PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mont,dizlik ve dirseklik seçimi

anaconda84
19 Mart 2011, 11:34
arkadaşlar herkese iyi forumlar kazasız sürüşler dilerim. ben yaz-kış giyebileceğim bir mont dizlik ve dirseklik arıyorum hangilerini tavsiye edersiniz? montların içindeki dirseklikler pek güvenilir değilmiş bu forumdan gördüğüm kadarıyla onun için ayrıca dirseklik almak istiyorum. neleri tavsiye edersiniz bu arada motorum öyle ahım şahım bişey değil 100lük yuki kullanıyorum ama motor motordur tehlikesi büyük yada küçüğe bakmıyor 1000lük bir motordaki tehlike neyse benim için 100lük bir motordaki tehlikede odur.

motoco
19 Mart 2011, 12:57
Selam bende 100 lük Mondial ukh kullanıyorum :) Bütün korumalarım tam. Site ismi vermek istemiyorum ama bulabilirsin rahatlıkla. Body armor aldım, ls2 kask, dizlik. Body-Armor çok komplike bir ürün bütün herşeyi aynı anda üzerine giymiş oluyorsun, tavsiye ederim. Çok güven verici bir ürün. Fiyatı da gayet uygundu. Dizlikleri de mafsallı almadım rüzgardan korusun diye. Gerçekten koruyor. Geçen arkadaşımın mafsallı olanları giymiştim üşüdü dizlerim.

anaconda84
19 Mart 2011, 13:15
body armor sadece mont mu oluyor? yoksa tulum mu?

motoco
19 Mart 2011, 13:22
Yok sweet veya yelek gibi düşün dur linki vereyim.

http://www.feyizoglu.com/Koruma-Ekipmanlari/193

Bak burada çok güzel eşyalar var. Kırmızılı indirimdeki body armor benim aldığım başkalarıda var tabiki seçim senin ama çok süper ürünler var, girince dayanamıyorum yeni bişeyler almak istiyorum. :) Çok ta ilgili ve hızlı gönderen bir site.

anaconda84
19 Mart 2011, 13:42
ilgilendiğin için teşekkür ederim kardeşim sağolasın

motoco
19 Mart 2011, 13:49
Önemli değil 100 lüklerin aşkı adınaaaaa cup cup cup. Akıllıların motoru. :) Bedaveye gez dur. :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:47 ----------

Senin Yuki kaç model 2011 leri çok süper. Kaç km desin ? memnunmusun ? Benimkisi 9660 km de ve çok memnunum hiç sorun çıkarmadı maaşallah.

BİROL 78
19 Mart 2011, 13:51
Mont olarak Held,dizlik ve bellik(bunuda es geçme )ufo tavsiye ederim...

anaconda84
19 Mart 2011, 14:44
teşekkür ederim birol kardeşim ilginiz için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:37 ----------

benim yuki 2011 model çelik jantlı gerçekten çok güzel daha 5 aylık motor 1870 km civarında motor çok seri çok güzel hızıda iyi bana yetiyor 90km/s şehir içinde 120 km yol yapıyorum daha uzun yolada çıkmadım bir kere çıktım oda yaklaşık 30km'lik bir yoldu ondan sonra zaten dahada açıldı motor sanki daha serileşti daha hızlandı gibi sanki :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:39 ----------

Mont olarak Held,dizlik ve bellik(bunuda es geçme )ufo tavsiye ederim...

birde bu montları 4 mevsim kullanabiliyormuyuz yaz kış demeden? dizlik olarak nasıl bişey tavsiye edersiniz mafsallımı mafsalsızmı? birde dirseklik almayı düşünüyorum gerçi akhisar gibi bir yerde millet kask ve deri eldiven taktığım zaman bile millet bana tuhaf tuhaf bakıyor bu şekilde kim bilir nasıl bakar :D ama milletin bakışları beni ilgilendirmiyor tabi beni ilgilendiren benim sağlığım benim canım :)

motoco
19 Mart 2011, 17:41
Çok doğru düşünüyorsun kardeşim. Önemli olan kendi sağlığımz.

Şu anda bir seçim yapsaydım Yuki 100 alırdım. Devir saati falanda var, malzemelerde çok kaliteli.

anaconda84
19 Mart 2011, 17:46
evet kesinlikle doğru çok güzel çok sağlam bir motor bastımı kaçar cinsinden benim motor daha açılmadan 90'ı çok rahat görüyordu 2 kişiyle en son biraz şehir dışına çıktım 30km'lik bir yola gidip geldim dahada bir güzel oldu gittiğim yerde biraz yokuşluydu :) şehir içinde bir depoyla 120 km yol yapıyorum motorla çokta ekonomik bence

F54
19 Mart 2011, 17:47
bence dizlikler mafsallı olsa daha ii olur hem yürüyebiliyorsun bende var hareketlerini hiç kısıtlamıyor

motoco
19 Mart 2011, 17:59
Ben geçen sene 75 km lik dağ yolundan Bayramiç'e gittim geldim (150km) 6,5 tl yaktı. Resmen şaşırmıştım uzun yolda hiç yakmıyor bunlar. Bir de sübop ayarı yaptırdım rüzgarda kasıyordu motor, şimdi koklar oldu resmen gidişi çekişide arttı çok memnunum. Diyorum ya akıllı motoru bu cup lar. :) Zaten benzin olmuş 4 tl.

Mafsallı alırsan arkadaşın dediği gibi yürüyebilirsin, benimkileriyle biraz zor oluyor. Mafsalları da olmadığı için biraz yürüyünce aşağıya kayıyor.

anaconda84
19 Mart 2011, 18:20
aslında mafsallı benimde bu yüzden tercihim sürekli tak çıkar olmasın rahat yürüyeyim diye ama motoko kardeşim dizlerin üşüdüğünü söylemiş ondan tekrar bi sormak istedim gerçi ben kış aylarında pantolun altına eşofman giyerim fazla sorun olmuyor soğuklar kışın dirseklik için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar fikri düşüncesi olan varmı

F54
19 Mart 2011, 18:30
aslında mafsallı benimde bu yüzden tercihim sürekli tak çıkar olmasın rahat yürüyeyim diye ama motoko kardeşim dizlerin üşüdüğünü söylemiş ondan tekrar bi sormak istedim gerçi ben kış aylarında pantolun altına eşofman giyerim fazla sorun olmuyor soğuklar kışın dirseklik için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar fikri düşüncesi olan varmı

sana hemen üşüme tiyo su da vereyim ben karda dahi motor kullanıyorum denemediğim şey kalmadı mecburen iş yerine araba yok gece dizlikleri taktıktan sonra üzerine eşortman giy biraz bol beden al bak bakalım üşüme oluyormu tabi altında da içlik olsun yoksa pontolon falan neyse ama dizliklerin üzerine elbet birşey giy yoksa ne yaparsan yap soğuk olur ben denedim dene gör soğuk işlemez zaten dizlikler plastik soğukta onlarda soğuk olur ama rüzgar görmezse hiç üşütmez dizlerini hatta terletir

motoco
19 Mart 2011, 21:04
sana hemen üşüme tiyo su da vereyim ben karda dahi motor kullanıyorum denemediğim şey kalmadı mecburen iş yerine araba yok gece dizlikleri taktıktan sonra üzerine eşortman giy biraz bol beden al bak bakalım üşüme oluyormu tabi altında da içlik olsun yoksa pontolon falan neyse ama dizliklerin üzerine elbet birşey giy yoksa ne yaparsan yap soğuk olur ben denedim dene gör soğuk işlemez zaten dizlikler plastik soğukta onlarda soğuk olur ama rüzgar görmezse hiç üşütmez dizlerini hatta terletir

Bak bunu hiç denemedim ama eminim işe yarıyordur. :cat:

myagdi
19 Mart 2011, 21:13
bence mont yeterli olur, dirsekliğe ihtiyaç duymazsın.
mafsallı dizlik tavsiye ederim.

F54
19 Mart 2011, 21:30
yağmur içinse yağmurlık iş kıyafeti satan yerlerde var plastiği yumuşak olmasına dikkat et bende her türlü techizat var nede olsa yaşayacak çok yıllar var önümde daha yaşım genç yani gezilecek çooook memleket var cub la

anaconda84
19 Mart 2011, 21:43
mont yeterli olur ama onlarında dirsekliği yada pantolonsa dizliği tam denk gelmiyormuş kayıyormuş aşağı yukarı filan ondan ayrıca dirseklik almayı düşünüyorum