PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lutfen önerilerinizi paylaşınız.

casper_12
09 Mart 2011, 19:35
merhabalar uzun süredir forumu inceliyorum ve bana burda yardım bilgilerini paylaşıcak arkadaşların oldugunu bılıyorum ılk olarak bende bı motosıklet tutkunuyum 16 yasından berı kullanıyorum cok cok tectubelı degılım ılk motosıklerım mondial 125 rt idi ve yasadıgım semtın en ıslek caddesınde durup durkene yandı :pr:baya bı sure uzaklastıkran sonra gecen sene dayanamadım ve yıne mondıal marka mct 250 model bı motosıklet aldım 5000 km falan kullandım kendımce motorla ılgılı biraz acemilik attım dıye dusunuyorum forumda okuyodum kımse cın alma dıyor tavsıye etmıyordu fakat sorun tamammen maddi para ona yetti onu aldım benım sızden istedigim sadece onerılerınız yardımcı olursnaz sevınırim

kırklarelinde ogrencıyım aılem istanbulda aşşagı yukarı 180 200 km uzaktayız 2 3 haftada bır ıstanbula gıdecegım benı yolda bırakmıyacak (cok gereksız sebeblerden dolayı cunku ne zaman ne olca belli olmaz) 2000 liraya kadar motor onerılerınız nelerdir ben araro marka motorsıkler var onu takıp edıyorum bmw650 endrosunun kopyası olan su sogutmalı falan olması yeterlımı lutfen onerılerınız yazınız herkeze selamlar sımdıden teskrler.

huska
09 Mart 2011, 19:39
merhabalar uzun süredir forumu inceliyorum ve bana burda yardım bilgilerini paylaşıcak arkadaşların oldugunu bılıyorum ılk olarak bende bı motosıklet tutkunuyum 16 yasından berı kullanıyorum cok cok tectubelı degılım ılk motosıklerım mondial 125 rt idi ve yasadıgım semtın en ıslek caddesınde durup durkene yandı :pr:baya bı sure uzaklastıkran sonra gecen sene dayanamadım ve yıne mondıal marka mct 250 model bı motosıklet aldım 5000 km falan kullandım kendımce motorla ılgılı biraz acemilik attım dıye dusunuyorum forumda okuyodum kımse cın alma dıyor tavsıye etmıyordu fakat sorun tamammen maddi para ona yetti onu aldım benım sızden istedigim sadece onerılerınız yardımcı olursnaz sevınırim

kırklarelinde ogrencıyım aılem istanbulda aşşagı yukarı 180 200 km uzaktayız 2 3 haftada bır ıstanbula gıdecegım benı yolda bırakmıyacak (cok gereksız sebeblerden dolayı cunku ne zaman ne olca belli olmaz) 2000 liraya kadar motor onerılerınız nelerdir ben araro marka motorsıkler var onu takıp edıyorum bmw650 endrosunun kopyası olan su sogutmalı falan olması yeterlımı lutfen onerılerınız yazınız herkeze selamlar sımdıden teskrler.

Hoşgeldin..su soğutmalı motor alman gerekmiyor,2000-2500 tlye cbf 150 alabilirsin veya ybr başkada motor önermez zaten kimse o fiyatlarda:P:rendeer:

casper_12
09 Mart 2011, 19:46
ya aslında cbr 125 bakıyorumda 2000 lıraya pek elı ayagı saglam yok yuksek km dokulmus kaporta resmı evrak eksıgı vs vs. onerın ıcınde cok tesekkr ederım bakalım kımler neler onerıcek :)

hattat_hasan
09 Mart 2011, 19:55
ya aslında cbr 125 bakıyorumda 2000 lıraya pek elı ayagı saglam yok yuksek km dokulmus kaporta resmı evrak eksıgı vs vs. onerın ıcınde cok tesekkr ederım bakalım kımler neler onerıcek :)
mehmet tufan arkadaşın deiği gibi sorunsuz bir yolculuk yapmak istersen cbf 150 yada ybr 125 yada honda innova ben sürüyorum memnunum :)
cbr oturuş şekli sebebiyle yolda biraz yorucu olur uzun yolda kasar sen tavsiye edilenden şaşma bence ...

casper_12
09 Mart 2011, 20:03
dedim gibi 200 lıraya yok bı tane notebook var bende artık para artı notebook teklıf edıcem gıbı ama 2000 ine cbr 125 yok gibi

Tolme
09 Mart 2011, 20:06

bu sitedeki bi kanuni windy s 125 topiğine bak ,orada binlerce km binenler var ,genel olarak pek problem çıkarmadığıda söyleniyor ,yenisinin fiyatı 2360 biraz pazarlıkla tahminim 2150-2200 civarında alınır,zorlamadan binersen uzun sürede kullanırsın az yakar ayrıca

inzell
09 Mart 2011, 20:40
Mondial 150 MR, 150 MC, 125 MH... Bir bakın.

denizcimuzaffer
09 Mart 2011, 20:58
Arkadaş :cat:

Hoşgeldin öncelikle. Ben yapacağın yolun yaklaşık 200 km olduğunu ve tek seyehat etmek durumunda olduğunu görünce aklıma hemen Honda 100 cc lik scooterlar geldi. Bu yolu zannetmemki köy yollarından falan gideceksin?:silent: sonuçta e-5 gibi bir yola çıkıp 2 saat civarı yol yapacaksın. o zaman Beat ya da activa gibi bir şey al derim. arızasız ve yolda bırakmayan evladiyelik cinsinden:cat: Benim o motorlar ile günde 350 km yol yaptığım çoktur ve arkada bir de eşimle:):cat:

ne alırsan al hayırlısı olsun, kazan belan olmasın ama israrla bu uzun sayılabilecek yollara Çin ile çıkma derim.

Ha bu arada, kullanan arkadaşlar (tipi-şekli hariç...) Kymco 125 lik ck 125 çok övülüyor:)

inzell
09 Mart 2011, 21:05
Çin ile de yola çıkılır, ben Tekirdağ-İstanbul(Anadolu) arası gider gelirim durmaksızın. Scooter ile bitmez o yolculuklar. (Maxi olmadığı sürece)

GoodsLife
09 Mart 2011, 21:16
herşeyden önce arkadaşım alacağın motor beni yolda bırakmasın diyorsan bakımlarını aksatmıcaksın...
kısacası temiz kullanacaksın...
benimde sana tavsiyem cbf150'dir
ama o fiyata varmıdır yokmudur bilmiyorum...
mağlum 2. el sıfırını geçiyor...
ama dediğim gibi ne alırsan al bakımını aksatma yoksa bütün motorlar seni yolda bırakır...
çin motorları ile türkiyeyi turluyanlar var...

casper_12
09 Mart 2011, 21:50
yanı para olsa iyi bi cbr cbf 125 falan cok iyi yolda bırakma gıbı problemlerın olmadını bende bılıyorum fakat dedim gibi 2000 tl gıbı bı krıter var bende keske olsada bende yuksek ccli bişey alsam ama yok çinli motorla cıkılırmı cıkılmazmı konusulur bende mct 250 vardı ben hıc uzun yol yapmadım ki tum bakımlarını yaptırıyordum en fazla 60 km falan gıttım yok motor şişer sogutma sıstemı hava falan dıe nette bakıyorum sız yazarkende ınanın 2000 lıraya denılen hondalardan bakıyordum satılıklara yok sole su sogutmalı 200 km gidicek 2000 tl ye kadar .:pale::pale::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr:

serhatarman
09 Mart 2011, 21:54
bana sorarsan o paraya alabılecegın en ıyı makına ybr 125 olur.cbf 150 ise o fıyata epey dağalmış bişey yakalarsın gıbıme gelıyor.dedıgım gıbı sana onerım ybr125 sorunsuz bir yol arkadaşın olsun :)