PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarın Motor alıyorum..

Sayfa : [1] 2 3

BorTeCinE
14 Mart 2011, 20:51
başlıktada belirttiğim gibi yarın nasip olursa ''mondial 125 mh drift'' motoru alacağım sizin Güven ve Tecrübelerinize güvendiğim için bu konuyu acıyorum sizce bu motor benim için ideal mi ? bütcem en son buna cıkabildi cbr 125 istiyoudm ama kısmet olmadı neyse bunla başlıyayım. İzninizle kendimdeen bahsedeyim :) boyum 1.80 kilom 68 bu motor gözüme güzel gözüktü fiyatıda iyi 2.500 civarı yani bu motor dayanıklılık olsun ucuz parça olsun yakıt tasarrafu acısından olsun hız yönünden olsun idealmi ve bu arada daha ilk motorum olacak. Şimdiden herkeze teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun...

Alper Kaya
14 Mart 2011, 20:54
100daha verip keske mc alsaydın mondialin en iyi commuter i diyebiirim bu ondan biraz daha küçük kafa grenaji filan daha minyatür belki sana biraz küçük gelir bilemem ama

hatis
14 Mart 2011, 20:54
hayırlı olsun senin adına sevindim.
artık para biriktirme yerine motorun modelini yazarsın;)
kazasız belasız binersin inşALLAH..

fatih545
14 Mart 2011, 20:56
Şimdiden hayırlı olsun :) Kazasız belasız yolculuklara.. Allah olmayanada nasip eder inş. :cherry:

BorTeCinE
14 Mart 2011, 21:00
çok saolun İnşallah. Allah olmayanlarada En yakın zamanda hayırlısıysa nasip etsin. Aslında istediğim motor supersport tipindeydi ama bu nasip oldu diyebilirm , daha almadım ama İnşallah yarın alacağım ve kask olarak ne marka önerirsiniz benim aklımda kapalı olması ve siyah vizörlü olması önemli cevaplayanlarada çok teşekkür ediyorum , küçük adımlarla siz motorcu abilerimi takip ediyorum :)

!Lk£®
14 Mart 2011, 21:01
nerden alıyosun kardeşim yiba daki mondialden mi ?
hayırlı olsun bu arada :)

hatis
14 Mart 2011, 21:03
sen ss tip motor istiyordun neoldu özelden msj attım bak istersen

BorTeCinE
14 Mart 2011, 21:04
nerden alıyosun kardeşim yiba daki mondialden mi ?
hayırlı olsun bu arada :)

evet Ankaradaki yiba çarsısından :) alıyımmi hani bişeyler felan duyuduysan söyle :)

-unnamed-
14 Mart 2011, 21:05
ben derimki uzak dur....
düşük modelde olsa japon al...
sonra çok pişman olursun....

BorTeCinE
14 Mart 2011, 21:11
ben derimki uzak dur....

abi iyi diyosun hoş diyosunda yani beinm alma amacım hani iş için felan değil okula dershaneye veya arkadaşlara giderken felan kullanmalık yani keyfi diyebilirim acıkcası o yüzden scooter veya halley tipindekileri düşünüyorum onalr hosuma gitmiyor ss yada motocross düşünüyodum ss e yakın düşük maliyatta bunu buldum ama yinede teşekkür ediyorum uyarın için eyvallah

-unnamed-
14 Mart 2011, 21:16
abi iyi diyosun hoş diyosunda yani beinm alma amacım hani iş için felan değil okula dershaneye veya arkadaşlara giderken felan kullanmalık yani keyfi diyebilirim acıkcası o yüzden scooter veya halley tipindekileri düşünüyorum onalr hosuma gitmiyor ss yada motocross düşünüyodum ss e yakın düşük maliyatta bunu buldum ama yinede teşekkür ediyorum uyarın için eyvallah

kardeşim aynı dediğini ben zc ile yapıyorum...
beni bilenler ve motoru görenler nasıl baktığımı biliyor...
bu kadar bakmama rağmen yinede toparlıyamıyorum...
kırk yılda bir çıkar gezerim ondada problem çıkarır...
karar senin, saygı duymak düşer bizlere:rendeer::rendeer:
şimdide hayırlı olsun....:cat::cat:

umut_gsr
14 Mart 2011, 21:18
ben derimki uzak dur....

AYNEN KATILIYORUM VE SAKINNNNNNNN diyorum.
Sıfır çinli alacağına git markalı bir bisiklet al daha iyi. Şimdi bana çin malı olan arkadaşlar kızabilir zamanında bende hata yapıp bir hevesle motor hevesine kapılıp mondial rs151 almıştım ki bayi tanıdık ustası arkadaşım olduğu
halde başedemedim bıktım sattım. birçok motosiklet kullandım. Git sym al yada modeli bir kaç yaşında olan honda innova al v.b bir sürü marka var. Ama asla marka söylemeye gerek yok ÇİN MALI ALMA.
Eğer bu tavsiyemi dinlerde almazsan dua edersin ileride yok aman boş ver deyipte alırsan ya kaşke dinleseydim diyeceksin. Neyse madem sordun bizde söylüyoruz karar senin yinede nihayetinde.
Herkeze sevgiler saygılar....

BorTeCinE
14 Mart 2011, 21:22
kardeşim aynı dediğini ben zc ile yapıyorum...
beni bilenler ve motoru görenler nasıl baktığımı biliyor...
bu kadar bakmama rağmen yinede toparlıyamıyorum...
kırk yılda bir çıkar gezerim ondada problem çıkarır...
karar senin, saygı duymak düşer bizlere:rendeer::rendeer:
şimdide hayırlı olsun....:cat::cat:

eyvallah abicim gönül isterki temiz bi cbr 125r olsun ama her istediğimizi alamıyoruz :( bende bunu alayım hem parçaları ucuz hemde acemiliğimi bununla atlatırım diye düşünüyorum ilerde nasip olursa cc büyütürken daha iyi bi markadan alacağım honda gibi :) 2011 model ybr leri gördüm onalrda çok hoşuma gitti ama bana çok pahalıya patlıyor maximum benim bütcem 2.500 oda plakasız kasksız felan :( Ahh Ahh hep bunların sorumlusu aile Ailem çok karşı geliyolar motor alma diyolar ama hayırlısıyla bugun ikna eder gibi oldum :mrgreen:

i.canver
14 Mart 2011, 21:25
Aynen arkadaşların dediklerine katılıyorum.Ne alırsan al ÇİN'li alma şimdi ilk heves üstüne bineyim yeter ki motorum olsun diye için pır pır ediyor.Aynı duyguları bende yaşadım ve bu gün pişmanım.Biraz daha bekle adam gibi birşey al.

BorTeCinE
14 Mart 2011, 21:40
Hepiniz haklısınız bişey diyemiyorum ve büyük bi kararsızlık içinde kaldım ama motosiklete verebileceğim son fiyat bu akdar 2.500 :( bu fiyatada ss tarzı yada ss modellerini yakın bi model bulamıyorum :( şimdi napsam karar veremedim hemde şimdi acemilik için honda felan diyip pahalıya kaçayım demiyorum ki zaten kaçamıyorumda keşke kaçılabilse :)

yürekçe
14 Mart 2011, 21:44
sevgili kardeşim,

seni bu formda az çok tanıyoruz. binbir emekle toplayıp biriktirdiğin parayı sokağa atmanı istemem.
yapman gerekeni sormuşsun, bir abin olarak sana şunları tavsiye edebilirim

- http://www.sahibinden.com/search.php?a=6&&b[pricecurr]=1&b[lrt]=1&b[country_id]=1&b[city_id]=6&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[whole_word]=1&b[date_type]=date_first_activated&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=11757&c=11757&sKlasik=1&b[page]=1&c=11781&c2=11781

bu yukarıdaki ybr 125 ankara sahibinden.com sayfası. acele etmeden incele.
alacağın en iyi çinliden bile daha çok dayanıklıdır bunlar. ama ille de sıfır alacam diyosan alacağın çinli motorun

- km ve gaz teli eksinlikle kısa zamanda kopacaktır
- far ampülü başta olmak üere bütün sinyaller patlamaya başlar
- beceriksiz bir yetkili servisle savaşmaya ve daha sonra akraba olmaya başlarsın.
- sonra bir an önce satmak için değerindendüşük satmaya çalışırsın.
- büyük oranda da aküyü değiştireceksin
- sonra bu tip satırları yazmaya başlarsın.

2. el bir ybr, cbf 150 alsan. aldığın fiyat zaten 2. el olduğu için satarken de çok yakın fiyatlara satarsın.

ben bunu bili,p, bunu söylerim. az daha sabredip çok daha kaliteli bir motosiklet alabilirsin.
içindeki heyecana da saygı duyuyorum, bnu da bil.
ama aileni de ikna edip 1000 tl daha ekleyebilirsen va ya, tvs apache, cbf 150 ve hatta cbr 125 2. el alabilirsin :)

kask olarak Ls2 veya AGV tarzı kasklar işini şu anda görür. siyah vizör 20 tl civarında ise takarsın artık :wiinkk:

şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

Ali Sungur
14 Mart 2011, 21:45
Hayırlı olsun abicim,Drift güzel motor.Nasipse benim de niyetim var.

BorTeCinE
14 Mart 2011, 21:51
ağzınıza sağlık abilerim ama işte koyabilsem Valla bukadar parayı topladığıma ben bi hayret ediyorum heleki ailem zaten çok karşı motosiklete ama ben zar zor gizlice ehliyetimi aldım ancak kazandıkdan sonra haberleri oldu stajda çalıştığım için aldığım para okulda zaten bitiyor bana bile kalmıyor yok kıyafetiydi dolmuşuydu elimde hiç para kalmıyor. 2.500 e ankaranın her yerini gezdim ama 2.el cbr bulamadım daha doğrusu 3.000 den aşağıya bulmadım ben bu 2.500 tl yi hepsini motora versem bile kask ve eldiven alamıyorum :( plakayı felan hiç söylemiyoruum zaten o yüzden bu motoru tercih ettmim adamlada pazarlık edim 2.300e felan almayı düşünüyorum kask ve eldiven kilit alabilmek için ha bide sticker :)

atiturhan
14 Mart 2011, 22:00
Japon al laflarina kulak asma. Ben MC kullanicisiyim. yani kategorideki japonlari öttürüyorum. Kalite olarakta japona o kadar para vermeyi gerektirecek hic bir eksi yönü yok. Forumda Mondialin bu yeni serileri hakkinda yorumlari okuyabilirsin. Boyun uzun kilon hafif MC ile cosarsin sen. MH ye boyun uzun gelebilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:57 ----------

Bu topikte yazilanlari okudukca hayretler icinde kaliyorum. Bahsedilen sorunlar bu yeni seri mondilerde yok. Yok gaz teli koparmis. yok ampülü patlarmis.. Fasafiso...

BorTeCinE
14 Mart 2011, 22:05
Japon al laflarina kulak asma. Ben MC kullanicisiyim. yani kategorideki japonlari öttürüyorum. Kalite olarakta japona o kadar para vermeyi gerektirecek hic bir eksi yönü yok. Forumda Mondialin bu yeni serileri hakkinda yorumlari okuyabilirsin. Boyun uzun kilon hafif MC ile cosarsin sen. MH ye boyun uzun gelebilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:57 ----------

Bu topikte yazilanlari okudukca hayretler icinde kaliyorum. Bahsedilen sorunlar bu yeni seri mondilerde yok. Yok gaz teli koparmis. yok ampülü patlarmis.. Fasafiso...

saol abicim bilgilendirdiğin için ama sanki mh daha büyük gibi duruyodu yan yanalard bu motorlar ve ben siyahını beğenmiştim :) ama alma diyen kişi çok şuanda ve aklım çok karıştı neyse Hayırlısı neyse o olsun İnşallah parayı boşa vermeyiz ama yinede araştırıyorum cbrlerre felan bakıyorum :)

AmonRA34
14 Mart 2011, 22:06
CBR125 alacaktım demişsin ama o boyla cbr125 senin altında bisikletten bile ufak kalırdı.Benim sana tavsiyem sakın ama sakın japondan şaşma.İkinci el 10 bin 15 bin km arası bi CBF150 al.Sonra bana dua et.

BorTeCinE
14 Mart 2011, 22:09
CBR125 alacaktım demişsin ama o boyla cbr125 senin altında bisikletten bile ufak kalırdı.Benim sana tavsiyem sakın ama sakın japondan şaşma.İkinci el 10 bin 15 bin km arası bi CBF150 al.Sonra bana dua et.

Abi hayır dualarımı sizlere her gün ediyorum Allah Razı olsun hangi başlığı acsam hemen cevap veriyosunuz çok saolun herkez yardım etmek istiyor Allah Razı olsun ama acemilik için bu fiyat iyi diye düşünüyorum 2 yıl garantisi var enazından 2.ci elsam garantisi yok tanıdığım tamirci yok hatta evimin yakınlarında motor tamirhanesi bile yok :( batıkentte oturuyorum sağdece 1 kaç tane var galiba :)

yürekçe
14 Mart 2011, 22:13

bunları diyen bendim. ama fasafiso lafı hiç yakışmamış.
o dediğin şeyi bilmeden yazanlar söyler.
bilmeden yazmam ama bilmeden-anlamadan konuşanı bağışlarım.
üsluba dikkat lütfen :wiinkk:

( 30.000km lere geldiğinde göreceğiz. mondialin en sağlam modeli benc mct 250 dir ama o da sürekli gaz teli keser... )

AydoganX
14 Mart 2011, 22:15
ben derimki uzak dur....

Bu yoruma katılıyorum :cat::cat::cat:

Yürekçe ve diğer bir kaç arkadaşta çok güzel özetlemiş yapman gerekenleri.

Zaten seninle daha öncede konuşmuştuk ve bu konuları sana açıklamıştım.
Ama yine de sıfır motor tutkusu ağır basmış sanırım.

Madem henüz almadın, gel vazgeç bu mondial, kanuni vs. Çin'lilerden.
Yarın 2 gün sonra satmaya kalksan çok düşük fiyatlara ancak alıcı bulursun.
Ciddi zarar edersin.
Daha önce yaşadım oradan biliyorum. Çin motorlarının 2.elleri "ölü"dür.

CBR125 için paran yetmiyorsa cbf150 veya ybr125'lerin 2. ellerini 2500 TL civarlarına alabilirsin. ÖTV indirimi olduğu için henüz sahibinden deki tüm satıcılar bu indirimi yansıtmamış durumdalar. Belki hala bu indirimden haberi olan bile yok.

Görüşüne saygı duyuyorum fakat yeni mondiallerin henüz kalitesinin anlaşılması için gereken 30-40 bin km. civarı menzillerin geçilmediği kanısındayım.

O kadar km. kullandıktan sonra topluca yapılan işlemler gözden geçirilerek bir kıyas yapılabilir.

yürekçe
14 Mart 2011, 22:17
Abi hayır dualarımı sizlere her gün ediyorum Allah Razı olsun hangi başlığı acsam hemen cevap veriyosunuz çok saolun herkez yardım etmek istiyor Allah Razı olsun ama acemilik için bu fiyat iyi diye düşünüyorum 2 yıl garantisi var enazından 2.ci elsam garantisi yok tanıdığım tamirci yok hatta evimin yakınlarında motor tamirhanesi bile yok :( batıkentte oturuyorum sağdece 1 kaç tane var galiba :)

garanti şartlarını okudun mu?

oynayan, hareketli hiç bir parça garantiye girmez.
garantiden parça değiştirenve para vermeyen var mı diye bir başlık açsana. marka/model önemli değil.

sakın garanti yalanına aldanma.
de ki yolda kaldın ve bir tamirciye girmek zorundaydın.
direk garanti dışısın.
ben bu camiada garantiden değişen çok ama çok az parça gördüm.

bu apayarı bir konu.
aldatan bir konu....:pr:

atiturhan
14 Mart 2011, 22:18
saol abicim bilgilendirdiğin için ama sanki mh daha büyük gibi duruyodu yan yanalard bu motorlar ve ben siyahını beğenmiştim :) ama alma diyen kişi çok şuanda ve aklım çok karıştı neyse Hayırlısı neyse o olsun İnşallah parayı boşa vermeyiz ama yinede araştırıyorum cbrlerre felan bakıyorum :)

Yorum yapanlarin hepsi motoru kullanmadan sirf adi Mondial diye yorum yapiyorlar. Ama ben bu motoruz bizzat kullaniyorum. 150MC topigine gir oku. Olumsuz bisey yazan var mi diye? 20bin Km yapmis bir kuryenin yorumlarda mevcut orada. Hic bir sikintisi yokmus.
Bu yeni serinin icinde MH en kücükleri, sonra MR geliyor ve en irileri MC.
Yorum yapan arkadaslara sor bakalim 2500-2600TL'ye hangi 2011 Model 125-150cc 13-15beygirlik motor alinabiliyormus?

F54
bence de mondiale bulaşma sıfır diye alırsan garanti var diyeceksin servisler keyfi davranıyo arızaların hepsi garantiye girmez diyo falan garanti işi cacık yani ona kanma bence de 2. el japon buna ve benzer markalara 5 basar belki sym olabilir ama japon olsun çamur olsun herkezin bildiği var elbet ve hepsi engin tecrübelere dayanıyor buna inan kimsenin marka fanatikliği yaptığını sanmam bende mondial kullanıyorum ama param olsa birgün kapıda tutmam bu motoru 5 para etmez he hiç motor olmamasından ii ama hiç almamış olsaydım kesin japon alırdım km fark etmez bakımlı olsun yeter diye düşünüyorum

Alper Kaya
aynen katılıyorum biri diyordu yakınımda 120bin km rede çinli var resimlerini çekerim die çeksin getirsin

atiturhan
14 Mart 2011, 22:23
Ben simdi sürekli MC modelinden bahsederek konusuyorum ama MH'nin de ayni oldugunu biliyorum. 150MC topigine girip okursaniz eger Necatik35 nickli bir abimiz var. Kendisi BMW 1150GS kullanisidir. Günlük islerinde MCyi kullaniyor. Bana inanmiyorsaniz o abimizin yorumlarini okuyun. O da MC'den cok memnun. Yeni Mondilerde hic bir olumsuzluk yok arkadaslar lütfen ön yargiyla yaklasmayin. Elbette suan motorlar daha yeni oldugu icin insanlar tereddüt ediyor ama allahin izniyle 20bin-30binlerede getirecegim bu motoru. Cünkü ileride hacim büyütcem bile bu motorumu kesinlikle satmayi düsünmüyorum.

myagdi
14 Mart 2011, 22:25
aman kardeşim çin malından uzak dur; ve öncelikle ikinci el bak. sıfır km. motoru elden çıkaracağın zaman zarar edersin. ankara'dan bazı ilanlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-piaggio-takasli-piaggio-fly-100-42620408/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-cok-temiz-44762492/detay

Diyelim ki uygun bir ikinci el bulamadın; sıfır km. Honda Today ve Kymco Agility 50'yi 2.500 TL'ye veriyorlar... Benim fikrim, 50cc'lik Agility veya Today; 125'lik Çinliden iyidir.

AydoganX
14 Mart 2011, 22:25
Ben simdi sürekli MC modelinden bahsederek konusuyorum ama MH'nin de ayni oldugunu biliyorum. 150MC topigine girip okursaniz eger Necatik35 nickli bir abimiz var. Kendisi BMW 1150GS kullanisidir. Günlük islerinde MCyi kullaniyor. Bana inanmiyorsaniz o abimizin yorumlarini okuyun. O da MC'den cok memnun. Yeni Mondilerde hic bir olumsuzluk yok arkadaslar lütfen ön yargiyla yaklasmayin. Elbette suan motorlar daha yeni oldugu icin insanlar tereddüt ediyor ama allahin izniyle 20bin-30binlerede getirecegim bu motoru. Cünkü ileride hacim büyütcem bile bu motorumu kesinlikle satmayi düsünmüyorum.

@necatik35 Mondial'in amortisörlerinden şikayetçi olduğu için en son YBR amortisörü ile değiştirmişti sanırım :cherry:

atiturhan
14 Mart 2011, 22:28
aynen katılıyorum biri diyordu yakınımda 120bin km rede çinli var resimlerini çekerim die çeksin getirsin

O lafi ben ettim. Resimleri ceker koyarim. ne yapacagini cok merak ediyorum ama o zaman.

Garanti konusuna gelince. Hangi japon fabrikasyon harici bir hatayi ücretsiz degistirir? Eskiyen fren pabuklarini ücretsiz degistiren japon varsa yeminle ben bu mondiyi yakar japon alirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

@necatik35 Mondial'in amortisörlerinden şikayetçi olduğu için en son YBR amortisörü ile değiştirmişti sanırım :cherry:

Ayni amortisörlerden ben sikayetci degilim ama...
Necatik35 abi cüsseli bi abimiz. ayrica amortisörlerinide sertlestirmisti. Beklentisi neydi bilemiyorum ama ben iki kiside binsem bi olumsuzluk yasamadim. Benim bi sikayetim yok acikcasi amortisörlerden.

Alper Kaya
14 Mart 2011, 22:28
bende mondial kulandım ama arkadaş sorun çıkarmadığı gün ible tedirgin eden bi cihaz acaba yolda kalırmıyım gibisinden çin markalarını ovenlere baktığında çin markası motorun sahibi olduğunu görürsün bu kişiler kendi malını öven insanlardır aman bu çin markası ii diyerek ulaşamadığı japonlarla bir tutarlar ben mondialin mc modeline fuarda bindim hemen indim yani o motor 20beygir olsa nolur güven ve kaliteden yoksun bi mazemesi var oturduğun selede daracık bisikletin modifiyeli hali :D ben 2.2bin tl aldıgım mondiali 1.5sene sonra 1bin tl ye zor sattım cokda berbat 2.el pazarları var

AmonRA34
14 Mart 2011, 22:30

Yakınlarda tamirci yok diyosun.Sonra çin malı motor alıcam diyosun.Bilmiyosunki bu motorlar tamirciden çıkmaz.Zırt pırt yolda kalırsın tamircilerle akraba olursun.Ben 1.5 sene cbf150 kullandım.15 bin km yaptım.Bi kere yolda kalmadım.Dağ bayır , asfalt , otoban her yola girdim.Yaz sıcağında 5 saat dip gaz gittim.Bi kere bile öksürmedi motor.İkinci el diye korkma.CBF150 kolay kolay arıza çıkarmaz.Sadece alırken servise göster.Sağlam mı diye baktır.CBF150 iri bir motor olması nedeniyle boyuna uygun seni rahat ettirecek bir motor.

BorTeCinE
14 Mart 2011, 22:30
offf Bugun bana uyku yok anlaşılan :) iyi düşünmem lazım bu garanti meselesinide iyice konuşmam lazım , yani verdiğim para az uz bişey değil. Neyse yarın bi kaç yerle daha görüşeceğim nasip kısmet diyorum. Zaten sağdece benim fikrim önemli dğeil en önemlisi babamın fikri :) hazır ikna etmişken hemen alayım diyorum zaten yakında okullar bitecek olmassa alayım motoru acemiliğimi attıktan sonra 2 - 3 yıl kadar :) İnşallah polis özel harekata gircem eğer olmassa yunusluğu tercih ettecem zaten ve o zaman professional bi motor alırım :) şimdlik bununla takılim vaz geçerlerse birdaha alamam çünkü babam yarın gidiyo ( şehir dışında çalıştığı için).

atiturhan
14 Mart 2011, 22:37
bende mondial kulandım ama arkadaş sorun çıkarmadığı gün ible tedirgin eden bi cihaz acaba yolda kalırmıyım gibisinden çin markalarını ovenlere baktığında çin markası motorun sahibi olduğunu görürsün bu kişiler kendi malını öven insanlardır aman bu çin markası ii diyerek ulaşamadığı japonlarla bir tutarlar ben mondialin mc modeline fuarda bindim hemen indim yani o motor 20beygir olsa nolur güven ve kaliteden yoksun bi mazemesi var oturduğun selede daracık bisikletin modifiyeli hali :D ben 2.2bin tl aldıgım mondiali 1.5sene sonra 1bin tl ye zor sattım cokda berbat 2.el pazarları var

Kardes, ben japon motoruna ulasamadim diye bisey yok. Ilk baslarda bende CBF almayi düsünüyordum. Simdi iyiki almamisim diyorum. Istesem bugün Vstrom alabilecek durumdayim allahasükür. Ama bu benim baslangic motorum. Eski cin mallarinala yenileri bir tutmayin. Ön yargiyla bilmeden konusmayin.

Yada elalemin derdi - parasi beni mi gergi ya.. istediginizi alin istediginize binin.
Japon motoruna biniyorum diye böbürlenenler yedek parca olarak cin mali kullaniyor, o ne olacak? Zor mu geliyor parayi basip orjinal parca almak, ha?

Ben sürekli geziler yapan bir grubun üyesiyim (baskani) grubumuzda her zaman en az 3 tane CBF, YBR, twister...vs motorlar var. Allaha sükür bu MC hic birine karsi boynumu büktürmedi. Benim son söyleyecegim bu.
Dedigim gibi istediginiz motoru alin. Kabahat bende ki dayanamayip yorum yapma zahmetinde bulundum sizelere.

Alper Kaya
14 Mart 2011, 22:43
ben sürmedim bu mc yi bindim bindiğim gibide indim bunu söledim boynunu büktürür büktürmez orasını bilmem ama motorda kalite die bişey gormedım sondere güvensiz ve rahatsız bi seleye sahipti bende bunu derim benimde mondialim vardı geçen ay satım

MkD
14 Mart 2011, 22:46
ikinci eli motosikletini aldığın güne kadar çok iyi takip etmeni tavsiye ederim
benzer modeli kullanan arkadaş var fakat çinlilerin standartları japonlar kadar yüksek değil aynı motosikletde ne olacağı belli olmayabiliyor
alıp memnun kalabilirsin belkide ama elinde kalabilirde alırsın 3-5 gün sonra bir kaç sorun çıkarır filan sonra zaten hemen bir soğuma aşaması gelir ardından pişman olabilirsin

burada herkesin ortak çabası verdiğin paranın karşılığını alabilmen
MC yi kullanan arkadaşta tecrübeleri ile aslında denildiği kadar kötü olmadığını anlatmak istiyor gibi onun için ise zaman lazım
şimdi belirsizlik içinde olan bir model var önünde eğer ki bütçene uygun kendisini kanıtlamış bir model bulursan kesinlikle onu seçmeni tavsiye ederim

oyuncak için sürpriz yumurta almak var gidip kendi oyuncağını beğenmek var
today50 filan yazılmış önceki mesajlardan birinde ihtiyaçlarını karşılarsa olabilirde karşılamaz ise o zaman cidden oyuncak olur :mrgreen:

-unnamed-
14 Mart 2011, 22:54
aklın yolu br herkes japon diyorsa bunda bir hikmet vardır...
iyi düşün derim 2500 lira az para değil ki birde ne zorluklarla biriktirdin sen düşün...
şimdiki aklım olsa mondialin görünüşüne aldaranak 2000 lira para vermezdim...
ikinci el bir ybr mondialin en güzel motoruna taş çıkartır...
yarın öbür gün en basiti benzini bile gözüne batmaya başlayacak...
forumda ybr ile 570km giden bir arkadaş tanıyorum...
ona göre iyi düşün ve karar ver...

Tarkan1981
14 Mart 2011, 22:54
Yetkili servis akraban olmalı, yoksa bu motoru almak istemezdin

Geçmiş olsun şimdiden, Allah sabır versin abi

AmonRA34
14 Mart 2011, 23:07
Bu arada kymco da düşünebilirsin.Bunlar 4 büyükler gibi.Galatasaray , beşiktaş , fenerbahçe bir de Trabzon spor ne ise Honda , yamaha , kawasaki , kymco da odur.Kymco japon değildir ama onlardan aşşağa kalmaz.

BorTeCinE
14 Mart 2011, 23:08
peki abilerim motor alırken ilk olarak nelere dikkat etmem gerektiğinide söylerseniz 2.el veeya 0 fark etmez nelere dikkat etmem gerekiyor acaba ?

MkD
14 Mart 2011, 23:09
Bu arada kymco da düşünebilirsin.Bunlar 4 büyükler gibi.Galatasaray , beşiktaş , fenerbahçe bir de Trabzon spor ne ise Honda , yamaha , kawasaki , kymco da odur.Kymco japon değildir ama onlardan aşşağa kalmaz.

suzuki ? :mrgreen:

sıfır motosiklet alırken dikkat edilecekler kısmına ekleme yapabileceğim;
aldığın marka modele bağlı olarak üretim tarihinden uzun süre geçmiş mağazada bekleyen bir motosiklet olabilir sıfır motosikleti kullanılmış makina gibi incelemen gerek
gerçi bu senin sorduğun mondial yeni üretimmiydi

halley tipli motosiklet ne ya soracağım kaç defadır unutuyorum yazıyorsun hep :mrgreen:

Tarkan1981
14 Mart 2011, 23:12
............

Blackeagletr
14 Mart 2011, 23:15
Elinde nakit 2500 varsa kesinlikle ikinci el bir Yamaha YBR 125 ya da Honda CBF 150 bakmanı tavsiye ederim.

BorTeCinE
14 Mart 2011, 23:15
güzel motor ama nedense scooter motorları pek sevmiyorum scooter ve halley tipindekileri almam yani :( bilyom biraz fazla istiyorum ama benim biniş amacım bi yerden sonra tatin etmek iciz yani zevk meselesi haline gelecek o yüzden sevdiğim motoru alayım diyorum...

AmonRA34
14 Mart 2011, 23:21
suzuki ? :mrgreen:

sıfır motosiklet alırken dikkat edilecekler kısmına ekleme yapabileceğim;
aldığın marka modele bağlı olarak üretim tarihinden uzun süre geçmiş mağazada bekleyen bir motosiklet olabilir sıfır motosikleti kullanılmış makina gibi incelemen gerek
gerçi bu senin sorduğun mondial yeni üretimmiydi

halley tipli motosiklet ne ya soracağım kaç defadır unutuyorum yazıyorsun hep :mrgreen:

Suzuki Barcelona olduğu için onu bu listeye koymadım.O ne fiyatlar öyle herifler uçmuş.Son 3 yıldır Türkiyede sıfır km suzuki motor alan olduğunu sanmıyorum.Bi aralar gsr600 satıyolardı.Onlarında fiyatı uçuşa geçince yıllardır Türkiyede sıfır çekiyo suzuki.Gıçı kırık tek silindirli burgman400 23 bin lira :queen:

MkD
14 Mart 2011, 23:27
Suzuki Barcelona olduğu için onu bu listeye koymadım.O ne fiyatlar öyle herifler uçmuş.Son 3 yıldır Türkiyede sıfır km suzuki motor alan olduğunu sanmıyorum.Bi aralar gsr600 satıyolardı.Onlarında fiyatı uçuşa geçince yıllardır Türkiyede sıfır çekiyo suzuki.Gıçı kırık tek silindirli burgman400 23 bin lira :queen:

tok firma
hayabusa dedin mi insanlar geçici felç geçiriyor :mrgreen:
öyle olunca alan alsın gibisinden sanki fiyatları

AmonRA34
14 Mart 2011, 23:56
tok firma
hayabusa dedin mi insanlar geçici felç geçiriyor :mrgreen:
öyle olunca alan alsın gibisinden sanki fiyatları

Hayabusaya hastayım bende.Devir göstergesi yükselirken benzin göstergesinin aşşağı inişinin anında gözlemlenebildiği tek motor.Bizim burda organize sanayi bölgesinde görmüştüm.O motora binmek için fabrikatör olmak lazım zaten :queen:

-unnamed-
15 Mart 2011, 01:09
Hayabusaya hastayım bende.Devir göstergesi yükselirken benzin göstergesinin aşşağı inişinin anında gözlemlenebildiği tek motor.

burası süperdi:queen::queen::queen::cat: