PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tam donanımlı motosiklet sürücüsü

Erhan Erdil
23 Şubat 2011, 18:51
Trafik Timleri’nin motosiklet uygulaması esnasında görülen tam donanımlı ve kurallara uyan bir motosiklet sürücüsü ilgi çekti.

Yerleşim alanlarında yoğun olarak kullanılan ve çoğunluğu kurallara uygunsuz olarak tehlike saçan motosikletler üzerinde sıkı denetimler yapan güvenlik güçleri, kurallara uymayan sürücülere göz açtırmıyor. Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı’nın Trafik Timleri de, belde ve köylerde motosikletler üzerinde sıklıkla uygulama ve denetimler gerçekleştiriyor.

İlçeye bağlı bir köy yolunda yapılan son denetimler esnasında durdurulan motosiklet sürücüsü jandarma ekiplerini bile şaşırttı. Bir motosiklet sürücüsünün uyması gereken tüm kuralları harfiyen yerine getirdiği gözlenen sürücünün motosikleti de yasal yönden sakıncasız. Başına taktığı kask, ayaklarındaki motosiklet dizlikleri ve bunun gibi bir çok güvenlik önlemini alarak trafiğe çıkan motosiklet sürücüsü, diğer motosiklet kullanıcılarına örnek olarak gösterildi.

Jandarma Trafik Timleri, kask takmadan motosiklet kullanan sürücülerin yüzde 90’ında kaza anında ciddi yaralanmalar ve ölümler yaşandığını hatırlatarak, sürücüleri uyarıyor. Jandarma timleri, zaman zaman da yerleşim yerlerinde topluluklara hitap ederek çeşitli eğitim ve bilgilendirmelerde bulunuyor.

tubis
23 Şubat 2011, 18:55
Anormal bişeymiş gibi tam koruma motosiklet kullanmak haber oluyor :) Vay halimize..... :)

huska
23 Şubat 2011, 19:04
Mobiletci robocop abimize selamlar sevgiler.:rendeer: motorun üstünde yatanlara,terliklerle mobidik ördeği gibi gezen apaçi kardeşlerimize örnek olsun yarabbim:P:rendeer::rendeer:

FlexMan
23 Şubat 2011, 19:04
Anormal bişeymiş gibi tam koruma motosiklet kullanmak haber oluyor :) Vay halimize..... :)

İstanbulda bu vaziyet kırılmış durumda Tuğba ben 5 yıl öncesi ve sonrası arasında çok büyük farklılıklar görüyorum artık uzaylı gibi bakan olmuyor:P Ama Anadolu da özellikle bu şekilde kullanım yaygın ancak bunun en büyük nedeni de zaten denetimsizlik..Biraz çelişkili bir haber olmuş sanırım..

Ramazan Can
23 Şubat 2011, 19:08
bence olması gerektiği gibi......

cesur509
23 Şubat 2011, 19:30
Bencede fazla büyütülecek bişey değil ; ama köy yolunda ve 50cc lik mobillette görülmesi dolayısıyla haber olmuştur:rendeer::cat:
Bende motosikletimle tam koruma gezdiğimde şehir içinde polisler bile şaşırıyo o derece yani:P:P:queen:

avciceyhan
23 Şubat 2011, 20:19
Dayı i̇yiymis ya :)

APV41
23 Şubat 2011, 20:55
güleriz ağlanacak halimize :pr: zaten olması gerekenler bunlar değilmi :silent:

F54
23 Şubat 2011, 22:22
sakaryada elektrikli bisiklet kulananlar bile kask takıyo amcama da helal olsun bilinçli motor sürücüsü koruma takmayanlara ibret olsun iyi örnek

sezginkalkan
23 Şubat 2011, 22:34
belki olması gerekn bu ama kırsal kesimde yaşayanlar ya kontrol olmuyor diye yada bilinçsizlikten kullanmayabiliyorlar..gerçi ben hala 1000cc motosiklet kullanıp, kaskı koluna takanı hatta hiç kaskı olmayanıda görüyorum asıl onlara yazık:farao:

Atahualpa
23 Şubat 2011, 22:38
Ki mobiletli dayı tam donanımla da değil teorik olarak :) Mont ve Pantalondan falso botlar da normal makosendir :) Bizi görseler ne yapacaklar kim bilir ?

srknbdm
24 Şubat 2011, 02:10

bence anormal cunku adamın kullandıgı mobilet :) mobilet kullananların kask taktıgı cok nadirdir

GT250rAlanya
24 Şubat 2011, 02:30
Helal olsun abimize valla... bu kadarı bile büyük bir başarı, dizliği kaskı eldiveni.. :rendeer:
Bugün bende bir arkadaştan honda dx 100 aldım ödünç olarak.. motoru 180 liraya almıştı.. benim kaskım 175 lira :) deri montum korumalıksız, birde eldiven vardı... küçük motorda komik duruyor ama olması gereken..

yürekçe
24 Şubat 2011, 02:36
:cyclopsan bayrağı bile var, "halkı ayrımcılığa tahrik suçundan yargılanması" gerekmez miydi?
belki de, yargılamayıp; molotoflu bir saldırıda yanarak ölür diye bırakmışlardır!!! :pr::pr::pr:

ysn17
24 Şubat 2011, 16:48
:cyclopsan bayrağı bile var, "halkı ayrımcılığa tahrik suçundan yargılanması" gerekmez miydi?
belki de, yargılamayıp; molotoflu bir saldırıda yanarak ölür diye bırakmışlardır!!! :pr::pr::pr:

:queen: :cherry:

extrem_015
24 Şubat 2011, 16:54
helal dayıya :)

kalafatoglu
24 Şubat 2011, 16:58
Herkezıın motor almadan bence ekipmanları tamamlaması gerekıyor

mbuyuk
24 Şubat 2011, 17:09

belki yargılanmaz da :cherry:gece motora molotof atıp ateşe verebilirler:queen:

satoyama
25 Şubat 2011, 02:03
helal olsun dayıma :rendeer:

mobiletin üzerinde kask ve dizlik helal olsun valla

duvpuduv
26 Şubat 2011, 23:46
birkeresinde trafik ışıklarında durduğumda yanımdaki arabanın şoförü camı açıp, dizlikleri neden taktığımı sordu? birkeresinde de motoru parkedip üstümü başımı çıkarırken, oradan geçen küçük bir kız babasına "baba bu ne?" diye sordu. babası da "dizlik kızım. abinin dizleri üşüyor" dedi. birkeresinde de motoru servise bakıma götürdüğümde, bir çırak diğerine şöyle diyordu "geçen gün bi herif geldi. 50 cc scooter' ın üstünde nolan kask takmış salak".

sokaktaki vatandaşın koruma anlayışı böyle maalesef.

valla sizi bilmem ama motoru parkedip bir markete-bakkala girdiğim zaman, korumaları görenler uzaylıymışım gibi bakıyor.

methal
27 Şubat 2011, 02:24
hemşerime bak bee :)

alkadras
27 Şubat 2011, 04:59
Olayın normal olduğunu iddia edenler ya çok iyimser ya da Hollanda'da yaşıyorlar
Bırakın dizliği kask taktığım için bile şehir içinde yadırganıyorum ben.

bazen25
28 Şubat 2011, 16:46
uzaylı olmayı seviyorum :)

Dogin
03 Mart 2011, 01:39
Antalyaya 2006 da ilk geld,g,mde ben,mde başıma gelmişti bütün evraklarım tam olmasına ragmen polis tekrar tekrar sordu hepsi tammı atladıgımız bişey var mı die:))))

enes_007
08 Mart 2011, 13:38
arkadaşlar fark ettiyseniz motor mobilet ve adam tam teşkilat.köy yerigi gibi kırsal kesim gibi yerlerde oldukça ilginç.

DreaM_34
08 Mart 2011, 16:41
bu dayı full korumalı değil ki yav : ) Bi dizliği bide kaskı var. Bunlar bizi görse uzaylı sanarlar herhlde.. Babaannemin beni motor kıyafetiyle gördüğü ilk günü hatırlıyorumda.. Tanımamıştı nerelisin sen demişti : ))

Kolonya
08 Mart 2011, 16:50
tam donanımlı dediğin benim gibi olacak :P:P
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/8/7078.jpg

maxi97
10 Mart 2011, 02:16
malatyada merkezde dükkan dükkan dolaşıp malzeme aradığım zamanlarda kendimi gerçekten de uzaylı gibi hissediyorum. motordan in, orta ayağa al, eldiven çıkar, kaskın camını açıp gözlüğü çıkar, kaskı çıkar, dizliği çıkar(bel koruması var ama bel ağrıma iyi geldiği için evde bile giyiyorum :)). bunların hiçbirini çıkarmazsam gezdiğim süre içinde ciddi manada rahatsız oluyorum.