PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aileden Gizli Motor Almak ?

db*
10 Mart 2011, 18:48
merhaba yaşım 16 gecen yazdan beri ailemden gizli 1700 gibi bi para biriktirdim bu yaz motosiklet alacagım ama ailem aşırı olmasada motora karşı o yuzden gizli alacagım boyle bir işe karışmak beni azda olsa korkutuyor elbet birgun motosiklet aldıgımı aileme soyleyecegim
aldıgım motoru geri vermeye calışırlarsa bayii alırmı ?
yaşım 18 den kucuk oldugu icin bayii motosiklet satarmı bana ?
ruhsat cıkartabilirmiyim ?

birde elbet korumalıklarım var kask ve montumu gecen yaz aldım

jönysf
10 Mart 2011, 18:50
bence bu işten sen vazgeç. yol yakınken. Yada paşa, paşa 18 yaşını bekle ehlyetini al, ailendende onayı al keyifle bin motoruna :cat:

Zippo's
10 Mart 2011, 18:52
Ne almayı düşünüyorsun,aman dikkat et.Bende 18 yaşındayım benim ailem tamamen karşıydı 15 yaşında büyük ısrarlarımla Honda Today aldırdım mini mini gezdim hala duruyor yeni değiştireceğim :P İşin makarası bir yana dostum bilinçli olman güzel, fakat ; ailenden gizli bir iş yapman hayrına olmaz diye düşünüyorum

db*
10 Mart 2011, 18:53
bence bu işten sen vazgeç. yol yakınken. Yada paşa, paşa 18 yaşını bekle ehlyetini al, ailendende onayı al keyifle bin motoruna :cat:

ben bu yaz ya binerim yada binerim başka bir yolu yok :)

Zippo's
10 Mart 2011, 19:00

E sen kararı vermişsin, biz ne desek nafile o zaman :) Gidip bayiden alamassın motoru.Ruhsatıda çıkarsın tanıdık birine

artiiist
10 Mart 2011, 19:03
aman kardeşler...gizli saklı yapılan işler daha kötü sonuçlar doğurabilir..merak etmeyin..bu hayat sizin..elbet alacaksınız..
ayrıca motosikler keyif işidir..polis korkusuyla aile korkusuyla bu keyfi alamazsınız..

db*
10 Mart 2011, 19:03
E sen kararı vermişsin, biz ne desek nafile o zaman :) Gidip bayiden alamassın motoru.Ruhsatıda çıkarsın tanıdık birine

yukaridaki sorularım hakkında açmıştım

vecix
10 Mart 2011, 19:04
sakınaaaaaaaaaaaaaaaaa:farao:

db*
10 Mart 2011, 19:05

yukaridaki sorularım hakkında açmıştım, birde niye alamam çogu bayii motor satmak icin cırpınıyor
şu yasaları anlamıyorum aldıgım motora ruhsat cıkarmak icin dibi delik dunyada 18 yıl yaşayacagım. çok sacma !

Zippo's
10 Mart 2011, 19:07
yukaridaki sorularım hakkında açmıştım

Sonradan farkettim,düzelttim lafımı :) Arkadaşımızın dediği gibi de, aile korkusu polis korkusuyla o motor keyfi zehir olur sana.Sabret derim

kim
10 Mart 2011, 20:03
Ailenm değerli,yoksa motormu buna karar ver ona göre davran.

db*
10 Mart 2011, 21:30
Ailenm değerli,yoksa motormu buna karar ver ona göre davran.

usta motoru kıyasladıgın şeye bak, cogu motorcu 16,17 yaşında motosiklet surmeye başlamıştır hatta daha kucuk yaşlarda!

mücahit_89
10 Mart 2011, 21:47
bak güzel kardeşim sendeki motor sevgisi kadar bizde de var ben 3 senedir ehliyetliyim 2 senedir de motor kullanıyorum şuan hala motora bindiğimde heycanlanıyorum hala ilk defa motora bincek gibi oluyorum demem şu bende 16-17 yaşımda alıyım motor ne olcak dedim hatta dedemin bana aldığı motor ehliyetimi alana kadar garajda yattı sıfır motor kullanmadım ailemi dinledim...motor kullanmaya başladıktan sonra zaten kendim anlamış bulundum neyin doğru neyin yanlış olduğunu sabret güzel kardeşim sabret ehliyetini al sonrası kolay:cat:

hatis
11 Mart 2011, 00:32
canım kardeşim sana vazgeç demeyeceğim yukardakilere sert cvp vermişsin;)zaten.
burda geriye kalan tek seçenek inada bindiğine çok istediğine göre almak!
18 yasından kucuk birinin ustune ruhsat yapılıyor. ancak bildiğim kadarı ile velisinin onayı olması gerekiyor..
15 yasında motor alman 1. seni çoğu insanın ciddiye almamasına en buyuk sebeptir yas buyudukçe kararlar daha iyi oturur.
2. acele etme ne olursa olsun acele iş yaparsan yada körü körüne birşeye inanır gidersen bazen sonuç kötü olur..
neyse çık ailenin karşısına alacağım de en azından yarın başına bir iş gelince... bilebilsinler.
seninde ilerde çocugun olacak bu yuzden bunları dusun bence.şimdiden hayırlı olsun.

yürekçe
11 Mart 2011, 00:44

niye soryon o vakit??*

Tundzhay
11 Mart 2011, 00:45
Ben zamanında ailemden gizli motosiklet almıştım.
Tabi ailem izmirde ben kayseride okuyordum o zaman. öğrenmelerine imkan yoktu. ama bi şekilde öğrenmişler.
sonra babam aradı soruyo telde.
-motor gidiyomu motor?
bende bi şaşkınlık ne cevap vereceğimi bilemedim.
-gidiyo gidiyo dedim :)

Sonra kızmadılar. annem sevinmiş bile motor aldığıma. o kadar parayı çar çur etmeyip biriktirdiğime :)

hayırlısı dostum. ama yinede 18 yaşını doldur öyle al. hele ki ehliyetsiz asla motora binme.
sen kaza yapmasan bile gelir denyonun birisi sana çarpar. sen suçlu duruma düşersin...

ozgurakman
11 Mart 2011, 00:54
yine mi... al, bin, öl. ben 3 buçuk sene para biriktirip ybr'mi 0 km olarak ve ehliyetimi kendi paramla kendim aldım sen de yapabilirsin.
not: ehliyeti almadan 2 ay önce almıştım motorumu ama 16 değil 18 yaşındaydım ve bazı şeylerin bilincinde açtım kontağı.

Alper41
11 Mart 2011, 01:07
aman kardesim , ailenin rizasi olmadan bu islere kalkisma .

casillas00
11 Mart 2011, 01:10
ne zaman ailemin fikrini almadan iş yapsam bi p*k çıkıyo boşver şurda az daha bekle hem daha fazla paranı biriktirip daha iyi bişey alırsın ;)

Wolker
11 Mart 2011, 01:26
Bence önce biraz kulak aşinalıgı yap çünkü hiçbir aile için evladı ucuz değildir seni kırarlarsa olmaz derlerse hep sevdiklerindendir.Sonra dersin para biriktirip almayı düşünüyorum az yardım edin bana ucunden sizde tutun falan filan diye.En sonunda da para tamam alıyorum dersin amaaa ehliyetsiz binmek yok çünkü yukarıdada belirttikleri gibi denyonun teki gelir çarpar(Allah Muhafaza) ikramiye sana kalir üstüne birde motorundan olursun er zamanki gibi son karar senin ...

myagdi
11 Mart 2011, 09:49
ailenden gizli bir şey sakın yapma dostum.

senin yaşındayken ben de aynı sorunları yaşadım. 35 yaşımda ehliyet, 38 yaşımda motosiklet aldım. neden o yaşa kadar bekledim dersen; öncesinde anne/babamı, sonrasında eşimi ikna etmeyi bekledim. bir de kendimden emin olmayı. motosikletin şakası yok; ben hız yapmayı ve yarışmayı seven bir kişiydim, artık olgunlaştığımı ve biriyle yarışmaya yada sürat göstergesinin sonunu görmeye kalkışmayacağıma emin olunca gidip motosiklet aldım.

KARA_MURAT
11 Mart 2011, 10:14
Her an ölebileceğini düşünerek mümkün oldukça abdestli ve mümkünse gusüllü binmeye çalış bu biiiiiiiir,
Ben senin yaşın x 2+1 filanım o yüzden sakkın haaaa sakın bu yaşta alayım deme 2 gün sonra motor aldım daha hızlı nasıl giderim modifiye nasıl yaparım diye başlıklar açarsın,
ayrıca bu yaşta alacağın motorla önüne aniden ağaç çıkabilir!!! bir bakmışsın ki yol bitebilir!!! daş düşebilir, ayı çıkabilir,yer mucurludur kaygandır langadanak bir yere bindirebilirsin,sen iyisimi google dan birkaç motor kazası resimlerine videolarına bak azcık fikir edin,
ayrıca anlayacağın şekilde anlatmak gerekirse ailenle ters gidersen Allah kabul etmez seni taş yapar beeeeele kalırsın ağzın bi tarafta burnun öbür tarafta daha motora binmeden motor çarpmışa dönersin demedi deme
sen ve senin gibiler sayesinde apaçi müziği ve dansı müzik listelerini zorluyor,akıllı ol sol dişinle ye,eceline susama,bu türlü şeylerle başını ağrıtma,son pişmanlık fayda vermez,2 gün sonra sıkılır sıcacık havalarda montunu kaskını çıkartırsın merak etme sonra motorun üstünde yatmalar teker yakmalar ön kaldırmalar derken seni kimse tutmaz,16 yaşında ciddi ciddi efendi efendi motora bineceğini mi sanıyorsun,bence vazgeç bu sevdadan tek taraflı aşk seninkisi karşılığı yok

htmetin
11 Mart 2011, 10:45
Ailenden gizli hora geçmez.

KARA_MURAT
11 Mart 2011, 11:03
haaaa yaş 18 değil 16 olduğuna göre ben x2+4 filan yapıyom heralde

kurubuz
11 Mart 2011, 11:52
38 yaşındayım bütün motorlarımı eşimden gizli aldım :) .. Ama sen dediğimi yap yaptığımı yapma.. Küçük bir motora kaskla binersen itiraz etmeyebilirler, önce onlara bilinçli olduğunu ispatlaman gerek. Ben de 17 yaşındaki oğlumun motora binmesini istemezdim.

KARA_MURAT
11 Mart 2011, 12:01
38 yaşındayım bütün motorlarımı eşimden gizli aldım :) .. Ama sen dediğimi yap yaptığımı yapma.. Küçük bir motora kaskla binersen itiraz etmeyebilirler, önce onlara bilinçli olduğunu ispatlaman gerek. Ben de 17 yaşındaki oğlumun motora binmesini istemezdim.

??????? sana eski1 (-1) veriyorum daha da davosa neyin gelmiyorum,yaw arkadaşa ne yapması gerektiğini mi söylediniz,ne yapmaması gerektiğini mi? :queen: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu gibi olmamışmı biraz?16 yaş kafasıyla düşünüp bak kurubuzda öyle yapmış zaten demesin gider bir yere toslar vebali boynuna,demedi deme,bu yaşta insan işine geldiği gibi anlar veya çoğu zaman onu da anlamaz

kuzen84
11 Mart 2011, 12:20
Ben 27 yaşında aileme karşı çıkamadım, onları ikna etmek için aylarca bekledim.. Ama onların rızası olduğunda huzurluca binebildim, başıma bişey gelirse şok yaşatmayacaktım onlara..
Tabiiki sen bilirsin ama insanın her geçen yıl düşünceleri değişiyor ve bir anlık verdiği kararlarla hatalar yapıyor.. Ben de bekle derim, inan aile rızası olmayan her işte bi aksilik çıkıyo, gerçi sana ne desek boş geliyo şu an ama biraz daha zaman ver kendine karar vermek için!

vedat kaya
11 Mart 2011, 12:22
Ben motor aldıgımda 4 yıl aileme söylemedim..
Üstelik 600 cc ile başladım (manyaklık parayla değilki..)
kaza yaptım polis evi aramış ''oglunuz kaza yaptı şurdaki hastanede'' diye..
Annem ''pis sapık deyip'' kapamış teefonu..
sadece yaralanmıştım ya ölseydim..????
birde çatlak bilekle 20 gün evdekilere belli etmeden(alıçıya aldırmadım çünki) yaşamak çok zor
sana abi tavsiyesi kiralamya çalış olmadı kesin alacaksan ailenden güvendiğin birine kesinlikle söyle haberi olsun (ölürsen biri gelip cenazeni alsın..)..

inzell
11 Mart 2011, 20:53
Kaliteli bir bisiklet almanı öneririm.

DreaM_34
11 Mart 2011, 20:55
Şuan tam olarak bende bunu düşünüyorum..
Ehliyeti aldım..
Yaşda geldi..

Khutuck
11 Mart 2011, 22:26
17 yaşını doldurduğunda ehliyet alabilirsin. Önce ehliyetini al, sonra motoru al. Ehliyetin ve tüm korumaların tamamsa ailen fazla karşı çıkmaz, izin verir.

sbr
11 Mart 2011, 22:33
aynı durumda bir arkadaşım vardı.ailesi katiyen istemiyordu. gittik aldık motoru. ilk başlarda ailesine arkadaşımın motoru felan diyordu daha sonra alıştılar..hatta şimdi ailesi sıkı giyin üşüme felan diyor.

atalay012
13 Mart 2011, 11:59
ailenin rızası olmadan sakın iş yapma ben birkere izinsiz trafiğe çıktım ehliyetsiz annem bana inşallah polis yakalar dedi bende inadına gittim sonuç kaza yaptım 2 bin tl masraf aileye ehliyette yok tabi bence izinsiz kalkışma bu işe