PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet yolu protestosu

musti1976
17 Mart 2011, 10:57
bir çok ab ülkesinde motosikletler için özel şerit bulunuyor ve kimse bu şeritlere girmiyor kiminde yolun ortasında oluyor kiminde sağında bizde ise emniyet şeridi var emniyet şeridiyle idare ediyoruz durumu polisler emniyet şeridine çoğu zaman karışmıyorlar fakat bazen yukardan emir geliyor uygulama adı altında nekadar motosiklet varsa kesiyolar cezayı .
bizde ab ülkesi sayılırız tüm ab ülkelerinden daha fazla vergi ödüyoruz en pahalı benzini kullanıyoruz bizim neden hiç hakkımız yok sebeb basit koyun zihniyetiyle gelmişiz öyle gidicez hiç bir hak talep etmiyoruz tek bir protesto yok ,ya emniyet şeridi yasal hakkımız olsun yada ortadan bölsünler bize yol açsınlar bu bizim en temel hakkımız bence
yazda geliyor millet tatile oraya buraya gitmeden 30-40 motosiklet en bir pazar günü 5 dakika yavaş geçiş yapalım köprüden korna çala çala bir iki pankartla basınıda çağralım çok severler malzemeyi protesto edelim durumu gerekirse bir kaç pazar devam ederiz eminim sonuıç alırız

Hakan D.
17 Mart 2011, 11:04
izmirde de organize olunsa keşke. özellikle benzin için protesto yapsak. türkiyede motorculara özel şerit yapılsa bile ülkemizdeki birçok angut o şeride de araç sokar. :pr:

KUVVETMİRA
17 Mart 2011, 11:06
desteklemiyorum.

ZIPPIRMAN
17 Mart 2011, 11:08
Motorcunun parası kıymetlidir siyasetçiye kaptırmaz,motorcudan rant çıkmaz,e böyle oluncada siyasetçi motorcuyu tınlamaz duymaz derim ben.

arslanfb
17 Mart 2011, 11:12
Yazmış olduğun herşeye katılıyorum lakin bu konu için katılım sorunu izin sorunu
vs vs..
bu tip protesto işlerini site yönetimlerinin ağırlığı ve dost sitelerin birleşimiyle bir
sonuç
elde etme imkanı olacaktır.Ben de böyle bir ciddi etkinlik olur ise destek olacağım.

motoseyyah
17 Mart 2011, 11:25
Aslında güzel bir düşünce ama ülkemiz için ne kadar geçerli olur işte o biraz muamma.Oh ne güzel motosiklet yolumuz var güvenle güzelce o yolda süreyim dersiniz öküzün biri alır altına sonra da pişkin pişkin farketmedim der.
Yalova da bisiklet yolları yapıldı bisikletten çok yayalar kullanıyor o yolları.

musti1976
17 Mart 2011, 12:21
Motorcunun parası kıymetlidir siyasetçiye kaptırmaz,motorcudan rant çıkmaz,e böyle oluncada siyasetçi motorcuyu tınlamaz duymaz derim ben.

ne alakası var paramızla bu işin sağlam bi eylemle basında çağrılır onlarada malzeme çıkar hemen gelirler zaten basındada yer alırsak bu iş olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:17 ----------

Yazmış olduğun herşeye katılıyorum lakin bu konu için katılım sorunu izin sorunu
vs vs..
bu tip protesto işlerini site yönetimlerinin ağırlığı ve dost sitelerin birleşimiyle bir
sonuç
elde etme imkanı olacaktır.Ben de böyle bir ciddi etkinlik olur ise destek olacağım.

yönetim organize ederse bu iş olur izin kısmınıda es geçelim neden izin alıcazki 5 dakika korna çalacağız ve yavaş geçiş yapacağımız içinmi bence gerek yok 100 motorlu olursak hiç birimize bişiy olmaz ceza bile kesemezler desteğiniz için teşekkür ederim.

unforgiven85
17 Mart 2011, 12:22
Kural tanımaz bir millet olduğumuzdan faydalı olacağını düşünmüyorum ben de...Hatta trafik yoğun olduğunda emniyet şeridini bile kullananlar olduğundan, motosiklet kullanıcılarını yine tehlikeye düşüreceğinden adım gibi eminim...

musti1976
17 Mart 2011, 12:25
Aslında güzel bir düşünce ama ülkemiz için ne kadar geçerli olur işte o biraz muamma.Oh ne güzel motosiklet yolumuz var güvenle güzelce o yolda süreyim dersiniz öküzün biri alır altına sonra da pişkin pişkin farketmedim der.
Yalova da bisiklet yolları yapıldı bisikletten çok yayalar kullanıyor o yolları.

tabiki öküzler bir süre işkal edecekdir bu yolları ama biz motorcular hakkımızı yedirmeyiz bir süre sonra kimsede girmemeye başlar lakin diyelimki öküzün biri motorcuya bizim şeritde çarptı 8/8 kusurlu olur yasa bizden yana olur ama şimdiki kazalarda heba oluyoruz ve hakkımızda yenebiliyor.

mehmet tufan
17 Mart 2011, 12:26
şu ülkede ara sokaklar olmasa bile sadece e-6 e-5 kara yollarına motosiklet şeridi koysunlar.
1 metrelik bir şerit bile olsa, bizim çok sevgili milletimiz, o şeridede lastiğinin birini sokar, hatta oradan masat atmaya falan çalışır, düşünce p.ç olur gider.
biz hala kırmızı ışıkta durmayı vakit kaybı sananan insanların yaşadığı bir ülkeyiz. ne motosiklet yolu allaşkına.

ZIPPIRMAN
17 Mart 2011, 12:27
[QUOTE=musti1976;2292136]ne alakası var paramızla bu işin sağlam bi eylemle basında çağrılır onlarada malzeme çıkar hemen gelirler zaten basındada yer alırsak bu iş olur[COLOR="Silver"]

Hangi basın?
siyasi rant yoksa hizmette yok bu ülkede

draggy
17 Mart 2011, 12:48
Hakkınızı zorla alacaksınız, Fransa da kanun yok motosiklet yolu için ama Fransa'da sol şerit ile orta şerit arasındaki yol motosikletlerin yoludur. Bunu zorla benimsetmişlerdir. Büyük amcam Fransa da o araya girersen bir motosikletli gelip dikiz aynanı kırar demişti, ben ne yaparsın sonra dediğimde ne yapacağım kaçıyorum demişti. Türkiye de de sol şerit ile orta şerit arasından sürekli ve düzgün bir şekilde gitmeliyiz ta ki o yolun bizim olduğunu öğrenene kadar. Bunun için ne emniyet şeridi kullanılmalı ne de zigzaglar atılmalı.

Ancak ısrarlı bir yoğun kullanım sonucu o kısmı alabiliriz. Ülkemizde 2 şeritlik yolda yanyana 4 araba gittiğinden çoğu zaman başarılı olamayabiliriz. Ama bu yolu ısrarla kullanmak, her motorcunun kullanmasını sağlamak, ne kanunu beklemeyi ne de bir yerlere yalvarmayı gerektirmeden çözüm almamızı sağlar... Son söz hak verilmez alınır, bizim de bu hakkı almamız gerekir..

ZIPPIRMAN
17 Mart 2011, 12:53
zıpırman yaşın büyük belli sizin kuşak ezik bi nesil bayağı ezilmiş bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti veya bizden bibok olmaz tarzı kafa yapınız var siz bu kafayla devam edin gelmeyinde destekde olmayın engelde olmayın gölge etmeyin başka ihsan istemez .
şurda şanşımızı deneyelim diyoruz içimizden başlıyor muhalefet bu nasıl iş nasıl zihniyet inanmasada gelmesede destek olur insan karşı çıkmaz en azından[/QUOTE]

Arkadaşım öncelikle adabını korumanı rica ederim senden
eziklik yada bokluk bu ülke insanının hiçbir bireyine yakışmayacak sözler ve tesbitler
,seninde kanı kaynayan çiğ ve genç bir arkadaşımız olduğunu görüyorum
ben muhalefet etmiyorum arkadaşım işin zorluğunu göstermeye çalışıyorum öncelikle bunu anlamanı isterim,birkaç dakikalık geçişle bu ülke medyasında yer alamayız bunu görmen lazım,ben bişey yapılmasın demiyorum hani sen diyorsunya ezik,hah işte tam o olur bu senin dediğin şekilde yapılırsa kimsede tınlamaz,toplanıyormusunuz 300-500 kişi kapatıyormusunuz köprüde trafiği işte ozaman duyulursa duyulur ses gerisi hikaye

yakuza34
17 Mart 2011, 13:07
valla tebrkler yapılması gerekende budur bence..

kh1
17 Mart 2011, 13:18
zıpırman yaşın büyük belli sizin kuşak ezik bi nesil bayağı ezilmiş bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti veya bizden bibok olmaz tarzı kafa yapınız var siz bu kafayla devam edin gelmeyinde destekde olmayın engelde olmayın gölge etmeyin başka ihsan istemez .
şurda şanşımızı deneyelim diyoruz içimizden başlıyor muhalefet bu nasıl iş nasıl zihniyet inanmasada gelmesede destek olur insan karşı çıkmaz en azından

eziklik yada bokluk bu ülke insanının hiçbir bireyine yakışmayacak sözler ve tesbitler
ben muhalefet etmiyorum arkadaşım işin zorluğunu göstermeye çalışıyorum öncelikle bunu anlamanı isterim,birkaç dakikalık geçişle bu ülke medyasında yer alamayız bunu görmen lazım,ben bişey yapılmasın demiyorum hani sen diyorsunya ezik,hah işte tam o olur bu senin dediğin şekilde yapılırsa kimsede tınlamaz,toplanıyormusunuz 300-500 kişi kapatıyormusunuz köprüde trafiği işte ozaman duyulursa duyulur ses gerisi hikaye[/QUOTE]

300 - 500 olacaksa bende içlerinden biri olmak isterim. 30 40 kişi hafta sonu etkinliğinden başka birşey değil..

musti1976
17 Mart 2011, 13:43
şurda şanşımızı deneyelim diyoruz içimizden başlıyor muhalefet bu nasıl iş nasıl zihniyet inanmasada gelmesede destek olur insan karşı çıkmaz en azından

ben muhalefet etmiyorum arkadaşım işin zorluğunu göstermeye çalışıyorum öncelikle bunu anlamanı isterim,birkaç dakikalık geçişle bu ülke medyasında yer alamayız bunu görmen lazım,ben bişey yapılmasın demiyorum hani sen diyorsunya ezik,hah işte tam o olur bu senin dediğin şekilde yapılırsa kimsede tınlamaz,toplanıyormusunuz 300-500 kişi kapatıyormusunuz köprüde trafiği işte ozaman duyulursa duyulur ses gerisi hikaye[/QUOTE]

şöyle yapıcı yol gösterici olun hemen zorluklardan başlarsanız tabiki 300/500 kişi olamayız gerekirse afiş yaptırıp greenpeace gibi köprüden aşağı asarız medyada destek olacakdır ozaman şeridede kavuşağız % 55 vergi ödeyip senede 2 kez vergi ödüyoruz ve en pahalı benzini alıyoruz bir metrelik şerit çokmu bize

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:41 ----------

valla tebrkler yapılması gerekende budur bence..
teşekkür ederim bu mesajda geleceginizi anlıyorum

-unnamed-
17 Mart 2011, 13:44
yaz kapımızı çalmaya başladığı şu günlerde sahil yolu ile ilgili bir protesto yapılsa daha iyi olmazmı?
kavaşkalardaki ce sahil yolundaki sulama fıskiyelerinden geçen sene 3 motorcu arkadaşımız hayatını kaybetti...
bu konuda bir toplanım olursa seve seve katılırım...

rm125
17 Mart 2011, 13:48
ben gıcıklık olsun diye kornayı düz bağladım.Alt tarafa anahtar koydum. benzinciye girmeden 100m geride açıyorum ve depoyu yedek anahtarla açıyorum.benzini doldurana dek korna çalıyor.kızıyorlar ama :silent:

musti1976
17 Mart 2011, 13:59
Hakkınızı zorla alacaksınız, Fransa da kanun yok motosiklet yolu için ama Fransa'da sol şerit ile orta şerit arasındaki yol motosikletlerin yoludur. Bunu zorla benimsetmişlerdir. Büyük amcam Fransa da o araya girersen bir motosikletli gelip dikiz aynanı kırar demişti, ben ne yaparsın sonra dediğimde ne yapacağım kaçıyorum demişti. Türkiye de de sol şerit ile orta şerit arasından sürekli ve düzgün bir şekilde gitmeliyiz ta ki o yolun bizim olduğunu öğrenene kadar. Bunun için ne emniyet şeridi kullanılmalı ne de zigzaglar atılmalı.

Ancak ısrarlı bir yoğun kullanım sonucu o kısmı alabiliriz. Ülkemizde 2 şeritlik yolda yanyana 4 araba gittiğinden çoğu zaman başarılı olamayabiliriz. Ama bu yolu ısrarla kullanmak, her motorcunun kullanmasını sağlamak, ne kanunu beklemeyi ne de bir yerlere yalvarmayı gerektirmeden çözüm almamızı sağlar... Son söz hak verilmez alınır, bizim de bu hakkı almamız gerekir..

evet buda mantıklı bizim şerit olsa girenlerin aynasını gönül rahatlığıyla kırarım 1000 ayna kırıldımı bir tane öküz girmez artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 ----------

yaz kapımızı çalmaya başladığı şu günlerde sahil yolu ile ilgili bir protesto yapılsa daha iyi olmazmı?
kavaşkalardaki ce sahil yolundaki sulama fıskiyelerinden geçen sene 3 motorcu arkadaşımız hayatını kaybetti...
bu konuda bir toplanım olursa seve seve katılırım...

biyerden başlanırsa bütün sorunlar çözülür ama ona gelmem buna gelirim dersen bir arpa boyu yol alınamaz

-unnamed-
17 Mart 2011, 14:01
ben bu eyleme gelmeyeceğim diye bir laf ettimmi?
ettiysem biri bana göstersin...

speirs
17 Mart 2011, 14:06
ülkemizde motosikletler için ayrı yolu görmeye ömrüm yetmez sanırım. Mevcut yolları iyileştirip, şerit sayısını çoğaltıp, asfalt kalitesini arttırsınlar onada razıyım.

musti1976
17 Mart 2011, 14:08
ben bu eyleme gelmeyeceğim diye bir laf ettimmi?
ettiysem biri bana göstersin...

pardon yaznın bitiminden öyle esinlendim yanlış anlamışım

kameraman
17 Mart 2011, 15:17
Baştaki 7-8 yorumdan sonrasını okumadım.Neden mi?Kişisel tartışmalar başlamış.
Neyse arkadaşlar, site yönetimi protesto için gerekli izni alsın,bizde çıkalım yolara.Basın kısmını düşünmeyin.En azından Doğan Haber Ajansı orda olacak.

COQ
17 Mart 2011, 15:24
http://www.motosiklet.net/forum/menderes-ozel/50511-motosiklet-seridi-istiyoruz-menderes-ozel.html

http://www.motosiklet.net/forum/menderes-ozel/51214-otomobile-serit-bulamiyorken-menderes-ozel.html
:bounce:

musti1976
17 Mart 2011, 17:55
Baştaki 7-8 yorumdan sonrasını okumadım.Neden mi?Kişisel tartışmalar başlamış.
Neyse arkadaşlar, site yönetimi protesto için gerekli izni alsın,bizde çıkalım yolara.Basın kısmını düşünmeyin.En azından Doğan Haber Ajansı orda olacak.

tamam işte kameramanda onayladı site yönetimine nasıl haber vericez?

gokmenkurt
17 Mart 2011, 20:15
hiçbir sonuç alamazsınız. henüz ambulans yolu bile yok ambulanslar kitlenmiş traffikte can çekişiyorlar en azından motorlarla aralardan seri bir şekilde geçebildiğinize şükredin bence. ama yollardaki çukurların düzeltilmesi için bir takım eylemler yapıllabilir. seçim öncesi olduğu için sonuç alınabilir. seçimden sonraki 3 yıl zaten ölü geçer

draggy
17 Mart 2011, 21:17
http://www.motosiklet.net/forum/menderes-ozel/50511-motosiklet-seridi-istiyoruz-menderes-ozel.html

http://www.motosiklet.net/forum/menderes-ozel/51214-otomobile-serit-bulamiyorken-menderes-ozel.html
:bounce:

@coq hocam, Fransa daki olayı anlat bize, kanun var mı sizin şeridiniz için?

COQ
18 Mart 2011, 20:53
@coq hocam, Fransa daki olayı anlat bize, kanun var mı sizin şeridiniz için?

Kanun hükmünde diz darbeleri var.:cherry:
Link verdigim topikteki resimleri gormussunuzdur.
Araçlarin arasindan 120-130 km/h ile ilerlenebiliyor.

musti1976
21 Mart 2011, 16:07
evet arkadaslar protestonun şeklini biraz değişelim köprü kapamakla olmıcak bu iş derdimizi anlatan güzel bir metin hazırlancak bu metinde herkes isim kısmına kendi adını yazıp başbakanlığa mail atacaz toplam 30 saniyenizi alıcak yollucanız adres belli yazı tamam bi isim yazıcaz böylece belkide onbinlerce maille bu işi daha güzel çözebiliriz. iki tekere binen herkes katılıcakdır bu eyleme eminim.
en azından emniyet şeredinde rahat ederiz gündemede biyerden girmiş oluruz

hatis
21 Mart 2011, 16:18
bence öncelikle böyle bir uygulamanın başka bir devlette oldugunu motorcu arkadaşlara duyurmak lazım ben ilk defa duyuyorum. bence bunu önce facede bir grup kurarak başla.
eminimki herkezde destek olacaktır. çok zor gibi gözüküyor ama nekadar motorcu okadar kabul ettirici kuvvet olur.
ama varya arabalardan amma sopa yiyen olur. hayatta çekemezler bunu:)

musti1976
21 Mart 2011, 16:27
bence öncelikle böyle bir uygulamanın başka bir devlette oldugunu motorcu arkadaşlara duyurmak lazım ben ilk defa duyuyorum. bence bunu önce facede bir grup kurarak başla.
eminimki herkezde destek olacaktır. çok zor gibi gözüküyor ama nekadar motorcu okadar kabul ettirici kuvvet olur.
ama varya arabalardan amma sopa yiyen olur. hayatta çekemezler bunu:)

face twitter vs bunlarla ilgilencek birileri lazım evet.
sopa yeme konusunda haksızsın kimse bize sopa atamaz!1

desperadost
21 Mart 2011, 16:33
Arkadaşlar 24 nisan pazar 12/30 14/30 arası Canlı Yayınımda sizleri Bekliyorum Sevgili Adminimiz Bununla ilgili Duyuru Yapacak sıkıntılarımızı canlı yayında konuşacağız Tüm Türkiye'ye ulaşacağız ....

kh1
21 Mart 2011, 16:52
Arkadaşlar 24 nisan pazar 12/30 14/30 arası Canlı Yayınımda sizleri Bekliyorum Sevgili Adminimiz Bununla ilgili Duyuru Yapacak sıkıntılarımızı canlı yayında konuşacağız Tüm Türkiye'ye ulaşacağız ....

Nereye nasıl gidecek arkadaşlarımız. Hangi kanal? biz nasıl seyredeceğiz?

musti1976
21 Mart 2011, 17:23

bravooo desperados konuyu açarmısın hangi kanal vs nerde nasıl olucak

excavatus
21 Mart 2011, 17:43
Tek birsey sormak isterim. Fransada adamin aynasini kirinca bir sey olmuyor olabilir de, baskasinin hakkina saygisi olmayan okuzler ile tika basa dolmus yollarimizda, herifin birinin aynasini kirinca adam o anda ustune kirmaz mi? %50 oraninda kirarlar diyorum ben. Adam istedigi cezayi alsin sen yandan gecen kamyonetin altinda oyun hamuru oluktan sonra.

Bu hafta sonu ankarada taksinin biri cart diye onume gecti serit degistirip. Isiklarda kendisine " O ayna ne ise yariyor haberin var mi? " diye sordum, aldigim cevap susturdu beni. Sen isine gelince kaldirimda gitmesini biliyorsun ama.. dedi arkadas.

Ben hayatimda hic kaldirimda gitmedim belki, ama tramvay yoluna girdim, trafige kapali yerlere girdim. Birazcik kendimizi duzeltsek aslinda.. diger araclar gibi muamele gormek istiyorsak, diger araclar gibi davranmaliyiz derim ben. Sagli sollu aralardan gecmeden, aklimiza esen her yere parketmeden, trafige kapali yerlere girip motoru tam oturdugumuz cafenin onune birakmadan, diger herkes gibi otoparka birakip, o yolu yurumeye basladiktan sonra ancak boyle bir istekte bulunabiliriz gibi geliyor bana. Farkinda olmadan o kadar cok kurali ihlal ediyoruz ki... Bu durumda da bize bir serit ayrilsa onu ihlal edecek adama pek lafimiz olmamali diyorum ben sahsen...

overcloud
21 Mart 2011, 17:50
Ambulanslar gidecek yol bulamazken,

metro gibi bir alt yapımız yokken ve de ulaşım/taşımacılık tamamen karayoluna bel bağlamışken,

ehliyetsiz bu kadar motorcu varken ve de su/tüp dağıtan, moto kuryeler yada bu forumdaki bizler trafik her sıkıştığında yaya yollarını/kaldırımları kullanmayı kendilerine hak olarak görürken,

otomobil sürücüleri motosikletleri trafikte olmaması gereken bir araç olarak algılarken,

sizce bu ülkede motosiklet şeriti olması mümkün mü?

bence hayır.

desperadost
21 Mart 2011, 18:43
bravooo desperados konuyu açarmısın hangi kanal vs nerde nasıl olucak
Adminimiz Bununla ilgili konu açacaktır bilgileri verecektir ama ben gene paylaşayım ...
Motosikletci şarkılarıyla tanınan Türkiyede ilk motosiklet ezgilerinin şarkıcısı Ogün Rüzgarın çocukları ,Farkedin Artık ,Motosikletci Abi ,Çıktım Yollara, Şampiyon sinan , Neden Çarptın Kamyoncu Gibi Şarkıların söz ve Müziklerine imza atan Ogün Bülent Görgün 2010 yılı Şubat Ayından Bu yana Dsmart 176 Türksat Ve Uydudan yayın yapan Kralkaradeniz tv de Ogün İle Pazar Güneşi Programında 2 saat canlı yayıMotosikletci şarkılarıyla tanınan Türkiyede ilk motosiklet ezgilerinin şarkıcısı Ogün Rüzgarın çocukları ,Farkedin Artık ,Motosikletci Abi ,Çıktım Yollara, Şampiyon sinan , Neden Çarptın Kamyoncu Gibi Şarkıların söz ve Müziklerine imza atan Ogün Bülent Görgün 2010 yılı Şubat Ayından Bu yana Dsmart türksat Ve Uydudan yayın yapan Kralkaradeniz tv de Ogün İle Pazar Güneşi Programında 2 saat canlı yayında konuklarıyla seyirciyle buluşuyor...
Kendiside bir motosikletci olan Ogün Tüm Motosiklet tutkunlarını pazar 12/30 14/30 saatleri arasında 24 nisan pazar kralkaradeniz tv stüdyolarında motosikletcilerin sorunlarını konuşmak üzere kralkaradeniz tv ye davet ediyor canlı yayında herkeze söz verilerek motosikletcinin sorunları konuşulacak telefon bağlantıları alınacak ve ünlü motosikletci konuklarlada motosikletciliği tartışacak sorunlarını dile getirecek bu platform oluşturulacaktır tüm motosiklet tutkunlarımız üçretsiz davetlidir ...
www.kralkaradeniz.com.tr
Ogün ile pazar güneşi programı

musti1976
21 Mart 2011, 18:56
Ambulanslar gidecek yol bulamazken,

metro gibi bir alt yapımız yokken ve de ulaşım/taşımacılık tamamen karayoluna bel bağlamışken,

ehliyetsiz bu kadar motorcu varken ve de su/tüp dağıtan, moto kuryeler yada bu forumdaki bizler trafik her sıkıştığında yaya yollarını/kaldırımları kullanmayı kendilerine hak olarak görürken,

otomobil sürücüleri motosikletleri trafikte olmaması gereken bir araç olarak algılarken,

sizce bu ülkede motosiklet şeriti olması mümkün mü?

bence hayır.

en azından emniyet şeridinde ceza yemeyiz değmezmi bi mail atmana yani hem olmıcak bişiyde değil bazı yollarda emniyet şeridi bazı yollarda mesela e5 de en sol şeritde motosiklet yolu var ara sokaklarda olsun demiyoruz .

zaten araç sürücüleri sağdan gitmemizi istiyor hep

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:53 ----------

Adminimiz Bununla ilgili konu açacaktır bilgileri verecektir ama ben gene paylaşayım ...
Motosikletci şarkılarıyla tanınan Türkiyede ilk motosiklet ezgilerinin şarkıcısı Ogün Rüzgarın çocukları ,Farkedin Artık ,Motosikletci Abi ,Çıktım Yollara, Şampiyon sinan , Neden Çarptın Kamyoncu Gibi Şarkıların söz ve Müziklerine imza atan Ogün Bülent Görgün 2010 yılı Şubat Ayından Bu yana Dsmart 176 Türksat Ve Uydudan yayın yapan Kralkaradeniz tv de Ogün İle Pazar Güneşi Programında 2 saat canlı yayıMotosikletci şarkılarıyla tanınan Türkiyede ilk motosiklet ezgilerinin şarkıcısı Ogün Rüzgarın çocukları ,Farkedin Artık ,Motosikletci Abi ,Çıktım Yollara, Şampiyon sinan , Neden Çarptın Kamyoncu Gibi Şarkıların söz ve Müziklerine imza atan Ogün Bülent Görgün 2010 yılı Şubat Ayından Bu yana Dsmart türksat Ve Uydudan yayın yapan Kralkaradeniz tv de Ogün İle Pazar Güneşi Programında 2 saat canlı yayında konuklarıyla seyirciyle buluşuyor...
Kendiside bir motosikletci olan Ogün Tüm Motosiklet tutkunlarını pazar 12/30 14/30 saatleri arasında 24 nisan pazar kralkaradeniz tv stüdyolarında motosikletcilerin sorunlarını konuşmak üzere kralkaradeniz tv ye davet ediyor canlı yayında herkeze söz verilerek motosikletcinin sorunları konuşulacak telefon bağlantıları alınacak ve ünlü motosikletci konuklarlada motosikletciliği tartışacak sorunlarını dile getirecek bu platform oluşturulacaktır tüm motosiklet tutkunlarımız üçretsiz davetlidir ...
www.kralkaradeniz.com.tr
Ogün ile pazar güneşi programı

ben gelmeye çalışırım gelemesemde motosiklete emniyet şeridinde özgürlük olmasını savunun arkadaslar.

gv650i
21 Mart 2011, 20:00
bu mesele uzun süredir devam eden ama netice alınmayan bir konu basına radyoya tv ye kamu oyu oluşturmak için bolca program yapılmalı ancak izinsşiz köprü kapatmak yol kapatmak uygun olmaz . seçim önü siyasilerle görüşüp bazı kanunalar çıkartılabilir ilave serit zor iş zaman ister ama köprü geçiş park yeri trafikte öncelik ve hız limitleri mevzuu halledilebilir gibi bunun için motor sevdalısı avukat ,meşhurlar ,kariyer sahipleri ile görüşüp bir heyet oluşturlmalı acilen ve başbakana ulaştırma bakanlıgı karayolları belediye başkanlıklarına görüşmeler ayrıca dilekçelerle başvurularala dikat çekilmeli dir

jawa
21 Mart 2011, 21:27
bir çok ab ülkesinde motosikletler için özel şerit bulunuyor ve kimse bu şeritlere girmiyor

Neresi orası ben ilk defa duydum? :silent:

Bisiklet için olmasın o?

Bence böyle bir şey yok ama kendi adıma olmasını da istemem. Öyle bir şerit olsaydı o şeride mahkum kalırdık.O şeritten çıkınca diğer sürücüler ne işin var benim şeridimde bak senin için şerit yapmışlar neden oradan gitmiyorsun diye tepki gösterirdi.

otopsici
21 Mart 2011, 21:51
desteklemiyorum.

aralardan makas atıp hava basamıyacan demi ankaralılara o zaman:)

emre_tnl
21 Mart 2011, 22:09
bir hak elde ediceksek bunu oturduğumuz yerden çabalamadan alamayız! önemli olan birlik olmak ve çoğunluğu sağlamak .bunu başarabilirsek sol şeridi bile alırız neden olmasın.. site yöneticilerine ve diğer bütün motosiklet kullanan ve kullanmayan herkese görev düşüyor, bir organizasyon yapılırsa seve seve katılırım...