PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyah vizörlü kask

gurkantosun
27 Ocak 2011, 13:45
Arkadaşlar motorumu almadan önce kaskımı montumu eldivenimi vs.. almak istiyorum. Ancak siyah vizörlü bir kask almayı düşünüyorum. siyah vizörlü kasklar güneşin olmadığı saatlerde görüşümde herhangi bir eksiklik yapar mı yapmaz mı onu bilemiyorum. Bilgisi olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.::gleam::::gleam::

Acil112
27 Ocak 2011, 13:49
ben de yedek olarak siyah vizör alacaktım ama gece sürüşe uygun değildir dediler ve NOLAN N103 aldım gündüz güneş vizörünü açıyorum yüzüm görünmüyor ve çok konforlu. Ama fullface istiyorsan daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

just_oh
27 Ocak 2011, 13:54
kolayca vizör değiştirebileceğin kask modellerinden alıp bir siyah bir normal vizör alırsın. güneşli anlarda siyah vizörü takar şekil yaparsın :) ben de hiç siyah vizör kullanmadım ama kask alırken satıcı bile alma özellikle gece sürüşlerinde birşey göremezsin dedi. ben onun yalancısıyım :)

fast_driver
27 Ocak 2011, 14:22
Ben çene açılır kask aldım ve kaskın kendi içinde birde güneş gözlüğü bulunuyor siyah vizör gölgelerde ve akşam saatlerinde havanın kararmasıyla birlikte işkenceye dönüyor görüşünü aşırı derecede etkiliyor eğer bulabilirsen güneş gözlüklü kask al fiyatı 150 tlden başlıyor kalite kalite tabi

AYBERK
27 Ocak 2011, 14:23
Akşamları kullanacaksan sakın siyah vizör alma. Zorluk çekersin,gün içinde kullanışlıdır ama akşam olduğunda ve heleki kış aylarında çoook zorluk çekersin. Allah korusun kazaya bile sebep olabilir.
Kendinde güneş gözlüklü kasklar var,onladan al...

boyraz
27 Ocak 2011, 17:04
Güneşli havalarda tünele girdiğinde siyah vizörlü kask ile bir anda yarasaya dönersin. Kenara çekip dur iki dakika vizörü değiştireyim de diyemezsin.

En güzeli güneş vizörlü bir kask almak.

serimotorcu
27 Ocak 2011, 17:44
Siyah vizör gündüz şekil duruyor da gece görüşü için tavsiye etmem. Gündüz gayet net ama

berk_cglr
27 Ocak 2011, 18:08
Ben sorunsuz kullaniyorum sadece gece hava yagmurluysa biraz sikinti ls 2 cartoon ff350 kullaniyorum

sgurdal
27 Ocak 2011, 19:01
Ben sorunsuz kullaniyorum sadece gece hava yagmurluysa biraz sikinti ls 2 cartoon ff350 kullaniyorum

100 kişiden 99 u önermez siyah vizörlü kaskı, şekil yapıcam derken sizi nasıl tehlikeye attığını bilir, sizde öneriyorsunuz aferin :farao:

MkD
27 Ocak 2011, 19:09
gündüz şekil yapmaksa amaç
http://www.motoliz.com/index.php?p=show&pid=14865&k_id=3729&kn=Aksesuarlar
vizör çıkarmalarıda olur ?:mrgreen:

Acil112
27 Ocak 2011, 19:33
Bulutlu havalarda bile güneş vizörü yoldaki çukurları, hayvanları görmeyi engelleyebiliyor...

Tequ
27 Ocak 2011, 19:51
Hava kararana kadar siyah vizor mukemmeldir.Tek gecerim.Fakat hava karardiktan sonra gorus yari yariya duser.Siyah vizoru ayrica al, cogu kaskin camini 2 dk de degistirebilirsin zaten.Gece surecegin zaman seffafi takarsin.Yada benim gibi usengecsen direk cami acarsin sorun kalmaz :P

anaconda84
27 Ocak 2011, 19:58
bende de gdr kask var siyah vizörlü geceleride çok net bir görüş sağlıyor hiç sıkıntım yok yani bence çok iyi ama tek sorunu rüzgar sesini içeri veriyor biraz

kanucan
27 Ocak 2011, 20:01
Yanında sürekli şeffaf vizörü taşıman gerek.

Güneşli havalarda acayip işe yarıyor.

anaconda84
27 Ocak 2011, 20:06
evet haklısınız ama akhisar gibi bir yerde yaşıyorsanız biraz zor aslında parça bulmak motor parçasını o kadar kolayca bulamazken kaskın vizörünü nasıl bulalım. internet var belki ama onada pek güvenemiyorum kredi kartı numarası filan verildiği için yada parayı hesaba yatırırım ama ya gelmezse diye içimde hep bi kuşku oluyor kışın çok sıkıntı aslında siyah vizör ama yazın sıkıntı olmuyor kışın görüşü kesinlikle büyük ölçüde düşürüyor bende mecburen vizörü açıp o şeklide kullanıyorum yavaş yavaş zaten şehir içinde hızada karşıyım kesinlikle ::saad:: birde bir arkadaş güneş vizöründen bahsetmiş o nasıl bişey şu sarı renkli olanlar mı onların gece görüşü nasıldır?

cbrl-ozkn
27 Ocak 2011, 20:09
akşam görüşü normal fabrika çıkışı farlarla zordur ama ben sonradan 8000k xenon taktırdım bir kaç daha ledle işi çözdüm bi sorun olmuyor ama yinede çift vizörlü almanı tavsiye ederim

anaconda84
27 Ocak 2011, 20:11
ben şu beyaz farlarıda araştırdım ama benim motora olmazmış bazen görüyorum yapanlar var bende yuki var 100'lük cub acaba olurmu bunada xenon far? ve bu 8000k veya 4000 , 6000k filan var bunlar ne oluyor? farın kalitesimi?

cbrl-ozkn
27 Ocak 2011, 20:16
gündüz şekil yapmaksa amaç
http://www.motoliz.com/index.php?p=show&pid=14865&k_id=3729&kn=Aksesuarlar
vizör çıkarmalarıda olur ?:mrgreen:

haha :cherry: güzelmiş hulk'ı alacam :cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:14 ----------

ben şu beyaz farlarıda araştırdım ama benim motora olmazmış bazen görüyorum yapanlar var bende yuki var 100'lük cub acaba olurmu bunada xenon far? ve bu 8000k veya 4000 , 6000k filan var bunlar ne oluyor? farın kalitesimi?

k'lar renk derecesidir tam 8000k da ise bembeyaz dır diger rakamlar alçaldıkda veya yükseldikçe renkler degişir xenon her motora uygundur yeterki akü olsun :cherry:

anaconda84
27 Ocak 2011, 20:18
iyi güzelde bunlar görüşü engellemez mi yaa :pr: bence tehlikeli

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:16 ----------

ilgilendiğin için teşekkür ederim cbrl-ozkn kardeşim çok sağol

berk_cglr
27 Ocak 2011, 20:19
100 kişiden 99 u önermez siyah vizörlü kaskı, şekil yapıcam derken sizi nasıl tehlikeye attığını bilir, sizde öneriyorsunuz aferin :farao:

Amac sekil yapmak degil dostum gozlerinde benim gibi problem olursa neden siyah taktigimi anlarsin vede sehir icinde siyah vizor cok da karanlik olmuyor vede arkadas demis onermisin bende sikinti olmadigi icin onerdim isim iyi yada kotu yanini takdir etmekde size kalmaz sonucta burasi bi forum sitesi arkadas sormus bende fikrimi belirttim eger gunesli gozunu alan havalarda siyah vizorla dolasmak sekil yapmak olarak gozkuyosa helal olsun valla

cbrl-ozkn
27 Ocak 2011, 20:21
http://www.otoavm.com/content_files/html/XENON_RENK.jpg

yanlız normal internet sitelerinde 8000k biraz maviye kaçıyor ama benim xenon farın kutusunda 8000k tam beyazı gösteriyor

berk_cglr
27 Ocak 2011, 20:22
Hava kararana kadar siyah vizor mukemmeldir.Tek gecerim.Fakat hava karardiktan sonra gorus yari yariya duser.Siyah vizoru ayrica al, cogu kaskin camini 2 dk de degistirebilirsin zaten.Gece surecegin zaman seffafi takarsin.Yada benim gibi usengecsen direk cami acarsin sorun kalmaz :P

İste bu ta tamda aklimdan geceni benden once yazmissin al gece acarsin gorus duzelir bu kadar

overcloud
27 Ocak 2011, 20:59
Arkadaşlar motorumu almadan önce kaskımı montumu eldivenimi vs.. almak istiyorum. Ancak siyah vizörlü bir kask almayı düşünüyorum. siyah vizörlü kasklar güneşin olmadığı saatlerde görüşümde herhangi bir eksiklik yapar mı yapmaz mı onu bilemiyorum. Bilgisi olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.::gleam::::gleam::

her markaya göre değişir ama vizörlerin ışığı kesme oranları vardır.

marushin marka kask alırken ne renk vizör alsam diye mağazada bakınırken iridyum, siyah ve aynalı vizörler arasında kalmıştım. ışığı kesme oranları ise bana verilen bilgiye göre şu şekilde

(marushin için konuşuyorum)

siyah vizör %60
iridyum ve aynalı vizör %30

aynalı vizör ile bir kaç kere gece kullandım. aydınlatmalı yollarda pek rahatsız etmesede görüşün azaldığını hissediyorsunuz.

aydınlatmanın olmadığı yollarda ise riskli.

siyah vizör almaktansa UV'li güneş vizörü olan bir kask almanı tavsiye ederim (biliyorum çok pahalı) ama güneşte, yağışta ve siste uv'li güneş vizörü ile çok rahat edersin.

Cnkydn
27 Ocak 2011, 21:31
En iyisi pratik kilitli,değişebilen vizörlü bir full face almak.Bende o şekilde var alırkende ekstra siyah vizör aldım.Gece çok kötü hatta vizörü açık kullanmak zorunda kalmıştım ilk gün.Gündüz çok iyi,ekstradan güneş gözlüğü takmana gerek yok.Geceleride orjinal şeffaf vizörünü takarsın.Ama tavsiyem içindeki gözlükler için çeneden açılır kask alma.Ne kadar sağlam olursa olsun full face kadar güvenli olamaz.

İyi sürüşler.

atiturhan
27 Ocak 2011, 21:39
Havanin karardigi zamanlarda günes vizörü görüsü kisitliyor. Bende GDR nin full face günes vizörlü modeli var. Günes vurdu mu dügmeyi cekiyorum gözlük iniyor. Hava karardi mi dügmeyi itiyorum gözlük gidiyor. 3-4 aydir kullaniyorum. Memnunum bi problem yok.

Bu linktekine benzer bi kask.

http://urun.gittigidiyor.com/VENOM-KASK-GUNES-GOZLUKLU-UYGUN-KARGO_W0QQidZZ34043285

jawa
27 Ocak 2011, 21:43
aynalı vizör ile bir kaç kere gece kullandım. aydınlatmalı yollarda pek rahatsız etmesede görüşün azaldığını hissediyorsunuz.

Aynalı vizörü merak ediyordum acaba gece görüşünde nasıl olur diye bu bilgi iyi oldu teşekkür ederim.

Vizör açık dolaşmayı tavsiye etmem.Göze havada uçuşan toz toprak yapışıp mikrop kaptırabiliyor.yada yabancı cisim batabiliyor.İğne ucu ile çıkartılıyor haberiniz olsun. :salut:

Kendinden açılıp kapanabilen güneş vizörlü kasklar dört mevsim için iyi.Ama sadece yazın ve gündüzleri motor kullanan kişi siyah vizör kullansın tabi.

Şu sıralar kros kaskları gibi tepesinde siperliği olan model bakınmaya başladım.Sabah erken saatlerde ve akşama doğru güneş ışınları tam karşıdan gelirken ne güneş vizörü ne güneş gözlüğü yeterli olmuyor.Mutlaka siperlikle direkt gelen ışınları kesmek lazım.Var mı böyle bir kask bilen?

Kros kaskı gibi darth vader çeneli olmasın.Yine normal yuvarlak hatları olsun. Güneş vizörü olsun, çeneden açılmasa da olur.Ve tepede siperliği olsun.Ben biraz bakındım bulamadım.

mavibuz
27 Ocak 2011, 21:53
Bende de gdr ff 816 kask var bende bir sorun yaratmıyor, ama sen bilirsin tabiki

jawa
27 Ocak 2011, 22:20
Biraz araştırdım ilginç şeyler var.

Mesela şu parça sonradan siperlik olarak takılabiliyormuş:
http://www.super-visor.com/

Yada renkli anti-fog var. Hem kışın buğulanmayı önlüyor hem de koyu renk vizör görevi görüyor.
http://www.modernworld.com/2009/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=21&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=12

Bir de aynalı vizör yerine direkt aynayı kaska takma işi var :)
http://www.bugeyes.com/

Benim istediğim şey açık kasklarda varaslında.
http://assets1.revzilla.com/product_images/0009/7096/Shoei_St-Cruz_Helmet_Grey_zoom.jpg?1235158485

Niye kapalı kasklarda yok diye bakınırken buldum.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Brand-New-Youth-DOT-Red-and-Black-Motorcycle-helmet-/120674959726?pt=Apparel_Merchandise&hash=item1c18c9c16e#ht_771wt_958

Siperlik küçük görünüyor ama o bile yeter. Bir de güneş vizörü olsa tamamdır.

overcloud
27 Ocak 2011, 22:24
Aynalı vizörü merak ediyordum acaba gece görüşünde nasıl olur diye bu bilgi iyi oldu teşekkür ederim.

Vizör açık dolaşmayı tavsiye etmem.Göze havada uçuşan toz toprak yapışıp mikrop kaptırabiliyor.yada yabancı cisim batabiliyor.İğne ucu ile çıkartılıyor haberiniz olsun. :salut:

Kendinden açılıp kapanabilen güneş vizörlü kasklar dört mevsim için iyi.Ama sadece yazın ve gündüzleri motor kullanan kişi siyah vizör kullansın tabi.

Şu sıralar kros kaskları gibi tepesinde siperliği olan model bakınmaya başladım.Sabah erken saatlerde ve akşama doğru güneş ışınları tam karşıdan gelirken ne güneş vizörü ne güneş gözlüğü yeterli olmuyor.Mutlaka siperlikle direkt gelen ışınları kesmek lazım.Var mı böyle bir kask bilen?

Kros kaskı gibi darth vader çeneli olmasın.Yine normal yuvarlak hatları olsun. Güneş vizörü olsun, çeneden açılmasa da olur.Ve tepede siperliği olsun.Ben biraz bakındım bulamadım.

aynaıl vizör gece çok fazla rahatsız etmiyor ama yinede tavsiye etmem. bilmediğiniz bir yolda giderken sıkıntı yaratabilir.

ben gece sürüşlerini iş - ev arasındaki güzergahta yaptığım için, ve yolu iyi bildiğimden dolayı sıkıntı yaşamadım. bilmediğiniz yollarda karşınıza çıkan surprizlerde sıkıntı yaratabilir.

konuyla ilgili olarak

kolay değiştirilebilen bir vizör olsa da yanınızda iki vizör taşımak bence gereksiz ve zahmetli. nedenine gelince; vizörler çizilmeye karşı dayanıklı olsa da sürekli takıp çıkarmak ve taşımak yüzünden bir süre sonra yıpranacaktır ve ömrü kısalacaktır. yinede tercih meselesi tabi ki :)

vizör alıp tak çıkar yapılacağına eğer varsa mevcut güneş gözlüğünü kask içinde kullanılabilir.

RiddeX
22 Mart 2017, 21:13
Peki bu alacağımız vizörün boyutunun kaska uygun olup olmayacağını yanındaki numaradan mi anlicaz. Kaskım agv horizon.

hasmet
22 Mart 2017, 21:57

Isigin gucu degil rengidir. Color temperature diye gecer...

4500 - Beyaz. En iyi gorusu saglar. Luks arabalarin xenon far rengidir.
6000 - Maviye kacar. Gorusu daha azdir. Kimileri daha zevkli oldugunu dusunur ve takar.
8000 - Basbayagi mor. Gorusu kotudur.

Salurbey
22 Mart 2017, 22:05
shoei nxr kaskım var ve 2 tane vizör kullanıyorum. eğer sürüş planım gün ışığı bittikten sonra da devam edecekse kesinlikle diğer vizörüde yanıma alıyorum, sürüşümün en önemli parçalarından biri planlamadır. Siyah vizör kesinlikle gün ışığı gittikten sonra sizin görüşünüzü çok ciddi ölçüde azaltır ve sizi tehlikye atacak noktaya getirir,bu benim kendi tecrübemle sabit ayrıca vizörün bilgilendirme notlarında bulunuyor. araba kullandıysanız anlamanız için tünele güneş gözlüğü ile girdiniz ve tünel ışıklarının çok zayıf yandığı bir ortam düşünün.

tavisyem siyah vizör alacaksanız gece sürüşünde veya güneş batımından sonraki sürüşlerinizde kullanmayınız.

banro
22 Mart 2017, 22:10
Siyah vizor kask kullanıyorum.Gündüz iyi gece kötü. Çift vizör kask öneririm. Hanım kullanıyor çok memnun.