PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : selamlar sormak istediğim sorular var...

zookeeyss
12 Mart 2011, 17:43
Öncelikle daha yeni üye oldum ve ehliyetim yok. Ancak motor sürmeyi biliyorum ;) Şimdi benm motor sürmeyi öğrendiğim makine bnm değil ve vitessiz. Mondial Scooter tarzı bir motordu. Vitessizdi. Ancak olay şu ki ben vitesli motor kullanmak istiyorum. Aklımda bir kaç model var...
1) Honda Titan 125 = Ki bulmak biraz zor...
2) Kanuni Racer 200 = Her yerde var...
3) Honda CBR 125 = Bu biraz tuzlu ama param daha fazla olursa bunu alıcam...

şimdi bnm 2000 tl bütcem var hesaplarıma göre kafadan bir Kanuni RACER 200 alabiliyorum. Sizce iyi midir bu motor. Duyduklarıma göre bunlar iyimiş ama hergün servise gidersin diyor arkadaşlar. Sizce doğru mudur? Yada diğer avantaj ve dezavantajlarını yazabilirsiniz...

Şimdiden teşekürler... :cat:

sezginkalkan
12 Mart 2011, 17:47
ybr yada cbf ile başla.. 2000 tl fiyatlara bulabilirsin ybr..cbf de temiz istersen 2.500 civarıdır heralde..bence ilk vitesli deneyimini racer la falan geçirme. pişman olabilirsin

zookeeyss
12 Mart 2011, 17:52
ne bakımdan pişman olabilirim mesela? Motor sürmeye 3 ay önce başladım profesyönel değilim ancak yinede srüyorum kendi çapımda o yüzden motor hakkında teknik bilgilerim fazla değil :)

kh1
12 Mart 2011, 18:01
ybr yada cbf ile başla.. 2000 tl fiyatlara bulabilirsin ybr..cbf de temiz istersen 2.500 civarıdır heralde..bence ilk vitesli deneyimini racer la falan geçirme. pişman olabilirsin

Arkadaşıma katılıyorum. Demek istediğide şu olabilir. CBF150, YBR 125, CBR125 iyi geçiş motorları ve malzeme olarak daha iyi not alan motosiklerdir.

yigido_
12 Mart 2011, 18:07
Öncelikle daha yeni üye oldum ve ehliyetim yok. Ancak motor sürmeyi biliyorum ;) Şimdi benm motor sürmeyi öğrendiğim makine bnm değil ve vitessiz. Mondial Scooter tarzı bir motordu. Vitessizdi. Ancak olay şu ki ben vitesli motor kullanmak istiyorum. Aklımda bir kaç model var...
1) Honda Titan 125 = Ki bulmak biraz zor...
2) Kanuni Racer 200 = Her yerde var...
3) Honda CBR 125 = Bu biraz tuzlu ama param daha fazla olursa bunu alıcam...

şimdi bnm 2000 tl bütcem var hesaplarıma göre kafadan bir Kanuni RACER 200 alabiliyorum. Sizce iyi midir bu motor. Duyduklarıma göre bunlar iyimiş ama hergün servise gidersin diyor arkadaşlar. Sizce doğru mudur? Yada diğer avantaj ve dezavantajlarını yazabilirsiniz...

Şimdiden teşekürler... :cat:

tahmin ediyorum ki tarzın ss model motosikletler...

sana bu konuda tavsiyem yetirebilirsen paranı bi cbr 125r ile bu serüvene baslayablirsin ...

ama yok o kdar cıkamam dıyosan sana tavsıyem cın alı skyjet gıbı ss tarzı motorlar var bu motorları sadece bıseyler ogrenmek ıcın alabılırsın sonrasında tekrar kalıte konusunda ustun olan markalara gecersın...

vitesli motoru ogrenmek ıstıyorsan ybr 125 cbf 150 ve tvs apache sana en guzel yardımı saglayacaktır...

bunlardan onemlısı de ılk once ehlıyetını sonra ıse korumaların olacaktr onlara da butce ayırman gerek unutmakı ılk once guvenlık:cat:

hosgeldın dıyorum..

zookeeyss
12 Mart 2011, 18:07
Ben o motorların kabiliyetlerini duydum ve ybr 125'inde arkasına bindim arkadaşta var. Gayette başarılı en fazla 125-130 yapar dedi. Benm istediğimde şu an için hız değil. Beni okula getirip götürsün ve yazında çeşme ile izmir arası seyahat yapıcam onu kaldırsın yeter. Arkadaşım depoyu fulleyince izmirden istanbula götürür dedi ybr için. Eee tabi bende inandım arkdaşım işi biliyor çünkü. Siz ne diyorsunuz sizce beni taşır mı. Yolda bırakmaz diye düşnüyorum söylediğiniz şu üç motor ne de olsa dünyanın sayılı markalarından biri...

kizilkurt
12 Mart 2011, 18:09
Yeni motor kullanmaya başlayacağın için yapacağın masraflar çok olacak çünkü motorun huyunu suyunu öğrenene kadar ve istemeyiz ama düşüp kalkarak öğreneceğin için yedek parçası bol ve ucuz olan motor alman sağlıklı olacaktır. CBR125 sana pahalı gelir servisin altından kalkamayabilirsin CBF150 yada YBR125 hem yakıt hem yedek parça hem de kolay bulunabilirliği açısından tavsiye edeceğim iki motordur.

zookeeyss
12 Mart 2011, 18:12
teşekürler. siz olmasanız kararsızlık içinde kalırdım :D

ayrıca yigido_ sanada teşekürler. güvenlik önlemlerini almadan asla yola çıkmam. Sürüşten önce güvenlik gelir. ;)

kizilkurt
12 Mart 2011, 18:19
teşekürler. siz olmasanız kararsızlık içinde kalırdım :D

ayrıca yigido_ sanada teşekürler. güvenlik önlemlerini almadan asla yola çıkmam. Sürüşten önce güvenlik gelir. ;)

Evet ilk önceliğin oldukça dayanıklı bir kask almandır bu konuda da İtalyan ve Japon kaskları lider olarak bilirim. Önerebileceğim markalar bilinen markalar zaten Nolan, Arai, Lazer, AGV, Marushin, Dainese vs.. gider yani kask için ortalama 250 tl ile 750 tl arası bir bütçe ayırabilirsen senin açından iyi olacaktır :cat:

zookeeyss
12 Mart 2011, 18:22
teşekürler bu bilgi çok işime yaradı