PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bmw f 650 98 model genel bakımları yardım

volkanyav52
17 Şubat 2011, 00:57
herkeze hayırlı akşamlar ben yeni bmw f650 98 modelini aldım bunun radyatörün suyunu nasıl kontrol edeceğim ve bunun yağı kac numaradır zincir için nasıl bakım yapmalıyım neler kullanmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim

Atahualpa
17 Şubat 2011, 02:12
Selenin altında bir kap var su oradan konur denir, ancak o kaptan radyatöre giden borular zaman içinde kireç kaplar radyatör e su gitmez silindir kapak contası yakarsın dikkatli ol. O nedenle suyunu (ki ben yaz kış antifriz tavsiye ederim) radyatör ün kapağını açarak takviye et. (Bulman zor olabilir ön tarafta süspansion çubuklarının arkasında radyatör) Yağ olarak kışın 15/40W yazın 20/50W full Sentetik bir yağ koyabilirsin. Bodrumdasın viskozitesi idare eder. Zincir için sprey türü yağ kullanman yeterli olur. Dişlilerin aşınma durumunu ve zincir gerginliğini kontrol ettir.

Bir de F650 lerin kronik sorunu konjektördür. Motorunda konjektör nerede kontrol ettir. Eğer hala orjinal yerinde sele altında ise onu arka çamurluğun altına bir yere aldır. Hava alsın. Yoksa ısınmadan yanması çok muhtemel. Orjinal konjektör ü 200€ civarı bir şey. Oldu ki yandı. Sanel Marka Lombardini Su motorlarının konjektörü uyuyor. en son 25TL idi. Aklında olsun. Bu arada motorunla ilgili tüm teknik verilere buradan ulaşabilirsin

http://faq.f650.com/FAQs/