PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : %1

Sayfa : [1] 2

maltintash
14 Mart 2011, 00:18
Adı üstünde Motorcudur işte… Başkaldırı medeniyetinin süvarisidir ... Dört tekerleğin büyüklüğünü statü sayan insanoğluna, yolda olmanın ne demek olduğunun yine insanoğlu tarafından verilmiş en güzel cevabıdır Motorcu… Hayatı yaşayan, rüzgarı hissedendir,... Dünya’yı camın arkasından korkarak seyreden değil… Doğaya aşık, asfalta yoldaş, rüzgara kardeştir… Özgürdür… Zinciri kıyafetindedir, yüreğinde değil… Hayatına kendisi yön verir, makinası gibi… Deri giyer Motorcu… Dövmesi de olur çok zaman, façası da… Kaya gibi sağlam adamdır vesselam... Dostlukta, aşkta, yolda, sofrada, sohbette, yatakta… Gürültü adamıdır… Müziği Rock’tır, içkisi bira, hatunu taştır… Siyah onun için sadece bir renk değil, yaşam sembolüdür… Motorcu demek, sadece cafe-bar köşelerinde dikilerek hava atıp, caddelerde tekere kalkıp, egzost patlatıp, hız yaparak hem kendinin hem de başkalarının hayatını hiçe saymak değildir… Motorcu için önemli olan hızlı olmak değil, yolda olmaktır… Sorsanız anlatamaz yaşadığını, anlatsa da anlaşılmaz çok zaman. Dedik ya, yaşamaktır asıl olan... Topluma göre onların ‘%1’idir Motorcu… Kardeşine gurur, dostuna huzur, düşmanına korkudur... Biri hepsi, hepsi de biri demektir. Çünkü onun için ‘ben’ demek, ‘biz’ demektir… Kardeşiyle yemeğini de paylaşır icabında cebindeki parasını da… Hesapsız… İyiliği unutmaz, haksızlığa yer vermez, yanlışı affetmez… İnsanı değil, hayatı sorgular... Motorcu için hayat bir hedef değil, yolculuğun ta kendisidir… Özünü de unutmaz Motorcu… Vatanını, milletini, nereden geldiğini de… Lafta değil, kalpte vatanseverdir… Yeri geldi mi en önde… Yani Motorcu yolda olan, hayatta, hayatla yol alandır… Kısacası Motorcu, ADAM GİBİ ADAMDIR…
by Hasan ÇUHACI 18/02/2010

takendy
14 Mart 2011, 00:21
bu yazı tartışıldı , herkes adına konuşmak zor iştir...

KUVVETMİRA
14 Mart 2011, 00:21
yorum yapıyoruz kızıyosun sonra.

maltintash
14 Mart 2011, 00:23
yorum yapıyoruz kızıyosun sonra.

Yap yap...

-eren-
14 Mart 2011, 00:23
Dövmesi de olur çok zaman, façası da
Haricinde gayet güzel:cat:

semihg
14 Mart 2011, 00:24
Abicim ne yazmışsın duygulandım şimdi :salut: En kısa zamanda chopper'a dönüyorum :P Gerçekten çok güzel bi yazı tebrikler Hasan ÇUHACI

maltintash
14 Mart 2011, 00:25
bu yazı tartışıldı , herkes adına konuşmak zor iştir...

Kimse kimsenin adına konuşmuyor. Okuduğunda kendine bişiler bu yazıda buluyorsan tebrik ederim yoksa da canın saolsun...:)

ysn17
14 Mart 2011, 00:26
Müziği Rock’tır, içkisi bira, hatunu taştır… Siyah onun için sadece bir renk değil, yaşam sembolüdür…

Müzik olarak dance ve techno, alkol sigara yok şimdilik sevgilim de olmadığı için ayrıca favori rengim mavidir :queen: ben motorcu değilim :salut: o zaman daha fazla etkinlik ile uğraşmak lazım :cat: yola çıkmak lazım :queen:

Güzel bir paylaşım :D

Alper41
14 Mart 2011, 00:28
daha oncede paylasmistiniz sanirim o zamanda hosuma gitmisti, simdi okudugumdada hosuma gitti ama genel olarak motorculardan degil de biz choppercilardan bahsediyormus gibi bir havasi var yazinin.

KUVVETMİRA
Yap yap...

beni tanımlamıyor çoğu ifade. kendimi daha sıradan ve kendi halinde buluyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=iuc2WIlLQcc

takendy
Kimse kimsenin adına konuşmuyor. Okuduğunda kendine bişiler bu yazıda buluyorsan tebrik ederim yoksa da canın saolsun...:)

façam yoktur ama façam düzgündür :cherry:

Levsy
14 Mart 2011, 00:29
Katıldığım bir kaç ufak nokta var ancak bu ifadeler tanım değil, görülmek istenenlerdir belki.

İyi çocuk uslu olur, büyüklerinin sözünü dinler, yemeğini bitirir ... gibi :)

fatih_995
14 Mart 2011, 00:33
tek kelimeyle.:cat:

:cat:

:cat:

COQ
14 Mart 2011, 00:35
%1 kendine motorcu diyen serserilerin felsefesidir.
Bunu tüm dünya kabul etmisken, bizim memlekette israrla iyi çocuklar gibi algilanmasini bir türlü anlayamiyorum.
Iyi bir motosikletçinin, %1 içinde yeri kesinlikle yoktur.:bounce:

m.şanveren
14 Mart 2011, 00:35
Bu motorcu tanımı nekadar bir genellemeye sahip.Yani...kardeşim,motorcu diyorsan böyle olacaksın,haricinde sadece sürücüsü olursun başkada birşey olamazsın,bu vasıfları taşırsan ancak ozaman gerçek motorcu olursun...mu denmek istenmiş?

maltintash
14 Mart 2011, 00:49
Bunu tüm dünya kabul etmisken, bizim memlekette israrla iyi çocuklar gibi algilanmasini bir türlü anlayamiyorum.

Yazıda %1 kavramı özetle belirtilmiş... sen tadlı su motorcusuysan biz naaapalım. Sen çok fazla film izlemişsin birader. %1 senin sandığın gibi bişi değil anam.. hariçten felsefe yapmak başka o felsefeyi anlamak başka...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:46 ----------

Bu motorcu tanımı nekadar bir genellemeye sahip.Yani...kardeşim,motorcu diyorsan böyle olacaksın,haricinde sadece sürücüsü olursun başkada birşey olamazsın,bu vasıfları taşırsan ancak ozaman gerçek motorcu olursun...mu denmek istenmiş?

Yok kardeşim... kardeşliği inanmışsan ve yukardaki yazıda kendinde bişiler buluyorsan %1 i anlamaya başlamışsın dmektir. Chopper cı lar daha iyi anlar sanırım.

COQ
14 Mart 2011, 00:53
Yazıda %1 kavramı özetle belirtilmiş... sen tadlı su motorcusuysan biz naaapalım. Sen çok fazla film izlemişsin birader. %1 senin sandığın gibi bişi değil anam.. hariçten felsefe yapmak başka o felsefeyi anlamak başka....

Ha sen anladin yani?
Kardes milleti cahil, öküz zavalli görmenin baska bir tarifi varmi?
Nasilsa bu andavallar anlamaz deyip oraya %1'i çakmissin.
Hele bir anlat bakalim su %1 kimlerin felsefesidir.
Açik açik yaz bakalim su cehennem keleklerini, cennet hurilerini de kim kimin felsefesini anlamamis bir anlayalim.
Delikanli ol,delikanli gibi yaz.
Bakalim kaç kisi arkandan gelecek?
öyle süslü cümlelerle kimi kandiriyorsun?

m.şanveren
14 Mart 2011, 01:09
Benim burda anlıyamadığım birşey var,aslında anlıyamadığım değilde tezat olan bir durum var...

Deniyorki; ''özgürdür-hayatına kendisi yön veriri''

Ben evli ve birde çocuk sahibi birisiyim ve aynı zamanda motorcuyumda;peki nasıl bir motorcuyum?...Gezilerini hafta sonları yapan,motoru herzaman pırıl pırıl duran,motora binemediği zamanlarda sürekli aklında olup ona bine bilmek için en ufacık fırsatları bile umutsuzca değerlendirmeye çalışan,fırsatını yakaladığı zaman bayram çocukları gibi sevinçli olan,motoruna bine bilmek için 7 parçadan oluşan kıyafetlerini güle-oynaya giyen,motor hakkında açılan muhabbetlerde belki 88 kere anlattığı konuları 89.kere anlatırken ilk defa anlatıyormuş gibi heyecanlı olan...vs.vs birisiyim.

Demekki kendini bir kalıba oturtmadanda ''özgür ve kendi hayatını kendisi yönveren'' kişilerde motorcu olabiliyormuş.

Heee...sizin dediğinize göre,bir gurup içinde olmam ve birimiz hepimiz hepimiz birimiz misali olup,örnek vericek olursak:

Arkadaşımızın tartıştığı birmevzudan haberdar olur olmaz,toplanıp karşı tarafı patates etmek gerekiyor..Nerden biliyorsun arkadaşının haklı olduğunu,arkadaşın sıfır hatalı üretilip zemzem suyuylamı yıkandı yoksa,veya nebilim-ahirette sana şefaatcimi olucak...

Yada şöyle diyim evli ve sormluluk sahibi olupta üstüne birde çocuğun olduğunda yüzde kaçlık motorcu olursun...
Ben söyleyim:Hem evli hemde çocuklu olup motoruna binerken kalbin çarpıyorsa %100 motorcu olursun.

maltintash
14 Mart 2011, 01:10
Ha sen anladin yani?
Kardes milleti cahil, öküz zavalli görmenin baska bir tarifi varmi?
Nasilsa bu andavallar anlamaz deyip oraya %1'i çakmissin.
Hele bir anlat bakalim su %1 kimlerin felsefesidir.
Açik açik yaz bakalim su cehennem keleklerini, cennet hurilerini de kim kimin felsefesini anlamamis bir anlayalim.
Delikanli ol,delikanli gibi yaz.
Bakalim kaç kisi arkandan gelecek?
öyle süslü cümlelerle kimi kandiriyorsun?

Önce sen uslubuna dikkat et .. serseri diye kime diyorsun sen??? Ben bu felsefeyi benimserim benimsemem veya insanlar benimser veya benimsemez. %1kafama yattığı için benimsedim,ne yani şimdi bu durumda serserimi oluyoruz ?Çevremizde çok şükür saygın insanlarız. Chopper Motor kullanıyoruz 12 yaşından bu yana. babamızdan öğrendik motorculuğu. Genelleme yapmayacaksın arkadaşım!!! Delikanlılığı da senden öğrenecek değilim bebe... Benim arkamdan kimsenin gelmesi gerekmiyor öyle bir beklentimde yok. Yukardaki yazı hoşuna gitmediyse okumazsın olur biter. Ya da uygun bir dille beğenmediğin yerlere parmak basarsın, eleştirirsin .Medenice. Yok serseriymişte yok şuymuşta buymuşta.. Senin gibilere 1% anlatmak kimin haddine. Dediğim gibi çok film izliyorsun sen anlışılan .

COQ
14 Mart 2011, 01:13
Önce sen uslubuna dikkat et .. serseri diye kime diyorsun sen??? Ben bu felsefeyi benimserim benimsemem veya insanlar benimser veya benimsemez. %1kafama yattığı için benimsedim,ne yani şimdi bu durumda serserimi oluyoruz ?Çevremizde çok şükür saygın insanlarız. Chopper Motor kullanıyoruz 12 yaşından bu yana. babamızdan öğrendik motorculuğu. Genelleme yapmayacaksın arkadaşım!!! Delikanlılığı da senden öğrenecek değilim bebe... Benim arkamdan kimsenin gelmesi gerekmiyor öyle bir beklentimde yok. Yukardaki yazı hoşuna gitmediyse okumazsın olur biter. Ya da uygun bir dille beğenmediğin yerlere parmak basarsın, eleştirirsin .Medenice. Yok serseriymişte yok şuymuşta buymuşta.. Senin gibilere 1% anlatmak kimin haddine. Dediğim gibi çok film izliyorsun sen anlışılan .

Serseri diye kime dedigimi yazdim kardes.
Okuman yazmanda mi yok.
Bir daha yazayim.
%1 felsefesinin pesinde kosanlara dedim.
Yine anlamazsan yine yazarim.
Harfler bedava bizim burda.
Dur biberonumu doldurup geliyorum hemen.:P

Ben biberonumu doldururken, sen de su isin aslini bir anlat hele.:wiinkk::P

maltintash
14 Mart 2011, 01:13
Benim burda anlıyamadığım birşey var,aslında anlıyamadığım değilde tezat olan bir durum var...

Deniyorki; ''özgürdür-hayatına kendisi yön veriri''

Ben evli ve birde çocuk sahibi birisiyim ve aynı zamanda motorcuyumda;peki nasıl bir motorcuyum?...Gezilerini hafta sonları yapan,motoru herzaman pırıl pırıl duran,motora binemediği zamanlarda sürekli aklında olup ona bine bilmek için en ufacık fırsatları bile umutsuzca değerlendirmeye çalışan,fırsatını yakaladığı zaman bayram çocukları gibi sevinçli olan,motoruna bine bilmek için 7 parçadan oluşan kıyafetlerini güle-oynaya giyen,motor hakkında açılan muhabbetlerde belki 88 kere anlattığı konuları 89.kere anlatırken ilk defa anlatıyormuş gibi heyecanlı olan...vs.vs birisiyim.

Demekki kendini bir kalıba oturtmadanda ''özgür ve kendi hayatını kendisi yönveren'' kişilerde motorcu olabiliyormuş.

Haklısın kardeşim... sende kendince doğru söylüyorsun ... Respect.:)

Heee...sizin dediğinize göre,bir gurup içinde olmam ve birimiz hepimiz hepimiz birimiz misali olup,örnek vericek olursak:

Arkadaşımızın tartıştığı birmevzudan haberdar olur olmaz,toplanıp karşı tarafı patates etmek gerekiyor..Nerden biliyorsun arkadaşının haklı olduğunu,arkadaşın sıfır hatalı üretilip zemzem suyuylamı yıkandı yoksa,veya nebilim-ahirette sana şefaatcimi olucak...

Yada şöyle diyim evli ve sormluluk sahibi olupta üstüne birde çocuğun olduğunda yüzde kaçlık motorcu olursun...
Ben söyleyim:Hem evli hemde çocuklu olup motoruna binerken kalbin çarpıyorsa %100 motorcu olursun.

Haklısın kardeşim snde kendi çapında haklısın.. zaten evlilere göre bişi eğil bu heheh:queen:

aksoyy
14 Mart 2011, 01:16
ne ilginç yazı bu ::gleam::

bobber
14 Mart 2011, 01:20
Aslında ayrı bir konu olarak açacaktım, ama yeri gelmişken buradan da yazılabilir.

Kimsenin tartışmasına gerek yok. İşte %1' in gerçek açıklaması:

Bu terim genelde The Hells Angels, Outlaws, Banditos, Pagans, Warlocks gibi kanunsuz motorcular ve yasadışı işler çevirdiklerinden kuşkulanılan çete üyeleri için kullanılır. Sözcüğün çıkış noktası yıllar önce yaşanmış bir olaydır ve bu olay sonrasında motorcuların saldırgan ve suçlu imajı oluşmuş, bir daha da silinememiştir. Bu olay, motorcuların serseri imajını perçinleyen Marlon Brando'nun 1953 yapımı Wild One filmine kaynak oluşturmuştur.

Wild One:
http://img228.imageshack.us/img228/3113/1232608418.jpg (http://img228.imageshack.us/i/1232608418.jpg/)

"%1'lik"ler gerçekten saldırgan mıdır? Bu sorunun yanıtı olarak aşağıda iki yorum var:

Harley-Davidson and philosophy, Bernard E. Rollin
Los Angeles'tan bir kanunsuz motorcu (outlaw biker - 1%er) ile bir sohbete daldık. Çok güzel bir konuşma oldu; çünkü hem bilgili biriydi, hem de zeki bir konuşmacıydı.

Urbandictionary
%1lik, bir polis önünden kırmızı ışıkta geçtiğinde polisin görmemiş gibi yaptığı motorcudur.

Değimin çıkış noktası olan olay, 4-6 Temmuz 1947'de, Kaliforniya'nın Hollister adlı küçük kasabasındaki bir motorcu etkinliğinde yaşanmış ve Life adlı dergiye yansıyarak ülke çapında duyulmuş bir kargaşadır. Life'ın iddiasına göre polis olaya el koyana dek fazla alkol alan motorcular kasabayı ele geçirmişler; caddelerde yarışmışlar; bir sürü insanın yaralanıp, kazaların olmasına neden olmuşlardır.

Life dergisinin bu anlatımına ters yönlü olarak motorcular farklı şeyler anlatırlar. İddialarına göre fazla sayıda katılımcı ve kötü organizasyon sonucu yüzlerce motorcu yatacak yer ve yiyecek bulamayarak sokakta kalmış, bazı kavgalar bu nedenle yaşanmıştır. Yani kasabalılar ve basın olayın nedeninin alkol ve motorcular olduğunu öne sürseler de, motorcular alkolü her zaman aldıklarını, olayın kaynağında ise "hiçe sayılmalarından" doğan öfkenin olduğunu iddia etmişlerdir.

Lİfe'da yayınlanan haber sonrasında kopan büyük hengame ile organizasyonu yapan AMA (American Motorcyclist Association), ertesi gün basına bir demeç vererek motorcuların yasalara saygılı iyi vatandaşlar oldukları, sadece %1lik bir bölümün olay çıkarttığını yönünde bir demeç verir. Bu sözler ise ortamı yatıştıracağına, motorcuları daha da kızdırır ve çoğu kendilerinin %1lik olduğunu haykırırlar, "patch"ler yapıp ceketlerine dikerler ve bir kavramın doğmasına neden olurlar. Günümüzde bile bu patchleri birçok motorcu ceketinde görebilirsiniz. İşin asıl enteresan kısmı ise AMA'nın arşivinde asla böyle bir demeç bulunmamasıdır!

A Brief History of "Outlaw Motorcycle Clubs", Tom Lindsey, International Journal of Motorcycle Studies
İri yarı, görünüşe göre sarhoş ve Harley-Davidson motoru ile içki şişelerinin üzerinde görünen bir resmin altındaki sadece 115 kelimelik makale, "Haftalık Olaylar" başlığında yayınlandı. Life dergisinin bu bölümü, tüm ülke üzerindeki olayları görsel malzemeyi vurgulayarak, açıklayıcı yazıları az kullanarak ilan eden bir bölümdü. Bu hikaye tüm ülkede büyük bir gürültü çıkarttı ve bazı yazarlar AMA (American Motorcyclist Association)'nın Hollister olayında %99 motorcunun iyi, düzgün, yasalara saygılı vatandaşlar olduğu ve AMA kapsamındaki MClerin olaya karışmadığı hakkında basına demeç verdiğini yazdılar.

Oysa AMA'da böyle bir demeç verildiği hakkında hiçbir kayıt yoktur. AMA'nın Halkla İlişkiler Müdürü Tom Lindsay'in de şöyle bir açıklaması vardır: "Bize mal edilmiş olan (ve daha mal edileceğini düşündüğümüz) 'One-percenter' terimi AMA'nın hiçbir elemanı tarafından basına verilmemiştir ve verildiği hakkındaki sözler uydurmadır."

Elvin

Gelin bir de bu %1 patch ine diğer yamalar ile birlikte bir motorcu yeleğinde bakalım:

http://img861.imageshack.us/img861/5674/frontpatchvestmotorcycl.jpg (http://img861.imageshack.us/i/frontpatchvestmotorcycl.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img820.imageshack.us/img820/7332/onepercentmod.jpg (http://img820.imageshack.us/i/onepercentmod.jpg/)

Teşekkürler; BreakerRuzBurn..... (kaynak: www.oldskooltr.com)

maltintash
14 Mart 2011, 01:24
Serseri diye kime dedigimi yazdim kardes.
Okuman yazmanda mi yok.
Bir daha yazayim.
%1 felsefesinin pesinde kosanlara dedim.
Yine anlamazsan yine yazarim.
Harfler bedava bizim burda.
Dur biberonumu doldurup geliyorum hemen.:P

Ben biberonumu doldururken, sen de su isin aslini bir anlat hele.:wiinkk::P

Bebelere bişi anlatılmaz.. anlatsan anlatsan ya masal yada ninni söylersin bebelere. çünkü anlamazlar . O nedenle sen tıpış tıpış biberonu ağzına al önlüğünü tak ve yoluna devam et anca gidersin. Buarada okuyupta anlayabiliyorsan yazıları ...%1 anlamı yukardaki yazıda çok güzel özetlemiş.

Osbourne
14 Mart 2011, 01:26
Adı üstünde Motorcudur işte… Başkaldırı medeniyetinin süvarisidir ... Dört tekerleğin büyüklüğünü statü sayan insanoğluna, yolda olmanın ne demek olduğunun yine insanoğlu tarafından verilmiş en güzel cevabıdır Motorcu… Hayatı yaşayan, rüzgarı hissedendir,... Dünya’yı camın arkasından korkarak seyreden değil… Doğaya aşık, asfalta yoldaş, rüzgara kardeştir… Özgürdür… Zinciri kıyafetindedir, yüreğinde değil… Hayatına kendisi yön verir, makinası gibi… Deri giyer Motorcu… Dövmesi de olur çok zaman, façası da… Kaya gibi sağlam adamdır vesselam... Dostlukta, aşkta, yolda, sofrada, sohbette, yatakta… Gürültü adamıdır… Müziği Rock’tır, içkisi bira, hatunu taştır… Siyah onun için sadece bir renk değil, yaşam sembolüdür… Motorcu demek, sadece cafe-bar köşelerinde dikilerek hava atıp, caddelerde tekere kalkıp, egzost patlatıp, hız yaparak hem kendinin hem de başkalarının hayatını hiçe saymak değildir… Motorcu için önemli olan hızlı olmak değil, yolda olmaktır… Sorsanız anlatamaz yaşadığını, anlatsa da anlaşılmaz çok zaman. Dedik ya, yaşamaktır asıl olan... Topluma göre onların ‘%1’idir Motorcu… Kardeşine gurur, dostuna huzur, düşmanına korkudur... Biri hepsi, hepsi de biri demektir. Çünkü onun için ‘ben’ demek, ‘biz’ demektir… Kardeşiyle yemeğini de paylaşır icabında cebindeki parasını da… Hesapsız… İyiliği unutmaz, haksızlığa yer vermez, yanlışı affetmez… İnsanı değil, hayatı sorgular... Motorcu için hayat bir hedef değil, yolculuğun ta kendisidir… Özünü de unutmaz Motorcu… Vatanını, milletini, nereden geldiğini de… Lafta değil, kalpte vatanseverdir… Yeri geldi mi en önde… Yani Motorcu yolda olan, hayatta, hayatla yol alandır… Kısacası Motorcu, ADAM GİBİ ADAMDIR…

Sevdiceklerim..

İkinizi de az buçuk tanıyorum ve ikiniz de az buçuk beni tanıyorsunuz. Ben ortak paydanız olayım. İkinizin de ön yargıları var. Ve emin olun ikinizi de çok iyi anlıyorum.
Emin olunuz ki hem %1 ciyim hem değil.
Nasıl mı?
İkinizin de ne dediğini anlıyorum da ondan. Ne İlkay senin dediğinin ötesinden bahsediyor bu Murat ve ne Murat senin de bildiğin ama karşı çıkıp anarşist ruhunun kabardığı serserilikten bahsediyor bu İlkay.
Şu sitedeki en uzak ama en yakın iki adamsınız.
Gelin beni dinleyin ve etmeyin.

%1 candır felsefesinde. Ben işin felsefesindeyim ayrıca. Başka ne olayım yahu. Olmam lazım çünkü, olmadan olmaz. Olacaksam da %1'er olayım..
Başkasını..Koy rahvan gitsin yahu. Böyle baksanıza..

Bir kez oturup kuzu şiş yapsak, emin olun ayrılmazsınız birbirinizden..Ayrılmayız özünde..

m.şanveren
14 Mart 2011, 01:27
Bak benim gözümde motorcu şudur...

Yaşı kaç olursa olsun,motoruna her bindiğinde;rüzgardan-virajdan-motorun sesinden-motorun kalkışındaki ilk ivmelenmeyle birlikte ayaklarını yerden kestiğinde sanki ömründe ilk defa biniyormuş casına bir heves hala içerisinde varsa evet o kişi motorcudur...

Günümüzde,motora park sorunu olmadığı için binen kişiler var-motora trafik sorununa takılmadığı için binenler var-yakıtı daha uygun olduğu için binenlerde var-gideceği yere çabuk ve seri birşekilde ulaştığı için binenlerde var...

Görüldüğü üzere bazı sebeplerden dolayı motoru tercih eden insanlarda var,evet bunlar motorcu değildirler.

Baştaki yazdığım açıklamada her bindiğinde ilki yaşıyanlara motorcu denir.İllaki bir guruba mensup olması şart değil ''hani özgürdü-hani kendi çizerdi'' nasıl olucakbu???

maltintash
Aslında ayrı bir konu olarak açacaktım, ama yeri gelmişken buradan da yazılabilir.

Kimsenin tartışmasına gerek yok. İşte %1' in gerçek açıklaması:

Bu terim genelde The Hells Angels, Outlaws, Banditos, Pagans, Warlocks gibi kanunsuz motorcular ve yasadışı işler çevirdiklerinden kuşkulanılan çete üyeleri için kullanılır. Sözcüğün çıkış noktası yıllar önce yaşanmış bir olaydır ve bu olay sonrasında motorcuların saldırgan ve suçlu imajı oluşmuş, bir daha da silinememiştir. Bu olay, motorcuların serseri imajını perçinleyen Marlon Brando'nun 1953 yapımı Wild One filmine kaynak oluşturmuştur.

Wild One:
http://img228.imageshack.us/img228/3113/1232608418.jpg (http://img228.imageshack.us/i/1232608418.jpg/)

"%1'lik"ler gerçekten saldırgan mıdır? Bu sorunun yanıtı olarak aşağıda iki yorum var:

Harley-Davidson and philosophy, Bernard E. Rollin
Los Angeles'tan bir kanunsuz motorcu (outlaw biker - 1%er) ile bir sohbete daldık. Çok güzel bir konuşma oldu; çünkü hem bilgili biriydi, hem de zeki bir konuşmacıydı.

Urbandictionary
%1lik, bir polis önünden kırmızı ışıkta geçtiğinde polisin görmemiş gibi yaptığı motorcudur.

Değimin çıkış noktası olan olay, 4-6 Temmuz 1947'de, Kaliforniya'nın Hollister adlı küçük kasabasındaki bir motorcu etkinliğinde yaşanmış ve Life adlı dergiye yansıyarak ülke çapında duyulmuş bir kargaşadır. Life'ın iddiasına göre polis olaya el koyana dek fazla alkol alan motorcular kasabayı ele geçirmişler; caddelerde yarışmışlar; bir sürü insanın yaralanıp, kazaların olmasına neden olmuşlardır.

Life dergisinin bu anlatımına ters yönlü olarak motorcular farklı şeyler anlatırlar. İddialarına göre fazla sayıda katılımcı ve kötü organizasyon sonucu yüzlerce motorcu yatacak yer ve yiyecek bulamayarak sokakta kalmış, bazı kavgalar bu nedenle yaşanmıştır. Yani kasabalılar ve basın olayın nedeninin alkol ve motorcular olduğunu öne sürseler de, motorcular alkolü her zaman aldıklarını, olayın kaynağında ise "hiçe sayılmalarından" doğan öfkenin olduğunu iddia etmişlerdir.

Lİfe'da yayınlanan haber sonrasında kopan büyük hengame ile organizasyonu yapan AMA (American Motorcyclist Association), ertesi gün basına bir demeç vererek motorcuların yasalara saygılı iyi vatandaşlar oldukları, sadece %1lik bir bölümün olay çıkarttığını yönünde bir demeç verir. Bu sözler ise ortamı yatıştıracağına, motorcuları daha da kızdırır ve çoğu kendilerinin %1lik olduğunu haykırırlar, "patch"ler yapıp ceketlerine dikerler ve bir kavramın doğmasına neden olurlar. Günümüzde bile bu patchleri birçok motorcu ceketinde görebilirsiniz. İşin asıl enteresan kısmı ise AMA'nın arşivinde asla böyle bir demeç bulunmamasıdır!

A Brief History of "Outlaw Motorcycle Clubs", Tom Lindsey, International Journal of Motorcycle Studies
İri yarı, görünüşe göre sarhoş ve Harley-Davidson motoru ile içki şişelerinin üzerinde görünen bir resmin altındaki sadece 115 kelimelik makale, "Haftalık Olaylar" başlığında yayınlandı. Life dergisinin bu bölümü, tüm ülke üzerindeki olayları görsel malzemeyi vurgulayarak, açıklayıcı yazıları az kullanarak ilan eden bir bölümdü. Bu hikaye tüm ülkede büyük bir gürültü çıkarttı ve bazı yazarlar AMA (American Motorcyclist Association)'nın Hollister olayında %99 motorcunun iyi, düzgün, yasalara saygılı vatandaşlar olduğu ve AMA kapsamındaki MClerin olaya karışmadığı hakkında basına demeç verdiğini yazdılar.

Oysa AMA'da böyle bir demeç verildiği hakkında hiçbir kayıt yoktur. AMA'nın Halkla İlişkiler Müdürü Tom Lindsay'in de şöyle bir açıklaması vardır: "Bize mal edilmiş olan (ve daha mal edileceğini düşündüğümüz) 'One-percenter' terimi AMA'nın hiçbir elemanı tarafından basına verilmemiştir ve verildiği hakkındaki sözler uydurmadır."

Elvin

Gelin bir de bu %1 patch ine diğer yamalar ile birlikte bir motorcu yeleğinde bakalım:

http://img861.imageshack.us/img861/5674/frontpatchvestmotorcycl.jpg (http://img861.imageshack.us/i/frontpatchvestmotorcycl.jpg/)

http://img820.imageshack.us/img820/7332/onepercentmod.jpg (http://img820.imageshack.us/i/onepercentmod.jpg/)

Teşekkürler; BreakerRuzBurn..... (kaynak: www.oldskooltr.com)

%1 bu değil arkadaşım..onlrın bu anlayışı %1 e mal ediliyor. Biz En baştaki yazıdaki %1 anlayışından bahsediyoruz. Bandidos yada Hells Angls lardan değil.

KUVVETMİRA
Bebelere bişi anlatılmaz.. anlatsan anlatsan ya masal yada ninni söylersin bebelere. çünkü anlamazlar . O nedenle sen tıpış tıpış biberonu ağzına al önlüğünü tak ve yoluna devam et anca gidersin. Buarada okuyupta anlayabiliyorsan yazıları ...%1 anlamı yukardaki yazıda çok güzel özetlemiş.

"sert motorcuculuk" mu oynayacaz aslan parçası?
hani adam gibi adamdı bu %1 ??

maltintash
14 Mart 2011, 01:32
Sevdiceklerim..

İkinizi de az buçuk tanıyorum ve ikiniz de az buçuk beni tanıyorsunuz. Ben ortak paydanız olayım. İkinizin de ön yargıları var. Ve emin olun ikinizi de çok iyi anlıyorum.
Emin olunuz ki hem %1 ciyim hem değil.
Nasıl mı?
İkinizin de ne dediğini anlıyorum da ondan. Ne İlkay senin dediğinin ötesinden bahsediyor bu Murat ve ne Murat senin de bildiğin ama karşı çıkıp anarşist ruhunun kabardığı serserilikten bahsediyor bu İlkay.
Şu sitedeki en uzak ama en yakın iki adamsınız.
Gelin beni dinleyin ve etmeyin.

%1 candır felsefesinde. Ben işin felsefesindeyim ayrıca. Başka ne olayım yahu. Olmam lazım çünkü, olmadan olmaz. Olacaksam da %1'er olayım..
Başkasını..Koy rahvan gitsin yahu. Böyle baksanıza..

Bir kez oturup kuzu şiş yapsak, emin olun ayrılmazsınız birbirinizden..Ayrılmayız özünde..

Eyvallah kardeşim...

COQ
14 Mart 2011, 01:35
Bobber tesekkurler.
Ben de bu gerçek motorculardan bir kaç resim koyayim.:)

http://www.mentaldamage.com/wp-content/uploads/2010/11/2009-07-03-xxl-20090703141338_DEU_Motorrad_Outlaws_Trauerfeier_XH D102.jpg

http://digitaljournalist.org/issue0205/images/DF-HellsAngels.jpg

Bu guruplar, burada yaka silktigimiz guruplardir.
Daha önce de kaç defa yazdim bilmiyorum.
Nerde bir pislik ariyorsaniz, içinden birkaç tane mutlaka çikar.

Ha gelelim bu isin Türkiye kismina.
Biz de bu kadar ileri gidebilecek serseri yetismez.
Toplum buna uygun degil.
Ne kadar marjinal adamlarimiz varsa da bunlar tahminlerinizin uzerinde bir grafik arz ederler.

Bu nedenle bu guruplarin Türkiye uzantilari bana çok enteresan gelmistir.
Genelev açip, millete bizim burda çalisan kizlar namuslu demek gibi birsey bu.
O zaman o tabelayi neden tasiyorsun kardes?
Vakkas Kalantaroglu ve mahdumlari diye gurup kur.
:)
Polat Alemdar mafyacilik, tahsilat,tahsisat ve temizlik hizmetleri
adinda sirket kurup, hakime, ben masumum hakim bey demeye benziyor bu is.:cherry:

Ne diyeyim ki.
Birey olamamis, kendini illa bir guruba ait olmak zorunda hisseden insanlarin çikis noktalarindan biri olabilir.
Belki kisilik gelisimi açisindan bu noktada faydali bile olabilirler.
Namaza gitmek de bir alternatif tabi.:bounce:

Benim kizdigim nokta niyetin gizlenmesidir.
Yoksa kimsenin kisiligine bir laf etmis degilim.

sysroot
14 Mart 2011, 01:36
Şu forumda kötü kelime kullanmadım üyeliğim boyunca fakat banlanıcağımı bile bile ve özürdileyerek;

maltintash
yahu sen ne salak adamsın :mrgreen:

coq
sende bu adamı ciddiye alıp cevap yazıyorsun ya ..:farao:

bobber
14 Mart 2011, 01:37
%1 bu değil arkadaşım..onlrın bu anlayışı %1 e mal ediliyor. Biz En baştaki yazıdaki %1 anlayışından bahsediyoruz. Bandidos yada Hells Angls lardan değil.

yani siz şimdi tarihi, yaşanmış bir olaydan dolayı ortaya çıkan bir terimi, bir olguyu, çıkış noktasını hiçe sayarak, kendi hayali sebeplerinize bağlıyorsunuz, ve asıl çıkış noktası bizi ilgilendirmez diyorsunuz öyle mi.

Değişik bir bakış açısı. Söylenebilecek hiçbirşey yok...

maltintash
14 Mart 2011, 01:38
"sert motorcuculuk" mu oynayacaz aslan parçası?
hani adam gibi adamdı bu %1 ??

Bak arkadaşım yazıyı tam okumamışsın yada anlamadan yazıyorsun...orda " İyiliği unutmaz, haksızlığa yer vermez, yanlışı affetmez… " de diyor.

"Sert motorculuk "oynamak isteyenlere kıçımızı dönecek değliz. gerekirse oyanrız " Aslan PARÇASI "

Adam gibi de adamız evel allah...

Osbourne
14 Mart 2011, 01:40
Ulen ilk defa marjinal şekilde karşı çıkış yazıyorum ve sallamıyor birileri.. Ki sallaması gereken birileri..

Cidden lüzumsuz bir laf yarışı, herkesin bildiği muhabbetler vs.

Tekrardan, Rica ediyorum, etmeyin.. Çok saçma zira.

huska
14 Mart 2011, 01:44
Böyle motorcu olacağıma arkada istikrarlı bir artçı olurum daha iyi:mrgreen::rendeer::queen:

COQ
14 Mart 2011, 01:46
Ulen ilk defa marjinal şekilde karşı çıkış yazıyorum ve sallamıyor birileri.. Ki sallaması gereken birileri..

Cidden lüzumsuz bir laf yarışı, herkesin bildiği muhabbetler vs.

Tekrardan, Rica ediyorum, etmeyin.. Çok saçma zira.

Kardesim yazimizi gonderdik,sonra yazini okuduk.
Sallamadik degil.
aha bak salliyorum.:)
Yanlissin.
Biz onyargilarimizi degil gorduklerimizi yaziyoruz.
Turkiye bu ise çok uzak.
Biz burada bunlarin asillarinin içinde yasiyoruz.
Sureti degil, aslindan bahsediyorum.

Kafayi yiyecem.
Mutaassip bir Turkiye istemiyorum ama isin bu kadar bokunun çikmasina da karsiyim.
Adam %1:) basligi koymus.
Ne oldugunun farkinda degil.
Sis kebap yeme hakkimiz yine de saklidir.
Hele su sütden bir kesileyim.:cherry:

Osbourne
14 Mart 2011, 01:55
Kardesim yazimizi gonderdik,sonra yazini okuduk.
Sallamadik degil.
aha bak salliyorum.:)
Yanlissin.
Biz onyargilarimizi degil gorduklerimizi yaziyoruz.
Turkiye bu ise çok uzak.
Biz burada bunlarin asillarinin içinde yasiyoruz.
Sureti degil, aslindan bahsediyorum.

Kafayi yiyecem.
Mutaassip bir Turkiye istemiyorum ama isin bu kadar bokunun çikmasina da karsiyim.
Adam %1:) basligi koymus.
Ne oldugunun farkinda degil.
Sis kebap yeme hakkimiz yine de saklidir.
Hele su sütden bir kesileyim.:cherry:

Senin tükkanın önünden geçen formula araçlarının padok görevlileri olurum ben o derecesin benim için, bil beni..
Ama ben ısrarla diyorum ki %1 mevzusu noktasında gerçekten karşı karşıya gelseniz Murat ile aynı kafadasınız yahu neden itimat etmiyorsun bana..
Üslup farklıdır, ıvırdır, zıvırdır..
Peki ben neden hala MT deyim sence? Üsluba takılsak o-hooo oo..

Ben son tahlilde derim ki bu mevzular buradan hallolmaz noktasındayım şuanda..Ulen bir kez biraraya gelsek o kadar güzel anlatacağım ki mevzuyu ikinize de..

Ve tekrar rica ediyorum, beni dinleyin ve etmeyin..

Biriniz ciddiye alsanıza beni be..

Emin olun aynı kafadasınız ama üslup farklı..Ben bunu o kadar çok gördüm ki..
Şu dürüm buluşmalarına bir gelsen zaten anlayacaksın neden bahsettiğimi :)

Ayrıca, şiş kebap iste sen yeterki, vakumlatıp yollarım ben buradan.. Sen sütten kesilmeyi bırak yoğurt olalı yıl geçmiş :)

Gökhan
14 Mart 2011, 02:12
Polemik içerikli mesajlar silinip söz konusu mesaj sahiplerine gerekli ceza puanı uygulanmıştır. Tekrarı halinde daha ağır yaptırım uygulanacaktır!

COQ
14 Mart 2011, 02:36
Neyse konuyu ben baglayayim.
Bobber isin gerçegini yazmis.
%1 felsefinin çikis noktasini silinmediyse, bobber'in yazisinda tam olarak olmasa da bulabilirsiniz.
Konuyu açan arkadasin bobber'in yazdiklarina itiraz etmesi nedeniyle konuyu tam bilmedigi kanaatine vardim.
Tarafimdan itham edilmesine ragmen,isin gerçek kismini bilmemesinden dolayi,konuyu kötü bir niyetle açmadigi anlasiliyor.
Yani bobber'a destek çiksaydi ben hakli olacaktim ama maalesef itiraz edince olaya tam vakif olmadigi anlasildi.
Bu durumda arkadasi itham ettigim için ben haksiz duruma düstüm.
Bu nedenle art niyet sezdigim bu konuda,konuyu açan arkadas hakkinda yanildigimi dusunuyor ve özür diliyorum.
Fakat bu özür konu basligi için degildir.
Görüslerim geçerliligini korumaktadir ve korumaya da devam edecektir.
Özrüm sadece arkadasa bilmeden haksizlik ettigimi düsündügüm içindir.
En ufak hatada geri alinma hakki saklidir.

Levsy
14 Mart 2011, 02:40
Ben bu konuyu silinmekten kurtarın da motorcu nasıl olur tartışmasına dönelim demiş ve konunun %1'in ne anlama geldiğini bilmeden açılmış olabileceğini söylemiştim. Polemik içeren mesajlar ile birlikte gümbürtüye gitmiş :)

sysroot
14 Mart 2011, 02:43
Büyüklerime saygısızlık ettiysem özürdilerim , gereksiz bir polemik oldu.

maltintash
14 Mart 2011, 02:44
Neyse konuyu ben baglayayim.
Bobber isin gerçegini yazmis.
%1 felsefinin çikis noktasini silinmediyse, bobber'in yazisinda tam olarak olmasa da bulabilirsiniz.
Konuyu açan arkadasin bobber'in yazdiklarina itiraz etmesi nedeniyle konuyu tam bilmedigi kanaatine vardim.
Tarafimdan itham edilmesine ragmen,isin gerçek kismini bilmemesinden dolayi,konuyu kötü bir niyetle açmadigi anlasiliyor.
Yani bobber'a destek çiksaydi ben hakli olacaktim ama maalesef itiraz edince olaya tam vakif olmadigi anlasildi.
Bu durumda arkadasi itham ettigim için ben haksiz duruma düstüm.
Bu nedenle art niyet sezdigim bu konuda,konuyu açan arkadas hakkinda yanildigimi dusunuyor ve özür diliyorum.
Fakat bu özür konu basligi için degildir.
Görüslerim geçerliligini korumaktadir ve korumaya da devam edecektir.
Özrüm sadece arkadasa bilmeden haksizlik ettigimi düsündügüm içindir. En ufak hatada geri alinma hakki saklidir.

Eyvvalah.. Düşüncene saygım vardır. Fevri çıkış yapıp kalp kırdıysak bende özür dilerim. Konuyu bilip bilmemekle ilgili düşüncene gelirsek. Ben %1 i benimsemiş ve Türkiye de saygı gören bir Motosiklet kulübün üyesiyim. Bu işi anlatmakla değil yaşayarak öğrenmek gerektiğini düşünüyorum.Ama bilinen tarzda değil tabe. Yayınladığım yazı ise bir nebze bu işe ışık tutabileceğini düşündüğüm ve aslında çoğumuzun kendinde bişiler bulabileceğinine inandığım için bu yazıya yer verdim.Bu gereksiz polemikten dolayı Tekrardan herkezden özür dileriz

bobber
14 Mart 2011, 03:31
% 1 terimi dünyanın hiçbiryerinde iyiliksever motorcular için kullanılmaz, aksine kanunsuz motorcular için kullanılır. Siz neden bunu kabul etmiyorsunuz. Anatolian tigers, bunu bilmiyor mu, eminim çok çok iyi biliyorlardır. Bildikleri halde bunu kullanmalarının sebebi özentiden başka hiçbirşey değil benim gözümde. Yani Türkiye' nin %1' i de biziz diyorlar akılları sıra. ama biz yakıp yıkmayız, biz iyilik sever motorcularız.

Yemez hocam, gülünç duruma düşüyorsunuz farkında değilsiniz. Hala %1' i benimsemiş ve aynı zamanda saygın bir motosiklet kulübü diyebiliyorsunuz. İkisini aynı potada eritemeyeceğinizin ve içinde bulunduğunuz karmaşanın farkında mısınız.

Ayrıca siztenizdeki %1 başlığı altındaki açıklama, tamamen asılsız ve özenti bir beyinin hayal gücünü temsil etmektedir. başlığın "%1nedir" yerine, "bizce %1 nedir" olarak değiştirilmesi çok daha uygun olacaktır.

Size hiçbir şekilde yukarıda yazdıklarımı kabul ettiremeyeceğimi biliyorum. Ama yukarıda yazdıklarımı ve daha önce yazdıklarımı okuduğunuz halde kabullenmemeniz beni çok çok şaşırttığı için yazmaktan kendimi alamadım. Umarım sizi kırmadan anlatabilmişimdir.

remzi_39
14 Mart 2011, 06:12
Bu %1 lerin mekanlarini polis birkac sene önce benim yasadigim sehirde kapadi..
Ve polis aman arkadaslarin kilina birsey olmasin diye her adimlarini cok dikkatli izler bu %1 lerin..
Burada böyle.. :cherry:

maltintash
14 Mart 2011, 11:25
% 1 terimi dünyanın hiçbiryerinde iyiliksever motorcular için kullanılmaz, aksine kanunsuz motorcular için kullanılır. Siz neden bunu kabul etmiyorsunuz. Anatolian tigers, bunu bilmiyor mu, eminim çok çok iyi biliyorlardır. Bildikleri halde bunu kullanmalarının sebebi özentiden başka hiçbirşey değil benim gözümde. Yani Türkiye' nin %1' i de biziz diyorlar akılları sıra. ama biz yakıp yıkmayız, biz iyilik sever motorcularız.

Yemez hocam, gülünç duruma düşüyorsunuz farkında değilsiniz. Hala %1' i benimsemiş ve aynı zamanda saygın bir motosiklet kulübü diyebiliyorsunuz. İkisini aynı potada eritemeyeceğinizin ve içinde bulunduğunuz karmaşanın farkında mısınız.

Ayrıca siztenizdeki %1 başlığı altındaki açıklama, tamamen asılsız ve özenti bir beyinin hayal gücünü temsil etmektedir. başlığın "%1nedir" yerine, "bizce %1 nedir" olarak değiştirilmesi çok daha uygun olacaktır.

Size hiçbir şekilde yukarıda yazdıklarımı kabul ettiremeyeceğimi biliyorum. Ama yukarıda yazdıklarımı ve daha önce yazdıklarımı okuduğunuz halde kabullenmemeniz beni çok çok şaşırttığı için yazmaktan kendimi alamadım. Umarım sizi kırmadan anlatabilmişimdir.

Eyvallah arkadaşım. DÜnyadaki %1 ci anlayışı senin yukarda bahsettiğin gibidir. Doğrudur. Ama %1 ilk çıkış noktası bu değildi. Sıkı motosiklet kullanan, eğlenen ve özgürlüğe daha düşkün olan , motorlarında değişklikler yaparak custom hale getirren motorcular 1960 lı yıllarda çok yaygındı. amerikan Motosiklet federasyonu o dönemim sosyal yaşantısına aykırı davranan bu motorcuları, toplumun yüzde %1 lik kısmını bu tarz serseri kişilerin, toplum kurallarına uymayan davranışlar sergilyor diyerekten dışlamıştır.Bunu hakaret kabul eden bu motorcular kerndilerine %1 ci olarak görmüş ve arma olarak takmışlardır. Zaman içersinde bu %1 yozlamış asıl amacı olan motosikletle gezip eğlenmek yerine yukarda bahsettin her türlü çete faaliyetleri yerine gelmiştir. %1 sadece amerikada çıktı diye değerlendirmek yanlış olur. %1 Kendine göre yorumlana bilen esnek bir kavramdır. Ben Heryere yaz kış demeden motosikletle seyhat ediyorsam,kışın - 10 derecede motosiklet kullanıyorsam yağmur demiyor çamur demiyorsam, motosiklet kullanan her kişiye saygı gösteriyor ve saygı bekliyorsam. benimle binlerce km yol yapan motorcu kardeşlerimi kardeş olarak kabul ediyorsam ben %1 ciyim. Benim %1 anlayışım budur.Bu bir özenti değildir. Bu yaşam tarzının adıdır. Yayınladığım yazıda,Türkiye de Motorcuyum diye her kişi için az veya çok ilgilendirdiğini düşündüğüm içindir. Anatolian Tigers hiç bir kulübün özentisi içersinde değildir. Kendimize göre bu anlayışı bensimişizdir. Motosikletle yol yapmayı kardeşimizi kardeş gibi görmeyi. Toplumun saygı göstermesi değil , topluma saygılı olmaya çalışan Türk örf ve adetlerini özümsemiş Atatürk İlke ve inkılaplarına ve Milliyetciliğine bağlı bir dernektir.
Anatolian Tigers ın %1 anlayışı aşağıda ki yazıda belirtilmiştir..

% Nedir?

1960'larda AMA (Amerikan Motosiklet Birliği), kendi düzenlemiş oldukları organizasyonlara katılan kişilerin %99' unun, içinde toplum korkusu olan aile insanları olduğunu beyan etti. Diğer %1 de sıkı süren, sıkı eğlenen, genel toplum imajına uygun olmayan ve hatta serseri olarak nitelendirdi. Eski ve sıkı sürücülerin bir kısmı bunu kendileri için bir hakaret olarak kabul ettiler. Bu ibareyi kendilerine bir slogan olarak kullanmaya başladılar, kendilerini %1'ciler olarak adlandırdılar. Böylece %1'ci doğdu.

Bu, onların kanunsuz ve düzensiz kişiler olduğu anlamına gelmiyordu. Onlar, sadece motosikletlerini haftada 7 gün her hava şartında süren, eğlenmeyi seven topluma sıra dışı gibi gösterilen, ama kendilerine göre normal olan kişilerdi. Yurdışında 80'lerde yasa yapıcılar, %1'ci nin anlamını, neyi temsil etmesini istiyorlarsa, ona uygun olarak değiştirdiler. Anlamın, gerçek dışı olmasına önem vermeyerek, %1'cileri topluma ve mahkemelere kötü insanlar olarak tanıttılar. Bu da doğal bir tepkiye dönüştü. Kendilerini %1' ci diye adlandıran motorcular "birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" felsefesi ile hareket etmeye başladılar.

Anatolian Tigers Motosiklet Kulübü kendi geleneklerine bağlı bir kulüptür. Bu geleneklerden biri de %1'ci armasını yeleklerimizin üzerinde taşımamız ve kendimizi %1'ci bir kulüp olarak tanımlamamızdır. %1'cinin manası bizim için " Motosiklet, Kardeşlik ve "birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" felsefesidir. Biz her gün motosikletlerimizi süreriz, yağmur, çamur fark etmez. Organizasyonlara, faaliyetlere, gezmeye, tozmaya, yardıma katılmak için veya sadece beraber zaman geçirmek için, kardeşlerimizle her sene binlerce km. yol yaparız. Hepimiz işinde-gücünde, manevi değerleri olan ve bunlara saygı duyulması gerektiğini savunan insanlarız. Buna ek olarak, biz günlük hayatımızın içine sokabilmiş olduğumuz bir "Kardeşlik Kurumu"na aitiz.

Yurtdışında olduğu gibi %1'cilerin agresif kişiler olduğunu söylemek tamamen kusurlu bir düşünce tarzıdır. (Dünya genelinde böyle lanse edilmiş olsa bile, bu bizleri asla kapsamaz.) "Anatolian Tigers MC" bir motosiklet kulübüdür ve kulübümüzün amaçlarından birisi %1'ci hayat tarzını çoğaltmaktır. Kulübümüz bilinçli ve eğitimli sürücüler yetiştirmeye kararlıdır. Bizden sonra gelen ve bizim gibi "Motosikletli Hayat ve Kardeşlik" felsefesine inanan sürücüler yetiştirmek için çok çalıştık ve çalışıyoruz.

halis
14 Mart 2011, 12:38
:queen:merakla okuyorum sonunu merak ediyorum :queen::queen:

yürekçe
14 Mart 2011, 12:58
hadi lan ordan.....

halis
14 Mart 2011, 15:39
hadi lan ordan.....

şimidi alıntı yapılmayınca birde benim yazımın altına yazılınca bana dedin gibi geldi ama ne yazdımda bana hadi lan ordan dedin :P:P

zeda3000
14 Mart 2011, 16:06
%1 Turkiye ye mahsus bir geto degildir. Dunya capinda ismi kotuye cikmis bir getodur. Malesef bu saaten sonra Turkiyede faaliyetleri iyilik meleklerini kiskandiracak seviyede olsa sa Dunya genelinde durumlarindan dolayi burda onlara farkli bakmamiz hayli guc.

Bu Nazi Gamali hacini Turkiyede sembol edinmis bir grubun biz neo nazi ve fasizim ile alakamiz yok demesi gibi inandiriciligi guc bir durum.

Eger gercekten Turkiyedeki %1 motorcularinin iyilik ve motorcu kardesiligi mantiginda yetistirildigini savunuyor iseniz neden kendinize yurt disinda adi kotuye cikmis bir ismi aldiniz? %1 olmazdi da %1,5 olurdunuz farkli olurdunuz.

Kusura bakma ama kullandigini marka kotu , siz ne kadar durust ve gercek motorcu olsaniz da koyde adiniz cikmis bir kere. Ne demek istedigimi anlatabildigimi umuyorum!!

chopperrider
14 Mart 2011, 16:09
%1 Turkiye ye mahsus bir geto degildir. Dunya capinda ismi kotuye cikmis bir getodur. Malesef bu saaten sonra Turkiyede faaliyetleri iyilik meleklerini kiskandiracak seviyede olsa sa Dunya genelinde durumlarindan dolayi burda onlara farkli bakmamiz hayli guc.

Bu Nazi Gamali hacini Turkiyede sembol edinmis bir grubun biz neo nazi ve fasizim ile alakamiz yok demesi gibi inandiriciligi guc bir durum.
Eger gercekten Turkiyedeki %1 motorcularinin iyilik ve motorcu kardesiligi mantiginda yetistirildigini savunuyor iseniz neden kendinize yurt disinda adi kotuye cikmis bir ismi aldiniz? %1 olmazdi da %1,5 olurdunuz farkli olurdunuz.

Kusura bakma ama kullandigini marka kotu , siz ne kadar durust ve gercek motorcu olsaniz da koyde adiniz cikmis bir kere. Ne demek istedigimi anlatabildigimi umuyorum!!

tamamen doğru bi yorum.
artı şu da var ki, bu tarz MC'ler ve Türkiye uzatıları halihazırda gamalı haç sembolünü aynalarında, stop lambalarında vs. kullanmaya bayılırlar.

kimse kusura bakmasın ama motorunda, otomobilinde, kıyafetinde gamalı haç taşıyan kimseye sempati beslemem, gerçek motorcu bilmem ne olup olmadığına bakmam, lanetlerim, uzak dururum.