PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merhaba arkadaşlar

sernilkan
16 Mart 2011, 21:24
ARkadaşlar sonunda hayallerimi gerçekleştirdim ve bir mondial 250 mct aldım fakat aldıgımda bir bakım yaptırıp yagını tümden degiştim şimdi bir baktım ki motorda neredeyse hiç yag kalmamış. usta ya gittim sildir grubu degişmesi lazım dedi. işçilik dahi 250 tl fiyat biçti sizce nasıl konuları bilmedigim için motora başlamadan sogumak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. ikimci konu akü sabahları sorun çıkartıyor şart mı ettirim yenisimi alim şimdiden teşekkürler

serimotorcu
17 Mart 2011, 20:56
Herhangi bir fikrim yok ama en azından konuyu güncelleyelim
Yardımcı olacak arkadaşlar çıkar mutlaka :cat:

huska
17 Mart 2011, 21:04
İşçilik dahil ise fiyat uygundur yalnız yapılırken başında dur parçaların değiştirildiğinden emin ol.üstündeki akü 2 yıllıktan fazlaysa sorun çıkarmaya başlamıştır şarjla falan uğraşmadan güzel bir akü al keyfine bak..

sernilkan
17 Mart 2011, 23:11
evet akü orjinal aküsü daha. çok teşekkür ederim cevap verdiginiz için

Samet Ağır
17 Mart 2011, 23:17
bahsettiğin paraya sadece rektefiyemi olacak yoksa silindir de değişecekmi???

yani silindir,piston,segman,takım conta,yağ vs dahil ise fiyat güzel..:cat:

tabi arkadaşın dediği gibi başında durup herşeyin değiştiğinden emin olmanı ve çıkan parçaları da geri alıp gerekirse kendin çöpe atmanı öneririm...:wiinkk:

değişti deyipte değiştirmeyen ve kendine usta diyen çakmalar var malesef....:pr:

yürekçe
17 Mart 2011, 23:24
cevap yazanlar tecrübeliler.
ben onlara ek olarak, bir de başka bir ustaya danış derim....
hatta parçaları sen alıp getirmeyi ve bir çay içerken de değiştirmelrini iste. gerekirse 2 lt kola aldır. hem sohbet et hem de izle ( maksat gözün üstlerind olsun )

kartal1439
17 Mart 2011, 23:42
O kadar çok yağ yememesi lazım, yese piston sekman falan atar. eğer dedikleri gibiyse tamiri normal yani

sernilkan
18 Mart 2011, 18:38
evet komple silindir takımı degişecek . parçaya burda ( kayseride ) 175 diyorlar istanbulda fatih güven motorda 122 tl. motorun başında duracam zaten hatta ögrenmek için ustayla beraber çalışacam :))

01baris01
20 Mart 2011, 23:30
selam arkşLar bnDe asYa motor 125 lik t21 serisi war buna napsam güzel olur modifiye nasıl ypsam yardımcı olurmusunuz

mehmet tufan
20 Mart 2011, 23:42
mct tek kafa silindir motordur, piston sekman silindir rektefiyesi o fiyata gayet iyi lakin başında durmanı şiddetle tavsiye ediyorum.

ayrıca üstteki arkadaşa bir öğüt;
sen önce yazmayı bir öğren, sonra modifiye düşünürsün,