PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orange County Choppers Batıyor

Sayfa : [1] 2

Erhan Erdil
31 Ocak 2011, 00:50
OCC yani Orange County Choppers isimli custom motosiklet dükkanı batıyor. Bir zamanların en zengin el yapımı chopper dükkanlarından birisi olan Orange County Choppers şimdilerde aldığı kredilerin altından kalkamaz oldu. Oldukça yüksek krediler alan dükkanı zor günler bekliyor.

Türkiyede Discovery Channel ile tanınan program eminizki oldukça beğenilmiş ve herkes tarafından izlenmiştir. 100.000$'lık ödemeyi karşılayamayan Orange County Choppers'ın ana merkezi olan Televizyonlarda devamlı gördüğümüz binasına haciz gelmek üzere.

Umarız yakın zamanda bu borç batağından kurtulurlar yoksa devamında da ödenemeyecek borçlar ve faizleri ile birleşirse Orange County Choppers diye birşey kalmayabilir.

Kaynak: hardwarena@UrbanRacer

fast_driver
31 Ocak 2011, 00:54
kötü haber, süper eserleri vardı beğeniyle izlerdim,inş.kurtarırlar kendilerini

~~NEO~~
31 Ocak 2011, 00:57
Birbirleriyle kavga edeceklerine çalışsınlar, ekmek aslanın midesinde... :mrgreen:

overcloud
31 Ocak 2011, 01:00
özellikle apache helikopter temalı motosikleti yaptıkları bölümü ilgiyle izlemiştim. umarım haciz gelmez.

discovery channel ile halen çalışıyorlar mı bilmiyorum ama eğer çalışıyorlarsa 100.000$'lık borcu kapatabilirler diye düşünüyorum..

kanucan
31 Ocak 2011, 01:06
Discovery Channel'da denk geldiğimde izlerdim.

Sürekli kavga etmek ve tartışmaktan motosiklet yaptıklarını göremedim ben. :P

Acil112
31 Ocak 2011, 01:16
Kayışlı modelleri Süper oluyordu:cat:

COQ
31 Ocak 2011, 01:17
Karsilarina bizim Türklerden biri dükkan açmistir.
Normal.:)

mezit
31 Ocak 2011, 01:21
çok küfür diyolardı hep merak etmişimdir ne tarz küfür ediyolar die:mrgreen:

MotorKafa
31 Ocak 2011, 01:23
Orange County Choppers a Yardım Elimizi Uzatalım

TC - Ziraat Bankası Hesap No : 0027-8541 4512 6512 0044 :queen:

Gerçekten çok güzel makineler tasarlıyorlar umarım sonları kötü olmaz

choconut
31 Ocak 2011, 01:30
hayırlısı olsun..

Kelleci
31 Ocak 2011, 01:30
Karsilarina bizim Türklerden biri dükkan açmistir.
Normal.:)

Fiyatı kırmışlardır:D:cat:

m.şanveren
31 Ocak 2011, 02:06
Hızlı koşan atın,*oku seyrek düşermiş.Umarım paçayı yırtarlar.

MkD
31 Ocak 2011, 03:14
bir ara o kadar hızlı büyümüşlerdi ki atölyeleri ardı ardına yaptılar
en son şirket logosunun olduğu büyük bina yapıldı daha sonra jr kovuldu :mrgreen:
birkaç hafta daha çıktı program discovery de jr tasarım yapıyordu (mangal) filan :mrgreen:
daha sonra bayagıdır çıkmadı program bir kaç hafta önce yeniden başladı bu sefer jr da ayrı yerde motosiklet tasarlıyacaktı

kefeeee
31 Ocak 2011, 03:35
benim ülkemde motorcuların kafası metrobüs tellerinden kopuyoken onların derdine düşemicem allah kurtarsın ama çokta tın değil aslında :D

ayaramis
31 Ocak 2011, 08:00
bu haber yalana benziyor ,adamlar bir motosikleti zaten 100-150 bin dolara satıyor ,discovery tv de yeni showları başladı baba ile oğlu ayrıldı ikiside ayrı ayrı motor üretiyor şimdi adamlar milyondolarlık villalarda yaşayıp hummer jeplerle geziyorlar ,

GT250rAlanya
31 Ocak 2011, 09:43
Onlarda o paralar olduktan sonra zor batmazlar. 100.000 dolar onlar için az bi rakam gibi geliyor bana.

KUVVETMİRA
31 Ocak 2011, 09:46
hep o tombik oğlanın yüzünden, bi işin ucundan tutmadı tosbaa.

gv650i
31 Ocak 2011, 09:48
amerika batıyor bunlar batmış çokmu illaki bir sonu olacak hayırlısı zaten stres küfür sonu budur

Seko
31 Ocak 2011, 09:49
Katılıyorum, bunların batması mümkün değil. Motorları 1'e mal edip 10'a satıyorlar. Örneğin sattıkları jantlar 4000$.

takendy
31 Ocak 2011, 10:07
100.000 $ ne ki bu yarmalar biraz boğazından kıssa 15 güne öderler parayı...
birde o stupid oğlan hep zarar veriyor vuruyor kırıyor evlatlıktan red etsin onu parayı bulurlar

kurubuz
31 Ocak 2011, 10:19
100 bin doları o adamlar 2 motordan veya 2 programdan çıkartır. Borcum bir taksitidir büyük ihtimalle.

muzaffer1968
31 Ocak 2011, 11:03
Reklam kokuyor be :P

Tarkan1981
31 Ocak 2011, 11:12
Program yeni sezona girdi, hala devam ediyor, son bölümünde mahkemeleri vardı,
Güzelim firmanın tadını kaçırdılar aile kavgaları yüzden
Baba Paul firmasının başında kaldı, 2 evlat ayrıldı, Paul Jr. kendi firmasını kurdu
Ama çok yazık, artık OCC markası böyle basit para/aile kavgası ile belleklere yerleşti
Tombalak evlat Mikey a hastayım, adam bi hamburgeri tek ısırışta bitiriyor :)
İlgi ile izliyorum, metal parçalarından şaheser yaratıyorlar...

Öbür taraftan Discovery Channel da izlenilen programlar bizlere amerikalıların ne kadar büyük tüketim çılgını ve süper imkanlara sahip insanlar olduğunuda gösteriyor, o yüzdendirki devlet/millet olarak gırtlağa kadar borç batağına batmış bir ulus.
Borçları GSMH(Gayri Safi Millî Hasılat) oranla tavanlarda.

zeda3000
31 Ocak 2011, 12:02
OCC USA deki tek firma degil. Acikcasi onlardan cok daha iyileri de var. Ama zor olan zirveye gelmek degil zirvede kalmaktir. tum dunya ya nin tanimasi , bir marka haline gelmek ve bunu surdurmek o kadar basit degil. Boyle bir firma icin 100.000 USD hic bir seydir. Icerdeki su tazikli CNC makinasinin sadece kendi basina fiyati zaten o kadar.

Bence sirketin kurucusu ve ailenin babasi kimseyi bir arada tutamiyinca olanlar oldu. Tv karsinda bu show tatli gelebilir ama gercek hayatta can acitici oluyor.

jönysf
31 Ocak 2011, 12:34
çok savurganlar. Özelliklede büyük oğlu. Şimdide babasından ayrılmış başka dükkan açmış.

omersirin
31 Ocak 2011, 13:04
çok küfür diyolardı hep merak etmişimdir ne tarz küfür ediyolar die:mrgreen:

Evet gerçekten de çok küfür ediyorlardı ama bu onların yaşam tarzı! Oğullu hep boş boş otururdu. Ne yalan söyleyeyim hiçbir şey hissetmedim, vahşi düzenin vahşi sonucu sadece!

mkemalyonca
31 Ocak 2011, 16:20
abi zaten bu işte bi yanlışlık yokmu yav...amerikian geçliği 18 e geldimi evden ayrılıyodu hani öle bi geyik vardı bizim çocukluumuzdan beri noldu...yarma gbi çocuklar palazlanmışlar haka babalarının kursağına bakıyolar.
homini gırtlak çoluk çocuk bi şirkete yüklenirsen,olaca bu..e bidee orda benzin 1. dolar civarı elektirik ucuz ötv kdv ssk kazıkları yok.ananıda al git diyen yok askerlik yangel yat yeri deel diyen yok..nasıl dönemiyolar anlamadım.gesinler burda esnafın halini görsünler..hamburgermiş cartmış curtmuş yok baba ..nerde kuru ekmeğe talim hergün makarna kurufasulye...

COQ
31 Ocak 2011, 16:32
Haberi yazan 100bin dolari çok para zannediyor herhalde batti deyivermis.:P
Ulem ben battigimda bile o paranin en az 3 kati borcum vardi.:)
100bin dolari gorunce insanin bi daha batasi geliyor.:cherry:

izm35
31 Ocak 2011, 17:46
Garanti uzun saçlı lavuk oğlan batırmıştır şayet battılarsa .Herif hep yiyor çalıştığı yok.
Bu arada babaları eski çöplüğüne dönebilir.::exclaim:
Ayrıcada çok şeyimde değil.Keratalara ülem malınızın zekatı olsun ,bana ufaktan bi choper yapın dedim oralı olmadılar.kınaları hazırlayın::haapppy:

Khutuck
31 Ocak 2011, 17:51
5 yıldır MT'deyim, bir haberin yorumlarına bu kadar güldüğüm azdır :mrgreen:

extrem_015
31 Ocak 2011, 17:53
kötü,olmuş inşallah kurtarırlar

alkadras
31 Ocak 2011, 17:59
bu adamların en sevdiğim yanı bir vida bile sıksalar " iyi iş çıkardık adamım !" demeleri : )
işini sevmek bu olsa gerek : )

jawa
31 Ocak 2011, 18:54
Ben bu herifleri hiç sevmem, umarım batarlar.

kimi
31 Ocak 2011, 21:06
Böyle bir programı yapanlar 100 bin doları mı ödeyememişler... :P

Tarkan1981
31 Ocak 2011, 22:55
Program yeni sezona girdi, hala devam ediyor, son bölümünde mahkemeleri vardı,
Güzelim firmanın tadını kaçırdılar aile kavgaları yüzden
Baba Paul firmasının başında kaldı, 2 evlat ayrıldı, Paul Jr. kendi firmasını kurdu
Ama çok yazık, artık OCC markası böyle basit para/aile kavgası ile belleklere yerleşti
Tombalak evlat Mikey a hastayım, adam bi hamburgeri tek ısırışta bitiriyor :)
İlgi ile izliyorum, metal parçalarından şaheser yaratıyorlar...

Öbür taraftan Discovery Channel da izlenilen programlar bizlere amerikalıların ne kadar büyük tüketim çılgını ve süper imkanlara sahip insanlar olduğunuda gösteriyor, o yüzdendirki devlet/millet olarak gırtlağa kadar borç batağına batmış bir ulus.
Borçları GSMH(Gayri Safi Millî Hasılat) oranla tavanlarda.

+
Aile şirketi dağıldı, çocuklar OCC nin %10 una bedel meblağı (yanlış hatırlamıyorsam) istiyorlar, asıl o zaman baba Paul ne yapacak sabırsızlıkla bekliyorum.

Atahualpa
01 Şubat 2011, 02:12
Batsın tombalaklar umrumda değil valla. Indian Larry gibi bir motosiklet tasarımcısı ölmüş gitmiş bu dünyadan, bu herifler piyasadan silinmiş çok mu ?

http://www.indianlarry.com/

alp_tunay
01 Şubat 2011, 02:14
Böyle bir programı yapanlar 100 bin doları mı ödeyememişler... :P

Koltuk çıksan..... :wiinkk::wiinkk::wiinkk::P:P:P:P:P

Volkan Serezli
01 Şubat 2011, 03:00
programdan aldıları parayla hayli hayli öderler
bence reklam amaçlı bi haber..

pirasaci
01 Şubat 2011, 11:14
Bunların babalarının bir otomobil ve motosiklet kolaksiyonu varki görseniz şaşarsınız. herif 1800 yılların motosiklet modellerinden 2011 yılı motosiklet modellerine kadar var. aynı şekilde otomobilleride. daha önce müze açmış adam. TV gösterdi oradan izlemiştim. adam bir kaçtane aracını satsa gene batmaz o şirket heralde :)

draggy
01 Şubat 2011, 11:16
Batsın tombalaklar umrumda değil valla. Indian Larry gibi bir motosiklet tasarımcısı ölmüş gitmiş bu dünyadan, bu herifler piyasadan silinmiş çok mu ?

http://www.indianlarry.com/

Vatandaş kask takmadığı için, 20 mil süratle giden motorundan arkaya düşüp öldü, çenesi açık kask taksa bile kurtulacakken :) Motorları örnek olabilir ama kendisi asla değil, vatandaşın ölümünü alman bir herifle yaptıkları chopper yarışmasında izlemiştim, larry nin anısına falan muhabbeti olmuştu, bu arada herif program yapılırken ölmüş, başlangıçta falan hiç bahsetmiyorlardı...

Syanur
01 Şubat 2011, 18:51
hep o tombik oğlanın yüzünden, bi işin ucundan tutmadı tosbaa.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:.... Batsınlar yaaa, yeter zaten çok bıdı bıdı yapıyolardı son zamanlarda. İşten çok çene çalıyolar. Anca reyting

Chopperci01
01 Şubat 2011, 23:29
aramızda paramı toplasak napsak:mrgreen:

Atahualpa
02 Şubat 2011, 00:16
Vatandaş kask takmadığı için, 20 mil süratle giden motorundan arkaya düşüp öldü, çenesi açık kask taksa bile kurtulacakken :) Motorları örnek olabilir ama kendisi asla değil, vatandaşın ölümünü alman bir herifle yaptıkları chopper yarışmasında izlemiştim, larry nin anısına falan muhabbeti olmuştu, bu arada herif program yapılırken ölmüş, başlangıçta falan hiç bahsetmiyorlardı...

Çekim için show yaparken öldü tabi. Hatta yaptığı bir motorun üzerinde ayakta kullanırken düştüğü için vs vs. Yine de bu onun alemin en orjinal tasarımcısı olduğu gerçeğini değiştirmez benim için

bms23
02 Şubat 2011, 00:18
abilerim bırakın 2 motordan 100 bin dolar çıkartmayı adamlar bi pres tezgahı kursa köşeyi dönerler, bende okul kimğilimi onlara götürürüm.:queen: tiplere bak bak gül :queen::queen:

rasta07
02 Şubat 2011, 01:15
Çekim için show yaparken öldü tabi. Hatta yaptığı bir motorun üzerinde ayakta kullanırken düştüğü için vs vs. Yine de bu onun alemin en orjinal tasarımcısı olduğu gerçeğini değiştirmez benim için

Evet o programda zinciri kaynaklayarak şase haline getirmişti , güzel bir motor ve tasarımdı...

ozgurozeren
02 Şubat 2011, 01:39
5 yıldır MT'deyim, bir haberin yorumlarına bu kadar güldüğüm azdır :mrgreen:

:cherry: aynen.... eğlenceli milletiz esasında...

sedici
02 Şubat 2011, 01:59
birbirlerini yemekten iş yapmaya vakit kalmıyo tabi :)

kocc
02 Şubat 2011, 02:44
Zanedersem 100.000$ ufak bir rakam onlar için, herhalde bir 0 eksik 1.000.000$ demek istemis. Arkadaslarinda dedigi gibi adamlar bir motoru en ucuzu 30.000$ yapiyorlar , 3 tane satsa paçayi aninda kurtarir bu yüzden bence rakamlarda yanlislik var.

Birde hade diyelim batiyor ama hangisi babasimi ? oglumu ? çünkü iki ayri chopper öretici oldular. Babasi batmaz bence batsa batsa oglu batar çünkü sonuçta babayi herkes bilir tanir ama ogul daha yeni müsteri kazanmasi zor olur ve hatta babasinin müsterilerini kendine çekebilmesi imkansiz gibi...

srknbdm
02 Şubat 2011, 15:21
[QUOTE=mezit;2252616]çok küfür diyolardı hep merak etmişimdir ne tarz küfür ediyolar die:mrgreen:[/QUO

kapa çeneni, git başımdan, canın cehenneme :P ben tercüme edenin yalancısıyım :queen:

Boğaçhan
02 Şubat 2011, 15:30
Vah vah vah... çok üzüldüm.:salut:
Adamlar güzel işler yapıyor olabilirler neteküm, bizim hiç bir zaman ulaşamayacağımız makinaları yapıp, ağzımızın suyunu akıtıyorlardı.
Bir laf varya; "Bana faydası olmayan kilisenin papazını.............." diye. Benim için durum aynen öyle.