PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbf 150 cbr 125 yada kanuni cros 150 hangısını almalıyım.

denizlili
13 Mart 2011, 11:15
slm herkese ıyı tatıller..
motor kullanmaya yenı baslıcam vıteslı olarak sıfır almayı dusunuyorum yenı cbf 150 yada cbr 2011 yada kanuni cros 150 sızce hangısını almalıyım.aslında gönlumde racıng sevmeme rağmen yenı cbr var ama korkuyorum dusersem masrafı cok olur dıye sızce hepsı baslangıc motoru olabılırmı..şimdiden tsk ler.
metehan abıden de yorumlarını beklıyorum :)

atalay012
13 Mart 2011, 11:57
cbf150 oldukça güzel bir motordur cbr2011 de olabilir görünümü oldukça güzelleşti yeni modellerde ilk öncelik cbr125 sonra cbf 150 derim ben

DreaM_34
13 Mart 2011, 12:07
cbr125' 2011'le sanırım forumda birisi kaza yapmıştı..
Kaza geldi mi kaçışın yok..
2000 Lira gibi de bi masrafı vardı sanarım tam hatırlamıyorum forum'u gezersen bulabilirsin..
2011 model olduğu için masrafları çok fazla allah korusun düşürdüğün zaman bir motor parası daha veriyorsun..
Cross'dan başlangıç motoru olur mu bilmem ama 2011'model den yedek parça fiyatları nedeniyle pek sıcak bakmanı önermem..

denizlili
17 Mart 2011, 00:46
butun yorum yapan arkadaslara tsk ederım metahan abıden ses cıkmadı neyse onemlı degıl hvaalar ısınmaya basladı kafama hangısi eserse onu alacagım onmelı olan ıkı teker ozgurluk ruhu hangısı olsa yasarız zaten:)

exile
17 Mart 2011, 01:09
bulunduğun bölgenin ve gezeceğin yerlerin yol şartları neye elverişliyse onu al,

mehmet tufan
17 Mart 2011, 01:12
alakaya maydanoz 3 motor
hiç birinin birbirine benzer yanı yok.
al bi cbf önce kullanmayı öğren, sonra tarz düşünürsün..

denizlili
19 Mart 2011, 00:37
üç motorda baslangıc motorum olamaz mı kardessssssss :)mehmet tufan

abolgi
19 Mart 2011, 00:45

kullanım açısından en uygunu cbf 150. kolay kullanımı var kontrolü daha kolay. o nedenle kurstada honda bunu kullandırıyor. birde hem edinimi , hem kullanımı daha ucuz . en iyisi siz önce ne amaçla kullanacağınıza karar verin ardından fiziğinize en uygunu hangisi onu test edin sonra alırsınız motorunuzu. 250cc ye kadar olan motorlar yok satıyor vergi indiriminden dolayı ( en azından cbf 150 yok piyasada)

MotoGT
19 Mart 2011, 00:46

3 motor da başlangıç olabilir ama hangi başlangıç:)

Cbr125 ss başlangıç motoru olduğundan yedek parçaları pahalıdır. Vurarım kırarım dökerim diyorsan alma derim. Cebin yanar.

Cbf150 Comutter sınıfındadır aslen çinde üretilmektedir. Yedek parçası uygundur. Yakıt sarfiyatı iyidir. Keşke başlangıç için Cbf150 alaydım diyorum.

Cross 150 Offroad motorudur onun için ise bir şey demek istemiyorum. Kanuni sonuçta tavsiye etmiyorum.

3 motorda birbirinden farklı demek istemekle arkadaş sanırım fiyat - performans ve kullanım türünü demek istemiştir.

chemical
19 Mart 2011, 00:48
başlangıç motoru olurda arkadasın dedıgı gıbı ucude farklı tarzda.önemli olan senin bu motorları ne amacla kullanıcagın? sehir içimi sehir dısımı arazi tas toprakmı?ona gore secımını yaparsın.kendınde soylemısın cbrı on farı 800 lıraydı kac sene once ufak bır dusmede en az 1-2bın lıra masrafın olur ama para sıkıntı dersen tabıkı baslangıc motorun olabılır.cbf 150 cefakar motor az yakar sorun cıkarmaz yan koruma demırlerınıde taktırdınmı tas gıbı dussende fazla masraf cıkarmaz 50-100 yaptırırsın bakımları desen oyle.yenı baslıcaksan ve ogrenıceksen cbf150 ıle basla daha sonra satarsın kolay bı sekılde ıstedıgın tarza bırazdaha tecrube ıle baslarsın mısal cbr 250r gıbı.
kendı fıkrım bu yonde hayırlı forumlar

MotoGT
19 Mart 2011, 00:53
3 motor da başlangıç olabilir ama hangi başlangıç:)

Cbr125 ss başlangıç motoru olduğundan yedek parçaları pahalıdır. Vurarım kırarım dökerim diyorsan alma derim. Cebin yanar.

Cbf150 Comutter sınıfındadır aslen çinde üretilmektedir. Yedek parçası uygundur. Yakıt sarfiyatı iyidir. Keşke başlangıç için Cbf150 alaydım diyorum.

Cross 150 Offroad motorudur onun için ise bir şey demek istemiyorum. Kanuni sonuçta tavsiye etmiyorum.

3 motorda birbirinden farklı demek istemekle arkadaş sanırım fiyat - performans ve kullanım türünü demek istemiştir.

Ayrıca Cbr125 in bir sinyali 145tl Yakıt deposu ise 900tl idi. Şimdi yeni kasa ile pahalanmış olabilir yedek parçaları. Hesap et işte.

denizlili
19 Mart 2011, 01:18
hepınıze yorumlarınız ıcın tsk edıyorum hepınızde yenı baslıcam ıcın cbf 150 dıyorsunuz bana da mantıklı gelıyor cunku vıteslı hıc kullanmadım.ama aralarında su an ıcın pek fıyat farkı olmadığı ıcın acaba cbr 125 mı dedım. ben sadece gezme amaclı kullanacagım motoru hafta sonları mesala kendıme guvenırsem burdan kusadasına gıderım en fazla...

hız delisii
19 Mart 2011, 01:22
hepınıze yorumlarınız ıcın tsk edıyorum hepınızde yenı baslıcam ıcın cbf 150 dıyorsunuz bana da mantıklı gelıyor cunku vıteslı hıc kullanmadım.ama aralarında su an ıcın pek fıyat farkı olmadığı ıcın acaba cbr 125 mı dedım

kardeşim cbf 150 al bak keyfine Honda iyidir. Birde şansın varsa iyi motoro denk gelirsen deyme keyfine :wiinkk: