PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20kilo yuk icin fiyat

kursattekin
10 Mart 2011, 15:20
20 kilo yuk icin sadece tasimaya 2500TL cok degil mi sizce? Taylanddan Turkiyeye tasima islemi bahsettigim, bana cok geldi ama Turkiyede bu parayi veren cok kisi varmis ogrendigim kadariyla, fikriniz nedir?

cbr 125'm
10 Mart 2011, 15:21
:cyclopsan:cyclopsan

Sinan Er
10 Mart 2011, 15:22
:) :) :) 20 kilo yük derken neyi kastediyorsun.

Elektronik eşyamı ?

Cam eşyamı ?

Demir mi ?

Yoksa Yoksa....

Fiyat taşınan yukun cınsıne göre değişir.

OguzhanCBR
10 Mart 2011, 15:28
Taşınan altınsa değer :) bana çok yüksek geldi..

Levsy
10 Mart 2011, 15:33
Çin'den 4 kg koli APS ile 220$'a gelmişti bana.
Hesabı ya kg ya da hacme göre yapıyorlar. Hangisi işlerine gelirse o dikkate alınıyor. Bu hemen hemen bütün kargo/nakliye işlerinde böyledir.
Fiyat çok yüksek görünüyor ama yapacak fazla birşeyin olmayabilir :)

kurubuz
10 Mart 2011, 15:57
En ucuz posta ile gelir.

DreaM_34
10 Mart 2011, 16:11
Yükün cinsi ne ? LEVSY'nin dediği gibi hacim veya ağarlık, Hangisi işlerine geliyosa onu dikkate alıyorlar.. Yapıcak pek fazla bişey yok ama 2500 Lira kargo'ya vericeğine kendin getir :D hem memleketini götürüsün.. Veya ordan gelicekse sen git al ucak bileti daha ucuza gelir sanırım .s .s

He bide eskiden otobüslere verirlerdi :D Emanet olarak sonra biz otogar'dan alırdık :)
Ordan buraya otobüs yok mu :D versinler muavine 500 lira getirir valla :P

KUVVETMİRA
10 Mart 2011, 16:20
aligopterle olabilir o fiyat.
burdan amerikaya kilosu 10$ civarında gidiyor.

GoodsLife
10 Mart 2011, 16:48
pek bilem ama posta falan varsa o daha ucuza getirir diye tahmin ediyorum..
kargolar kendi çıkarlarına göre fiyat biçiyorlar...

kursattekin
10 Mart 2011, 17:26
bunu acma sebebim su, yeni kasa honda cbr125 ile cbr250 arasinda 20kilo fark var, ve her ikisi de taylandda uretiliyor ve her ikisi icinde ulkemizde odenen vergi miktari ayni, sadece nakliyede kilo farki olabilir, burada her iki model arasindaki fiyat farki tl cinsinden 1000tl, Turkiyede ise 3500Tlden daha fazla, bunun sebebi sizce nedir? 1000tl daha pahaliya alinan urunu 3500Tl daha pahaliya satmak? arastirdim bulamadim, siz biliyor musunuz?yoksa ayip olmasin 250cc ye fiyatina yakissin diye mi farki 3500tl yaptilar? burada fark 1000tl ama inanin 250kasa o kadar tutulmadi :) bizde sadece cc ve guc onemli, burda ekonomik olmasi da, ustelik benzin yaridan daha ucuzken, neyse konuyu saptirmayayim, soruma cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler

MkD
10 Mart 2011, 17:52
başka bir gider yok ise şayet cidden 20 kg 2500 tl ye taşınıyor :)

kursattekin
10 Mart 2011, 18:12
ben gider bulamadim odenen vergiler ayni oranda, baska ne sebep olabilir sizce?

ThE_Unforgiven
10 Mart 2011, 18:17
kar marjı daha yüksek belirlenmiş demekki.

Olcay Avşar
10 Mart 2011, 18:47
benim minibüs bir çok lüks otodan daha ağır :P

zeda3000
10 Mart 2011, 19:38
bunu acma sebebim su, yeni kasa honda cbr125 ile cbr250 arasinda 20kilo fark var, ve her ikisi de taylandda uretiliyor ve her ikisi icinde ulkemizde odenen vergi miktari ayni, sadece nakliyede kilo farki olabilir, burada her iki model arasindaki fiyat farki tl cinsinden 1000tl, Turkiyede ise 3500Tlden daha fazla, bunun sebebi sizce nedir? 1000tl daha pahaliya alinan urunu 3500Tl daha pahaliya satmak? arastirdim bulamadim, siz biliyor musunuz?yoksa ayip olmasin 250cc ye fiyatina yakissin diye mi farki 3500tl yaptilar? burada fark 1000tl ama inanin 250kasa o kadar tutulmadi :) bizde sadece cc ve guc onemli, burda ekonomik olmasi da, ustelik benzin yaridan daha ucuzken, neyse konuyu saptirmayayim, soruma cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler

Maliyet hesaplari motorun agirliginca yapilmaz. Sonucta motorlar konteyner icinde geliyor. Konteyner fiyatlari 20 lik ve 40 lik ve 40HC olarak belirlenir. Icine bir gram cakil da koysan yada maximum yukleme haddini de koysan fiyat aynidir.Honda elinde ucuz motor satma sansi oldugunda aninda satar. Satabilecegi 100 adet fazla motorun dahi hesabini yapiyor bu firmalar.

Odenilen vergiler ayni dahi olsa, Ihracat fiyatlari ile Taylandin icindeki pazar fiyatlari ayni olmaz. Bir markanin ulke temsilcisi bir urunun fiyatini belirler iken sadece giris fiyati bu , koy ustune X% kar al sana fiyat diyemez. Bu fiyata reklam maliyetleri , servis maliyetleri , Turkiye ici tasima maliyetleri , sirket giderleri gibi binlerce masraf girer.

Bunun gercek sebebini sadece Honda bilebilir ve bilmesi gereken de sadece odur bence.

Mesala Turkiyede Mako parcalari Tum avrupaya gore daha ucuz. Ayni parcayi Fiatin oz evi Italyada bile daha pahaliya aliyorsun.

Uzun lafin kisasi , sandigindan cok daha karmasik bir hesap sistemi nedeni ile bu fiyatlat degiskenlik gostermektedir.

İbrahim Büyükcevher
10 Mart 2011, 19:50
...........

kursattekin
10 Mart 2011, 21:28
Odenilen vergiler ayni dahi olsa, Ihracat fiyatlari ile Taylandin icindeki pazar fiyatlari ayni olmaz. Bir markanin ulke temsilcisi bir urunun fiyatini belirler iken sadece giris fiyati bu , koy ustune X% kar al sana fiyat diyemez. Bu fiyata reklam maliyetleri , servis maliyetleri , Turkiye ici tasima maliyetleri , sirket giderleri gibi binlerce masraf girer.

Dedigimi anlamadiniz sanirim, bir urunu kiyaslamiyorum, iki urunu kiyasliyorum, yani cbr250 taylandda bu fiyat orda niye su demiyorum, yani reklamsa her ikisine de var, servisse her ikisine, tasimaysa tasima, sirket gideriyse ayni, demek istedigim arasinda 1000tl olan iki urun neden 3500e yukselir? sebep nedir?

ozgurakman
10 Mart 2011, 22:26
Dedigimi anlamadiniz sanirim, bir urunu kiyaslamiyorum, iki urunu kiyasliyorum, yani cbr250 taylandda bu fiyat orda niye su demiyorum, yani reklamsa her ikisine de var, servisse her ikisine, tasimaysa tasima, sirket gideriyse ayni, demek istedigim arasinda 1000tl olan iki urun neden 3500e yukselir? sebep nedir?

sebebi para kasasını şişirme denklemini cbr250'nin tamamlamasıdır.
sebebi Honda Türkiye'nin bu milleti -çocuk deyimiyle- ütmeye kalışmasıdır.(kaba tabirle sokmak/okutmak)
heleki ötv indirimi varken... pes doğrusu.

zeda3000
10 Mart 2011, 23:10

Yukarda acikca acikladim. Taylandaki fiyat listesinden urunun cikis fiyatinin o oldugunu baz alamazsiniz. Yaptiginiz karsilastirma cidden cok yanlis. Sizin mantiginiza gore Taylanda fabrikasinda CBR 125 ile CBR250 maliyet farki 1000 TL . Boyle bir sey yok.

Kac tane CBR250 satildi bugune kadar Turkiyede ? ve kac tane CBR125 satildi. Honda Turkiye daha satmadan bir motorun tahminen kac tane satabilecegini biliyorlar. Birinden 1000 tane getiriyor digerinden 100 tane. Birinin maliyetleri 1000 ne bolunuyor digerinin ki 100e

Honda global satis kotasi koymustur Avrupa daki Hondalar su fiyattan alacak demistir. Tayland satisina baktim OTV yi dustum maliyeti hesapladim , biz kaziklaniyoruz denilecek kadar basit bir hesap degil.

Daha nasil aciklarim bilemiyorum.

sebebi para kasasını şişirme denklemini cbr250'nin tamamlamasıdır.
sebebi Honda Türkiye'nin bu milleti -çocuk deyimiyle- ütmeye kalışmasıdır.(kaba tabirle sokmak/okutmak)
heleki ötv indirimi varken... pes doğrusu.

Arkadasim bilip bilmeden yorum yapmayin. Ben Hondanin savunucusu degilim ama yeterince uzun senedir otomotiv uretim isindeyim. Honda milleti kaziklayince eline ne gececek? Satis kotasi dusecek , Milyar dolar ile olculebilen dunya capindaki bir firma sence bu kadar aptalmi ki, 250cc bir motor ile musteri kaziklayacak? Kac tane satabilir ki bu motordan kazikladigi paralari kazinsin. Kucuk dusunmeyin. En azindan bu isi bilen birilerine sorun yorum yapmadan evel.

Honda OTV indirimi olunca sitedeki fiyatlari asagi ya cekmedimi?