön freni sıkıp indiriyorum önünü bu şekil 7 - 8 km. de stoppie yapıyorum.

ordan alıyorum bir ona bir ona , neyse yine tutamadım kendimi

http://videopois.com/Genel/Bir-Ona-Bir-Buna---Kemal-Sunal.html

caner_suzuki
21 Mart 2011, 21:31
jubaa kardes sen sorumu anlamadın neyse ya makıne bınlık hafıff yuklen zaten kaldırıyo amac 2 saniye önü kaldırmak demek gercek anlamda tecrubesı olandan bu konuda tıyolar sordum yanii istersen video yollıyım adres varsa takendy sen ön frenle önünün indiriyon motorun öyle azmısın ön frenle önü indiriyon sana dicek hiçbişey yok kardeş...artı konu klasik veya degil neden cevap yazıyosun beyenmezsen es gec yinede tesekkürler...

Jubaa
21 Mart 2011, 21:49
jubaa kardes sen sorumu anlamadın neyse ya makıne bınlık hafıff yuklen zaten kaldırıyo amac 2 saniye önü kaldırmak demek gercek anlamda tecrubesı olandan bu konuda tıyolar sordum yanii istersen video yollıyım adres varsa takendy sen ön frenle önünün indiriyon motorun öyle azmısın ön frenle önü indiriyon sana dicek hiçbişey yok kardeş...artı konu klasik veya degil neden cevap yazıyosun beyenmezsen es gec yinede tesekkürler...

Dostum eger gercekten 1000cc kullanipta kazara bile olsa tekere gelmediysen cok eksigin var demektir iyi bi egitim al once.

Havada ne kadar sov yaptiginin onemi yok onemli olan ayaklarin yere basarak inebiliyomusun.

bygrm
21 Mart 2011, 22:03
Bakiyorum herkes Rossi kesilmis yine, kontra ne desem google a bakmadan cevap vericek adam sayisi 2 den fazla degildir.

Hadi diyelim bu zamana kadar hic merak etmedin, hic arkadasin yapinca sormadin denemedin, 1000cc ye kadar debriyaji salinca makinanin sahlanicagini bilmeden geldin surdun.

Burda sana akil veren Rossi arkadaslara sorum, bunun ogretilmesi gereken yer forum mu?
Ikinci soru sana bunu ogrenicegin yer forum mu?

Kafasina makina gecmemis racing gazi acmamis tipler atladi hemen tabi.

Yorumlar super ya bu zamana kadar teker yapmamistir sabah uyanip teker yapasim geldi yillardan sonra bakalim yeni uye oldugum foruma, arastirmadan boyle bi konu var mi diye senede 1000 defa acilan konudan bi tane daha aciyim demis yani bu adam.:silent:

Bu arada bu bilgili gazci arkadaslari supersport topigine beklerim bi iki video atarlar resim atarlar belki bizde bilgilerinden nasipleniriz.

--Ki su anda aklima geldi bu tecrubeli gazci ve stuntcu abilerimiz dememis ki bak o makina 100 bilmemkac beygir bilmeden denersen kafana alma ihtimalin 100de 100 git kucuk cc bi motor bul bunu bunu yap ondan sonra kendi motorunda denersin.

Samimiyetsiz ve govde gosterisi amacli yazilar olduguda burdan belli oluyor cevaplarin.

Jubaa herzamanki gibi saygı ve hürmet sunduğum yazılarından bir tanesini yazmışsın harika cevap olmuş... tamaıyla değil yazının %1000 ine katılıyorum...

Bu yazıyı yazanın 1000 cc motorunun 4 pistonundan teki çalışıyor galiba.. gaza yüklenince o yüzden gelmiyomudurki nedir çözemedim.. :)

Soruyu soran senide dalgaya aldığımı zannetme ama litrelik kullanıyorum yazıp teker olmuyo demek çok mantıksız..lakin gazı kapatıp açınca tekere gelen bi merettir litrelikler..

MkD
21 Mart 2011, 22:40
öncelikle üstadlardan özür dileyerek birşey sormak istiyorum
ilgi alanıma girmediği için bilmiyorum merak ettim amaç öğrenmek
bir kaç mesajda gördüm tekere ihtiyaç duymamıştır yazanlar olmuş
tektekere ne için ihtiyaç duyulur acaba bilen birisi açıklarsa iyi olacak

caner_suzuki
22 Mart 2011, 01:29
tekere ihtiyac duyulmaz neden hızlı gıdıyosan buda öyle bişey tekeryapamadıgımı kım söylüyor bende biliyorum gazla bıle tekere kalktıgını kullandıgım makinanın amac uzun gidebilmek kaldırıyom iniyo hemen bencünkü yüksek devirde kaldırıyorum gaz bitiyo düşüyo önü hemen.ayrıca ilk defa motora biniyomuşum havası yaratılmış okadar zaten makineden anlıyosanız 1000 lık makinenin kafama gecıcegınıde bılıyorsunuzdur en ufak bır harekette neyse tesekkürler yinede...

excavatus
22 Mart 2011, 10:28
okudugum bir kac sey bende merak uyandirdi.

"1000 lik kullaniyorsan ve kazara bile olsa tekere gelmediysen sende bir eksiklik var demis arkadas" hakikaten soruyorum, hic super sport kullanmadim, 1000lik touring kullandim, cruiser kullandim. Onlar da kisa sureler 1gun 2gun. uzun sure kullandigim en buyuk motor 850`lik. o da touring.

Bu super sport makinaya binince, 1000lik mesela. Insan gibi gaz acmanin, efendi gibi gazlamanin, (yavas sakin kullanmaktan bahsetmiyorum) sadece kalkislarda ve hizlanmalarda, sag elini kontrol altinda tutmaktan bahsediyorm, bu mumkun degil midir? en azindan iyice alisana kadar, bu kontrol mutlaka kacar mi elden? mutlaka tekere gelir mi bi sekilde bu arkadas???

biri aydinlatirsa sevinirim.

chopperrider
22 Mart 2011, 11:11

"1000 lik kullaniyorsan ve kazara bile olsa tekere gelmediysen sende bir eksiklik var demis arkadas" hakikaten soruyorum, hic super sport kullanmadim, 1000lik touring kullandim, cruiser kullandim. Onlar da kisa sureler 1gun 2gun. uzun sure kullandigim en buyuk motor 850`lik. o da touring.

Bu super sport makinaya binince, 1000lik mesela. Insan gibi gaz acmanin, efendi gibi gazlamanin, (yavas sakin kullanmaktan bahsetmiyorum) sadece kalkislarda ve hizlanmalarda, sag elini kontrol altinda tutmaktan bahsediyorm, bu mumkun degil midir? en azindan iyice alisana kadar, bu kontrol mutlaka kacar mi elden? mutlaka tekere gelir mi bi sekilde bu arkadas???

anlatıldığı kadar korkunç bişey değildir 1000cc super sport kullanmak. çünkü bunun nasıl olduğunu anlatanlar maalesef hiç kullanmamışlardır :)
elbette 1000cc hadi bırakın 600cc supersport makine doğası gereği hırçın tepkiler verir ama motosiklet kullanmayı bilen bi sürücü hayatında ilk kez 1000cc SS selesine bindiğinde hiç sorunsuz onu kullanır. Bakın dikkat edin limitlerinde kullanır demiyorum sadece kullanır, hızlanır yavaşlar viraja girer. Ama elbette tam peformans bi drag kalkışı yapamaz, yapmaya kalkarsa işte o zaman kontrolsüz tekere kalkmalar arkanın patinajdan kontrolsüz kalması gibi tedirgin edici şeyler yaşar ama her motorda olduğu gaz kolunu dikkatli kullanırsa, yüksek devirlerdeyken motor freniyle yavaşlıycam gibi fantazilere kapılmazsa sıkıntısız bi şekilde turunu tamamlar.

caner_suzuki
22 Mart 2011, 14:05
tesekkurler...

Jubaa
24 Mart 2011, 11:40

En basit ornek, Red line da vites atarken on tarafin hafiflemesi.
Bilmeyen bi vatandas binse ben redline vites aticam dese, ki genelde derler meraktan.
Motor dogal olarak arkaya basilcak onden hafifliyicek.
Buda bilmeyen bi vatandasin koltuga 2 cm geride oturmasi ile tek tekere donusucek. Yada ani bi anda gaza sonuna kadar yuklense makina direk tekere gelicek zaten.

Bana ara sira oluyor, ben istememe ragmen makina redline da vites atinca on kaldiriyor ozellikle viraj cikisinda yuksek devirde virajdan cikip gaz acinca on sahlaniyor.Bu olmasin diye millet dyno da bi dunya para veriyor guc bandini ayarlamak icin motorun.

chopperrider valla racinge binipte yavas gidenini daha gormedim zaten yavas gidicek sakin takilicak adam neden racing alsin bi dunya para vericek vergi vericek benzin desen ayri masraf lastikler 2000kmde bi biter yagi suyu dert.

Racinge binen adam hizi sevdigi icin biner, o gaz kolunuda acar.

chopperrider
24 Mart 2011, 13:19
chopperrider valla racinge binipte yavas gidenini daha gormedim zaten yavas gidicek sakin takilicak adam neden racing alsin bi dunya para vericek vergi vericek benzin desen ayri masraf lastikler 2000kmde bi biter yagi suyu dert.

Racinge binen adam hizi sevdigi icin biner, o gaz kolunuda acar.

Jubaa, haklısın, supersport sahibi olan bi kişi elbette hız yapacaktır. Ben satın almayıp sadece test eden ya da kısa bi süre kullanan kişi için söyledim yukarıda yazdıklarımı

Jubaa
25 Mart 2011, 12:50
Jubaa, haklısın, supersport sahibi olan bi kişi elbette hız yapacaktır. Ben satın almayıp sadece test eden ya da kısa bi süre kullanan kişi için söyledim yukarıda yazdıklarımı

Valla o konuda hakli olabilirsin.

Normal bi vatandas binse rahat bi sekilde kullanir, belki biraz rahatsiz gelir ama basmadigi surece sikinti yasamaz, katiliyorum sana.