PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz Olsanız...

AzRaİL42
15 Mart 2011, 20:33
Arkadaşlar 2.El Bir Motor Alıcam Uzun Yolda Bana Sıkıntı Yaratmıycak Kaliteli Birşey Önceki Scooterimle Konya-Antalya Yapıyordum Sıkıntısız En Son Kaza Yaptım Hurdaya Çıkardık Motoru Şimdi Tekrar Bir Motor Bakıyorum 3.5 Tl En Son 2.El Fiyatım Aklımda 3 Model War Siz Olsanız Hangisini Uzun YOL Da Tercih Ederdiniz...

Ybr 125Cc Hava Soğutmalı Vitesli...

Honda Cbr 125Cc Su Soğutmalı Vitesli...

Honda Dylan 150CC Su Soğutmalı Otomatik Vites 4 Zamanlı...

Bu 3 Modelden Hangisi Uzun Yola Daha Rahat Gelir Sürücü Yormaz Scooterle Daha Önce Bir Çok Kez Uzun Yol Yapmış Birisiyim Scooter Tecrübem War Sizin Fiktiriniz Nedir.

kartal1439
15 Mart 2011, 20:37
cbr 125 güzel ama uzun yol diyorsun . Ben olsam senin yerinde bunlar değilde alırdım Honda CBF150 kullanırdım. Hem rahat yormuyo, süratide güzel, yakıt düşük. İdeal

AzRaİL42
15 Mart 2011, 20:38
cbr 125 güzel ama uzun yol diyorsun . Ben olsam senin yerinde bunlar değilde alırdım Honda CBF150 kullanırdım. Hem rahat yormuyo, süratide güzel, yakıt düşük. İdeal

Cbf 150 Bana Uygun Bir Motor Deil Teşekkürler Yinede Fikrin İçin 3 Model Dışında Düşünmüyorum.:cat:

kh1
15 Mart 2011, 20:40
Arkadaşlar 2.El Bir Motor Alıcam Uzun Yolda Bana Sıkıntı Yaratmıycak Kaliteli Birşey Önceki Scooterimle Konya-Antalya Yapıyordum Sıkıntısız En Son Kaza Yaptım Hurdaya Çıkardık Motoru Şimdi Tekrar Bir Motor Bakıyorum 3.5 Tl En Son 2.El Fiyatım Aklımda 3 Model War Siz Olsanız Hangisini Uzun YOL Da Tercih Ederdiniz...

Ybr 125Cc Hava Soğutmalı Vitesli...

Honda Cbr 125Cc Su Soğutmalı Vitesli...

Honda Dylan 150CC Su Soğutmalı Otomatik Vites 4 Zamanlı...

Bu 3 Modelden Hangisi Uzun Yola Daha Rahat Gelir Sürücü Yormaz Scooterle Daha Önce Bir Çok Kez Uzun Yol Yapmış Birisiyim Scooter Tecrübem War Sizin Fiktiriniz Nedir.

O zaman Ybr kulağa daha hoş geliyor..

AzRaİL42
15 Mart 2011, 20:43
O zaman Ybr kulağa daha hoş geliyor..

ßenim Gönlümde Dylan Yatıyor Aslında Ama Gende Ybr De İdeal Bir Motosiklet Yanlız Hava Soğutmalı İşte O Biraz Düşündürüyor ßeni Yazın 30-40 Derece Sıcaklıkta 320 Km Yolda Kasar Mı Acaba Die Planlıyorum.

Acil112
15 Mart 2011, 20:49
ybr 125 derim. gerek oturuş pozisyonu, gerek çanta vs takılabilirliği, gerekse uzun yolda oluşabilecek küçük arızalarda müdehale edilebilirliği açısından diğer tercihlerden daha üstün.
Uzun yolda scooter a güvenmiyorum, yaşanmış ve görülmüş sebeplerim var.
cbr 125 de güzel motor fakat uzun yolda, özellikle rampalarda seni üzer kanaatindeyim.
Yine de kullanan arkadaşların yorumlarını değerlendirin.
Bu tür sorulara başka başka motosiklet önerilmesine sinir oluyordum ama o bütçeye cbf 150 de alınabilir, bahsettiklerinden kat kat rahattır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

ßenim Gönlümde Dylan Yatıyor Aslında Ama Gende Ybr De İdeal Bir Motosiklet Yanlız Hava Soğutmalı İşte O Biraz Düşündürüyor ßeni Yazın 30-40 Derece Sıcaklıkta 320 Km Yolda Kasar Mı Acaba Die Planlıyorum.

hava soğutmalı olması kafanı karıştırmasın. geçen yazın en sıcak günlerinde windy s le MOLASIZ 400km gittiğimi bilirim. bakımlarını ihmal etmezsen problem olmaz.

Blackeagletr
15 Mart 2011, 20:56
Açıkçası ben scooter sevmem gerek sürüş gerek tip olarak ama Dylan diyince orda bi durmak lazım. Gerçekten temiz bi Dylan bulursan al derim. Yoksa sıfıra yakın veya sıfır bir Cbf 150 al derim.

AzRaİL42
15 Mart 2011, 21:03
Açıkçası ben scooter sevmem gerek sürüş gerek tip olarak ama Dylan diyince orda bi durmak lazım. Gerçekten temiz bi Dylan bulursan al derim. Yoksa sıfıra yakın veya sıfır bir Cbf 150 al derim.

Eğer 3.5 Tl Üzeri Olursa Gidip Ybr Alıcam 2011 Kasa Sıfır Ama Bütçeyide Zorlamak İstemiyorum 3.5 Tl 3 Modelden Biri Kısmet Olursa Ama Dylan Şansı %65 Ama Gende Her An Değişe Bilir.

Ramazan Can
15 Mart 2011, 21:27
ybr 125 diyorum.........

denizcimuzaffer
15 Mart 2011, 21:45
Merhaba arkadaş:)

Eğer temiz bir Honda Dylan bulursan asla kaçırma:cat::cat:

Ben daha büyük bir motor ile bu şeytanın peşinden gezilere çıktım. Gerçekten çok farklı, standart dışı:) Temizini bul ve al derim, başka da demem. :)

Ne seçersen seç, severek, sağlıkla bin

RamonRojo
15 Mart 2011, 21:57
Ybr 125 en iyi seçim olur.Parçaları ucuz ve bol.cbr yorar gibime geliyo...

Recaİ
15 Mart 2011, 22:19
Dylan + 4road egzoz

AzRaİL42
15 Mart 2011, 22:32
Dylan + 4road egzoz

:cat::cat::cat:

Tolme
15 Mart 2011, 22:39
dylandan bence uzak dur,uzun süredir türkiyeye gelmiyor,parça sıkıntısı olurmu bilmiyorum ama 2.el satılanlar genelde yüksek km li ve cacık durumda,alıp sende yara açma ihtimali yüksek,temiz bir ybr daha akılcı

xburakx
15 Mart 2011, 22:49
dylan al ama antalyadaki dylanlara dikkat et:)

denizcimuzaffer
15 Mart 2011, 22:56
dylandan bence uzak dur,uzun süredir türkiyeye gelmiyor,parça sıkıntısı olurmu bilmiyorum ama 2.el satılanlar genelde yüksek km li ve cacık durumda,alıp sende yara açma ihtimali yüksek,temiz bir ybr daha akılcı

Zrkadaş sağolasın:cat:

Ancak, YBR lerden düşük km' li şöyle Bayandan Garaj Aracı olandan bana da bul hemen alayım:P
Bu arkadışımız temiz bir Dylan bulur ise, ben garanti veriyorum, özel gezi amaçlı kullanmak kaydı ile Es-ki-te-mez:)

Cacık durumda bir Dylan alır ise dediğin gibi: Vay haline:pale: Honda bu, yedek parçada 'köşede kıstırır'' adamı:pale::P

Ben dylan deiğimiz motoru her şartta test etmiş-görmüş,şahidi olmuş adamım, gerçekten on numara:cat:

he bu arada bizim buralarda satılmıyor, artık piyasa dışı denmiş ki haklısınız. daha henüz dylan kullanan arkadaşlarımın hiç birinden bu tarz bir yakınma almadım? zannetmem ki ciddi b ir parça sıkıntısı olsun:)

hakan1434
15 Mart 2011, 22:57
uzun yolda kullanıcağım diyorsun chopper tarzı motor öneririm su soğutmalı olması sana avantaj sağlıcaktır yinede sen bilirsin ben bikaç model öneriyim sanada mondial mct 250 - regal raptor - tiger

Recaİ
15 Mart 2011, 23:13
Zrkadaş sağolasın:cat:

Ancak, YBR lerden düşük km' li şöyle Bayandan Garaj Aracı olandan bana da bul hemen alayım:P
Bu arkadışımız temiz bir Dylan bulur ise, ben garanti veriyorum, özel gezi amaçlı kullanmak kaydı ile Es-ki-te-mez:)

Cacık durumda bir Dylan alır ise dediğin gibi: Vay haline:pale: Honda bu, yedek parçada 'köşede kıstırır'' adamı:pale::P

Ben dylan deiğimiz motoru her şartta test etmiş-görmüş,şahidi olmuş adamım, gerçekten on numara:cat:

he bu arada bizim buralarda satılmıyor, artık piyasa dışı denmiş ki haklısınız. daha henüz dylan kullanan arkadaşlarımın hiç birinden bu tarz bir yakınma almadım? zannetmem ki ciddi b ir parça sıkıntısı olsun:)

Arkadaşın yazdıklarına katılıyorum tekrar sölüyorum dylan + 4road egzoz.Ybr bendede var.Ama Ben 3 ay önce 0 aldım..Temiz PİYASADA bulunmuyor çünkü..Açıkcası antalyada Temiz bi kaç dylan var, onlarda çok uçuk fiyat istediği için ybr aldım.Ama senin yerinde olsam dylan alırım bakarım keyime..Egzozuda aldın mı zaten sıkılmazsın o motordan :) (Bu motorların arasında runner olsaydı gene dylan al derdim.)

mehmet tufan
15 Mart 2011, 23:14
cbf 150 uzun yolda öpsede, cbr ara hızlanmalarda öper
ybr yanlarında çocuk kalır.

AzRaİL42
16 Mart 2011, 00:04
Arkadaşın yazdıklarına katılıyorum tekrar sölüyorum dylan + 4road egzoz.Ybr bendede var.Ama Ben 3 ay önce 0 aldım..Temiz PİYASADA bulunmuyor çünkü..Açıkcası antalyada Temiz bi kaç dylan var, onlarda çok uçuk fiyat istediği için ybr aldım.Ama senin yerinde olsam dylan alırım bakarım keyime..Egzozuda aldın mı zaten sıkılmazsın o motordan :) (Bu motorların arasında runner olsaydı gene dylan al derdim.)

Dylan'ın Km Benim İçin Çok Önemli Deil Temiz Binilmiş Oynanmamış Olması Yeterli Benim İçin 2 Sene Kullanıcam Çünki Sonra Daha Farklı Klasmanlara Geçicem Eğer 3.5 Tl Kafama Yatan Bişey Bulamazsam 3.890 Tl Sıfır YbR Alıcam Yani Sonuç Olarak 2 Sene Bana Sıkıntı Yaratmıycak Bişey Arıyorum Yani Ömürlük Deil Ömürlük İçin Daha Farklı Tarzlarda Motorlar War Aklımda...

vecix
16 Mart 2011, 00:12
cbr 125:):cat:

blacklord
16 Mart 2011, 00:21
Yorum yapanlar yazıları okumadan motor övüyor. Adam uzun yol demiş birileride kalkıp racing önermiş :)

Ben YBR (2010 yeni kasa ESD) kullanıyorum yazın en sıcak günlerinde motor ateş gibi olsada hiç bir arıza açmadı. Tek derdi oturak sert-ince uzun yolda uyuşma sorunu yaşıyorsun. Kılıf mılıf yaptırtırsan sorunun kalmaz. Max hız 100-110 yeter dersen YBR ideal.

Diğer modeller hakkında bir fikrim yok.

yürekçe
16 Mart 2011, 00:25
dylan yerine sym 200, kymco peple s

saydıklarından çok daha kaliteli, dayanıklı.
sym 200 çok daha güçlü ve geniş teker :)
bu 2 model çok kıyaslandı.
sym motor aksamı seramik kaplama...

vecix
16 Mart 2011, 00:28
Yorum yapanlar yazıları okumadan motor övüyor. Adam uzun yol demiş birileride kalkıp racing önermiş :)

Ben YBR (2010 yeni kasa ESD) kullanıyorum yazın en sıcak günlerinde motor ateş gibi olsada hiç bir arıza açmadı. Tek derdi oturak sert-ince uzun yolda uyuşma sorunu yaşıyorsun. Kılıf mılıf yaptırtırsan sorunun kalmaz. Max hız 100-110 yeter dersen YBR ideal.

Diğer modeller hakkında bir fikrim yok.

125 cc motorun neresi racıng he oturuş pozifyonun dan bahsedıosun hayatın da racıng binmemissin :farao:

blacklord
16 Mart 2011, 00:40
cbr125in Hiç gerçeğini görmedim ,Ben racing diye biliyorum Honda SuperSport kategorisine soktuğuna göre yanlış yapmış bir mail atında çıkarsınlar ordan :)

vecix
16 Mart 2011, 00:47
cbr125in Hiç gerçeğini görmedim ,Ben racing diye biliyorum Honda SuperSport kategorisine soktuğuna göre yanlış yapmış bir mail atında çıkarsınlar ordan :)

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/25266-honda-cbr-125r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

buradan gerçegini görüp bilgi alabilirsin:mrgreen:

AzRaİL42
16 Mart 2011, 00:52
dylan yerine sym 200, kymco peple s

saydıklarından çok daha kaliteli, dayanıklı.
sym 200 çok daha güçlü ve geniş teker :)
bu 2 model çok kıyaslandı.
sym motor aksamı seramik kaplama...

Evet Oda Bir Tercih Ola Bilir Yanlız MaxiScooterler Benim Altımda Çok BÜyük Duruyor Ben Zayıf Bir İnsan Olduğum İçin Ön Taraftan Baktığın Zaman Ben Görünmüyorum Oderece Yani MaxiScooter Birazdaha MAXİ Arkadaşlar İçin Öneri İçin Teşekkürler.

Alper41
16 Mart 2011, 01:16
Dylan i tek gecerim

AzRaİL42
16 Mart 2011, 01:25
Dylan i tek gecerim

Scootur'a Yaklaşık 5-6 Senedir Biniyorum Alıştım Yani Sıkılganlığım Yok Hoşumada Gidiyor Viteslide Güzel Ama Ne Biliyim Bana Sport Scooturlar Her Zaman Daha Çekici Gelmiştir Runner Skipper Bobcat StreetFighter Dylan Vs Vsss Her Zaman Hoşuma Gitmiştir Ama Türkiye Şartlarında Parça Fiyatları Biraz Uçuk Olduğu İçin 1000RR Muamelesi Görüyor Çoğu Dylan Her Zaman Aklımda Olan Bir Scootur Olmuştur.

yürekçe
16 Mart 2011, 02:00
sym mxiscooter değil, 16 inç tekerleklidir.

buyur kıyaslamalardan faydalan

http://cmgonline.com/content/view/1599/57/

AzRaİL42
16 Mart 2011, 20:15
sym mxiscooter değil, 16 inç tekerleklidir.

buyur kıyaslamalardan faydalan

http://cmgonline.com/content/view/1599/57/

Evet Pardon Ama Hani Bu 3 Model Hakkında Düşüncelerim War Sym'yi Pek Sevmiyorum İçime Sinmiyor Bir Türlü.

Acil112
16 Mart 2011, 20:25
SYM 200de seramik silindir olması gerek Hatta 5000km lik yarışı 1.olarak bitirmişti.