PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorunun tekleme öksürme sorunu olanlara

serknozkn
10 Şubat 2011, 02:58
arkadaşlar benim motorumda bir yıldır çözülemeyen düşük devirde ve sabit gazda tekleme sorunu vardı.göstermediğim yer bakmayan usta kalmadı motorun heryeri incelendi falan bu türlü düzelmedi.bugün biyere gittim bi abimin tavsiyesiyle karbüratörde su varmış halbuki 5 dkda çözüldü olay şuan sorunsuz çalışmakta motor bu sorunları yaşayanlar varsa bilgisi olsun istedim...

Ken-BlocK
10 Şubat 2011, 14:26
Motorun markası modeli ne ? Aynı sorun bendede var, Motor durdugunda direk sönüo gaz vermezsem eger vitesteyken

Atahualpa
10 Şubat 2011, 15:19
1 yıldır bu sorunu cozemediler ise o ustaların kapısından girme bir daha. Ilk aklıma gelen bu olurdu benim. Izmirde adam gibi usta istiyorsan urla sanayi de sabri usta ve oğulları var. Sabri usta rahmetli oldu ama mehmet ve levent de babalari kadar iyidir

excess59
10 Şubat 2011, 16:55
s.a beyler bendede şey oluyor mesela gaza aniden asılınca çat çat sesler geliyor hava filtresinin oralardan ve motor kasıyor gitmiyor adamı çok sinir ediyo o şey sebebi kesin oalrak karbüratörmüdür sizce? motorun markası mondial rf 150(çin malı lanet motor nerden aldım başımın belasını)acil cvplarsanız çok sevinirim ve sizce kaça mâl olur?karbüratör temizlenmesi tahminen

serknozkn
11 Şubat 2011, 02:08
benim motor keeway land cruiser 250 cc

zamhat
12 Şubat 2011, 00:30
bende sabit devirde gittiğim zaman bazen bu sorun ile karşılaşıyorum fakat çok az farkedilen bi tekleme, sanki motor zorlanıyor gibi acaba senin yaşadığın sorun ile aynı olabilirmi? motoru alalı 1 hafta oldu ve bugun yedek depo musluğunun açık olduğunu farkettim motosikletin kullanma kılavuzunda yazan bilgiyede görede yedek depo açıkken gitmeyin karbratör e benzin aktarımı olucaktır falan yazıyordu ve bugun yedek depo musluğunu kapatıp benzin aldım giderken pek dikkat edemedim :S eğer sıkıntı karburatör de ise nasıl bi işlem yapmak gerekir ustaya götürmek şartmı yoksa biz yapabilirmiyz?

motorcu48
12 Şubat 2011, 00:33
keçi giribindendir eskiki griplere benzemiyor tabiixD

DreaM_34
12 Şubat 2011, 00:54
Motorun markası modeli ne ? Aynı sorun bendede var, Motor durdugunda direk sönüo gaz vermezsem eger vitesteyken

Viteste durduğunda sönmesi normaldir usta..