PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz Ayarı Problemi

sefik1903
20 Mart 2011, 02:35
Arkadaşlar herkse merhaba scooter motorumla bir sorun yaşıyorum en son çare bura yazmayı düşündüm.

150 lik asya scoterım var motorsiklet durur haldeyken arka teker dönüyor , yani gaz vermeden kendi kendine rölantide gidiyor bi kaç hafta önce gaz halatı değişti bu nedenle olduğunu sanmıyorum yarıdmlarınız için saolun şimdiden

Arjantinli69
20 Mart 2011, 02:50
karbüratör üzerinde rolanti vidası var onu biraz gevşet göreceksin devir saatinde devrin düştüğünü.

Sinan Aksu
20 Mart 2011, 02:52
Arkadaşlar herkse merhaba scooter motorumla bir sorun yaşıyorum en son çare bura yazmayı düşündüm.

150 lik asya scoterım var motorsiklet durur haldeyken arka teker dönüyor , yani gaz vermeden kendi kendine rölantide gidiyor bi kaç hafta önce gaz halatı değişti bu nedenle olduğunu sanmıyorum yarıdmlarınız için saolun şimdiden

Orta sehpa üzerindeykenmi arka tekerlekler kendi kendine dönüyor? Eğer durum buysa normal...
Yoksa tekerlekler zemin üzerindeyken motor kendi kendine gitmekmi istiyor? Eğer böyleyse Tamer abinin dediğini uygula.

Slayerrr
20 Mart 2011, 03:03
Eğer gaz teli değiştikten sonra olduysa muhtemelen elciğin oradaki ayardandır. Elcikte gaz telinin çıktığı yerde boşluğu almak için bir somun var. Onu elciğe doğru yakınlaşacak şekilde sıkarsan sorun çözülür. Bundan değilse eğer söylendiği gibi rölantidendir.

sefik1903
20 Mart 2011, 03:34
Öncelikle hepinize teşekkürler, gaz teli değişeli 3 hafta flan oldu ama bugun yeni oldu dediklerinizi uygulyacam, ayrıca teker zemindeyken kendi kendine gidiyor yani motoru tutamıyorum niye bölye olduy anlamadım

cengaver29
20 Mart 2011, 10:06
kardeş sorunun rölatide çok yüksek bi kaç tur geri döndürdünmü mü düzelir hem böyle çok benzinde yakar ....

Ramazan Can
20 Mart 2011, 11:01
rolantiyi düşür sorun kalmayacaktır...

sefik1903
21 Mart 2011, 01:13
Arkadaşlar hepinize teşekkürler sorunu hallettim,herkese kazasız belasız günler:cat: