PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat işlemi...?

desert3737
14 Mart 2011, 00:26
Arkadaşlar nasipse bi motor almayı düşünüyorum bu aralar. bulunduğum şehirden de alamayacağım için ruhsat işleminin ne kadar vakit alacağını merak ettim. eğer aynı gün çıkmıyorsa plakayı bulunduğum yerde yenilemek kaydıyla yola çıkabilir miyim? herhangi bir sıkıntı olur mu plakasızlıktan? son olarak tüm bu işlemler ne kadar tutar? şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

ysn17
14 Mart 2011, 00:41
Bizim burada plaka ve ruhsat aynı gün çıkıyor ama büyük yerlerde bu günlerce sürebilir belki, plaka yenilemek kısmını tam anlamadım? plakasız olarak polis durdurursa motorunun elinden alınma riski var + cezasıda var tabiki plaka çıkana kadar motoru bağlıyorlar

desert3737
14 Mart 2011, 20:16
il dışından alacağım için orada kalma durumum da yok bir şekilde alıp gelmem lazım motoru yani. bakalım hayırlısı...

kadango
14 Mart 2011, 20:56
Plakayı niye yeniliyorsun ki kalsın üstünde sonra değiştirirsin.

Ruhsat aynı gün çıkar.

chemical
14 Mart 2011, 22:31
bende kocaelıdeyım ıstanbuldan alıcam motoru buyuk ıhtımal normal olarak plakasız ve ruhsatsız alıcam ıslemlerıde kocaelıde yapıcam sonucta polıs durdursa adına fatura ve makbuzun var nasıl sıfır araclar trafıkte goruyorsak buda normal bırsey sıkıntı olmaz sanmam.plaka ruhsat sabah gıdersen oglene kadar hallede bılırsın ortalama rakam olarak 200 lira eksısı olur artısı olmaz hayırlı olsun sımdıden

desert3737
14 Mart 2011, 23:18
bende kocaelıdeyım ıstanbuldan alıcam motoru buyuk ıhtımal normal olarak plakasız ve ruhsatsız alıcam ıslemlerıde kocaelıde yapıcam sonucta polıs durdursa adına fatura ve makbuzun var nasıl sıfır araclar trafıkte goruyorsak buda normal bırsey sıkıntı olmaz sanmam.plaka ruhsat sabah gıdersen oglene kadar hallede bılırsın ortalama rakam olarak 200 lira eksısı olur artısı olmaz hayırlı olsun sımdıden

eyvallah üstadım sağolasın. nasipse cuma bi er 5 alacam bakalım.

ExpendableS
15 Mart 2011, 03:03
ruhsat gittiğin gün halledersin de plaka duruma göre yoğunluğa göe değişiyor 2/3gün sarka biliyor plaka.tabi bu söylediğim istanbul için geçerli yoğunluktan dolayı.il dışı alacaksan aynı gün hepsini halledersin büyük ihtimal.

RamonRojo
15 Mart 2011, 22:13
Dostum ilçelerde işler hemen halloluyor.Ben sadece ruhsatı üzerime 75 tl ye aldım.Plaka değişimine gerek duymadım.Yanlış hatırlamıyosam 100-150 daha tutuyor plaka değişimi.