PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet seçimi

babambenim
11 Mart 2011, 19:45
Uzun yıllar motosiklet kullandım. Motosikletle tanışmam Java 250cc iki zamanlı Çelik Motor'un ürettiği (veya montajladığı) Çekoslovak menşeli motosikletle başladı. Bu güne kadar çok çeşitli marka ve modelleri kullandım, sattım ve yenisini aldım, yenisini beğenmedim bir başkasını aldım ama motosiklet sevgim bitmedi...
Çok sevdiğim bu sitedeki çocuklarıma burada tecrübelerimi aktaracağım. Onlar soracak ben tecrübelerime dayanarak, onlara aklım yettiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
Öcelikle bir ipucu vereceğim. Bugün itibariyle Türkiye'mizde maalesef motor üretilmemektedir. Çok üzgünüm, keşke üretilseydi, daha kaliteli olurdu. Türkiye'de üretiliyor diyenlere aldanmayın. Çok iyi ve biilinen pahalı markalar yurt dışından hazır montajlı ve korumalı ambalajlarda geliyor. Bunun dışında bu markayı tanıyormusunuz diye forumlarda birbirimize sorduğumuz birçok motosiklet markası kutu içerisinde demontaj şeklinde geliyor (aynen ikea mağazasından kutu içinde aldığınız bir mobilyayı evde monte etmeniz gibi) ve herhangi bir atölyede monte ediliyor, yeterli fabrikasyon testleri yapılmadığı için sorunlu oluyor. Bu tür ithalat yapan firmalar yedek parça ithalini ihtiyaç duyduktan sonra yapmayı düşünüyor bu da aylarca bekleme sonucunu doğuruyor.
Bazı firmalardan bazıları kapkaç firma oluyor motosikletleri sattıktan sonra yok oluyor...
Motosiklet almak isteyen gençler, bu forumda sorun cevap vereyim ama öncelikle paranızı, nasıl bir motosiklet istediğinizi ve ne amaçla kullanmak istediğinizi belirtiniz. Saygılarımla...