PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial X-Treme Super Moto Hak.

Cyberm
20 Mart 2011, 00:57
Arkadaşlar bugün görüştüm hayırlısı ise hafta içi linkteki motoru alıyorum.. Yamaha XT nin aynısı.. mükemmel bir makina desem yeridir.. Siz ne dersiniz ??

http://www.mondialmotor.com.tr/X-Treme-Super-Moto/CROSS/Mondial-Cross-X-Treme-Super-Moto/index.html

KUVVETMİRA
20 Mart 2011, 01:02
güzel ama pahalı. yakından gördüm, sıkı makinaya benziyo ama kendini ispatlamadan japon fiyatına satılması enteresan.

F54
20 Mart 2011, 01:15
evet çok pahalı ya bu ne böyle o paraya başka seçenekler var hemde japon

BurakASLAN
20 Mart 2011, 01:21
Yesss baba. Çok para bu ya. Nasıl vereceksin bu parayı bu motora. Bence biraz daha beklemelisin.

Cyberm
20 Mart 2011, 01:22
Yesss baba. Çok para bu ya. Nasıl vereceksin bu parayı bu motora. Bence biraz daha beklemelisin.

ne için ?? ne kadar daha ??

gti_king
20 Mart 2011, 01:33
Fuarda bir miktar inceledim.Mondialin dökülen ürünlerine göre bariz bir kalite farkı var fakat gerçekten pahalı.O paraya ikinci el veya sıfır, daha uygun bir motosiklet alabilirsiniz.Biraz daha kasarsanız DRZ 400 bile alınabilir hani, o derece.Açıkçası genel anlamda enduro motorlardan sonra bana biraz sert ve kaba geldi.Başkasını bilemem.

Umarım kazasız belasız güle güle kullanırsınız.Yorumlarınızı ve fotoğraflarınız paylaşmanız bir çok arkadaşa yol gösterecektir.

Tolme
20 Mart 2011, 04:19
umarım zamdan önce almışsındır,mondial motosikletlerine ötv indiriminden sonra yüzde 8 zam yaptı arkadaşlar,daha öncede dediğim gibi devletin ötv indirimini hemen fırsatçılığa çevirecekler,yıl sonuna kadar yapılan ötv indirimi kadar ürünlere zam gelmezse bende bişi bilmiyorum,herkese hayırlı olsun

Slayerrr
20 Mart 2011, 04:23
Çinli motor iyidir ama sadece ucuz olduğunda. 9000 TL'ye yakın para bence Çin malı bi motora verilmez.

Sinan Er
20 Mart 2011, 08:55
9.000 TL verip mondiale biniyor dedirtmem arkadaş.

otopsici
20 Mart 2011, 10:34
arkadaşlar çok yanılıyorsunuz bu son getirdikleri tamamen taivan malı yani çin değil ayrıca motor hakkında sırf markacılık yüzünden bukadar karalama bence çok yazık
motosikleti alıp denemeden sürüşünü görmeden bu kadar kötülemek niye anlamadım

acayüp
20 Mart 2011, 10:37
Ne şartlarda alıyorsunuz (taksit kredi vs )
Nakit almak için pahalı denilebilir fakat makine gerçekten çok sıkı görünüyor. Bende yakından incelemiştim hoşuma da gitti yalnız fiyat biraz cansıkıcı gelmişti.
Hayırlı olur inşallah.

polo34
20 Mart 2011, 11:46
kanuni bobcat ve deer da tayvan malı olarak hatırımda kalmış, zaten farklıları hem kağıt üzerinde hem de gördüğünüz zaman anlaşılıyor ...

Seko
20 Mart 2011, 11:55
Ucuz ve kalitesiz olunca ne kadar ekmek o kadar köfte diyorlar ya, bunun için de tersten aynı şey geçerli. 9000 TL'lik motor dandik olmaz merak etmeyin. Sadece Mondial'in ismi sıkıntı yaratır. Keşke Hyosung falan olsa da herkes düşünmeden alsa.

otopsici
20 Mart 2011, 12:02
Ucuz ve kalitesiz olunca ne kadar ekmek o kadar köfte diyorlar ya, bunun için de tersten aynı şey geçerli. 9000 TL'lik motor dandik olmaz merak etmeyin. Sadece Mondial'in ismi sıkıntı yaratır. Keşke Hyosung falan olsa da herkes düşünmeden alsa.

dostum ister inan ister inanma hyosung gt 650 almanya satış fiyatı 11 bin avro türkiyede adamlar 15 bin liraya satamıyorlar çünkü bizimkilerde marka manyaklığı var

KUVVETMİRA
20 Mart 2011, 12:34
dostum ister inan ister inanma hyosung gt 650 almanya satış fiyatı 11 bin avro türkiyede adamlar 15 bin liraya satamıyorlar çünkü bizimkilerde marka manyaklığı var

mondialin piyasadaki çinli imajı japonlarla kapışabilir mi?
motor çok kaliteli olabilir ama piyasanın kuralları var.
kendini ispatlayacak, kalite anlayışında gömlek değiştirdiğini izah edecek sonra para isteyecek.
hyosungla da karşılaştırılmaz şu aşamada, hyo kendini kanıtlamış, bu ise 9000 tl'lik kapalı kutu.

kocaman bir stratejik hatadır bu motor.
sıfır kilometre başka bi marka oluştursalardı keşke.

Gökhan
20 Mart 2011, 13:20
mondial-250cc super moto-9000tl :)

Evet diger mondiallere göre kaliteli olabilir ama bu kalite ne kadar? Hepimiz biliyoruzki japon kalitesinden uzak bir motosiklet.
Birde bunun satışı var. Düşük cc olası nedeniyle kısa sürede degiştirmek isteyeceksin.Şimdi 9000 tl ye alınan bu motosikletin 10.000 km sonra 5000 TL ye satılması mucize olur. Sanırım daha önceden motosiklet tecrübenizde var. Durum böyleyse bu fiyatlara xt 660 ve f 650 gs bakılabilir.Cadde motosikletleri düşünüyorsanızda er6,fz6 fazer(üstünde biraz eklemek gerekebilir) bandit 600s vs...

cupper
20 Mart 2011, 20:58
Arkadaşlar bugün görüştüm hayırlısı ise hafta içi linkteki motoru alıyorum.. Yamaha XT nin aynısı.. mükemmel bir makina desem yeridir.. Siz ne dersiniz ??

http://www.mondialmotor.com.tr/X-Treme-Super-Moto/CROSS/Mondial-Cross-X-Treme-Super-Moto/index.html

all motoru kaçırmaa

Tundzhay
20 Mart 2011, 21:22

11 000 avro mu?
sen bu fiyatı nerden aldın kaynağını öğrenebilir miyim?

http://www.hyosung.bg/motorcycles/sport-naked/gt-650r
bulgaristanda sıfırı 5000 avro

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=133874311&__lp=11&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11400&makeModelVariant1.modelDescription=gt&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT&lang=de&pageNumber=10
almanyada da 5000 avro

http://www.hyosung-motors.de/motorraeder/gt-650i-r.html
almanya nın resmi sitesinde 5795 avro gt650i r

senin sanırım yanlışın var?

trazma
27 Ocak 2012, 03:43
hocam ben bunun enduro modelini aldım gayet memnunum sen aldınmı supermotoyu