PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce hangısini alayım ? Cub mu Touring mi ?

db*
19 Mart 2011, 23:16
mondial ukh ile mondial mg arasında kaldım hangısı daha bana suruş tecrubesi katar ?

BerKToprak
19 Mart 2011, 23:42
Gönlün hangisinden yanaysa onu alacan kardeşim.

BurakASLAN
20 Mart 2011, 00:08
UKH daha iyidir.Diğeri çok hassas motor.

mondiko
20 Mart 2011, 00:35
Ben mg derim. Çünkü ukh'nin plastik aksamı (grenaj) fazla. Kullanıcıları çabuk dağıldığından bahsediyordu. Mg'de ise grenaj yok. tek eksisi tipi bence. Yoksa mondialin en sağlam motorlarındandır kendileri. Ama tipi de insanı uzaklaştırıyor kendinden.

F54
20 Mart 2011, 00:40
Ben mg derim. Çünkü ukh'nin plastik aksamı (grenaj) fazla. Kullanıcıları çabuk dağıldığından bahsediyordu. Mg'de ise grenaj yok. tek eksisi tipi bence. Yoksa mondialin en sağlam motorlarındandır kendileri. Ama tipi de insanı uzaklaştırıyor kendinden.

kesinlikle doğru plastikler dandik ben alacak olsam mg veya kuba bakarım balans lı teknoloji olanlardan

yürekçe
20 Mart 2011, 00:56
başlığa bakınca bende şey sandıydım...

yasin_ilkyaz
20 Mart 2011, 01:02
arkadaşlar, motor almayı planlıyorum. bir aydır internette iyi bir başlangıç motoru aradım ama araştırdıkça aklım karıştı. yamaha veya honda(virago, rebel) dışında motor alma v.s diyenler oldu. ancak bu motorların fiyatları başlangıç için biraz yüksek. regal raptor'un 250'likleri çok hoşuma gidiyor... biliyorum, bu konudan bıktınız ama yardımcı olursanız gerçekten çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz?

pendikli
20 Mart 2011, 01:05
CBF150 al en ideal başlangıç motoru çabuk sıkılmazsında seri atik bir motosiklet.

Alp34.5
20 Mart 2011, 01:27
belli ki mondial alacaksın arkadaşım. o zaman ukt al. Touring debriyajlı olduğu için alışman açısından daha büyük katkısı olacaktır sana

draggy
20 Mart 2011, 01:29
Commuter mi, cup mı diye olmalı başlık turing çok farklı bir tarz 500 cc üzeri olması lazım turing adını hakedebilmesi için...

MkD
20 Mart 2011, 01:36
mondial touring diyor o serilere :)
aslında içlerinde naked bile var

Tolme
20 Mart 2011, 04:09
bunun kesin 2 basit cevabı var,yanıt 1 gün içinde yapacağın km ye bağlı ,eğer günde gideceğin yol 25-30km yi geçmeyecekse cub bu iş için biçilmiş kaftan,ama daha uzun yol gideceksen elbette touring model ,çünkü uzun yolda cub lar dar ve sert selesinin üzerine titreşimde geldimi çok rahatsız edici olabiliyor

kanucan
20 Mart 2011, 04:20
Konuyu açan arkadaş cevap yazma zahmetinde bulunsaydı keşke.

cengaver29
20 Mart 2011, 09:37
mondial 125 uag süper motor kaçırma..

anaconda84
20 Mart 2011, 13:27
bencede 100lük bir yuki bence çok iyi güzel bir motor vede ekonomik bir motor şehir içinde 120 km ve fazlası yol yapıyorum bu motorla bir depoyla

sedici
20 Mart 2011, 15:23
Commuter mi, cup mı diye olmalı başlık turing çok farklı bir tarz 500 cc üzeri olması lazım turing adını hakedebilmesi için...

mondialin sitesinde commuter'lere touring yazmışlar, o yüzden bilmeyenler karıştırıyor :) adamlar sattıkları motorun segmentini bilmiyorlar

GT250rAlanya
20 Mart 2011, 15:33
Başlığı görünce dedim ne alaka? Cup ve touring

Mondialin yaptığı iş mi şimdi?
Super sport'ta var mı sayfasında ?

Arkadaşım ikisini de karşına al + ve - listeni yap, ona göre al...

i.canver
20 Mart 2011, 15:58
bencede 100lük bir yuki bence çok iyi güzel bir motor vede ekonomik bir motor şehir içinde 120 km ve fazlası yol yapıyorum bu motorla bir depoyla

Aynen katılıyorum yuki-yk100-7.Hemde diğer cuplara göre biraz daha farklı duruşu var.

anaconda84
20 Mart 2011, 19:10
evet duruşu çok hoş biraz karizmatik bir duruşu var bana göre jantlarıda güzel gösteriyor motoru hemde seri atak bi motorbirde açıldımı kimse tutamıyor 125liklere bile kafa tutuyorum :D

cupper
20 Mart 2011, 21:06
mondial ukh ile mondial mg arasında kaldım hangısı daha bana suruş tecrubesi katar ?

ne istersen onu al para var huzur var..:queen:

methal
20 Mart 2011, 22:08
mondial almada ne alırsan al :queen::mrgreen:

motoco
20 Mart 2011, 22:17
Bence cup al.

1.Yuki
2.Kuba - Bisan
3.Mondial

kalite sıralaması böyle.

Blackeagletr
21 Mart 2011, 00:18
Bazı arkadaşlar söylemiş touring diye bahsettiğin modeller commuter. Touring dediğin çok çok farklı motorlar örneğin Bmw R1100 RT gibi.
Bazı arkadaşlar kendi motorlarını önermiş. Herkesin malı kendine güzeldir tabi. ama olaya tarafsız bakmak lazım.
Mondial MG 125 in hangi modeliyle ilgilendiğin önemli. Şayet deluxe ise bikaç artısı daha var.
Mg 125 Deluxe un + ve - leri.
+Yüksek biçok yerden kolayca geçebilir.
+Debriyaja alışma açısından ideal büyük motorlara geçecekler için.
+Daha güçlü motor
+Daha büyük benzin deposu
+Artçılı binmek için daha uygun
-Önü kalkmaya meyilli
-Ruhsat koyacak yer bile yok
-Egzoz sesi berbat
-80 lerden kalma tasarım

Ukh 100

+Vergi yok
+Debriyajdan parmaklarınız ağrımıyor
+Daha şık tasarım
+Yakıt açısından daha makul
+Koltuğun altında azda olsa yer var
+Daha dengeli
-Mg ye göre daha güçsüz motor
-Benzin deposu az
-Daha alçak

Kullanım amacına göre kendin seçmelisin bunu. Farklı kategoride motorlar. Günlük kullanım açısından kullandığın yerlere göre ve kullanım amacına göre bunu belirle. Ben ilerde büyük motora geçeceğim diye ve daha hoşuma gittiğinden commuter seçtim yoksa ben cub seçerdim.

Saygılar.

GürkanA
10 Kasım 2023, 08:44
Touring motor tabiki, cup nerede touring nereede, ayrıca Mondial uag mg touringdir, commuter değil, çok uçmayın