PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Motosiklet Seçimi

fatih545
18 Mart 2011, 00:12
Çocukluğumdan beri motosiklet sevdam vardır ama hep uzaktan baktım yakınına girmek hiç nasip olmadı :pale: Geçen yaz stajın 13. gününde bir baktım garajda FES250 var çevresinde turladım bakındım.. Sonra aklıma iş yerinde olduğum geldi işe devam ettim :queen: Çıkışta ise baktımki motosiklet ustanınmış hava iyi olmadığı için getirmiyormuş. O günde beni de bırakmak istedi. Yaklaşık 10-15km yol gittik. 70-80km hızla ve ilk defa o gün motosiklette yol aldım hayatımdaki en heyecan verici en mutlu anlardan biriydi ki şu an bile yazarken heyecanlandım :) O günden itibaren daha fazla motosikletleri araştırmaya başladım ve o zaman MT'yi bulmuştum. Üye oldum ve sürekli konuları takip ettim şimdi biraz daha bilgi sahibiyim :) Şimdi gel gelelim asıl konumuza artık ilk motosikletimi almak istiyorum. Aklımda üç tane bir birinden farklı model var.. :silent: Hyosung RT 125D Hyosung GV250 Honda CBF 150..

RT125 çabuk kaçar az yakar diyorlar boyum 1.75 kilo 74 tam bana uygun diye düşünüyorum.. Fakat ikinci eli satılmıyormuş ( gerçi alırsam satar mıyım o da var :) )

GV250 bu modelde hem artçı hem yük için ideal. Üstelik uzun yoldada az yakıyormuş ve en az 650lik 750lik abileri kadar olduğunu söyliyorlar. Fakat bunun içinde kendime güvenemedim :silent: 1.75 boyunda 74 kilo olan biri bu motoru kontrol etmekte zorluk çeker mi ? Viteslerde sıkıntı yaratır mı ?

CBF150 tam bir başlangıç motoru bu herkes tarafından biliniyor :cherry: ama tip olarak gv250 ve rt125 daha fazla hoşuma gidiyor ve eğer CBF150 alırsam sizce 0km mi almalıyım yoksa 2008 üzeri kurye motoru olmayan aksesuarlı(koruma demirleri, arka çanta vb.) bir CBF150 mi almalıyım ?

Karşınızda Enduro Cruiser ve Commuter siz ne dersiniz :) Benim gönlümden RT125 geçiyor ama tüm parçaları yurtdışındaymış bir sorun olursa yandık :pale:
Uzun bir yazı oldu umarım vaktinizi çalmamışımdır, Şimdiden teşekkürler.. :)

Rocknrolla
18 Mart 2011, 00:21
Kalbinin sesini boşver, mantığını kullan
cbf 150 ideal

GoodsLife
18 Mart 2011, 00:27
ben bir cbf150 hayranı olarak cbfyi öneriyorum...
gv250 biraz zorluk çıkarabilir gibi geliyor bana...
ama yinede cbf150 diyorum hem ilk motorunmuş çok rahat edersin parça srunuda çekmezsin yakıtta baya iyi herşeyi iyi ya =)))
ama yinede son karar senin tabikde şimdiden hayırlı olsun =)

AmonRA34
18 Mart 2011, 00:30
CBF150 :cat:

fatih545
18 Mart 2011, 10:33
CBF150 demek :) Benimde beklediğim cevap buydu açıkçası :) Peki yukarıdada belirttiğim gibi 0km mi alınmalı? Yoksa 2007-2008 modellerde temiz fazla km si olmayan ve çantası koruma demiri gibi aksesuarları olan ikinci el mi ? Çünkü 0km de plaka masrafı var ve çanta koruma demiri de alınacak:silent: fiyat uçacak yani anlayacağınız.. Tabi kask ve montta var banko alınacak :) Diğer korumalıklar ileriki zamanlarda :cat:
Cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler :rendeer:
Ayrıca hondanın GS1 eğitiminede katılmayı düşünüyorum motor almadan 1 hafta kadar önce..

seza35
18 Mart 2011, 12:18
Başlangıç için CBF150 tavsiye ederim. ÖTV'den yararlanıp sıfır alman daha iyi olur gibi.

kh1
18 Mart 2011, 12:37
CBF150 tam bir başlangıç motoru bu herkes tarafından biliniyor :cherry: ama tip olarak gv250 ve rt125 daha fazla hoşuma gidiyor ve eğer CBF150 alırsam sizce 0km mi almalıyım yoksa 2008 üzeri kurye motoru olmayan aksesuarlı(koruma demirleri, arka çanta vb.) bir CBF150 mi almalıyım ?

Takıldığım nokta kurye motoru olduğunu nasıl anlayacaksınız? Km. Yüksek olan bir motor kurye motoru mudur?

Ayrıca her motosikleti alırken bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.

Ek olarak bir çok kurye motosikleti şahsi kullanılan motosikletlerden bakımlı olabilme ihtimali yüksektir.

Motosiklet önerecek olursam bir de YBR125 bakmanızı öneririm 1.75 boy için çok ideal

fatih545
18 Mart 2011, 18:02
Kurye motoru olduğunu nasıl anlarım ? Tamamiyle motor sahibi ve ustanın ağzından çıkacak iki söze inanırım yapacak bir şey yok :queen:
YBR 125 i de biliyorum ama bana uzak geliyor :silent: nedendir bilmem ama ybr ve cbf arasında kalırsam cbf derim :cat: yorumlar için çok teşekkürler..
RT125 hakkında da yorum yapacak yok mu :silent:

kızılbere
18 Mart 2011, 18:57
Cbf 150 ...devam ettt bekleme yapmaa..

mehmet tufan
18 Mart 2011, 19:01
vur kır parçala cbf 150 den vazgeçme ilk motor tecrübende.
gv 250 zevk motorudur, ustalık ister, zaptetmek zordur..

kızılbere
18 Mart 2011, 19:02
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-cok-temiz-2010-42642670/detay

acun0
18 Mart 2011, 19:23
sevmediğin bir motor olduktan sonra altın olsa ne yazar
rt al zevkine bak

mitmuallim
18 Mart 2011, 19:49
Gv 250 kullanıcı olarak diye başladığımda bu motoru tavsiye edeceğimi sanabilirsin ama hem şehir içi hemde 500 km çapında bir yol için diyorsan cbf kesinlikle doğru tercih, yeni mi 2. el mi arada çok fark yoksa yeni ama aksesuarlada epeyi bir yekün tutar ona göre ama aksesuar mı motor mu ben motorum yeni olsun aksesuarları taksit taksit alırım görüşündeyim..
vesselam..

fatih545
19 Mart 2011, 15:56
rt al zevkine bak

RT almak istiyorum tabiki ama CBF sevilmeyecek motor değil :cat: Zaten yukarıdada 3 motor yazdım bunlar sevdiğim motorlar :)
RT de sorun yok diyorlar ama oldu ki sorun çıktı parçalar genellikle türkiyede yukmuş yurt dışındaymış. Bu sebeple bana en yakın CBF 150 geliyor :) Yorum için çok teşekkürler :cat:

Gv 250 kullanıcı olarak diye başladığımda bu motoru tavsiye edeceğimi sanabilirsin ama hem şehir içi hemde 500 km çapında bir yol için diyorsan cbf kesinlikle doğru tercih, yeni mi 2. el mi arada çok fark yoksa yeni ama aksesuarlada epeyi bir yekün tutar ona göre ama aksesuar mı motor mu ben motorum yeni olsun aksesuarları taksit taksit alırım görüşündeyim..
vesselam..

Dediğine göre gerçekten CBF gerek çünkü ben hem şehir içi hemde en fazla 350-400km gideceğim. Ki genelde şehiriçi olacak ve kuryelerinde şehiriçinde en çok tercih ettiği modellerden biri :) Yorum için çok teşekkürler :rendeer:

RT 125 e çözüm bulamassam CBF tercih edeceğim Severek ve İsteyerek Tabii :queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:50 ----------

rt al zevkine bak

RT almak istiyorum tabiki ama CBF sevilmeyecek motor değil :cat: Zaten yukarıdada 3 motor yazdım bunlar sevdiğim motorlar :)
RT de sorun yok diyorlar ama oldu ki sorun çıktı parçalar genellikle türkiyede yukmuş yurt dışındaymış. Bu sebeple bana en yakın CBF 150 geliyor :) Yorum için çok teşekkürler :cat:

vesselam..

Dediğine göre gerçekten CBF gerek çünkü ben hem şehir içi hemde en fazla 350-400km gideceğim. Ki genelde şehiriçi olacak ve kuryelerinde şehiriçinde en çok tercih ettiği modellerden biri :) Yorum için çok teşekkürler :rendeer:

vur kır parçala cbf 150 den vazgeçme ilk motor tecrübende.
gv 250 zevk motorudur, ustalık ister, zaptetmek zordur..

İlk motorum olacağından bende GV için bundan korkuyordum.. Yorum için teşekkürler :rendeer:

RT 125 e çözüm bulamassam CBF tercih edeceğim Severek ve İsteyerek Tabii :queen:

Cbf 150 ...devam ettt bekleme yapmaa..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-cok-temiz-2010-42642670/detay

CBF 150 olacak gibi allahın izniyle :) Verdiğin linke de baktım, sahibinden i sürekli takip ediyorum zaten :) Gösterdiğin linkte arka çanta yok ve benim için önemli olan arka çanta ile koruma demirleri olması.. Bunlarla beraber 2008 ve üstü modellerde 2500-3000TL gibi az km li rakamlar oluyor onlarıda takip ediyorum :) Yorum için çok teşekkürler, zaman ayırıp ilan bulduğun için ayrıca teşekkürler :rendeer: