PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EHLİYET SORUNu =)

antilop_skul
16 Mart 2011, 22:12
Merhaba sayın arkadaşlar bilmemek değil ögrenmemek ayıpmış 2 yıldır ehliyetsiz scooter kullandım yasım geregi ve ilk sınavlardan basarılı gectim simdi randevu aldım ayın 30 unda allahtan bise gelmezse gitcem size birkactane soru sormak istyiorum

1 .. belgeleri kurstan aldık gittik kagıt hane ilçe emniyet e elmizde olan kagıtları kime vercez ne yapcaz
2 .. harç diyor onu nereye nekadar yatırcaz
3 .. söförler cemiyeti ek 2 ek 18 kb belgelerini istiyorlar birde dosya bunlar kaça patlar

ehliyet alaçaklara hayırlı olsun okudugunuz icin teşekkür ederim cevaplarsanız sevinirim tekeriniz düz bassın

patron_58
16 Mart 2011, 22:24
1-Direk trafiğe gireceksin onlar kağıtlarını alıp sana kartı basıp verecek.
2-Harcı vergi dairesinden vezneye yatıracaksın.
3-Cemiyet benden öyle dosya falan istemediler bilmiyorum. :D

pendikli
16 Mart 2011, 22:25
belgelerinle trafik şubeye sıraya giriyorsun, maliye veznesi vardır illaki emniyetin içinde oraya yatırıp makbuzunu alıyorsun, 83 tl dir ücret bu arada.
yani 150 tl ile giderseniz halledersiniz.

kopan çocuk
16 Mart 2011, 22:25
hemen hemen aynı zamanda ehliyet alacaz.
kurstan aldığın dosyanda herşeyin olacak ,vergi harcınıda şimdi asya bank a yatırılabiliyormuş.eğer yoksa vergi dairesine,diğer belgeleri kurs temin ediyor zaten ücret ne kadardır bilemem.
A2 sınıfı ehliyet harcı 84 TL birde kart parası var 67 tl.

antilop_skul
16 Mart 2011, 22:28
peki hadi buun işlemi halletim kac yıl ay gun sonra ehliyet kartını cüzdanıma koyup hava ata ata gezicem :cherry:

Slayerrr
16 Mart 2011, 22:34
peki hadi buun işlemi halletim kac yıl ay gun sonra ehliyet kartını cüzdanıma koyup hava ata ata gezicem :cherry:

Emniyetin yoğunluğuna göre muhtemelen 1 hafta sonra gel al diyecekler. Ama yerine göre değişiyor tabi. Küçükçekmece'den 10 günde, Bahçelievler'den bir haftada aldım ehliyetimi. Ama abim genellikle iş merkezlerinden oluşan Merter'den sabah dosyasını verdi öğlen aldı ehliyetini.

pendikli
16 Mart 2011, 22:34
işlemleri hallettikten sonra 2 gün sonra gidip almıştım ben sendede ay, yıl uzatmazlar yav:)

patron_58
16 Mart 2011, 22:39
Ben sivasta 5 dakikada almıştım kartımı. :D

antilop_skul
17 Mart 2011, 10:58
=D eşekür ederim herkese ins bizde 2.5 dk da alırızda sıkıntı yasmaayız

bobora
17 Mart 2011, 12:09
Bu söförler cemiyetine ödenen para yasal mı ? Ben B sınıfı alırken ödemiştim. Şimdi A2 almaya hak kazandım sadece kimliği almaya gideceğim burada da ödemek istemem eğer yasal değilse..

antilop_skul
17 Mart 2011, 16:39
ödiyecegin para yasalara uygun olarak ödenip makbuz veriyorlardır die tahmin ediyorum

Slayerrr
17 Mart 2011, 16:54
Bu söförler cemiyetine ödenen para yasal mı ? Ben B sınıfı alırken ödemiştim. Şimdi A2 almaya hak kazandım sadece kimliği almaya gideceğim burada da ödemek istemem eğer yasal değilse..

Şöförler cemiyeti size bir dosya veriyor ve karşılığında 10 TL civarı bir para alıyor. Yani harç gibi karşılıksız bir şey değil. Zaten bunu normalde kurs temin eder. Size içinde tüm evraklarla beraber bu dosyayı da verir. Yani siz sadece dosyayla beraber emniyete gidip ehliyet harcı ve kart parası vereceksiniz.

GoodsLife
18 Mart 2011, 00:19
kardeşim ben b sınıfı ehliyet almıştım...
ilk randevu alıyorsun emniyet müdürlüğü sitesinden...
sonra vergi dairesine yada emniyette yetkili biri varsa oraya harcı yatırcan...
sonra sıranı beklicen parmak izini alıcaklar...
ek2 yi flnda ben 1.25 kuruşa almıştım kendim doldurmuştum kurs 10 tlye doldururuz demişti...
her neyse evrakların tamam olunca randevu günü tabikide sırana girip evraklarını ve kart parasını veriyorsun...
sana bi karta imza attırıyorlar 14 gün içinde çıkartıyorlar...
anlamadığın yada anlatamadığım bir kısım olursa mesaj atabilirsin...
(harç ve kart parası nekadar bilmiyorum)

antilop_skul
18 Mart 2011, 09:04
kardeşim ben b sınıfı ehliyet almıştım...
ilk randevu alıyorsun emniyet müdürlüğü sitesinden...
sonra vergi dairesine yada emniyette yetkili biri varsa oraya harcı yatırcan...
sonra sıranı beklicen parmak izini alıcaklar...
ek2 yi flnda ben 1.25 kuruşa almıştım kendim doldurmuştum kurs 10 tlye doldururuz demişti...
her neyse evrakların tamam olunca randevu günü tabikide sırana girip evraklarını ve kart parasını veriyorsun...
sana bi karta imza attırıyorlar 14 gün içinde çıkartıyorlar...
anlamadığın yada anlatamadığım bir kısım olursa mesaj atabilirsin...
(harç ve kart parası nekadar bilmiyorum)

teşekkürler bilgi icin

hadi hayırlı olsun herkeze =)

ZaMaZoM
18 Mart 2011, 20:04
bugun ehliyet işlemelerimi hallettim bende ilk önce vergi dairesine 83 tl yatırcaksn sonra şöferler cemiyetnden dosya alıcaksn 1,5 tl sonra kursa geri dönüp bazı kagıtlar doldurup dosyayı düzenledikten sonra emniyete gidip parmak izi sırası alıcaksn parmak izi var ise fotokopisini dosyaya ekliceksn sonra dosyayı teslim etmek için sıra alıcaksın dosyayı teslim ettikten sonra oradaki memur sana git su odadan ehliyet kagıdı al diyecek 67 tl ödeyip ehliyet kagıdınıda alıpteslim edeceksiniz memura sonra 4 5 gün sonra gidip ehliyetinizi alablirsiniz...

antilop_skul
18 Mart 2011, 20:14
teşekürler zamazom cemiyetten alınacak kagıtlar 20 tl tutuyormus nasıl 1.5 a hallettin

rain planet
26 Ağustos 2012, 11:41
1 sene geçmiş bu ehliyet konusuyla ilgili ama, hem yeni konu açmamak adına hemde, bu konuyu tekrar diriltmek adına buraya yazayım dedim...

geçenlerde A2 ehliyetle ilgili bir takım sorunlarım olmuştu...konunun anlaşılması dahilinde biraz baştan alıp sadede geleceğim..
yazın başında sürücü kursuna A2 ehliyet almak için başvurdum...daha önce E sınıfım olduğu için ( 2008 de almıştım ve ilk aldığım ehliyettir ) az ücret aldılar ve 20 soruluk motor sınavı oldum.
direksiyon sınavınıda başarılı geçtim.
sürücü kursu "dosyalarınız hazır gelip alabilirsiniz" diye geçenlerde beni aradı ve gittim dosyalarımı aldım ....evde dosyalarıma baktığımda,A2 ile hiç bir ibare olmadığını farkettim.."motorlu taşıt sürücü sertifikası" nda A2 yerine E yazıyordu. ek-2 ve ek -18 belgelerindede A2 ye ait ibare yoktu..

ertesi gün sürücü kursunu aradım ve olayı anlattım... onlarda "getirin dosyalarınızı halledelim, bir hata olmuş" dediler...
kardeşimle yolladım dosyalarımı ve bugün de işten vakit bulamadığım için babama aldırttım dosyalarımı..
dosyalara baktığımda "motorlu taşıt sürücü sertifikası"ndaki E yazan ibarenin üstünü çizmişler ve A2 yazıp üstüne paraf atmışlar..burası tamam ..
ama "ek-2 ve ek-18" belgelerini düzenlememişler...görüp dikkat mi etmediler yoksa gerekmi duymadılar anlamadım...ama sisteme doğru giriş yapmışlardır bu hareketten sonra sanırım...
"ek-2 ve ek-18" belgelerini bi kalem darbesiyle ben düzelttim...
randevu alıp emniyete gittiğimde bir sorun çıkarmı bilmiyorum ama vallahi sinir katsayım yükselmeye başladı bu aralar bu ehliyet işiyle ilgili...
en kısa zamanda "kazasız belasız" ehliyetimi almak istiyorum...
motorum herşeyim hazır trafiğe açılamıyorum bu yüzden...
cevaplarınızı bekliyorum )