PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iki arada beş derede

ferhatdm
08 Mart 2011, 20:12
Bugün emanet aldıgım ,araçla işimi gücümü halledim derken ,bir motorcu dostumuzla kaza yaptık ,ben u dönüşümü bitircekken sen kaptır ,arkamdaki kamyonu geç ,adamda bana yol verdi ,yavaş donerken gidiş ıstıkametimde biti verdi,dostumuz kaçtı kenara ama nafile çarpıştık ,bereket arkadaş düşmedi ayakta kaldı motoru, dörtlüyü yaktık, ve indik araçtan geçmiş olsun dedim, bişeyin varmı yok dedi o motora bakıyo, bende emanet araca,ne yapsam gayrı , oldu olan, hadi rapor tutalım ,evrakların tamammı :cyclopsan motoru yeni aldım ,sigortası yok dedi buyur burdan yak adam kurye bide , çalışıyor motorla , ne yapmak lazım, sizce böyle arkadaşlara ,ne şiş yansın, istedim nede kebap :silent:

Osbourne
08 Mart 2011, 20:26
Geçmiş olsun..

Ben bu tür konularda sadece haklılık kısmına bakmaya çalışırım. Yoksa motorcu olması duygularımı pek etkilemez ya da etkilememeli..

Ne olursa olsun şu trafikte en çok küfür ettiğim kişiler arasında bir ton motorcu var.. Üstelik aynı grupta sürdüğüm halde..

Ramazan Can
08 Mart 2011, 20:29
motorcu olmazsa ne olursa olsun... bence haklılık oranı önemli bide karşındaki insanın insan olması....

ferhatdm
08 Mart 2011, 20:34
Geçmiş olsun..

Ben bu tür konularda sadece haklılık kısmına bakmaya çalışırım. Yoksa motorcu olması duygularımı pek etkilemez ya da etkilememeli..

Ne olursa olsun şu trafikte en çok küfür ettiğim kişiler arasında bir ton motorcu var.. Üstelik aynı grupta sürdüğüm halde..

sagol engin abi katılıyorum sana yinede insan kıyamıyo saatlerce ugraştık yinede eleman için arabayı servise verdik dönüşte elemanı yıne yollarda gordum mutemelen hata yaptık :cat:

DreaM_34
08 Mart 2011, 20:55
Geçmişler olsun.. Valla şuana kadar hiç motosikletle kaza yapmadım ama. Sanırım aynı sizin gibi düşünürüm bende ki bu yanlış olanı

ferhatdm
08 Mart 2011, 21:03
motorcu olmazsa ne olursa olsun... bence haklılık oranı önemli bide karşındaki insanın insan olması....

evet yozgatlı hemşerim çocuk efendi idi

Samet Ağır
08 Mart 2011, 21:04
ben olsam;

sen haklıysan mademki motorcu kardeşine iyilik yapmak istiyosun,kazadır olur ama aracının maddi hasarını ödemesini ve bu işin böyle kapanmasını söylerdim..

ama ona da yanaşmazsa rapor tutar , suç oranını yazar imzalatır,kabul etmezse ekip çağırırdım.

motorcu herzaman haklı değildir..hatta haklı olmayan o kadarçok iki teker sürücüsü varki....

aklıma geldi..adamın biri 124 ile giderken ışıklarda öndeki ferrariye arkadan çarpmış..adam ölecek sıkıntıdan..abi göremedim,duramadım,ömür boyu çalışsam ben bunu ödeyemem filan...

ferrari sürücüsü de zengin ya...ya git olum işine demiş ve adamı bırakmış..

iki ışık sonra çaaat diye 124 lü gene çarpmış ferrariye...

ama bu sefer arabadan bile inmemiş....

camdan kafasını uzatmış...abi demiş benim ben...devam et!!!:queen:

bu duruma düşmemeli,kimseyi bu pişkinliğe sevk etmemeliyiz..kazadır olur ama herkes hatasının bedelini ödemelidir...:cat:

ferhatdm
08 Mart 2011, 21:51
evet samet abi haklısın bazen yaptıgımız ıyı nıyet kotu amaçlı kullanıla bılıyo geçen sene kopruden gecıyodum bır motorcu dostu yanaştı kgs yok dedi ckışta oderim dedi olur dedim adamı yakalayana aşk olsun :P sonra acıbademde yakaladım ama ne diyim üç kuruş ama çig süt bu ne ala:rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:36 ----------

Geçmişler olsun.. Valla şuana kadar hiç motosikletle kaza yapmadım ama. Sanırım aynı sizin gibi düşünürüm bende ki bu yanlış olanı

teşekkürler aslında insana derste oluyo yaşanılan her şey ,yakın mesafelerde kulladıgım için ,aracın kemerini takmak zor geliyodu çarpışma anaında sert frenleme ılerı ıtme gücü kardeşimi cama dogu itti ve dıkız aynasına vurdu kafasını buda alınması gereken bir ders benim için :cat:

takendy
08 Mart 2011, 21:55
iyilikten maraz hasıl olur ,
veya acıma yetime döner ... üstü pilav ,
kurallar insanlar için ben kurallara sadık kalmayı tercih ederdim bundan sonraki süreci aktarırsınız artık...

ferhatdm
08 Mart 2011, 22:46
iyilikten maraz hasıl olur ,
veya acıma yetime döner ... üstü pilav ,
kurallar insanlar için ben kurallara sadık kalmayı tercih ederdim bundan sonraki süreci aktarırsınız artık...

2008 kışı akşam iş dönüşü türkiş bloklarının ordan evime dogru yol aldım havada felaket yagışlı agırdan alıyorum ıslanmayım diye 319 numaralı kayış dagı otobüsü bolünmüş yoldan durdugunu ve yolcu ındırdıgını gordum bende devam edıyorum yoluma önüme kırdı koca otobüs bende vurmamak ıcın sağ yana gıtttım ama yolcu kapısından ekipmanlı bir sekılde çarptım ,buraya kadar çok normal yolcular ındı personel kaldı sen ne yapıyosun ulan dedi :queen: maşallah adamdaki pişkinlige bak adam haklı nıhayetinde motor kucucuk araç elemanlarda saglam yok yok 8 veya 9 kişi :cherry:ben sarıldım telefona siz bekleyin dedim nasıl ceza yazdırıyorum size, bekleki ekip gelsin :bounce:böyle pişkin terbiyesiz insanlarda var :cat:

jack hammer
09 Mart 2011, 11:37
kurallar hepimiz içindir. bu nedenle hüsnüniyetli olmamak gerekir. haklılık oranınca duruma gerekli müdaheleyi yapmak en dogrusu. bu tür konularda acırsan acınacak hale düşersin.

ferhatdm
09 Mart 2011, 13:02
kurallar hepimiz içindir. bu nedenle hüsnüniyetli olmamak gerekir. haklılık oranınca duruma gerekli müdaheleyi yapmak en dogrusu. bu tür konularda acırsan acınacak hale düşersin.

dostum bu konularda acınası hale düştügüm ( biraz acıtasyon oldu galiba ) kişi ve kişiye göre degişir ,zira yaradılmış varlıklar içinde en acımasızı insan oğludur :cat:

jack hammer
09 Mart 2011, 13:24
bir asker arkadaşım vardı. babası bir fabrikada işci. 1992 de ikinci el bir şahin marka otomobil almış. fabrikaya şehir dışında oldugundan onunla gidip geliyormuş. birgün aksşam mesai bitiminde biri otostop çekmiş. alıp almama tereddütünden sonra durmaya karar vermiş. araca binen kiş hafif alkollüymüş. yolda giderken hayat hikayesini anlatıyor. bir eşi varmış ve sabah boşanmak için mahkemeleri varmış. eşinden başkada hayatta kimsesi yokmuş. şehre yaklaştıgında aracın yolcu tarafından bir otobüs çarpmış araç ikiye bölünmüş ve aldıgı yolcu kaza yerinde ölmüş. arkadaşın babasında ufak tefek sıyrıklar dışında pek bişe yok.

aradan biraz zaman geçtikten sonra eve mahkeme kagıdı geliyor ve ölen kişinin boşanacagı eşi arkadaşın babasına kan parası davası açıyor. o zamanın parası 100 milyon. o dönemlerde o paraya 2 adet orta halli sıfır araç alınabilir bir rakam. aylık 1 milyona çalışan babanın saçlar bembeyaz olmuş arkadaşlar oturmaya geldiginde kanepenin yastıgının altına para bırakarak gidiyorlarmış.

anlattıgım yaşanmış ve birinci agızdan dinlenmiş acı ama gerçek bir olay.

sonuç olarak insanın başına her an herşey gelebilir. sizin durumunuzda kurye arkadaş sigorta yaptırmadan yola çıkmakla zaten herşeyi kabul etmiş sayılıyor. kötü emsal teşkil etmemesi için gereken cezasını çekmeliydi.

m.şanveren
09 Mart 2011, 14:12
Doğruda birtanedir yanlışta.Motorcuya başka bir doğru otomobil sürücüsüne başka bir doğru olmaz.

Zaman zaman bende hata yapıyorum banada hata yapılıyor,burdaki önmeli nokta hatanı bilip en azından özür dileye bilmektir,çünki buda bir erdemdir.

Samet abinin dediği bence çok mantıklı.

AmonRA34
09 Mart 2011, 14:19
Bi adam bizim arabaya çarpmıştı.Kesinlikle hatalı olan kendisi.Aramızda halledelim ben masrafları karşılarım dedi ama sonra adamdan bi daha haber alamadık.Sonra bi kere yolda karşılaşınca yakasına yapıştık.Adam ne dese beğenirsin.Kabahat sende niye polis çağırmadın.Gel benim kafamı gözümü patlat diyo işte.Suratına tükürsen yarabbi şükür diyecek.

kurubuz
09 Mart 2011, 15:40
Senin araçta kasko varsa oradan al hasarını, sigorta o apaçinin yakasına yapışır. Yoksa hasar bedelini adamdan iste, verirse verir, vermezse üstüne bir bardak su iç , cebinden yaptır. Yapılacak başka birşey de yok zaten. Sen suçlu isen birşey ödeme, yaptırsaymış sigortasını, onun cezasını sen çekme. Geçmiş olsun.