PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zx6r çalışmıyor...

EddieZero
27 Ocak 2011, 00:06
Oncelikle herkese Merhaba...
Aranıza yeni katıldım, derdime derman bulamıyorum. Bundan yaklaşık 1 ay önce motorumun yagını degiştirdim yaklasık 45- 50 km yol yaptım hic bi sorunum yok herşey buraya kadar cok guzeldi. benzin hortumuyla ilgili bi sıkıntım wardı onu halletmek icin motorcuya gittim onuda hallettim daha sonra çalıştırdım 5 adım yol gitti gitmedi ve stop etti. usta herşeyi gozumun onunde yaptı hortumla alakalı hic bi sıkıntı yok sanırım yag degistirmeyle ilgili bi sorun war. marşa defalarca basmama rağmen çalıştıramadım. Motorum 96 model kawasaki zx6r. Tamirciye goturdum akü bitene kadar marşa bastılar ama yinede calıstıramadılar. marş basıyor motoru donduruyor ama bi turlu calısmıyor. motor bogulmadan dolayı bujileri kesti. bujileri degiştirdik fakat yinede calısmadı yaklasık 2 yada 3 aku bitirdik. marş motoru donduruyor ama bi turlu kompresyon yani pompalama tam anlamıyla olmuyor. arada bir patlatıyor ( sanıyorum ki buda bogulmadan kaynaklı oluyor ) ama yinede calısmıyor. motorun butun duzeni normal yani soyle ki : normal bi motor nasıl calısması gerekiyor iste herşey aynı, ama ateşleme yapamıyor. sigortaları, benzin regulatoru, bujileri, karburatoru aklınıza gelebilicek herşey kontrol edildi fakat usta motorun acılması gerek dedi. piston sekman atılması gerek dedi. ustanın soyledigine gore motorda aşınma oluşmuş bi onceki yag katkıyla ayakta duruyordu belliki temiz yag doldurulunca aşınmadan kaynaklı gocukler temizlendi ve artık motor kompresyonu yapamıyor dedi sanırım normal marş basmadan cok cok az daha hızlı bir piston cevirme sesi geliyor. acaba sorun nedir bilgili arkadasların yardımcı olmasını isterim şimdiden teşekkur ederim...

extrem_015
27 Ocak 2011, 00:09
ustanın dediği doğru olabilir, ama tam emin değilim :silent:

AzRaİL42
27 Ocak 2011, 00:22
Evet Usta Doğru Bir Tespit Yapmış Silindir Yara Almış Ola Bilir Önceki Yağ Yarayı Kapatmıştır Yağ Değişincede Silindirdeki Yara Ortaya Çıkmıştır Buda Basıncı Pompalamayı Düşürüyor Tabiki Hava Aldığı İçin.

zaferkarizma
27 Ocak 2011, 00:25
ustan dizel motordan anlıyo galiba :P benzinli motorlarda ufak silindir hatalarını affeder. öyle olcagını zannetmiyorum ateşlemede veya benzin le ilgili bi durum olabilir. değiştirdiğiniz bir tek hortum var ise karbüratöre kadar benzin geliyomu bunların kontrolü yapıldımı yapıldı ise buji ye elektrik geliyo ateşleme varmı onlara bakılmalı ve daha bir çok şey burdan pek yardımcı olamayız. kesin bi arıza yok bir ton şey olabilir iyi bi servise götürüp baktırmanı tavsiye ederim.

EddieZero
27 Ocak 2011, 00:29
bujiler degistirilip cakıp cakmadıgı kontrol edildi. motorda tam olarak kompresyon olmuyor arada bir patlatıyor fakat calısmıyor bir turlu... benzinle ilgili hic bir sıkıntı yok onunda butun kontrolleri yapıldı depodan cıkan hortumundan tutun regulatorun diger ucundan cıkıp karburatore giren hortuma kadar hepsi kontrol edildi karburator de emiş yapıyor hatta hava filtresi cıkarılıp olede marsa basıldı arada bogulmadan dolayı karburatorden de alev atıyor. ateşlemede hic bir sıkıntı gozukmuyor sadece motor ceviriyor ama bir tulu calısmıyor bi sıkıştırma olmuyor aksine motor fazla rahat normal marş hızından birazcık daha hızlı donuyor.

kudret696
27 Ocak 2011, 00:46
anlattıklarına bakılırsa senin motorunda bir yerlerden kompresyon kaçağı var arkadaşım.. ilk önce silindir kapak contasına bakmanı tavsiye ederim.. sökmüşken piston gömlek ve yataklarına da bakılmalıdır.

EddieZero
27 Ocak 2011, 00:54
Sadece motoru indirip içine bakmaya 500 - 800 lira arası fiyat cekiyorlar icinden cıkacak masrafta cabası... Beni aşar :/

rman
27 Ocak 2011, 01:25
Vah kardesimm inan üzüldüm durumuna. Büyük motorun büyük derdi oluyor iste bide eski model race ise isin icinden cikilmaz hal aliyor. motoru actirsan bi türlü actirmasan bi türlü. herkezede güvenilmezki. Kolay gelsin isin zor gözüküyor. yada para biriktirip bulabilirsen sandik motor al derim(yada kazali parca halinde). motoru acincada mecbur yaptirmak zorunda kalicaksin oda bi dünya para tutar. sonrasi malum istedigin gibi bi verimde alamayabiliyorsun bu tür motorlarda. bence motoru hic kurcalatma paranada yazik etme. usta göze almis motoru indirmeye demekki durum baya vahim. eger gercekten a`dan z`ye bakmissa tek care motoru yenilemek sanirim. bu arada motor kac kilometrede hic acildimi ici.

GT250rAlanya
27 Ocak 2011, 01:36
Bizim buralarda olsaydın. onların 500-800 çektiğini 200-250ye yaptırırdık.
Benimde başımda öyle bi bela vardı 1 hafta öncesine kadar. 150 cc tek silindir olmasına rağmen usta bana 400-500 arası masrafın olur demişti. sadece piston segmanve conta değiştirdik. Arkadaş babası ve ben söktük motoru hepsini 65 tl ye hallettik. ama tabi seninki büyük motor. parçası daha pahalıdır.
önemli olan bu ustanın isçilik parası zaten.
Keşke tanıdığım bi motor ustası olsa. yakının felan. fiyatın yarısı giderdi.

-BSI-
27 Ocak 2011, 01:38
Arkadaşım ben bi naçizane tavsiyede bulunayım ama bu ustanın dediğini sadece onaylamak için olur kalıcı bi çare olmaz. Eğer durum ustanın dediği gibiyse yani içeride önceden de bir hasar varsa ve bu iş yağ değiştikten sonra meydana geldiyse... Ozaman yine o hasarları kapatabilecek kalın bir yağ veya yine katkı ekleme şeklinde kompresyonu sağlamayı deneseniz... Bu basit bişey ama belki aklınıza gelmemiştir diye yazayım dedim. Eğer ustanın dediği gibiyse durum yeni kalın yağ ile en azından bi çalışma haraketi görmeniz lazım.

pc-kopat
27 Ocak 2011, 01:38
sevgili dostum bunlar nasıl usta? cdi beyni başka bir taneyle denediler mi? endüksiyon bobinleri de bozuk olduğu zaman ateşleme normal geliyor gibi gözüküp düzenli çakmayabilir. o patlatmanın nedeni de düzensiz ateşleme. sen bence kasaplara çtmışsın. ne demek akü bitene kadarmarşa bastılar? bir basarsın belli olur.

EddieZero
27 Ocak 2011, 01:56
tesekkur ederim ederim arkadaslar yorumlarınız icin oncelikle:)
motor 30.000 km de baska beyinle denemedik hic uygun beyin yok cunku ellerinde. servise goturmedim. baya bi ugrasmak gerekiyo sanırım ama ben yapamıcam galiba :( motoru bi arkadasa guvenerek aldım makinesinde bi sorun yok canavar gibi vs gazlara gelerek... haliyle hic ustaya falanda baktırmadım. ama sonra bu sorunlar cıkınca usta dedi motor baya kurcalanmış. dunya basıma yıkıldı bu lafı duyunca ama napalım. arkadası icin cig tavuk yiyenlerden olunca durum bole oluyor. yapıcak bişi yok bu halde satmayı dusunuyorum ilanını verdim ama bakalım kısmet... bundan sonrada kulagıma kupe oldu babana bile guvenme lafı ne yazıkki...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:53 ----------

Arkadaşım ben bi naçizane tavsiyede bulunayım ama bu ustanın dediğini sadece onaylamak için olur kalıcı bi çare olmaz. Eğer durum ustanın dediği gibiyse yani içeride önceden de bir hasar varsa ve bu iş yağ değiştikten sonra meydana geldiyse... Ozaman yine o hasarları kapatabilecek kalın bir yağ veya yine katkı ekleme şeklinde kompresyonu sağlamayı deneseniz... Bu basit bişey ama belki aklınıza gelmemiştir diye yazayım dedim. Eğer ustanın dediği gibiyse durum yeni kalın yağ ile en azından bi çalışma haraketi görmeniz lazım.

saol arkadasım tavsiyen icin katkıda attık icine oyle de denedik ama yine sadece arada patlatmadan baska bişey yapmıyor dahada koyultmadık motoru sardırmamak icin. 1 aydır yatıyor motor :( icim acıyo haline...

Jusched
27 Ocak 2011, 02:24
birtane küçük jeneratör vardı tek silindir kolu cekerdim çalışmazdı sıkıştırma cok azdı karbratörden ateş atardı söktüm üst kapağı baktım sibop tam kapatmıyo arası kurum dolmuş bi güzel temizlersin taktım sibob ayarını yaptım ilk cekmede calıştı tıkır tıkır çalıştı.
Senin sorununda siboblarda olabilir dostum

sXe
27 Ocak 2011, 02:29
tesekkur ederim ederim arkadaslar yorumlarınız icin oncelikle:)
motor 30.000 km de baska beyinle denemedik hic uygun beyin yok cunku ellerinde. servise goturmedim. baya bi ugrasmak gerekiyo sanırım ama ben yapamıcam galiba :( motoru bi arkadasa guvenerek aldım makinesinde bi sorun yok canavar gibi vs gazlara gelerek... haliyle hic ustaya falanda baktırmadım. ama sonra bu sorunlar cıkınca usta dedi motor baya kurcalanmış. dunya basıma yıkıldı bu lafı duyunca ama napalım. arkadası icin cig tavuk yiyenlerden olunca durum bole oluyor. yapıcak bişi yok bu halde satmayı dusunuyorum ilanını verdim ama bakalım kısmet... bundan sonrada kulagıma kupe oldu babana bile guvenme lafı ne yazıkki...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:53 ----------

saol arkadasım tavsiyen icin katkıda attık icine oyle de denedik ama yine sadece arada patlatmadan baska bişey yapmıyor dahada koyultmadık motoru sardırmamak icin. 1 aydır yatıyor motor :( icim acıyo haline...

96 model bi race almak tam cesaret işi o motor illa biyerde patlak verecekti bu güneymiş yolda falan bırakmadıgına şukür et tamırcının önunde bırakmış ilana baktımda senın o km oynanmış gercek 30 bin kmde olamaz

EFE32
27 Ocak 2011, 04:53
Aranıza yeni katıldım, derdime derman bulamıyorum. Bundan yaklaşık 1 ay önce motorumun yagını degiştirdim yaklasık 45- 50 km yol yaptım hic bi sorunum yok herşey buraya kadar cok guzeldi. benzin hortumuyla ilgili bi sıkıntım wardı onu halletmek icin motorcuya gittim onuda hallettim daha sonra çalıştırdım 5 adım yol gitti gitmedi ve stop etti. usta herşeyi gozumun onunde yaptı hortumla alakalı hic bi sıkıntı yok sanırım yag degistirmeyle ilgili bi sorun war. marşa defalarca basmama rağmen çalıştıramadım. Motorum 96 model kawasaki zx6r. Tamirciye goturdum akü bitene kadar marşa bastılar ama yinede calıstıramadılar. marş basıyor motoru donduruyor ama bi turlu calısmıyor. motor bogulmadan dolayı bujileri kesti. bujileri degiştirdik fakat yinede calısmadı yaklasık 2 yada 3 aku bitirdik. marş motoru donduruyor ama bi turlu kompresyon yani pompalama tam anlamıyla olmuyor. arada bir patlatıyor ( sanıyorum ki buda bogulmadan kaynaklı oluyor ) ama yinede calısmıyor. motorun butun duzeni normal yani soyle ki : normal bi motor nasıl calısması gerekiyor iste herşey aynı, ama ateşleme yapamıyor. sigortaları, benzin regulatoru, bujileri, karburatoru aklınıza gelebilicek herşey kontrol edildi fakat usta motorun acılması gerek dedi. piston sekman atılması gerek dedi. ustanın soyledigine gore motorda aşınma oluşmuş bi onceki yag katkıyla ayakta duruyordu belliki temiz yag doldurulunca aşınmadan kaynaklı gocukler temizlendi ve artık motor kompresyonu yapamıyor dedi sanırım normal marş basmadan cok cok az daha hızlı bir piston cevirme sesi geliyor. acaba sorun nedir bilgili arkadasların yardımcı olmasını isterim şimdiden teşekkur ederim...

yağı katarken kalın yağ katıp katmadıgına dıkkat etseydın belki yag kalınlıgından olabılır diye dusunuyorum.. yada dedigin ve anlattıgın gibiyse kompresorde kacak var ..

bassturbin
27 Ocak 2011, 12:14
Langırt diye motoru söktürtme usta silindir gözlerinin kompresörünü ölçtümü aletle?Gözleri motorun içini görebiliyor heralde daha açmadan.Ateşleme ve sibopla alakalı o patlamalar.İlk önce gözlerin (silindirlerin) kompresörü ölçülecek sonra ateşleme ve sübap ayarlarına bakılacak düzgün kapanmayan sibopta patlama vs. yapar.Karbüratör ayarlarından ve bir veya birkaçının düzgün çalışmamasındanda çalışmama yapar motor.

Hepsi basitçe kontrol edilir sonra motor işine girersin motoru kullanacaksan birazda durumun müsaitse yaptır derim komple motorlarda satanlar oluyor bazen.

EddieZero
27 Ocak 2011, 12:22
Tesekkurler arkadaslar tekrardan ilginize...
şu an satılıga koydum motoru bakalım eger satılmazsa dediginiz gibi yapıcam en azından birazda param birikmiş olur :) actırmadan kontrol ettiricem tekrardan hic bakılmadı cunku herhangi bi cihazla...

zontar
27 Ocak 2011, 22:28

bana yarın ulaş ordan sana bir usta tavsiyesi çıkarabilirim. Ama arkadaşlarında dediği gibi motor model olarak eski. Bulacağın parçalarda çoğunluk çıkma olur. Üstüne yerleştirebileceğin bir motor bulup koyabilirsin. Bunu usta ile halledecekin artık. Bana yarın ulaş sana numara vereyim istanbul için. Tbi kaybetmediysem :))) emreyilmaz_33@hotmail.com
Marşın çok rahat dönmesi iyi değil. Eğer vites dişli setinde bir sorun yoksa sadece silindir pistonla biter... Contalarda cabası. En kesin sonuç açılınca belli olur. Ki hazır açmışken yataklarını görürsün. Eğer olurda inerse yataklarda bitikse çalışacak duruma getirt ve o motoran kurtul. Yatak büyük sorun bunlarda.
Türkiye de iyi işçilik sahibi hiçbir usta 800 tl den aşağı motor indirmez.
600 cc ve üstü en az 1000 tl dir. Buna modifiye işi dahil değildir. Çünkü diğer ustalık orada başlar.
125 cc lik ler 100 tl
100 cc lik ler 80 tl

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:23 ----------

Langırt diye motoru söktürtme usta silindir gözlerinin kompresörünü ölçtümü aletle?Gözleri motorun içini görebiliyor heralde daha açmadan.Ateşleme ve sibopla alakalı o patlamalar.İlk önce gözlerin (silindirlerin) kompresörü ölçülecek sonra ateşleme ve sübap ayarlarına bakılacak düzgün kapanmayan sibopta patlama vs. yapar.Karbüratör ayarlarından ve bir veya birkaçının düzgün çalışmamasındanda çalışmama yapar motor.

Hepsi basitçe kontrol edilir sonra motor işine girersin motoru kullanacaksan birazda durumun müsaitse yaptır derim komple motorlarda satanlar oluyor bazen.

doğru diyorsun. ama kaç kişi kompressöre bakıyorki. sadece gözlerin değil yağ basıncınında kontrol edilmesi lazım. Güvenecek kimse nerdeyse kalmadı. O kadar işi yaparken ustanın karbüratör ayarı ile oynayıp oynamadığını bile bilemezsin. Hava ayarıyla oynasa yine yeter

otopsici
27 Ocak 2011, 22:33
bujiler degistirilip cakıp cakmadıgı kontrol edildi. motorda tam olarak kompresyon olmuyor arada bir patlatıyor fakat calısmıyor bir turlu... benzinle ilgili hic bir sıkıntı yok onunda butun kontrolleri yapıldı depodan cıkan hortumundan tutun regulatorun diger ucundan cıkıp karburatore giren hortuma kadar hepsi kontrol edildi karburator de emiş yapıyor hatta hava filtresi cıkarılıp olede marsa basıldı arada bogulmadan dolayı karburatorden de alev atıyor. ateşlemede hic bir sıkıntı gozukmuyor sadece motor ceviriyor ama bir tulu calısmıyor bi sıkıştırma olmuyor aksine motor fazla rahat normal marş hızından birazcık daha hızlı donuyor.

arkadaşım sakın motorunu indirtme o gittiğin ustaya da bir daha gitme
çok basit bir soru soracağım
motosikletin yağ eksiltiyor mu?
eksiltiyorsa ne kadar ? (200 kilometrede 100 cc kadar mı?)

airhead
27 Ocak 2011, 22:43
ustan dizel motordan anlıyo galiba :P benzinli motorlarda ufak silindir hatalarını affeder. öyle olcagını zannetmiyorum ateşlemede veya benzin le ilgili bi durum olabilir. değiştirdiğiniz bir tek hortum var ise karbüratöre kadar benzin geliyomu bunların kontrolü yapıldımı yapıldı ise buji ye elektrik geliyo ateşleme varmı onlara bakılmalı ve daha bir çok şey burdan pek yardımcı olamayız. kesin bi arıza yok bir ton şey olabilir iyi bi servise götürüp baktırmanı tavsiye ederim.

Çok dogru.Benzinli motor ne kadar düşük kompresörlü olursa olsun en azından çalışmaya meyleder.Elektronik ateşleme sisteminde sıkıntı olabilir.Motor yıkandıysa sisteme su kaçmış olabilir.Kalbüratöre benzin gelmeyebilir.En kötü ihtimalle motor sente atlamıştır.

cHreSs
27 Ocak 2011, 22:44
bunları okuyunca ınsan uzuluyor.. Ustalara gıtmeye korkuyor ınsan. 'Nedır usta borcum dedığinde ' bu işin hakkı şudur demeyıp ıkı katını soyleyen ustalar çoğaldi. Geçmiş olsun demek istıyorum arkadaşa.

EddieZero
28 Ocak 2011, 18:53
tesekkur ederim arkadaslar yorumlarınız icin.
yag eksiltiyormu bilmiyorum acıkcası ama eski motor sonucta eksiltir ama hic gozlemlemedim. motoru indirtmeye korkuyorum. servise gitmektende aynı sekilde hic bi usta dediginiz gibi hakkı bukadar demiyor tam tersine verebilicegi en yuksek fiyatı veriyor. en iyisi bi an once kurtulmak sanırım motordan. cunku butce bu aralar baya bi sarpa sarmıs durumda belimi buktu ilk once toparlamam lazım kısmetsede satar baska bi motor alırız inş...

bassturbin
28 Ocak 2011, 19:16
tesekkur ederim arkadaslar yorumlarınız icin.
yag eksiltiyormu bilmiyorum acıkcası ama eski motor sonucta eksiltir ama hic gozlemlemedim. motoru indirtmeye korkuyorum. servise gitmektende aynı sekilde hic bi usta dediginiz gibi hakkı bukadar demiyor tam tersine verebilicegi en yuksek fiyatı veriyor. en iyisi bi an once kurtulmak sanırım motordan. cunku butce bu aralar baya bi sarpa sarmıs durumda belimi buktu ilk once toparlamam lazım kısmetsede satar baska bi motor alırız inş...

Yapamayacağını anlayan veya arızasını anlamayan veya yapmak istemeyen bir tamircide fazla fiyat söyler unutma.Ama motor sökülüp yapılırsa işçilik ücreti 600-1000 tl normaldir o tipte motor için.Servisler 1000-1500 ister uygun fiyata elbette yapan bulunur.

y.infernal
28 Ocak 2011, 20:18
Karbüratörde problem olmasın ?
Marş Dinamosu çalışıyor ama pistonları döndürüyor mu ?
bunlara bakmak lazım

zontar
31 Ocak 2011, 19:55
silindir basıncını sağlayamayan bir motor ya kötü bir çalışma yapar yada hiç çalışmaz. Sente ayarı kayması bu motorlarda olursa sonucu kötü olur. Subaplar sizlere ömür :( Bana kalırsa kompresörü ölçün yada hiç ölçme imkanın yoksa motorun statörünü aç, bir lokma anahtarla krankı çevir. Çevirim de eğer motor sıkıştırma yapıyorsa ki anahtarı zorlayacaktır ( zorlama derken tam karşısında dur sol kolunla zor çeviriyorsan ) ama en çok zorladığın yerde anahtarla biraz yavaş çevrim yap. Eğer yavaş çevrimde rahat dönüyorsa sıkıntı vardır. Sen depoyu sök filtreyi çıkar. Silindir üst kafadan çıkan 2 çıkış göreceksin. Aralarındaki valve hortumla bağlı. Valve de aynı şekilde hortumla hava filtresine ve yakıt pompasına bağlanıyor. Onları kontrol et. Aynı şekilde karbüratörün yakıt hortumlarını çek ve marşa bas bakalım yakıt veriyormu? . İnan ki zor şeyler değil rahat yapabilirsin. Kafanı rahat tutarak yap. Bunları yaparken eğer yakıt geldiyse buji pipolarını çıkarıp elektriğe bak! marşa bastığında elektrik akımı varmı gör. Ancak bu şekilde bulabilirsin sorunu.
Hortum dedin mesela bak bakalım anlattığım valveden yakıt pompasına giden hortum ters bağlanmasın :))))))))

EddieZero
19 Şubat 2011, 14:10
Arkadaslar motoru hala satamadım. tesadufende bende 2 onceki sahibi ilanımı gormuş sahibindende. dediki o fiyatlara sakın satma ben sorununu biliyorm ve motoru sana calıstırırım en kısa zamanda bir araya gelip motoru calıstırmaya calısıcaz bakalım sonuc ne olacak buraya yazıcam. dediki karburatorlerden cıkan benzin hortumlarını acıcaz biraz sonrasında işi cozucez. sorunun ne oldugunu anlayabilen varsa bi acıklayabilirmi acaba? ben anlamadım neden yapar ve o hortumlarla alakası nedir :S

acayüp
19 Şubat 2011, 14:39
Bazen motor o kadar boğulurki eksoza benzin basar ve eksoz bu benzinden tıkanıp motorun çalışmasını engeller. Benzin gelir ateşleme olur ama motor çalışmaz. Bu yada buna benzer çok basit bir neden olabilir. Bu tip olaylar genelde çok çok basit sebeplerden olur. Direkt motoru söktürüp hata yapma. Gerçekten gerekmedikçe hiç elletme.

EddieZero
19 Şubat 2011, 14:42
bakalım inş yaparız deneyip gorucez :)

cengaver29
19 Şubat 2011, 14:44
istanbulun hangi semtindesin?

overcloud
19 Şubat 2011, 14:55
bu başlığı merakla takip ediyorum.

bakalım ne olacak.. umarım çalışır motorun :cat:

kartal1439
19 Şubat 2011, 14:59
motoyu vurdurmayı denediniz mi?

EddieZero
19 Şubat 2011, 15:18
istanbulda çapadayım arkadasım topkapı fatih :) vurdurmayı denemedik ama bakıcaz artık denicez :)

EddieZero
13 Mart 2011, 22:55
Arkadaslar iyi haberlerim var :) Motor artık çalışıyor :)
Bugun gittim bir umut 20 50 yag aldım motorun icindeki yagı bosaltıp bu yagı koydum. biraz mars bastıktan sonra motor calıstı :) Bayada bi gezdim maşallah hic bi sorun yok Allah'a şukur :)

Deniz Ser
14 Mart 2011, 20:05
Arkadaslar iyi haberlerim var :) Motor artık çalışıyor :)
Bugun gittim bir umut 20 50 yag aldım motorun icindeki yagı bosaltıp bu yagı koydum. biraz mars bastıktan sonra motor calıstı :) Bayada bi gezdim maşallah hic bi sorun yok Allah'a şukur :)

Çok güzell bir haber :) Nasıl çözdünüz öğrenebilir miyiz? Aynı sorun olursa ne yapmanızı önerdi beyfendi :)