PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yahu Bir Bakaydın :D

serimotorcu
24 Şubat 2011, 23:04
Geçenlerde başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.
Geçenlerde dediğimde 1-2 ay olmuştur.Neyse motorla geziyorum biraz çekip kenara dinleneyim dedim.Çektim kenara gittim oturdum bir kenara öylece etrafı seyrediyorum. Derken bir yunus yaklaştı.Benimde hep hayallerimdedir ehliyetimi aldım alalı hayırlatamadım.Polis durdurmadı hiç gösteremedim. Aha dedim şimdi kesin göstercez. Bana doğru alıcı gözle baktı yaklaştı yanıma :cherry:
Selamlaşmadan sonra kimliğimi aldı.Ruhsat gerekmiyor mu dedim.
Motor park halinde gerek yok dedi. Neyse plakayı,Gbt'yi falan sorgulattı.Bir şey çıkmadı.
Ehliyet var mı dedi. Var dedim tam çıkarıyorum cebimden tamam tamam kalsın dedi :P
Bütün hayallerim suya düştü.Bu sefer gösteremediysek hiçbir zaman gösteremeyecegiz heralde dedim kendi kendime. Hayırlısı dedik ayrıldık ordan.
Eğer beni okuyorsa burdan ona sesleniyorum.Abi bir daha gördüğünde lütfen iste şu ehliyeti yahu. Bir kez olsun bak şuna :P :P

Not: Bize ne senin başından geçen olaydan derseniz saygı duyarım. Paylaşım platformunda paylaşmak istedim sadece

Levsy
24 Şubat 2011, 23:10
Motosikleti aldığımda A2 ehliyeti almama 1 ay vardı. O bir ay içinde 2 defa durduruldum.
Ehliyeti alalı da 4 yıl oluyor ve sadece 1 kere kontrole denk geldim, o da uzun yolda Jandarma Trafik tarafından soruldu :)

yürekçe
24 Şubat 2011, 23:10
kaşınyon sen.... vallahi....

Slayerrr
24 Şubat 2011, 23:12
Ben de kaç senedir ehliyetimi gösterecem diye uğraşıyorum :mrgreen: Hatta çevirme yaparlarken arkamdaki aracı çağırdığında üstüme alınıp durdum bile ama yok, çevirmiyorlar :mrgreen: Ne arabayla ne motorla

scorpions_59
24 Şubat 2011, 23:13
daha bende hayırlatamadım gitti. :mrgreen:

serimotorcu
24 Şubat 2011, 23:19
Ben de kaç senedir ehliyetimi gösterecem diye uğraşıyorum :mrgreen: Hatta çevirme yaparlarken arkamdaki aracı çağırdığında üstüme alınıp durdum bile ama yok, çevirmiyorlar :mrgreen: Ne arabayla ne motorla

daha bende hayırlatamadım gitti.

Motosikleti aldığımda A2 ehliyeti almama 1 ay vardı. O bir ay içinde 2 defa durduruldum.
Ehliyeti alalı da 4 yıl oluyor ve sadece 1 kere kontrole denk geldim, o da uzun yolda Jandarma Trafik tarafından soruldu

Ortak sorun özgüven galiba. Kendine güvenin olunca ilk bakışta anlıyorlar. İnsan sarrafı adamlar :mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:16 ----------

kaşınyon sen.... vallahi....

Ben mi .Gönül istiyo gösterelim yani.O kadar para verince haliyle kaşınıyo insan:)

ahmet şimşek
24 Şubat 2011, 23:20
Ben ehlıyetımı aldım karokoldan cıktım 2 saat sonra polıs cevırmesınde ılk cezamı yedım :) Ondan sonra kaza yapmıstım bırde orda ışe yarada :) Yaklasık 6 senede 2 kere işime yaradı...

xburakx
24 Şubat 2011, 23:35
abi siz şanslısınız ya :)
ben bıkdım valla antalyada sürekli denk geliyor yunus çevirme falan
gına geldi ruhsat ehliyetten
yazın denize gittim 11km gidip gelene kadar 2defa durdurdular

RiDeR_2
24 Şubat 2011, 23:48
aynı durum benim B yi aldıgımda olmustu ,ankarada geceleri yunusların durdugu belli noktalar var ehliyeti aldım geziyorum tozuyorum hiçbiyerde yoklar,ehliyet olmasaydı ilk döndügüm köşede durdururlardı şansıma :D

qsTah
24 Şubat 2011, 23:52
Geçenlerde başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.
Geçenlerde dediğimde 1-2 ay olmuştur.Neyse motorla geziyorum biraz çekip kenara dinleneyim dedim.Çektim kenara gittim oturdum bir kenara öylece etrafı seyrediyorum. Derken bir yunus yaklaştı.Benimde hep hayallerimdedir ehliyetimi aldım alalı hayırlatamadım.Polis durdurmadı hiç gösteremedim. Aha dedim şimdi kesin göstercez. Bana doğru alıcı gözle baktı yaklaştı yanıma :cherry:
Selamlaşmadan sonra kimliğimi aldı.Ruhsat gerekmiyor mu dedim.
Motor park halinde gerek yok dedi. Neyse plakayı,Gbt'yi falan sorgulattı.Bir şey çıkmadı.
Ehliyet var mı dedi. Var dedim tam çıkarıyorum cebimden tamam tamam kalsın dedi :P
Bütün hayallerim suya düştü.Bu sefer gösteremediysek hiçbir zaman gösteremeyecegiz heralde dedim kendi kendime. Hayırlısı dedik ayrıldık ordan.
Eğer beni okuyorsa burdan ona sesleniyorum.Abi bir daha gördüğünde lütfen iste şu ehliyeti yahu. Bir kez olsun bak şuna :P :P

Not: Bize ne senin başından geçen olaydan derseniz saygı duyarım. Paylaşım platformunda paylaşmak istedim sadece

Karnım ağrıdı gülecem diye ! :queen:
ehliyettnin resmini koyda biz bakak, boşver polisi meşgul etme :rendeer:

anil89tas
24 Şubat 2011, 23:52
aynı durum bende de var.2 kere çevirseler, ehliyet kendini amorti etti desem...ama nerdee :pr: b+a2 ye toplam 1000 lira verdim.bi işe yaramadı ŞİMDİLİK :cat:

txxxr
24 Şubat 2011, 23:57
hiç unutmam ehliyeti alalı 1 hafta ya oldu ya olmadı ,yunusların durduğu bi kavşak (ada) var ordan 3 defa döndüm çevirsinler diye yok arkadaş aldırmıyorlar bile..

hız delisii
25 Şubat 2011, 00:08
Bu işler böyledir , ehliyet olmadan hep korkarak yaşarsın, ehliyet aldıktan sonra keşke çevirseler :D

Kelleci
25 Şubat 2011, 00:09
Bir bakarlar pir bakarlar.Merak etme...:queen:

F54
25 Şubat 2011, 00:21
bende üstlerine gidiyorum gene de kontrol yok ne yapalım ceza yazılacak adamı gözünden bilirler beni durdursalar ya dağatayım orayı:queen:

anil89tas
25 Şubat 2011, 00:42
bende üstlerine gidiyorum gene de kontrol yok ne yapalım ceza yazılacak adamı gözünden bilirler beni durdursalar ya dağatayım orayı:queen:

yavaş geel :queen:

serimotorcu
25 Şubat 2011, 10:09
abi siz şanslısınız ya :)
ben bıkdım valla antalyada sürekli denk geliyor yunus çevirme falan
gına geldi ruhsat ehliyetten
yazın denize gittim 11km gidip gelene kadar 2defa durdurdular

İşte asıl şans. Maşallah mıknatıs gibi çekiyorsun :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:05 ----------

Ben ehlıyetımı aldım karokoldan cıktım 2 saat sonra polıs cevırmesınde ılk cezamı yedım :) Ondan sonra kaza yapmıstım bırde orda ışe yarada :) Yaklasık 6 senede 2 kere işime yaradı...

2 kere yaramış ama en istenmeyecek yerlerde yaramış. Daha hayırlı yerlerde kullanman dileğiyle :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:07 ----------

aynı durum benim B yi aldıgımda olmustu ,ankarada geceleri yunusların durdugu belli noktalar var ehliyeti aldım geziyorum tozuyorum hiçbiyerde yoklar,ehliyet olmasaydı ilk döndügüm köşede durdururlardı şansıma :D

Dediğim gibi kendine güvenin varsa adamlar anlıyo.Doktora yapmışlar bu işin üstüne sanki :cherry:

< iLk@yy >
25 Şubat 2011, 10:33
ehliyetini evde unuttuğun bit gün bakmak isterler merak etme (=

serimotorcu
25 Şubat 2011, 10:49
Karnım ağrıdı gülecem diye ! :queen:
ehliyettnin resmini koyda biz bakak, boşver polisi meşgul etme :rendeer:

Nabim bea göğsümü gere gere göstermek istiyorum.Gaza getirme siteye yüklerim valla resmini :P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:38 ----------

aynı durum bende de var.2 kere çevirseler, ehliyet kendini amorti etti desem...ama nerdee :pr: b+a2 ye toplam 1000 lira verdim.bi işe yaramadı ŞİMDİLİK :cat:

İşte ne kadar verirsen ver kâr etmiyo yine de bakmıyorlar.Artık kaderde varsa diyelim :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 ----------

ehliyetini evde unuttuğun bit gün bakmak isterler merak etme (=

Murphy kuralları diye bir şey vardı.Mesela onlardan biri ;
Herhangi bir şeyin olma olasılığı, arzu edilirliğiyle ters orantılıdır.

Bu durum da murphy kurallarına döndü.Hergün cebimde taşırım sadece bir gün yanıma almam onda da çevirme olur :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:47 ----------

Bu işler böyledir , ehliyet olmadan hep korkarak yaşarsın, ehliyet aldıktan sonra keşke çevirseler :D

Hep tecrübelerle sabit olaylar :mrgreen: :cat: :cat:

< iLk@yy >
25 Şubat 2011, 11:16
Murphy kuralları diye bir şey vardı.Mesela onlardan biri ;
Herhangi bir şeyin olma olasılığı, arzu edilirliğiyle ters orantılıdır.

Bu durum da murphy kurallarına döndü.Hergün cebimde taşırım sadece bir gün yanıma almam onda da çevirme olur :cat:[COLOR="Silver"]

uyuz olurum o herifede zaten kuramlarının tersinide kanıtlayabilen biri çıkamadı ne varsa olumsuzluk üzerine adamın sözlerinde...

Nexagon
25 Şubat 2011, 11:25
arkadaşlar yunuslar asayişten sorumludur, trafik denetimi yapamazlar ki, kaldı ki sana pek de kibar yaklaşmamaış anladığım kadarıyla, neden gösteriyosun hemen kimliğini vs. bir sor bakalım niye görmek istiyormuş. motor sürüyorsan azcık sorgulaman gerekir, sıradan insandan farkın olmalı.

sağlıcakla kal.

serimotorcu
25 Şubat 2011, 11:44
uyuz olurum o herifede zaten kuramlarının tersinide kanıtlayabilen biri çıkamadı ne varsa olumsuzluk üzerine adamın sözlerinde...

Evet malesef çıkmadı.Hepsi olumsuzluk üzerine ve dediklerinin hepsi de günlük hayatımızda yaşadıklarımıza harfiyen uyuyor :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:41 ----------

arkadaşlar yunuslar asayişten sorumludur, trafik denetimi yapamazlar ki, kaldı ki sana pek de kibar yaklaşmamaış anladığım kadarıyla, neden gösteriyosun hemen kimliğini vs. bir sor bakalım niye görmek istiyormuş. motor sürüyorsan azcık sorgulaman gerekir, sıradan insandan farkın olmalı.

sağlıcakla kal.

Tabiki de. Ama hayatımda bir kez durduruluyorum.Fazla da bilgim yok yunusların daha çok motosikletlerden sorumlu olduğunu düşünüyordum.
Hatta plakayı sorgulatırken bir şey varsa alır götürürüm motoru demişti şakayla karışık.

Şimdi niye istiyorsun kimliğimi diye sorsam kıl kapacak.İşleri çıkmaza sokacak o yönden de düşündüm.

Gelişim Sürücü Kursu
25 Şubat 2011, 12:00
Bakmazlar kardeşim bakmazlar baksalar hala 1000 lerce ehliyetsiz adam oılurmu trafikte :)

Ramazan Can
25 Şubat 2011, 13:03
biri 14 biri 16 yaşında olmak üzere 2 sefer motor bağlattım ehliyetsizlikten.... aama ehliyeti aldım alalı soran sorgulayan olmadı....

ARBETUS
25 Şubat 2011, 14:26
Sanırım 3 sene evveliydi Kadıköy'de provadaydım. Çıkıp sırtımda bass gitar motorla sahilyolundan Tuzla'ya kadar geldim. E5 'e çıkmak gelmedi içimden hedefim arka yollardan Gebze'ye gitmek. Şu an Neomarin in olduğu yer civarında polis durdurdu beni. Kaskın çeneyi açtım hayırdır dercesine bakıyorum polise, o da beni süzüyor. Can alıcı soruyu sordu Ehliyetin var mı? dedi dedim var göstereyim mi ? Yok gerek yok dedi. Sonra kopartan soruyu sordu "Zagor Ahmet'i (rahmetli) tanıyor musun? dedi. Dedim evet Rahmetli oldu. ( ALLAH Rahmet eylesin). dedim. Tamam devam et dedi.

Çarşamba günü de yeni aldığım motorun evrak işleri için işten izin almıştım. plakamı vs aldıktan sonra arkadaşla buluştum. 1 hafta önce eşi scooter ıyla ufak bir kaza yapmıştı. Motorun yürüründe ufak tefek sorunar varmış test sürüşü yapıyorduk. Scooter ın plaka da takılı değildi kazadan dolayı. ufak tefek yalpalatma denemesi esnasında arkadan ekip otosu geliyormuş durdurdu arkadan bende çektim kenara durdum. Arkadaşım abi plaka için durdurduysan plaka burda dedi olayı anlattı. Memur hayır yalpaladığın için durdurduk dedi. durumu izah ettik gbt falan yapıldı. Sonra bana döndü dedi ki e seninde vardır herhalde ehliyetin dedi. Dedim var olmaz mı dedim. hiç biri de çıkar göster demedi dayanamadım ben çıkardım gösterdim :).

aklıma hep şu takılıyor. Ya polisler insan sarrafı artık ya da önemsemiyolar ehliyeti.

Sağlıcakla.

kartal1439
25 Şubat 2011, 15:47
ben ehliyeti almadan öncede sonrada sürekli durduruluyorum ve ceza yiyorum . agresif hereketler fazla bende ondan galiba:)

victorist
25 Şubat 2011, 16:07
Ehliyet alıp Polise gösterme egosu galiba bir bizim ülkemizde var zor gelişiriz zor:farao:

serimotorcu
25 Şubat 2011, 19:11
Ehliyet alıp Polise gösterme egosu galiba bir bizim ülkemizde var zor gelişiriz zor:farao:

Evet sadece bizim ülkemizde var. Sadece bizim ülkemizde var uçuk vergi oranları. Sadece bizim ülkemizde var o havaya yatırılan paralar... vs.

Bu ülke insanı haliyle o kadar parayı verince göstermek istiyor doğal olarak. Buna ego mu dersin ne istiyorsan onu de... :farao: :farao:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:07 ----------

Ya polisler insan sarrafı artık ya da önemsemiyolar ehliyeti.

Sağlıcakla.

İşte o birinci dediğiniz :) Herkes aynı şeyi yaşadığına göre.

concorde787
25 Şubat 2011, 19:30
benim bu konuda şansım hiç iyi değildir. geca saat 12 de tarih değişir benim arabanın sigortası biteli bir buçuk saat olmuştur . denk gelecek ya . trafik kontrolünde sigortası bittiği için ceza yerim....:)