PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbulun En Tehlikeli Caddesi (Bağdat Cd.)

Sayfa : [1] 2

mete_han
13 Mart 2011, 00:26
Son 5 aydır Bağdat caddesinde aktif olarak arac kullanıyorum...sabah akşam diyebilirim...sokak sokak ezberledim...giriş çıkışları ve trafiğin Cadde üzerinde ki o dengesiz hallerini tek tek gözlemledim...

Duruma hem şoför...hem motosiklet kullanıcısı...hem de yaya olarak bakmak gerekirse kuralların hiçe sayıldığı ...keyfi hareketlerin zikzagların makasların atıldığı ve bizi ilgilendiren kısım motosikletci olarak asla tavsiye etmeyeceğim bir güzergah...

Cadde trafiğini aslında karıştıran çorba yapan Kadıköy ve Taksim Dolmuşları...inanılmaz gamsızlar...sadece kendileri varmış gibi her türlü pisliği yapıyorlar...arabamda patron olduğunda zor tahammül ediyorum...

Sol şeritte ilerlediğimde ansızın ara sokak ve apartmanların parkından çıkan aracların önce kafayı uzatmaları ve sizin panik duruşunuzla birlikte arkadan çarmpa olasılığın meydana gelebilmesi...

Şaşkınbakkal ışıklarda taksilerin en sağ şeridi kapayıp durağa çevirmeleri...Göztepe parkına kadar zaten sağ cepler hep dolu...

Ayrıca herhalde dünya üzerinde görülmeyen sadece bizde var olabilen sol şeride arac parketmeler...:P

Yahu solda arac parkedilir mi...mal indirenlerden tutunda lüks mağazaların müşterileri bunu hep yapıyor...bir refleks oluşmuş...

Apaçiside zenginide Cadde de...:P apaçi dediğim doğanlı şahinler değil...bir üst kademe ama yine de apaçi ruhlu kişilerin kullandığı orta segment arabalar...lüks spor aracların ara sokaklardan caddeye girişleri zaten olay...ilk kalkış hep hararetli ve bol drıftli oluyor...

Pizzacılar mcdonaldscılar alayı kaldırımda ve tersten gelen var...kaldırım o kadar geniş ki...bu genişlik doğal olarak motorcuları cezbediyor...:cherry:

Kaldırımda yürüyorsun aracın biri apartmanından çıkmış eğer dikkatsiz bir gününüzdeyseniz size çarpabilir...çoğu apartman önü otopark ve yola girişleri kaldırımdan...

Caddenin Alt yolu da aynı karmaşaya sahip...yani stadın oradan başlayıp Bostancı Vapur iskelesine kadar riskli bölge...

Kalamış tarafı biraz sakin ama artık Kızıltoprak sıkışınca Dereağzından kaçıp Fenerbahçeden çıkmayı bende öğrendim...:P

Neyse ki Marina tarafı sakin diyorsunuz ama neredeyse yatın içine kadar araba girebiliyor...yani Murphys bara aracınızla girme imkanınız olabilir...:queen: yani bir nevi kaldırım bile otopark olmuş...

Fenerbahçe Parkı harika bu arada tavsiye ederim...motorunuzu girişe bırakın kendinizi doğaya bırakın...bir avuc cennet diyebilirim...iyi ki fazla kimse bilmiyor oraları...

Şaşkınbakkaldan ilerlerken solda bir cami var...her Allahın hafta içi günü cenaze var ve çile dolduruluyor...kardeşim başka cami mi yok dersiniz kafir derler...abicim rahmetliye küfür ettirmeye gerek yok...o cenazeyi başka bir yerde de kaldırablirsiniz...Müftülük sizi oraya yönlendiriyorsa bile biz orayı istemiyoruz diyebilir cenaze sahipleri...Avrupa yakasında sosyete Nişantaşında gömüyor yakınını Asya da burada...afilli cami sanki Cadde de olunca...:cherry:

Ne hikmettir Göztepe parkı ışıklarına gelince yol hemen açılıyor...Selami çeşmeye kadar genelde açık...sonrası Feneryolunda Kızıltoprak da yoğun zamanlarda biraz çile çekiliyor sonrası köprü girişine kadar açık...

Daha 2-3 hafta önce sahilde apaçiler yoldan denize uçtular şaştım kaldım...sahil hız pisti...virajı alamayan kaldırımda patlıyor...bu kaza da sabah koşusu yapan bir bayan ağır yaralı hastaneye kaldırıldı...bende oradaydım...adamlar sahil yolundan denize uçtu arkadaşlar inanamazsınız böyle kaza mı olur dersiniz...

Kızıltoprakdan Bostancıya kadar riskli bölgedir motosiklet kullanıcıları için...

Geçen başıma geleni anlatayım...motorumla Suadiye ye geçiyorum...Çiftehavuzları geçtim göztepe park ışıklarına geldim bir Toyota land cruser jip şeridime bi daldı...ssol dizimle vurdum sağ kapısına ve motoru nasıl toparladığıma bile hayret ettim...sonrası malum adam özür dileyince olay kapansın diye uzatmadım...sonra bana demez mi sen kör noktadasın...o zaman şalter attı tabi...şşerit değiştirdin şimdi hatanı kabul et bari dedim...arzıya bağlamadan hatasını kabul etti...genc biri bende motorcuyum dedi...sol ayağım az ağrıdı ama ciddi bir şey yoktu önemsemedim...

Arac kullanırken motorcuların nasıl tehlikede olduğunu daha net farkediyorum...

Caddeyi bilenler bilir...ben yeni keşfettim ve çok büyük risk taşıyan bir güzergah...

Stadın Oradan Kızıltoprak Fenerbahçe..Çihfehavuzlar Göztepe Cadde Bostan sonrası sahilden Bostancı iskelesine kadar olan güzergah...(sonrası zaten düzlük ve yarış parkuru gibi ama sivil radarlardan tırsıyor millet )

Selamiçeşmeye gelirken adam eşşek kadar EDS yi görmeyip umursamayıp kırmızıda geçiyor...

Cadde aslında bir cazibe merkezi ve sosyal haraketin kalbi olduğu için normal karşılanabilir kimileri tarafından ama kuralsızlığın en çok şahit olunduğu bir mevki diyelim buna...

Bostancı İskeleden ise yine stadın oraya kadar olan güzergah biz motosikletciler için her an herşeyin olabileceği dengesiz sürücülerin ani şerit değiştirenlerin...çılgın dolmuşcu ve taksicilerin fink attığı...deli paketcilerin aralardan fırladığı kaldırımlarda gezindiği...ve yayasının kendisini yola atmasıyla meşhur bir caddedir...bilgileriniz sunarım...

Başıma bir hal gelirse bilin ki bu güzergah da olacak...:P

kanucan
13 Mart 2011, 00:30
İstanbul'da tehlikeli olmayan yol yok galiba. :cherry:

Samet Ağır
13 Mart 2011, 00:32
Başıma bir hal gelirse bilin ki bu güzergah da olacak...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/86745-istanbulun-en-tehlikeli-caddesi-bagdat-cd.html#ixzz1GQIS0L88

kanka manka dinlemem ,dayak yeme pahasına döverim ülen seni..o ne biçim söz öyle???:pr:

biraz kısa yazsan neyse de ...senin bize garezin mi var yav??? monitör başında bizi şaşı etmeye mi çalışıyorsun???:P

bahsettiğin yeri 1990 dan beri iyi bilirim.. oranın durumu (bence ) tam bir kanayan yaradır...ve zaman geçtikçe kangren olma yolunda ilerlemektedir...

Alper41
13 Mart 2011, 00:34
gecen hafta okkanla istanbula gitmistik , bagdat caddesinden ciktiktan sonra istanbula motorla gelmeye tovbe ettim.

speedy2
13 Mart 2011, 00:41
Son 5 aydır Bağdat caddesinde aktif olarak arac kullanıyorum...sabah akşam diyebilirim...sokak sokak ezberledim...giriş çıkışları ve trafiğin Cadde üzerinde ki o dengesiz hallerini tek tek gözlemledim...

Duruma hem şoför...hem motosiklet kullanıcısı...hem de yaya olarak bakmak gerekirse kuralların hiçe sayıldığı ...keyfi hareketlerin zikzagların makasların atıldığı ve bizi ilgilendiren kısım motosikletci olarak asla tavsiye etmeyeceğim bir güzergah...

Cadde trafiğini aslında karıştıran çorba yapan Kadıköy ve Taksim Dolmuşları...inanılmaz gamsızlar...sadece kendileri varmış gibi her türlü pisliği yapıyorlar...arabamda patron olduğunda zor tahammül ediyorum...

Sol şeritte ilerlediğimde ansızın ara sokak ve apartmanların parkından çıkan aracların önce kafayı uzatmaları ve sizin panik duruşunuzla birlikte arkadan çarmpa olasılığın meydana gelebilmesi...

Şaşkınbakkal ışıklarda taksilerin en sağ şeridi kapayıp durağa çevirmeleri...Göztepe parkına kadar zaten sağ cepler hep dolu...

Ayrıca herhalde dünya üzerinde görülmeyen sadece bizde var olabilen sol şeride arac parketmeler...:P

Yahu solda arac parkedilir mi...mal indirenlerden tutunda lüks mağazaların müşterileri bunu hep yapıyor...bir refleks oluşmuş...

Apaçiside zenginide Cadde de...:P apaçi dediğim doğanlı şahinler değil...bir üst kademe ama yine de apaçi ruhlu kişilerin kullandığı orta segment arabalar...lüks spor aracların ara sokaklardan caddeye girişleri zaten olay...ilk kalkış hep hararetli ve bol drıftli oluyor...

Pizzacılar mcdonaldscılar alayı kaldırımda ve tersten gelen var...kaldırım o kadar geniş ki...bu genişlik doğal olarak motorcuları cezbediyor...:cherry:

Kaldırımda yürüyorsun aracın biri apartmanından çıkmış eğer dikkatsiz bir gününüzdeyseniz size çarpabilir...çoğu apartman önü otopark ve yola girişleri kaldırımdan...

Caddenin Alt yolu da aynı karmaşaya sahip...yani stadın oradan başlayıp Bostancı Vapur iskelesine kadar riskli bölge...

Kalamış tarafı biraz sakin ama artık Kızıltoprak sıkışınca Dereağzından kaçıp Fenerbahçeden çıkmayı bende öğrendim...:P

Neyse ki Marina tarafı sakin diyorsunuz ama neredeyse yatın içine kadar araba girebiliyor...yani Murphys bara aracınızla girme imkanınız olabilir...:queen: yani bir nevi kaldırım bile otopark olmuş...

Fenerbahçe Parkı harika bu arada tavsiye ederim...motorunuzu girişe bırakın kendinizi doğaya bırakın...bir avuc cennet diyebilirim...iyi ki fazla kimse bilmiyor oraları...

Şaşkınbakkaldan ilerlerken solda bir cami var...her Allahın hafta içi günü cenaze var ve çile dolduruluyor...kardeşim başka cami mi yok dersiniz kafir derler...abicim rahmetliye küfür ettirmeye gerek yok...o cenazeyi başka bir yerde de kaldırablirsiniz...Müftülük sizi oraya yönlendiriyorsa bile biz orayı istemiyoruz diyebilir cenaze sahipleri...Avrupa yakasında sosyete Nişantaşında gömüyor yakınını Asya da burada...afilli cami sanki Cadde de olunca...:cherry:

Ne hikmettir Göztepe parkı ışıklarına gelince yol hemen açılıyor...Selami çeşmeye kadar genelde açık...sonrası Feneryolunda Kızıltoprak da yoğun zamanlarda biraz çile çekiliyor sonrası köprü girişine kadar açık...

Daha 2-3 hafta önce sahilde apaçiler yoldan denize uçtular şaştım kaldım...sahil hız pisti...virajı alamayan kaldırımda patlıyor...bu kaza da sabah koşusu yapan bir bayan ağır yaralı hastaneye kaldırıldı...bende oradaydım...adamlar sahil yolundan denize uçtu arkadaşlar inanamazsınız böyle kaza mı olur dersiniz...

Kızıltoprakdan Bostancıya kadar riskli bölgedir motosiklet kullanıcıları için...

Geçen başıma geleni anlatayım...motorumla Suadiye ye geçiyorum...Çiftehavuzları geçtim göztepe park ışıklarına geldim bir Toyota land cruser jip şeridime bi daldı...ssol dizimle vurdum sağ kapısına ve motoru nasıl toparladığıma bile hayret ettim...sonrası malum adam özür dileyince olay kapansın diye uzatmadım...sonra bana demez mi sen kör noktadasın...o zaman şalter attı tabi...şşerit değiştirdin şimdi hatanı kabul et bari dedim...arzıya bağlamadan hatasını kabul etti...genc biri bende motorcuyum dedi...sol ayağım az ağrıdı ama ciddi bir şey yoktu önemsemedim...

Arac kullanırken motorcuların nasıl tehlikede olduğunu daha net farkediyorum...

Caddeyi bilenler bilir...ben yeni keşfettim ve çok büyük risk taşıyan bir güzergah...

Stadın Oradan Kızıltoprak Fenerbahçe..Çihfehavuzlar Göztepe Cadde Bostan sonrası sahilden Bostancı iskelesine kadar olan güzergah...(sonrası zaten düzlük ve yarış parkuru gibi ama sivil radarlardan tırsıyor millet )

Selamiçeşmeye gelirken adam eşşek kadar EDS yi görmeyip umursamayıp kırmızıda geçiyor...

Cadde aslında bir cazibe merkezi ve sosyal haraketin kalbi olduğu için normal karşılanabilir kimileri tarafından ama kuralsızlığın en çok şahit olunduğu bir mevki diyelim buna...

Bostancı İskeleden ise yine stadın oraya kadar olan güzergah biz motosikletciler için her an herşeyin olabileceği dengesiz sürücülerin ani şerit değiştirenlerin...çılgın dolmuşcu ve taksicilerin fink attığı...deli paketcilerin aralardan fırladığı kaldırımlarda gezindiği...ve yayasının kendisini yola atmasıyla meşhur bir caddedir...bilgileriniz sunarım...

Başıma bir hal gelirse bilin ki bu güzergah da olacak...:P

ALLAH KORUSUN dostum daha ne günler göreceğiz hep beraber ancak haklısın söylenmekte,
nacizane bende bir rota eklemek istiyorum,E-5 gidiş dönüş acıbadem- kozyatağı arasıda manyakların oldukça sık kullandığı bir yol olmuş ben şahsen mecbur değilsem o yolu kullanmıyorum.!!

Ramazan Can
13 Mart 2011, 01:19
şaşkınbakkal ışıklarda duran taksicilerden biride benim galiba.... 24 saatte araç sahibine 200 lira verip yakıtı kazanıp artı eve ekmek götürmek zor.... bence riskli dur kalk yapmadıkça taksicinin orda durması kaçınılmaz.. zaten polisler beş dakilkada bir taksici bekleme taksici bekleme diye kulağımızı çınlatıyor... bu arada oraya müşteri alırsam uğrarım yoksa hiçbir kuvvet beni bağdat caddesine sokamaz....

kefeeee
13 Mart 2011, 01:33
katılmıyorum minibüs caddes, daha dar ve daha tehlikeli bağdat caddesi değilde kızıltıpraktan caddebostana kadar olan aralık özellikle göztepe parkı ve büyük kulup kısmı tehlikeli onun dışında bilen bilir ona göre kullanır o tarafı. cuma cumartesi akşamları saat 10 dan sonra ise sahil tarafında gözünüzü dikiz aynanızdan ayırmanız sizi kolayca öldürebilir. caddede trafik varken supermoto ve crossçular herzaman çok eğlenir :mrgreen: kendimden biliyorum çok güzel duran arabaların arasında gitmek herkez uyuz uyuz size bakıyo gidiyo diye, hele benim SANAYİpovic egzost la yayalarda bu trafikte kim böyle gidiyo diye herzaman bakar :mrgreen: beni görürseniz artık daha net seçersiniz beyaz asya 200gy türkiyede tek :P

pc-kopat
13 Mart 2011, 01:35
benim de en sevmediğim iki güzergah var. biri bağdat caddesi diğeri de ümraniye civarları. ümraniye civarında korkunç şeyle roluyor. geçenlerde ışıklarda durmuş beklerken aynadan hızla bir kamyonetin geldiğini gördüm. kırmızıda duruyorum muhtemelen bana çarpacaktı. herifi durdurdum ve ne oluyor dedim. eceline mi susadın lan çekil önümden deyince adama dalacaktım. fakat başka birine böyle daldım ve başıma bela oldu. bir daha olmasın diye basıp gittim.

canekin
13 Mart 2011, 02:03
Valla ben 25yıldır burada yaşıyorum 7senedir sürekli orada araba kullanıyorum. artık bıktım ve özellikle sadece bağdat caddesine has,daha doğrusu o büyüklükte ve yoğunlukta bir caddede yapılan hareket SOL ŞERİDE PARK ETMEK. gerçekten inanılmaz bir şey.
şaşkınbakkal civarı, caddebostan mado önü(yazın kesinlikle), birde selamiçeşme de AVİS in oralarda bir dersane mi ne var onun önü burada sürekli zart diye sol şeritte önünüzde giden araba giderken durup,park haline geçebilir.

mete_han
13 Mart 2011, 22:41
İstanbul'da tehlikeli olmayan yol yok galiba. :cherry:

birde Beşiktaş Barbaros Bulvarı çok sakat...:)

Başıma bir hal gelirse bilin ki bu güzergah da olacak...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/86745-istanbulun-en-tehlikeli-caddesi-bagdat-cd.html#ixzz1GQIS0L88

kanka manka dinlemem ,dayak yeme pahasına döverim ülen seni..o ne biçim söz öyle???:pr:

biraz kısa yazsan neyse de ...senin bize garezin mi var yav??? monitör başında bizi şaşı etmeye mi çalışıyorsun???:P

bahsettiğin yeri 1990 dan beri iyi bilirim.. oranın durumu (bence ) tam bir kanayan yaradır...ve zaman geçtikçe kangren olma yolunda ilerlemektedir...

sev beni...:P

abi bunlar uzun süreli izlenimler...bir yaraya parmak basmanın verdiği huzur var içimde...:P bana bişey olursa üzülürmüsün...:P

gecen hafta okkanla istanbula gitmistik , bagdat caddesinden ciktiktan sonra istanbula motorla gelmeye tovbe ettim.

nası tövbe ettin len...hani gezecektik buralarda...:cherry:

ALLAH KORUSUN dostum daha ne günler göreceğiz hep beraber ancak haklısın söylenmekte,
nacizane bende bir rota eklemek istiyorum,E-5 gidiş dönüş acıbadem- kozyatağı arasıda manyakların oldukça sık kullandığı bir yol olmuş ben şahsen mecbur değilsem o yolu kullanmıyorum.!!

yok aga bu memelekette motorcu olmayacaksın...o yüzden hep İstanbul dışına kendimi atıyorum ya...huzuru hep dışarda aramam bu yüzden...ormanlar göller patika yollar yaylalarda düşersen toprağı öpersin çarpsan koyuna ineğe çarparsın...burada otobanda düştün mü üzerinden 10 tane araba geçer...

şaşkınbakkal ışıklarda duran taksicilerden biride benim galiba.... 24 saatte araç sahibine 200 lira verip yakıtı kazanıp artı eve ekmek götürmek zor.... bence riskli dur kalk yapmadıkça taksicinin orda durması kaçınılmaz.. zaten polisler beş dakilkada bir taksici bekleme taksici bekleme diye kulağımızı çınlatıyor... bu arada oraya müşteri alırsam uğrarım yoksa hiçbir kuvvet beni bağdat caddesine sokamaz....

kankam benim en sevdiğim iki kankam taksici kendileri de aynı şeyi söylüyor...ama tam orada sağa dönüş var ve insanlar trafiğe girmemek için (ben dahil) orayı tıkamak hiç hoş değil...:P yakışıyo mu sana aga...:)

özellikle göztepe parkı ve büyük kulup kısmı tehlikeli onun dışında bilen bilir ona göre kullanır o tarafı. :P

trafik olunca tehlike olmuyor mu diyorsun... asıl tehlike o zaman başlıyor ani şerit değiştirmeler kafaayı çıkaramalar vs başlıyor...ve tam bir çorba havasında herşey...

bahsettiğin bölgelerde trafik olmuyor ve yolun en geniş olduğu yerler..bu bölgelerde yolun en sol şeridi ve en sağ şeridi riskli bölgeler...

sıkışık trafikte motosiklet ilerleyemiyor ve apaçiliğe başlıyor...sonrası kaldırımlarda gördüğümüz elemanlar yaya trafiğini tehlikeye sokuyor...

Valla ben 25yıldır burada yaşıyorum 7senedir sürekli orada araba kullanıyorum. artık bıktım ve özellikle sadece bağdat caddesine has,daha doğrusu o büyüklükte ve yoğunlukta bir caddede yapılan hareket SOL ŞERİDE PARK ETMEK. gerçekten inanılmaz bir şey.
şaşkınbakkal civarı, caddebostan mado önü(yazın kesinlikle), birde selamiçeşme de AVİS in oralarda bir dersane mi ne var onun önü burada sürekli zart diye sol şeritte önünüzde giden araba giderken durup,park haline geçebilir.

Teknosa Çatalçeşme önünden Göztepe Parkına kadar olan bölgeyi sevemedim bir türlü...:P

Samet Ağır
13 Mart 2011, 22:43
seni sevmeyen motorsuz kalsın be....:cat:
diğerine cevap veripte kızmak istemiyorum..anladın sen onu...:rendeer:

mehmet tufan
13 Mart 2011, 22:44
gülü seven dikenine katlanıyor, ben caddeden geçerken orta şeritte tam gaz gidiyorum.
makas falan yememek için :)

Samet Ağır
13 Mart 2011, 22:47
gülü seven dikenine katlanıyor, ben caddeden geçerken orta şeritte tam gaz gidiyorum.

sana makas atmak için GÖÖÖÖZ gerekir..orta şeridi kaplayan bişeye kim makas atmaya cesaret edebilirki???

tamam tamam bu akşamlık bu son ..:rendeer::rendeer:

mehmet tufan
13 Mart 2011, 22:48
sana makas atmak için GÖÖÖÖZ gerekir..orta şeridi kaplayan bişeye kim makas atmaya cesaret edebilirki???

tamam tamam bu akşamlık bu son ..:rendeer::rendeer:

ya bizim memlekette apaçiden bol ne var abi allaşkına
hayır makas atsın sorun yok da dikkat dağıtıyorlar asıl tehlike o abi
bide inip dövemiyosunki koca caddenin ortasında :P:queen:

Osbourne
13 Mart 2011, 22:53
Yeni mi geldin sen İstanbul'a meteban agidiş? :mrgreen:
Ben niye hem cruiser hem enduro istiyorum sanıyorsun? İnsan görmek istemez hale getiriyorlar artık.

Ama cadde bir nebze olsa da Ümraniye Alemdağ caddesi benim şimdiye kadar bellediğim en belalı yerlerden biri.

AmonRA34
13 Mart 2011, 22:54
3 yıldır bir gün isanbul'a gidicem diyorum ama gitmemek için direniyorum.Bursa'dan 1.5 saatte hızl feribotla istanbul'a gelebilirim ama motoru bırakmak daha akıllıca olacak sanırım.Sadece bir kere arabamla istanbul trafiğine girdim.Kardeşimi sabiha gökçen hava alanına bıraktım.3 kere kaza tehlikesi atlattım.Eğer motorla gelirsem postu deldireceğimiz kesin.

unalkon
13 Mart 2011, 23:20
ev caddede duruma alıştım işe güze tarafından bakmak lazım az olsada :) fakat dolmuşlar yüzünden kanser olabilirim

overcloud
13 Mart 2011, 23:32
bende 1 yılı aşkın süredir kadıköy'deki iş yerime sahil yolu ve bağdat caddesi üzerinden motorla gidip geliyorum. gece saatlerinde (akşam 8'den sonra) dolmuşçular terör estiriyor doğrudur, ancak kesinlikle kendimi E-5 ve minibüs yoluna göre daha güvende hissediyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

3 yıldır bir gün isanbul'a gidicem diyorum ama gitmemek için direniyorum.Bursa'dan 1.5 saatte hızl feribotla istanbul'a gelebilirim ama motoru bırakmak daha akıllıca olacak sanırım.Sadece bir kere arabamla istanbul trafiğine girdim.Kardeşimi sabiha gökçen hava alanına bıraktım.3 kere kaza tehlikesi atlattım.Eğer motorla gelirsem postu deldireceğimiz kesin.

istanbul trafiğine yabancı olanlar zorluk çekebiliyor. genelde sürücünün hareketlerine ya da aracın modeline göre ne tür bir kullanıcı olduğunu anlayabiliyorsunuz. ben kendimi trafik akışında buna göre konumlandırıyorum genelde tehlikeli olduğunu düşündüğüm araçtan uzak durmaya çalışıyorum. istanbul trafiğinde araç kullanmak gerçekten çok zor. hele trafiğin en yoğun olduğu işe gidiş ve iş çıkışı saatlerinde E-5'te..

< iLk@yy >
14 Mart 2011, 00:10
metehan abi en azından düşene kadar motorla her gün caddebostana kadar kullanıyordum ben o motoru
kaldıki önümüzdeki hafta sonundan itibaren tekrar kullanmaya başlayacağım (=

Osbourne
14 Mart 2011, 00:12
İstanbul'da aktif olarak motosiklet kullanan kişilerin kesinlikle gözlem yetenekleri daha gelişkin oluyor bana kalırsa. Mesela overcloud'un dediği gibi araç tiplerinden anormal hareket yapma potansiyellerini tayin etmek gibi.

Bunların yanında bir de özellikle kara noktalar var. Mesela bir taksinin sağ tarafı, sarı dolmuşun dört tarafı, minibüslerin sağ tarafları gibi.

Bu nedenle ne olursa olsun E-5 vb. hızlı yollar her zaman daha güvenli ana arterlere göre..

Zira yaya geçişine müsait yollarda risk kesinlikle otoyoldaki sıkıştırılma riskinden daha ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. Bu siteye üye arkadaşlarımızın hayatını kaybettği yolların türleri hakkında istatistik tutsaydık çoğunluğunun şehir içi ve gavurun jaywalk dediği yola fırlayan yayaların olması muhtemel yerlerde gerçekleştiğini görürdük..

Çok yazdım, özünde demem o dur ki; yayasız yol en iyisidir. O minibüsler, taksiler hep yayalar yüzünden saçma hareketler yapıyor çünkü..

Alper41
14 Mart 2011, 00:15
nası tövbe ettin len...hani gezecektik buralarda...:cherry:

P

sen gel abi buralarda gezelim , biz her hafta sonu baska bi yerdeyiz :))

canekin
14 Mart 2011, 01:13
aynen bir arkadaşın dediği gibi eğer gözlemciyseniz, araç kullanırken, diğer araçların tipine 15-20sn ilerleyişini gördükten sonra yapabilceklerini, özellikle sinyalsiz şerit değiştirme aniden durma vb. durumları fark edebiliyorsunuz..
artık benim araba kullanırken, bak hayatım şimdi önümüze atlayacak, bu kesin sinyal vermedi ama sokağa dönecek vb. sözlerimi takiben araçlara dikkat etmeye başlayan eşimde artık : bak bak sinyal vermeden önümüze girecek vb. tepkiler vermeye başladı :)

isteyenin istanbul trafiğinde geliştirebileceği bir özellik öngörü :)
ama didişmek,sinirlenmek,sövmek için kullanmayın :)

toymen
14 Mart 2011, 12:38
cok doğru gözlemler arkadaşlara katılıyorum bağdat caddesinde sarı dolmuşlar siz eğer sağda bir sokağa girecekseniz cok tehlikeli olabiliyor..mutlaka üstünüze cıkmaya calışan olabilir..bende sol dizden dolmuş ortasına iliştirilmiş kişilerdenim..şansa düşmedim,yaralanmadım..ama gerçekleşti...

asıl trafiğin yanında bağdat caddesi ve kesen sokaklarında kasisler,yerlere yapıştırılmış tırtıklar,dengesiz logar kapaklarıda dikkat edilmesi gereken tuzaklar...birde divanın önü taksilerin sağdan sola cıkış yaptığı noktalardan olup orta şerite girebilecekleri göz önünde bulundurulmalı...,

Yok akşam üstü sakin geziler istiyorum diyorsanız sahil yolu..ordada yazın cimenleri sulayan belediye ve yola taşmış su birikintilerine dikkat etmenizde yarar var ...özellik ile yeni başlayan arkadaşlar ..fenerbahce eski anterenman sahasına doğru giden yolda akşam saatleri daha rahat takılabilirler..

sonrasında sahilde 1 cay stresi atar ...

özellikle standart dışı kasislere ve logar kapaklarına dikkat..

saygılar

mete_han
14 Mart 2011, 23:41
seni sevmeyen motorsuz kalsın be....:cat:
diğerine cevap veripte kızmak istemiyorum..anladın sen onu...:rendeer:

:rendeer::)

cadde de tapa gaz gitmek büyük hatadır derim...neden...ara sokaklardan caddeye çıkanlardan bazıları direkt orta şeride fırlayabiliyorlar...manyak bunlar yahu...

ya bizim memlekette apaçiden bol ne var abi allaşkına
hayır makas atsın sorun yok da dikkat dağıtıyorlar asıl tehlike o abi
bide inip dövemiyosunki koca caddenin ortasında :P:queen:

hayır patron arabada kız gibi arac kullanıyorum nizami ve iğrenc sinyalleri yakarak...sevgi kelebeği edasında süzülüyorum...zaten bu tarz sürüş ya makam araclarında ya kadın sürücülerde olunca arkandaki iyice delleniyor seni aşmaya çalışırken...

Yeni mi geldin sen İstanbul'a meteban agidiş? :mrgreen:
Ben niye hem cruiser hem enduro istiyorum sanıyorsun? İnsan görmek istemez hale getiriyorlar artık.

Ama cadde bir nebze olsa da Ümraniye Alemdağ caddesi benim şimdiye kadar bellediğim en belalı yerlerden biri.

Abicim mesele o caddenin gece gündüz hareketli olması ve bu kadar dengesizliğin en çok göze battığı merkezi bir yer olması...yani her yer arapsaçı ama orası dingonun ahırı gibi...oraya bak aynamız gibi bizi yansıtan bir tablo...

ev caddede duruma alıştım işe güze tarafından bakmak lazım az olsada :) fakat dolmuşlar yüzünden kanser olabilirim

Şaşkıbakkal burger kıngda hamburger yiyen...şaşkın garanti önündeki bankta kabak çekirdeği çitleyen bir top sakallı görürsen o benimdir...

metehan abi en azından düşene kadar motorla her gün caddebostana kadar kullanıyordum ben o motoru
kaldıki önümüzdeki hafta sonundan itibaren tekrar kullanmaya başlayacağım (=

Ne caddeyle oluyor ne caddesiz...:)

İstanbul'da aktif olarak motosiklet kullanan kişilerin kesinlikle gözlem yetenekleri daha gelişkin oluyor bana kalırsa. Mesela overcloud'un dediği gibi araç tiplerinden anormal hareket yapma potansiyellerini tayin etmek gibi.

Bunların yanında bir de özellikle kara noktalar var. Mesela bir taksinin sağ tarafı, sarı dolmuşun dört tarafı, minibüslerin sağ tarafları gibi.

Bu nedenle ne olursa olsun E-5 vb. hızlı yollar her zaman daha güvenli ana arterlere göre..

Zira yaya geçişine müsait yollarda risk kesinlikle otoyoldaki sıkıştırılma riskinden daha ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. Bu siteye üye arkadaşlarımızın hayatını kaybettği yolların türleri hakkında istatistik tutsaydık çoğunluğunun şehir içi ve gavurun jaywalk dediği yola fırlayan yayaların olması muhtemel yerlerde gerçekleştiğini görürdük..

Çok yazdım, özünde demem o dur ki; yayasız yol en iyisidir. O minibüsler, taksiler hep yayalar yüzünden saçma hareketler yapıyor çünkü..

bu gözlemin bence tam tersi...ölümler yayasız insansız karayollarında gerçekleşiyor...otobanlarda mesela...

sen gel abi buralarda gezelim , biz her hafta sonu baska bi yerdeyiz :))

nereleri mesela aga...

aynen bir arkadaşın dediği gibi eğer gözlemciyseniz, araç kullanırken, diğer araçların tipine 15-20sn ilerleyişini gördükten sonra yapabilceklerini, özellikle sinyalsiz şerit değiştirme aniden durma vb. durumları fark edebiliyorsunuz..
artık benim araba kullanırken, bak hayatım şimdi önümüze atlayacak, bu kesin sinyal vermedi ama sokağa dönecek vb. sözlerimi takiben araçlara dikkat etmeye başlayan eşimde artık : bak bak sinyal vermeden önümüze girecek vb. tepkiler vermeye başladı :)

isteyenin istanbul trafiğinde geliştirebileceği bir özellik öngörü :)
ama didişmek,sinirlenmek,sövmek için kullanmayın :)

bu refleks zaten zaman içinde oluyor...ama düşe kalka ...

muhabbet yarım kaldı hocam...ben yarın seni arayayım...

cok doğru gözlemler arkadaşlara katılıyorum bağdat caddesinde sarı dolmuşlar siz eğer sağda bir sokağa girecekseniz cok tehlikeli olabiliyor..mutlaka üstünüze cıkmaya calışan olabilir..bende sol dizden dolmuş ortasına iliştirilmiş kişilerdenim..şansa düşmedim,yaralanmadım..ama gerçekleşti...

asıl trafiğin yanında bağdat caddesi ve kesen sokaklarında kasisler,yerlere yapıştırılmış tırtıklar,dengesiz logar kapaklarıda dikkat edilmesi gereken tuzaklar...birde divanın önü taksilerin sağdan sola cıkış yaptığı noktalardan olup orta şerite girebilecekleri göz önünde bulundurulmalı...,

Yok akşam üstü sakin geziler istiyorum diyorsanız sahil yolu..ordada yazın cimenleri sulayan belediye ve yola taşmış su birikintilerine dikkat etmenizde yarar var ...özellik ile yeni başlayan arkadaşlar ..fenerbahce eski anterenman sahasına doğru giden yolda akşam saatleri daha rahat takılabilirler..

sonrasında sahilde 1 cay stresi atar ...

özellikle standart dışı kasislere ve logar kapaklarına dikkat..

saygılar

bu sulama mevzusunu unutmuştum hatırlattığın iyi oldu...bu arada sahilde uygun fiyatlı çay nerede içilir...

mezit
14 Mart 2011, 23:45
naber millet..:)

Samet Ağır
14 Mart 2011, 23:50
yahu geyik öbür başlıkta...:P
Metehan çakmasın işi..döver ha!!!:queen:

mezit
14 Mart 2011, 23:53

sen yanlış yere gelmişin...:mrgreen:

necatik35
14 Mart 2011, 23:55
Ülen hiç üşenmiyonmu bu kadar uzun yazmaya:P
İstanbul un her yanı manyak dolu bee:mrgreen:
Dahada gelmem İstanbul a(davosa mı olacaktı):mrgreen:
Zaten bir göstermedin kendini oralarda.Küsüm sana:pr:

Samet Ağır
14 Mart 2011, 23:56
ne yapayım ..geyikte kimse yok...
bari dedim...Meteyle konuşalımda şu bizim tuzladaki asırlık meraklı köftecide bi köfte ısmarlıyayım..
isteyen araştırsın..özelikle Metehan araştırsın...:cat::P

Alper41
14 Mart 2011, 23:58
nereleri mesela aga...

abi sen gelde düşünürüz nereye gitceğimizi köfteler benden :)))

deliemin
15 Mart 2011, 00:00
Ne oldu korktunmu yoksa Metehan :) Seviyorum Jaddeyi ;)

Tarkan1981
15 Mart 2011, 00:05
Metehan abi sen oraların adamı olmuşsun, çevren geniş, bi köfte/kahve/çay/simit/kebap organizasyonu yapsana LÜTFENNN :)

mete_han
15 Mart 2011, 00:14
naber millet..:)

arkadaşım biraz ciddiyet yahu...:P msn değil bura hedörö...:cherry:

saldım konuyu foruma aga her türlü ...:cherry:

Ülen hiç üşenmiyonmu bu kadar uzun yazmaya:P
İstanbul un her yanı manyak dolu bee:mrgreen:
Dahada gelmem İstanbul a(davosa mı olacaktı):mrgreen:
Zaten bir göstermedin kendini oralarda.Küsüm sana:pr:

Arkadaşım Foça da gününü gün ediyosun trafik yok gam keder yok...yalandan orta ölçekli esnaf ayağına yatıp paraları yiyosun...seninde indirdim maskeni...:Pgeliyosun İstanbula Rıtz Carlton suitine çağırıyosun huylanıyorum valla abi...neden orası yav...:P Dolmabehçede çay içsek olmaz mı...yok illa suite gel...tövbe tövbe ...:queen: hani Aksaraya çağırsan anlıcam...:cherry:

bari dedim...Meteyle konuşalımda şu bizim tuzladaki asırlık meraklı köftecide bi köfte ısmarlıyayım..

hep anlatırlar abi Tuzlayı...bir gün gelicem nasipse...tel rica edeyim...:cherry:

abi sen gelde düşünürüz nereye gitceğimizi köfteler benden :)))

a aga benim bilmediğim mereler kalmış onları merak ettim...

Ne oldu korktunmu yoksa Metehan :) Seviyorum Jaddeyi ;)

korktum tabi...ben toy bir delikanlıyım...ürkütmeyin beni Cadde de...

şimdi size bir soru...bu fotoğraflar da ki 3 yanlışı bulunuz...:queen:

http://img159.imageshack.us/img159/6373/112sm0.jpg

http://img367.imageshack.us/img367/4954/113hj1.jpg

Tarkan1981
15 Mart 2011, 00:20
şimdi size bir soru...bu fotoğraflar da ki 3 yanlışı bulunuz...:queen:

http://img159.imageshack.us/img159/6373/112sm0.jpg

1. temizlikçi bey abi yolda yürüyor
2. emin abi ters yolda
3. emin abi kaldırımda ss makina sürüyor

:):):)

Osbourne
15 Mart 2011, 00:23
......................

mezit
15 Mart 2011, 00:24

yarın ordayım....:mrgreen:

necatik35
15 Mart 2011, 00:30
Fotograf yanlış doluda,adamın yüzsüzlüğünden kaskı utanmışta vizörü kıpkırmızı olmuş:P

ExpendableS
15 Mart 2011, 03:01
İstanbulda araç kullanmak zor hale gelmişken biz motorcular birde motor kullanıyoruz.tam anlamıyla İstanbulda her yol fiyasko,o kadar çılgın bi trafik varki aralardan kaçmak bile bazen mümkün olmuyor.büyükçekmeceden sonrası avcılar beylikdüzü gerisi saymaya gerek yok tam bi felç :)

Alper Kaya
15 Mart 2011, 04:35
beylikdüzü bile doldu 2000 yılında gitiğimde saate belkim 1 araç geçiyordu şimdi park edicek yer yok :D

wertcvb
15 Mart 2011, 13:51
tipik harlem

satoyama
15 Mart 2011, 14:04
+ bir milyon aynen böyle

hafta sonları ise avrupa yakası sarıyer ortaköy arası sahil yolu aman allahım bir ızdırap

ergün1968
15 Mart 2011, 14:46
Bağdat caddesinin,gidiş-geliş olduğu zaman görecektin Metehan,bu neki hehe :P

myagdi
15 Mart 2011, 15:32
kara noktaları artık öğrendik. sarı dolmuş, taksi, minibüs, belediye otobüsü gördük mü alıcılar açık, pür dikkat geçiyoruz yanından. beyaz nokta sandığımız özel araçlar düzgün mü sanki..?

en yumuşak huylu aile babası dahi, cadde trafiğinde sıkışınca resmen çıldırıyor. yanından motor geçtiğini gören, kıskançlıktan arabasını üstüne üstüne sürüyor.

Faruk07
15 Mart 2011, 17:06
İstanbul'un hali böyle ama sakın Ankara'ya gidip orada araç kullanmaya kalkmayın derim. Sakın...

excess59
15 Mart 2011, 18:14
benim de en sevmediğim iki güzergah var. biri bağdat caddesi diğeri de ümraniye civarları. ümraniye civarında korkunç şeyle roluyor. geçenlerde ışıklarda durmuş beklerken aynadan hızla bir kamyonetin geldiğini gördüm. kırmızıda duruyorum muhtemelen bana çarpacaktı. herifi durdurdum ve ne oluyor dedim. eceline mi susadın lan çekil önümden deyince adama dalacaktım. fakat başka birine böyle daldım ve başıma bela oldu. bir daha olmasın diye basıp gittim.

yürü be herküll kim tutar seni:cat:

takendy
15 Mart 2011, 18:24

ah o zamanlar sahilyolu mu vardı ? sahilde kumdan kale yapardık o vakitlerde , caddede ise chevrolet impala'lar , Nova'lar , kadıkö'e giden uzun chevroletler vardı ,
arabalar yol kadardı ama trafik yoktu , taksici dolmuşçu abiler beyefendi ağır abilerdi.
hey gidi hey , zaman geçtikçe hayatlar çürümeye başlıyor...

Samet Ağır
15 Mart 2011, 21:27
ah o zamanlar sahilyolu mu vardı ? sahilde kumdan kale yapardık o vakitlerde , caddede ise chevrolet impala'lar , Nova'lar , kadıkö'e giden uzun chevroletler vardı ,
arabalar yol kadardı ama trafik yoktu , taksici dolmuşçu abiler beyefendi ağır abilerdi.
hey gidi hey , zaman geçtikçe hayatlar çürümeye başlıyor...

diğer başlıkla ortaya karışık olmuş bu:P

ben çocukluğumu özledim....:cherry:

Metehan telefonumu buraya mı yazayım? özelden mi atayım...??

kalabalık olmasın bana bişey kalmaz dersen özelden atarım:queen:

mete_han
19 Mayıs 2011, 21:49
Beyler havalar düzelince Caddede Motosiklet Terörü tam gaz başladı...:)

+ bir milyon aynen böyle

hafta sonları ise avrupa yakası sarıyer ortaköy arası sahil yolu aman allahım bir ızdırap

aman abi Sarıyerin İstinyenin hafta sonu deli trafiği olur...sağa solada kaçamıyorsun yav...kilit...:pr:

vay be...gidiş geliş mi..yıl kaç abi...:) Bağdat Caddesine 96 yılında ilk kez gitmiştim...YKM vardı Marks Spensırın olduğu yerde şaşkında...

diğer başlıkla ortaya karışık olmuş bu:P

ben çocukluğumu özledim....:cherry:

Metehan telefonumu buraya mı yazayım? özelden mi atayım...??

kalabalık olmasın bana bişey kalmaz dersen özelden atarım:queen:

yeni gördüm valla mesajı abi...benim numbertom 537 335 22 33...Tuzlada yicez köfteyi...evsahabısın sonucta sana sırtımızı dayadık...:queen:

takendy
19 Mayıs 2011, 21:58
sende bunlardan birisin mete_han , iki hafta önce hafta sonu atom karınca kıvamında Erenköy Beyaz Fırının oradan yukarı ters yönden Caddeye doğru boşluk arıyordun geçmek için...:bounce:

mete_han
19 Mayıs 2011, 22:01
sende bunlardan birisin mete_han , iki hafta önce hafta sonu atom karınca kıvamında Erenköy Beyaz Fırının oradan yukarı ters yönden Caddeye doğru boşluk arıyordun geçmek için...:bounce:

vay anasını bee...:queen: üzerimde ne vardı peki...bi tarif etsene...:)

desene yakalandık sana...yahu bi el etseydin...ben Caddeyi bilmiyorun işin aslı yeni yeni öğreniyorum...o an çakallık mı yapıyordum yoksa gerçekten bir yol arayışı içindemiydim hatırlayamadım...yani yol bilmeyen sürücünün yaptığı hayvanlıkları hoş görmek gerekiyor...birde bayan sürüclere küfür etmeye kıyamıyor insan...nazikce sırıtıp göynünüzü alabiliyor...