PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kafam allak bullak oldu bi türlü motor seçemiyorum (yardım)

Paranoma
19 Mart 2011, 02:19
öncelikle s.a
hemen konuya gelmek istiyorum kafam allak bullak oldu
şimdi şöle bi durum var sözde 3 bin tl lik motor alıcaktım sonra dedik 4 bin olsun
sonra 5 derken 6 bin e kadar çıktık tabi bu miktar arttıkça seçmem gereken modellerde çoğaldı ve suanda hiç bi marka model seçemiorum kafam iyice karıştı ilk motorum olmıcak + 250 cc bile yetmıo artık bi yandanda malum türkiye şartları ve benzin fiyatları ortada o yuzden 250 cc üzerisi de beni korkutuyo ( benzin fiyatları yüzünden ) o yüzden bi türlü karar veremıorum

1.nedendir bilmiyorum hondadan başka motora pek güvenemıyorum belki cevremdeki motorculardan da kaynaklanıo olabılır çünkü hepsi 600 rr 600 f transalp gibi motorlar var normalde honda taraftarı deilim ama bunun cevabını bende bilmiorum .

2. tarz meselesine gelince yorumlar bu konuda ilk önce tarzını belirle diyecek abiler kardeşler olacaktır. şunu şöle söylim belirli bi tarzım yok nasıl desem chooper ve cross haricinde bütün motorlar hoşuma gidiyor nasıl desem
ENDURO olsun SS olsun NAKED olsun hepsini birden istiyorum :) yanlızca tabi enduro nunda kalıplı olmasını isterim bazı endurolar var crooss a benzer ince çıta gibi bide onlar hoşuma gitmiyor .

3.bundan önceki motor 250 cc chopperdı motordan yada en ufak bı sıkıntım olmamıştı ama kasasının ağır alması ve kıvrak olmamasından şikayetim vardı bi tek onlarda zaten tarzı bakımından genel yapısında olduğu içindir heralde.

4.benım istediğim motor gösterişli performanslı en az 4 yıl binecem allahın izniyle tabi allah kaza bela vermesse

Gösterişli performanslı nasıl desem altımda gücünü hissettire bilsin
yakıtı uygun bişey arıyorum
parçaları kolay bulunan bi model arıyorum
2000 model motorlarda parça sıkıntısı yaşarmıyım onuda bılmek isterim
bide hyosung ve st kanuni gt 250r ve gt 250 sahiblerinin motor ile ilgili görüüşlerini almak isterim.

bu saate aklıma gelen bunlar gs 500 var aslında biraz kafamda da o da parça yönünden korkutuyo bulamam diye ve son bişey daha eklemek istiyorum

aslında 4 ay önce alıcaktık sözde motoru işlerim ters gidio du alamadım allaha şükür şuan düzeldi kısmetse karar verır vermez alıcam

şididen herkeze teşekkür ederim herkeze yardımlarınızdan dolayı sagılar

yürekçe
19 Mart 2011, 02:44
1- gs 500
2- kle 500

tam senlik :)

Paranoma
19 Mart 2011, 02:53
2 motorda en çok istediklerimin arasında ama parçasından korkuyorum işte türkiye şartlarına göre şuanda en yaygn honda çok fazla kararsız kalırsam ama kararımı gs 500 den yana kullanabılırım.. yardımcı oldugun için teşekkr edrm

yürekçe
19 Mart 2011, 03:27
2004 model 21.000km de aldığım suzuki gs 500 motoru
sadece zincir değiştirerek ve rutin bakımlarını yaptırarak 33,000km kullandım.,
54,000km de sattım ve bir defa olsun ne arıza yaptı ne de parça istedi.
istesen bile bozamazın....

yakıt bir harika
195km hız garanti
kıvraklık, hafiflikvs harika...

keşke onu hiç satmasaymışım...

Paranoma
19 Mart 2011, 03:42
km de kaç krş yakıodur acaba yada 100 kmde ort. 33 bin km deneyımde test etmissindir inş. :)
enduro olarakda kafamda f 650 gs varda onuda almam zor biraz 2000 modelini zar zor alabılıorum

KARA_MURAT
19 Mart 2011, 07:05
Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz bu biiiiir,ayrıcana yabancı bir yazarın dediği gibi her zaman ilk fikir en doğrusudur bu da ikiiiiii,o yüzden 3 milyar civarında yeni veya ikinci el bi CBF150 veya YBR125 hem ekonomik hem parçası çok hemde ileriyi görerek sonradan yüksetmen için çok iyi seçimler,hem işin yeni düzelmiş şimdi alacağın risk işler aniden ters giderse seni zor durumda bırakabilir dost taaaffffffsiyesi :rendeer:

Paranoma
19 Mart 2011, 08:15
mantıklı bi yorum ve başımada hepsı geldi o yüzden hak veriorum ama 4 bin peşin 2 3 milyarda kredi beni etkilemez diye düşünüyorum

Ramazan Can
19 Mart 2011, 10:24
ybr 125 bence sana uygun yaada cbf 150...

Tarkan1981
19 Mart 2011, 10:44
ybr 125 bence sana uygun yaada cbf 150...

+ 1 fincan TÜRK KAHVESİ iç :) , bi oturaklı sakin mantıklı düşün

ilk başta seni oyalar işini görür, 2 makina da fiyat bakımından ve elden çıkarması hızlı olacağı (2.el piyasası hızlı olan) için senin işini görür,

saygılar , kolay gelsin :) :) :)

Alp34.5
20 Mart 2011, 19:28
suzukilere de bir bak

atiturhan
20 Mart 2011, 19:33
F650 yi düsünüyorsan. 2003 Model Aprilla Pegaso al. Enjeksiyonludur. 6-7bin tl piyasasi var.

x-treme
20 Mart 2011, 20:18
sana lazım olan tek makina cbf 500 :cat: istediklerini fazlasıyla verir. Piyasada çok temizleri var aldın mı bırakamazsın :cat:

cupper
20 Mart 2011, 21:03
öncelikle s.a
hemen konuya gelmek istiyorum kafam allak bullak oldu
şimdi şöle bi durum var sözde 3 bin tl lik motor alıcaktım sonra dedik 4 bin olsun
sonra 5 derken 6 bin e kadar çıktık tabi bu miktar arttıkça seçmem gereken modellerde çoğaldı ve suanda hiç bi marka model seçemiorum kafam iyice karıştı ilk motorum olmıcak + 250 cc bile yetmıo artık bi yandanda malum türkiye şartları ve benzin fiyatları ortada o yuzden 250 cc üzerisi de beni korkutuyo ( benzin fiyatları yüzünden ) o yüzden bi türlü karar veremıorum

1.nedendir bilmiyorum hondadan başka motora pek güvenemıyorum belki cevremdeki motorculardan da kaynaklanıo olabılır çünkü hepsi 600 rr 600 f transalp gibi motorlar var normalde honda taraftarı deilim ama bunun cevabını bende bilmiorum .

2. tarz meselesine gelince yorumlar bu konuda ilk önce tarzını belirle diyecek abiler kardeşler olacaktır. şunu şöle söylim belirli bi tarzım yok nasıl desem chooper ve cross haricinde bütün motorlar hoşuma gidiyor nasıl desem
ENDURO olsun SS olsun NAKED olsun hepsini birden istiyorum :) yanlızca tabi enduro nunda kalıplı olmasını isterim bazı endurolar var crooss a benzer ince çıta gibi bide onlar hoşuma gitmiyor .

3.bundan önceki motor 250 cc chopperdı motordan yada en ufak bı sıkıntım olmamıştı ama kasasının ağır alması ve kıvrak olmamasından şikayetim vardı bi tek onlarda zaten tarzı bakımından genel yapısında olduğu içindir heralde.

4.benım istediğim motor gösterişli performanslı en az 4 yıl binecem allahın izniyle tabi allah kaza bela vermesse

Gösterişli performanslı nasıl desem altımda gücünü hissettire bilsin
yakıtı uygun bişey arıyorum
parçaları kolay bulunan bi model arıyorum
2000 model motorlarda parça sıkıntısı yaşarmıyım onuda bılmek isterim
bide hyosung ve st kanuni gt 250r ve gt 250 sahiblerinin motor ile ilgili görüüşlerini almak isterim.

bu saate aklıma gelen bunlar gs 500 var aslında biraz kafamda da o da parça yönünden korkutuyo bulamam diye ve son bişey daha eklemek istiyorum

aslında 4 ay önce alıcaktık sözde motoru işlerim ters gidio du alamadım allaha şükür şuan düzeldi kısmetse karar verır vermez alıcam

şididen herkeze teşekkür ederim herkeze yardımlarınızdan dolayı sagılar

mondial 150 zc al..

wertcvb
20 Mart 2011, 22:45
enduro demişsin güney kore olan menşeisi hyosung olan kanuni nin getittirdiği st kanuni rx 125 SM süper motoya bir göz at derim.çin malı değil güzel kaliteli bir motor.bu ilanda iyi bir fiyata satıyor:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-super-moto-super-kampanya-ile-40927358/detay sitesi de vu linkte bir gözat internetten de resimlerine bak beğeneceğini düşünüyorum...http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=rx125sm