PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava Filtresi İptal..

normancı
15 Mart 2011, 01:12
ARkadaşlar motorunmun hava filtresi parçalandı..
ramzey bayisinde şu an parça yok 1 haftaya kadar gelir dediler. acaba 1 hafta boyunca hava filtresiz binsem motora bi zararı olumu arkadaşlar..?

serkanADH13
15 Mart 2011, 01:19
piyasada performan hava fıltresı dıye satılan urunde zaten boş fıltre...

tek farkı o performans fıltreye toz toprak giremıyor,
yanı eger toz toprak camur vs gırmez ise sıkıntı olmaz,
tabıı belkıde motorun aşırı havadan tekleme yapabılır,
rotantıde çalışır fakat gaz verınce stop edebılır...

ozgurakman
15 Mart 2011, 01:26
muadili hava filtrelerinden illa bulursun, çinliler yap boz gibi hepsinin parçası birbirine uyuyor/ standart.

Khutuck
15 Mart 2011, 12:49
Hava filtresi olmadan motor kullanırsan motorun toz, toprak emecektir. Silindir içine giren bir tuz tanesi bile motoru mahveder. Sakın filtresiz kullanma.

DreaM_34
15 Mart 2011, 12:51
Dostum kesinlikle filtresin marşa bile basma Moturu alırsın eline :)
Khutuck'n dediği gibi toz toprak bi yana 1 tane tuz tanesi bile motoru eline almaya yetecektir ;)

Aynısından bende bulamadım.. motorun fitlre giriş çapını ölç git sanayiye ona göre filtre al..
Biraz kaliteli alırsan eskisinden daha iyi oluyor..

mutu
15 Mart 2011, 12:53
Merhaba,
Kullanmak istiyosan motorunu ve haftaya kesin takacaksan filtreni,tül veya kadın çorabı kullan.Filtre kutusunun içerisine fazla sıkıştırmadan yerleştir.motorun sesi çok boğulursa malzemeyi azaltarak dene..( onaylamadığım bir yöntem ancak zorunluluk söz konusu olduğunda düşünülebilinir. )

mkılıçoğlu
15 Mart 2011, 13:09
merhaba arkadaşlar ben sayfaya yeni üye oldum. size sorum olacak ben bugun bir mtc 250 alacagım fiyatı 2000 tl 2005 model motor 3 yıldır yatıyor motor nasıldır kullanan arkadaşlar memmunmu genel arızaları nelerdir ve alıp almamam konusunda fikirlerinizi rica ederim.

KRAL1146
15 Mart 2011, 13:19
çekişi güzel iyi gidiyor biz ikikişi çok bindik halada var elimizde bir tane fakat artçı pekleri titriyor biraz titreşim var. ama biz hep son gazda kullanıyoruz. racing gibi yani canına okuduk. hiç bişey olmadı. sağlam ve güçlü iyi temizse 1800 eder...