PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : + 7 beygir güç artışı

cbrl-ozkn
30 Ocak 2011, 23:45
internette gezinirkin şu ilana rastladım
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-motosiklet-kanuni-hyosung-gt-250r-7-beygir-guc-artisi-41251089/detay?

ELEKTRONİK ATEŞLEME SİSTEMİNE SAHİP HYOSUNG GT 250 R EFI MODELLERİNDE ATEŞLEME SİSTEMİNE MONTE EDİLEREK + 7 BEYGİR YANİ % 25 GÜÇ ARTIŞI SAĞLAYABİLİRSİNİZ. denilmiş acaba benim motorada uyarmı :silent:

Khutuck
30 Ocak 2011, 23:54
İşim gereği motosikletlerin elektronik kontrol üniteleriyle ilgiliyim. Bu tarz modifiye aslında işe yarar bir şey. 106 HP'lik KTM 990 Adventure'da bile beyin ayarlarını çok daha agresif hale getirerek kazanılacak ek güç 10 HP, Fazer'da TP ayarlarıyla oynayarak 5 HP güç elde edilebiliyor.

Ancak 29HP'lik 250cc bir motora +7 beygir eklemek 75 liralık bir elektronik üniteyle pek de mümkün değil. Elektronik ünitenin kontrol edebildiği parçalar sınırlıdır. 250cc bir motora ECU ayarıyla 2-3 HP kazandırılabilir. Ancak 7 beygir güç kazandırmak için motorun maksimum devrini (redline) arttırmak gerekir. Bu da egzantrik milinin ve subap yaylarının değişimi olmadan mümkün olmaz.

Özetle bu alet çalışıyor olabilir, 2-3 HP kazandırıyor olabilir, ancak 7 HP abartılı bir rakam. Ayrıca fiyatının 75 TL olması bana pek güven vermedi.

cbrl-ozkn
31 Ocak 2011, 00:00
motor bölümüyle baştan aşa oynayacam ama elektronik tarafı bana pek yakın gelmedigi için bilmiyorum bu işe yaramaz diyorsanız bunlarla ilgili bi site varmı bildiginiz???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:58 ----------

ayrıca benim motor mondial mr 250 ilanda söz konusu olan motor hyosung gt250r ama aynı elektronik sistemem sahip bu konuda sorun olurmu esas merak ettigim bu

xburakx
31 Ocak 2011, 00:11
ebay sitesinde birsürü var bundan
kendi scooterim için arama yapdığımda hep karşıma çıkıyo
bu nedir diye bakıyorum öyle
hiçbir açıklamada bulunulmuyor

Özer
31 Ocak 2011, 09:56
motor bölümüyle baştan aşa oynayacam ama elektronik tarafı bana pek yakın gelmedigi için bilmiyorum bu işe yaramaz diyorsanız bunlarla ilgili bi site varmı bildiginiz???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:58 ----------

ayrıca benim motor mondial mr 250 ilanda söz konusu olan motor hyosung gt250r ama aynı elektronik sistemem sahip bu konuda sorun olurmu esas merak ettigim bu

Ucuz etin yahnisi yavan olur arkadaşlar:bounce:
75,-TL ye çözülebiliyorsa, insanlar neden binlerce lira harcıyor? ürünün ne olduğu bile belli değil..Powercommander denen yüzlerde dolarlık profesyonel üründe bile 9 kademe ayar yok:bounce:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:53 ----------

ebay sitesinde birsürü var bundan
kendi scooterim için arama yapdığımda hep karşıma çıkıyo
bu nedir diye bakıyorum öyle
hiçbir açıklamada bulunulmuyor

Bu ürünün bence bir aspirin kadar değeri yok:wiinkk:

KUVVETMİRA
31 Ocak 2011, 09:57
beygir başı 11 tl güzel rakam. yersen.

cbrl-ozkn
31 Ocak 2011, 11:43
neyse ney arkadaş ben sizden tavsiye bekliyorum bunun iyisi nerdeyse söyleyin onu alalım yada gerçekten işe yararmı iyisi bile olsa

anılbel
31 Ocak 2011, 13:04
walla performans demek devir demek GT250 R da daha fazla devir demek pistonu eline almak demek ...bilmem anlatabildim mi ???

xburakx
31 Ocak 2011, 13:21
arkadaşım zaten redlinede kırankolu kırılıyor
sen +25 güç elde etsen başka sorunlarda yanında gelir
performans istiyorsan tek yapacagın sey aynı motorun 650 olanını almak
gilera runnerlere bakıyorum 2el 5.00tl civrında 1.500tl masraf yapıyor evet performans etki ediyor ama sürekli orası yandı burası patladı kayış kopdu en son fren yetersiz geldi su tankına girdi:P
gidip nexus500 alsa 6.00tl ye 500tl de cebinde kalacak kafasıda rahat olacak benzinde çok yemeyecek

jönysf
31 Ocak 2011, 13:47
inanmayın böyle şeylere

ero__
31 Ocak 2011, 22:35
Bence tamamen kolpa. Zira donanım müdahalesi olmadan sadece yazılımla bile 1400 cc lik bir otomobil motorundan bu tarz güçler anca anca çıkabiliyor. 2 bg verse kardır.