PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babam kendine motor almış.Fikirleriniz lazım.

AmonRA34
11 Mart 2011, 00:05
Babam 60 yaşında ve dün gitmiş kendine bi motor almış.Motorun markasını internetten araştırdım.Ramzey pioneer 125T diye bir motor.Sanırım üretimden kaldırılmış.Şu an ramzeyin sitesinde satılık yok.Nebioğlunun sitesinde 2007 model 0 km satılık var.

Babam 4 sene önce kymco cup motor almıştı.Arkadaşlarıyla çevre köyleri falan geziyolardı.Şimdi onu yazlığa götürdük.Orda kullanıyoruz.Benim endişem bu ramzey nasıl bir motordur.Dağda bayırda yolda kalır mı?Kymco taş gibi motordu ama bu ramzeye güvenim yok.Bu motor hakkında bildiklerinizi aktarırsanız memnun olurum.Eğer üstüne almadıysa belki almaktan vazgeçirip başka bir otomatik vites scooter almaya ikna edebilirim.

http://img145.imageshack.us/img145/6703/1232287.jpg

zeda3000
11 Mart 2011, 00:06
Bu motor Yamaha BWS nin taklidi. Sonucta taklit daha ne diyebilirimki:)

kim
11 Mart 2011, 00:22
kymco tercih etseymiş keşke daha iyi olurmuş.

dreamdark
11 Mart 2011, 00:36
Bildiğin Çinli işte. Ama her gün dağa taşa vurmayacaksa, fazla kullanılmayacaksa işini neden görmesin.
Yine de bilinen bir marka almak daha mantıklı olurdu tabi. En azından bir SYM, Kymco.

yürekçe
11 Mart 2011, 00:38
ramzey, çinliler arsında kros modeli en fazla tutulan bir modeldir. mersinin dağ köylerinin yolları da asfalttır ama sein oraları bilmiyorum.
zaten o model dearazi için değil, şehir içi içindir ( sen de biliyorsun ) kullanım amacına uygunsa bence bakımı da yapılırsa kötü değil üstad :)

AmonRA34
11 Mart 2011, 01:30
Motoru ilk gördüğümde zaten bu asfalt motoru dedim.Arkadaşlarının cup motorları var.Babamında kymco cup vardı.Bizim burada da genelde köy yolları asfalt ama galiba babamın niyeti yazlıktaki kymcoyu buraya getirip bu motoru yazlığa götürmek.Cup motor yine iyi kötü dağ bayır idare ediyo.O yaştan sonra babamın cross motora binmesi imkansız.Otomatik vites scooter da yazlıkta iyi gider.Babam kendisi tornacı olduğundan mekanikten iyi anlar.Yağlar temizler o motoru adam eder.Sonuçta 1.250 liraya almış.Kendi parası fazla üzerine gitmek istemiyorum ama yazlıkta ben de kullanıcam.Yolda kalırsak rezillik valla.Kymcoya sonuna kadar güveniyodum.En sıcak havada bile saatlerce gezebiliyodum.Ama bu motorla ilgili kafamda soru işaretleri var.

satoyama
11 Mart 2011, 02:05
2006 yılında 8000km deki 2006 model keeway arn150 yi babama hediye ettim, 7000km istanbulda ve marmara bölgesinde kullandıktan sonra, istanbuldan niğdeye kasım ayında sorunsuzca gittim (900km)

motor şimdi 50bin km yi devirdi babam halen sorunsuzca biniyor bir çok aksamı çin ama çin malının kaliteli malzemelerinden seçilmiş bir scooter ve sadece kendi orj parçaları kendisini uyuyor

babam 57 yaşında yılların motorcusu dağ tepe bağ bahçe gezdi bu scooterla ama artık miyadı doldu satıcam diyor (ruhsat üstüme istesede satamaz :mrgreen:)

baban bence o paraya çinlide olsa sıfır ve temiz bir scooter almış fazla sıkıştırıp zorlamayacağı ayrıca bakımını yapacağı için babanı sorunsuz idare edecektir..

zaten motoruna baktığım zaman parçası bir çok scooter ile ortak olan bir makinası var normal scooterlara göre biraz daha ofroad olduğu için köy yollarında üzeceğini sanmıyorum

şimdi gidip 2. el bi yamaha bws alsa ölüsüne 2bin tl istiyorlar bence çok gereksiz..(parçası yok ayrıca bws in)

bbkayalar
11 Mart 2011, 08:59
Gilera'nın bu tip eski bir motorunu görüyorum.

Ramazan Can
11 Mart 2011, 10:41
o bir çinli...............

Hakan D.
11 Mart 2011, 11:12
şimdiki motorumdan önce ramzey'in 150 cc lik scooterı vardı. 5 defa milasın iasos köyüne gidip geldim izmirden. ki akbükten sonra dağ yolları başlıyordu. şu an'a kadar hiç sorun yaşamadım. izmirde aktif olarak kullandım motoru. havanın sıcak olduğu her vakit gaziemirden ege üni. sine gidip geliyordum.
sonuç olarak bakımını zamanında yaptığın vakit, doğru şekilde motoruna baktığın vakit hiç bir sorun yaşamazsın. istediği kadar çinli olsun.
şimdiki motorum da çinli. gayet memnunum =)

AmonRA34
11 Mart 2011, 16:39
Bugün babamla detaylı konuştuk.Bisikletini tamire gittiğinde 200 TL masraf çıkarmışlar.Babamında tepesi atmış.Gitmiş 1.250 liraya bu motoru almış.İkinci el daha 1.600 km'de.Ben de iyi yapmışsın dedim.Ne diyim.Ama bi tur attım şöyle.Titreşim makul derecede diyebilirim ama kollarım ağrıdı direksiyondan.Direksiyon çok ağır.