PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet serüveniniz nasıl başladı

Sayfa : [1] 2

avciceyhan
23 Ocak 2011, 17:20
Konuyu ben açtım ilk mesajda benden olsun
4 yaşında babamın sayesinde 2 tekerli bisiklet
8 veya 9 yaşında mobilet 14 yaşında boş bir arsada vitesli öğrendim 15 yaşında yazlıkta bayağı öğrendim inş yaş dolar dolmaz ehliyet alacağım trafiğe açık alanlarda gerekmedikçe kullanmadım ehliyet alana kadarda kullanmiyacagim

necathan
23 Ocak 2011, 18:03
Herşey geçen yıl babamın köyümüze ulaşım olmadığından bize güvenip motosiklet alayım size lafı ile başladı. İlk niyet 100 cc bir cub ama mavişimi orda gördüm ve dedim bu motoru istiyorum. :mrgreen: Köyün yollarında öğrenmeye başladım sürmeyi. İşin açıkçası bebeklik zamanlarımda babamın jawa laserı ile az fotoğraflarım yok ordan kaldı sanırım. :)

Blackeagletr
23 Ocak 2011, 18:11
Geçen sene Lise sonda aldım Kanuni'yi zaten tutkuydu bu bende hayrandım motosikletlere. 4 ay kullandım 4 ay sonra babama araba takasından R6 geldi 2004 model. Onu satcaktı ama sattırmadım kullandım 6 7 ay ama babamın içi rahat etmedi çok güçlü motor bunun yanına çok fena yakıt tüketimi vardı bi öğrenciye uygun değildi. Bir ay önce satıldı o şu anda Kanuniyle devam ediyoruz yola.

fusuy364
23 Ocak 2011, 18:38
bizim oralarda tarımla uğraşıldığından herkesde sepetli rus planet motorlar vardırçok sağlamdırlar. bizim motor 93 model. daha da gidiyor. ilkokulda herkes onları sürmeye başlar bizim orada. çünkü ihtiyaç oluyor.ben de o şekilde başladım. sepetsiz motosiklete ise ilk defa üniversitede bi arkadaşın scooterına bindim bir dakika felan. sonrasında Mz motora bindim direk dağa çıktık:mrgreen: sonrasında da kendi motorumu aldım.

bY_aLp
23 Ocak 2011, 18:54
bir gün dedim motor sürebilirmiyim halen sürüyorum :D

-unnamed-
23 Ocak 2011, 18:58
16'lı yaşlarda mobilette başladık...
ardından vitesli hayali geldi jawa bulduk onu aldık...
daha sonra unutulmayan 301 mz ler...
mz den sonra racing'e geçiş yaptık...
bazı nedenlerden dolayı racing i sattık şimdi scooter a devam....

anaconda84
23 Ocak 2011, 18:59
bende ilk kez motora 98 - 99'da bindim bir arkadaşımın mobileti vardı bir kaç kişi toplanmışız herkez sırayla sürüyor çocuğun motorunu tabi ben bilmediğimden ve birazda korktuğumdan binmiyordum motor sahibi kendisi sürerken arkasına bindim bir kere sonra bana verdi motoru ne kadar bilmiyorum desemde çocuk bindirdi beni motora ne yapacağımı söyledi o kadar sonra ne mi oldu beni tutabilene aşk olsun :D millet sıra bekliyor ben hala motorda :D sonraları tabi babamın peugeot motoruna binmeye başladım şimdiyse 3 ay önce aldığım kendi motoruma yani yukime biniyorum :D bu arada avciceyhan kardeşim sanada teşekkür ediyorum sayende o günleri bir kez daha hatırladım

avciceyhan
23 Ocak 2011, 20:48
bende ilk kez motora 98 - 99'da bindim bir arkadaşımın mobileti vardı bir kaç kişi toplanmışız herkez sırayla sürüyor çocuğun motorunu tabi ben bilmediğimden ve birazda korktuğumdan binmiyordum motor sahibi kendisi sürerken arkasına bindim bir kere sonra bana verdi motoru ne kadar bilmiyorum desemde çocuk bindirdi beni motora ne yapacağımı söyledi o kadar sonra ne mi oldu beni tutabilene aşk olsun :D millet sıra bekliyor ben hala motorda :D sonraları tabi babamın peugeot motoruna binmeye başladım şimdiyse 3 ay önce aldığım kendi motoruma yani yukime biniyorum :D bu arada avciceyhan kardeşim sanada teşekkür ediyorum sayende o günleri bir kez daha hatırladım

Asıl ben teşekkür ederim yorumunuz için

tezcan23
23 Ocak 2011, 21:06
14 yaşında babamın aldığı bi mobiletle başladı ve git gide buyüdü:)ama hala köye gidince mobilete biniyorum hoşuma gidiyo onu surmek:P

fast_driver
23 Ocak 2011, 21:24
15 yaşında kastamonuda pansiyon sahibi bi abimizde suzuki chopper vardı ve başladı benim seruven geçen nisanda 150 RE aldım yetmedi bu haziranda inş. GT250 COMET alıcam,sonra Türkiye turlarına çıkıcam. Beklerim geziye arkadaş grubuyla turlara çıkmak güzel oluyor ::cheeeeer

fakture
23 Ocak 2011, 21:25
90 lı yıllarda mobilet kiralardık...sonra 2006 da x8 200. bu yılda er6 n aldım.

daha sonra bmw gs adv. olacak sanırım..

arifziyaar
23 Ocak 2011, 21:31
5-6 yaşında bisikletle başladım iki tekere, 13 yaşında ilk vitessiz puch aldı babam.İki gün kullandık arızalı oldugu anlaşılınca geri verdi.Bir arkadaşı vitesli motorun daha iyi olacağını söyledi ve 250 cc 1966 model postacı jawa ilk motorum oldu(yıl 1993) 2000 yılında üniversiteye başlayana kadar kullandım.O zamanlar ne kask ne mont hiçbir koruma yoktu bende.Şimdi yeni A2 ehliyetimi aldım Allah nasip ederse sıfır er 6 N almayı düşüyorum.Motosiklet sevgisi bamkaşka asla unutulmuyor.

prs_bacteria
23 Ocak 2011, 22:10
20 gün kadar önce bir 600rr aldım....

en son çifttekerli bir bmx im vardı bir 17-18 yıl önce çok bisiklet kullandım ama motorsiklet tecrübem "0" (idi 2 gün öncesine kadar)

2 ay boyunca bir arkadaşım 125 likle eğitim verecekti sonra da 600 rr a geçecektim...c.tesi günü 10 dk bindim 125 liğe... sonra kendime hakim olamadım bir delilik yaptım ve 600 rr ın kontağını çevirdim :bounce:

c.tesi-pazar toplam 3-4 saat gezdim (çoğunluğu geniş asfalt boş bir alanda-fuar alanı)

öncesinde nette ve reelde bir sürü arkadaş haklı olarak yanlış yaparsın demişti doğrudan 600 lük bir makine ile başlarsan....bunlar cesaretimi kırdı ve motordan korkuttu beni...ilk bindiğimde o kadar kasmışım ki korkudan daha parmaklarımın ağrısı geçmedi ama bugün daha relax idim motorda :wiinkk:

belki delilikti bu ama üzerine binmeden de gece gözüme uyku girmez olmuştu :P

Burakxy
23 Ocak 2011, 22:29
10 yaşımdayken kuryeci abilerin arkalarına biner onlarla gezerdim, sonra mahallemizde ki bir abiden pejo mobiletini kiralamaya başladım. 15 yaşımdayken daha ilk çinli makineler furyasından yararlanarak ilk scooterımı 125mt mi aldım 5 senemi onunla geçirdim ve şimdi de sym 125xs'im var...

MRTCA
23 Ocak 2011, 22:32
Benim ise abim motosikletini alınca başladı yani bundan yaklaşık bir sene önce şimdilik abimmle geziyorum ama büyüyünce bende motorcu olucam

BURAK5858
23 Ocak 2011, 22:44
ben kendimi bildim bileli motorumuz vardı ama ben binemiyordum taki rahmetli dedem bana mobiletini verene kadar halasaklarım o motoru sonra bi scooter aldım kendime 1 sene kadar bindikten sonra honda cbr125 aldım 2 sene kadarda ona bindim askere gideceğim için dun arkadaşıma sattım askerden sonra inşallah 600 rr almayı dusunuyorumm

Tarkan1981
23 Ocak 2011, 22:47
3-4 senedir ha bugün ha yarın diyip sallıyıp duruyordum, ve ufaktan bilgi sahibi olmakla uğraşıyordum,
15 Aralık 2009 ise gidonu ilk tutuş günüm idi.
O gün bugündür (11.000 km) dir biniyorum ve artık ben
Şehr-i İstanbul u yaşıyorum.

en son çifttekerli bir bmx im vardı bir 17-18 yıl önce çok bisiklet kullandım ama motorsiklet tecrübem "0" (idi 2 gün öncesine kadar)

2 ay boyunca bir arkadaşım 125 likle eğitim verecekti sonra da 600 rr a geçecektim...c.tesi günü 10 dk bindim 125 liğe... sonra kendime hakim olamadım bir delilik yaptım ve 600 rr ın kontağını çevirdim :bounce:

c.tesi-pazar toplam 3-4 saat gezdim (çoğunluğu geniş asfalt boş bir alanda-fuar alanı)

öncesinde nette ve reelde bir sürü arkadaş haklı olarak yanlış yaparsın demişti doğrudan 600 lük bir makine ile başlarsan....bunlar cesaretimi kırdı ve motordan korkuttu beni...ilk bindiğimde o kadar kasmışım ki korkudan daha parmaklarımın ağrısı geçmedi ama bugün daha relax idim motorda :wiinkk:

Aman arkadaşım yavaşşşşşşş diyorum,

Motorun marşına basmadan önce besmele çek,
ve Allah korusun olası bir ters durumda bedeninde oluşabilecek en küçük bir çizikte bile gözyaşı döktürüp üzeceğin insanları aklından çıkarma,
Altındaki makina ile coşma, sakin ve mantıklı sürüşler yap,

Yaşını bilmiyorum, kusura bakma, bunlara ister kardeş ister abi tavsiyesi de.

Allah a Emanet Ol daima, önce bedenine sonra RR ına çok iyi bak, sağlıcakla kal,
Başka şehirlerden Malatya ya gelecek MT ci kardeşlerine, arkadaşlarına, abilerine misafirperverliğini eksik etme
Saygılarımla.

Blackeagletr
23 Ocak 2011, 22:59

Arkadaş sen benden de betermişsin ya :mrgreen:

BURAK5858
23 Ocak 2011, 23:05
Arakadaşlar öyle kolay değil ha diyince 600 makinaya binilmez bizde biliyoz gidip 600rr almayı ama herşeyden once tecrube tecrubenın yaşla başla alakası yoktur tecrube yaşıyarak öğrenilir dura dura armut olgunlaşırr biz büyük sözü dinliyip ufaktan başladık bu işe

#GECE#
23 Ocak 2011, 23:28
89/95 yılları arası mobylette flash 51 ile bu serüven başladı...
Uzunca sene yamaha crypton r ile tırmaladık..şimdi ise bir
taiwanlı ile devam ediyor..pgo-gmax (kanuni bobcat).......

bRkq35
23 Ocak 2011, 23:50
Bende 10 yaşındaydım abimin çok küçük bir Mobilet'i vardı.İlk başta arkasına bindim hiç korkmadım daha sonra ön tarafa oturdum direksiyonu bile tutmadım.Daha sonra abim arkamda kullandım ondan sonra da tek başıma kullandım.Bu bende hafif hafif sevda uyandırdı.Abim sık sık motosiklet değiştirdiği için arada geldiğinde kullanıyordum.Daha sonra kuzenimde Yamaha Crypton - R var.Onu kullanmaya başladım ondan sonra CUP hastası oldum çıktım.İzmir'e gelince biraz baskı yaptım babama daha sonra bana güvendiği için bir tane ASYA CUP aldık.Şimdi de baskı yapıyorum GT 250 R alsın diye. :D

Samet Ağır
24 Ocak 2011, 00:02
ben daha doğmadan başladı sevdam..
rahmetli babamın motosikleti varmış..ama ben daha dünyaya gelmek için yola bile çıkmamışım..
gel zaman git zaman motosikletin selesine bu kadar yakın dururken başlamıştı benim sevdam..
hatta doğduğumda kawa nın uzaması gibi ağlıyormuşum...:cherry:

mezit
24 Ocak 2011, 00:35
ben daha doğmadan başladı sevdam..
rahmetli babamın motosikleti varmış..ama ben daha dünyaya gelmek için yola bile çıkmamışım..
gel zaman git zaman motosikletin selesine bu kadar yakın dururken başlamıştı benim sevdam..
hatta doğduğumda kawa nın uzaması gibi ağlıyormuşum...:cherry:

seninkide bişimii benimki arıların polen taşımasından başlıyor..:mrgreen:

SeMpaTuRk77
24 Ocak 2011, 01:01
12 13 Yaşlarında ! v kadro bi mobilette almıstım :):) ondan sonra söke toplaya bıkıp vitesli olarak bi balkan almıstım 15 yaşımdaylen sanırım ! :) Jawa Mz derken derken derken yaş başladığım yaşın 2 katı olmus hala motor üstündeyim :)

kartal032
24 Ocak 2011, 01:10
gençliğimde değil çocukluğumda (14-15yaş) babampn bir planeti vardı , sadece akşamüzerleri olmak üzere binerdim. Aradan yaklaşık 40 yıl gectikten sonra (52 sinde) bir içki masasında bir arkadaşım benim motora bin dedi, o ana kadar ne motor markası bilirdim ne motora binene dikkat ederdim, şimdi 53 yaşında ehliyetimi de aldım kawasaki KLR 600 S im var, ve ben artık motorcuyum (tüm mahalle baskılarına rağmen)

EnDuRoCu_
24 Ocak 2011, 01:47
1996 yılında scooter ile başladım,o gündür bu gündür iki tekere binerim :) her zamanda binmem tabi arasırada ben onu ittiririm maksat değişiklik olsun :P

yürekçe
24 Ocak 2011, 02:11
benimki; birdenbireydi...
çoook küçüktüm, yaşımı sarhoşluğumdan ötürü hatırlayamıyorum. kendimi kaybettiğim bir sabahtı işte; işte o sabah uyandım ki, sevivermişim :)

motorhocası
24 Ocak 2011, 02:44
Yol bisikletiyle başladım, baktım mobiletler beni geçiyor, kafam attı motor aldım.

efsars
24 Ocak 2011, 03:16
benim babam motorcuydu zaten hep motor tepesinde büyüdüm zzr1100 africa twin süper 750 tenere bunların arkasında büyündüm 13-14 yaşımda asya motor 150 cc aldı peder sonra bendeki motor aşkı başladı 16 yaşımda kendime bi ybr aldım 17 yaşımda bi tane daha aldım 18 yaşımda 1 tane daha aldım 6 ay önce 1 tane de enduro aldım dt 125 r öle.

DaBEL
24 Ocak 2011, 04:51
benimkisi dedeyle başlıyor.. cocukken bi gün sivasta benden bi büyük olan kuzenim motorla termik santrale gidiyordu.. bi gün dedem ver motoru bende kullanıyım derken kuzen sen nasıl bineceksin 95 yaşında adamsın dedi?? dede direk tabi ulan sen daha yokken ben motora biniyordum demesiyle benim kafada akraba olarak en sevdiğim insanın motora binmesini ögrenince sevda başladı..

bu arada bizim dede suan ilk kez motor kullanıcaklar için olan tavsiyeler hepsine zıt ve yanlış düşen bi adam.. adam motoru istanbulda görüyor alıyor ve aldığında direk olarak motorla uzun yola cıkıyor.. ben motor kullanmayı istanbuldan sivasa gelirken ögrendim demişti bana.. kask filan sorduğumda gereksiz demişti.. kaç kez düştüm yolda ögrenirken bişey olmadı demişti.. ama kulaklarım ve gözlerim cok kötü olmuştu dedi.. kask değilde bi gözlük işe yarar demişti..
valla motorun markasını hiç ögrenemedim.. dede ve kuzen arasında bu olay yaşanırken motoru görmek istediğimde paslanmakta olan bi şaşe görmüştüm.. hala merak ederim motoru neydi diye..

Tarkan1981
24 Ocak 2011, 22:52
vay anasını
sadece bizim sülale 2 teker den uzakmış meğersem,
herkese bu güzel hastalık abisinden, babasından, dedesinden bulaşmış
bizde ise sülalede tek motosiklet kullanıcısı benim :(

Roe
29 Haziran 2012, 19:28
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum, bu tarz konuları okumak güzel oluyor.

Çocuklugumda her ne zaman internet cafeye gidersem araba yarışı oynardım, motogp oynayamazdım ve motora karsı hiç ilgim olmamıştı ki bundan 6 ay öncesine kadar da aynı durumdaydım fakat birden birseyler degişti.Aileden veya arkadaşlardan bulaşmış birşey degil öyle içimden geldi bu ask ve giderek arttı hala artıyor.Nasıl oldu anlamadım birden :silent: ama iyi ki oldu :joker:

kanmix_x
29 Haziran 2012, 19:43
Bisiklet ile pedal çevirip yorulduğum için :bounce:

serkanunal
29 Haziran 2012, 20:10
Arkadaşım bir gün motor almaya gitti. Bende peşinden bisikletle yetişemiyordum :) bisikletleri bıraktık motor aldık şimdide vitesliye geçme aşamasındayım

sedici
29 Haziran 2012, 20:23
çocukken motorların arkasından bakıp seslerini dinler hayal ederdim, tvde moto gp izler annemin çamaşır sepetini motor yapıp binerdim, jawa arkasında gezmeler sora emanet mobilet emanet cub derken kendim almak nasip oldu artık mt'deyiz işte :)

Barış Şuşut
29 Haziran 2012, 20:31
Yaş 13 (1982) yazları beyaz eşya satan bi mağazada çıraklık yapıyorum.. mağazaya ait puch marka bi mopedimiz var .. ama bana kullanmak yasak .. patron akşamüstü 1 saatliğine eve gider işte o ara ben mopedi kaçırır 10-15 dakka turlarım .. ilk deneyimlerim o moped üstünde oldu ama benim gözümde moped değil 1200CS bmw o kadar yane :cherry:

haftada 1-2 yakalanınca bi kulak çekilmesi iki tokat gibi cezalarda mevcut.. ee eski sistem eti senin kemiği benim muhabbeti..

Marmariste yazlıkçılar var .. ufak bir yerleşim o zamanlar .. araba pek işe yaramıyo .. genelde yazlıkçılar bide moped alıyolar ..

yine bir müşteri aldı mopeddi yepisyeni . yaklaşık 10 gün sonra moped elinde geri geldi .. şimdiki gibi garanti şartları yok o zamanlar ..

bu moped çalışmıyo dedi.. patron bana döndü çalıştır dedi.. ülen ben moped konusunda değme usta olmuşum .

yarım pedalda çalıştırdım aleti adam bana bön bön baktı .. patron ülen bu çocuk bile çalıştırıyo sen çalıştıramıyona getirdi işi.. adam bindi gitti..

ama adam 1 haftalık periyotlarla geliyo çalışmıyo diyo ben çalıştırıp adama teslim ediyom ..:cherry:

en son getirdi mopedi bunu geri verim üstüne parada verim deişin diyo.. yok dedi patron olmaz :cherry:

adam yakarım len bu mopedi dedi attı kapının önüne mopedi gitti..

yaklaşık 10 gün moped kapının önünde durdu .. arada ben akşamları kaçırdım tabikine :P

10 gün sonra yine mağazanın mopedinin üstünde patrona yakalanınca önce dayağı yedim. patron anladıki ben vazgeçmiyecem ..

kapının önünde duran mopedi bana gösterdi al len dedi bin buna ...:cherry:

yasal olmasada ilk motorum oldu o moped ..

işte böle başladı aşkımız..

UNdocab
29 Haziran 2012, 20:34
Arkadaş kurbanıyım.
Aldı kullandı özendirdi. 5-6bin km artçılıktan sonra. Sonra biraz hızlı girdim olaya. yılın 2. yarısı motosiklet neredeyse tamamen yatmasına rağmen 1 senede 15binkm yol yaptım.

aquarist4
29 Haziran 2012, 20:38
Daha ilkokula bile gitmiyorken dayımın Lambretta'sının ön boşluğunda başladı bu sevgim. Paspasın altında da güneşten uzak durması için koyduğumuz çikolatalar olurdu. Büyüyünce yine dayıma ait 50'lik Simson, Vespa PX 200, MZ 250 (251'lerden değildi,doğu alman malıydı) derken 93'te son Vespa satıldı ve yaya kaldık :( 1995'te A2'yi aldım fakat bu seneye kadar motor kullanma veya alma fırsatı bulamadım (evdekilerin korkuları ve engellemeleri sebebiyle). Mart 2012'de Diversion'ımı aldım ve kullanıyorum..

Tolga Can
29 Haziran 2012, 20:41
Ana karnında zorunlu başladım motora :P
ilk okul yıllarında babama 13-14 anahtarı getir götür yaparak ve bir yandan da yağlanarak motoru yakından tanıdım.
Tabii o zamanlar ayaklar yere değmediği için babamın kontrolünde gidon yönetimi ile başladım. ilk motorumu peder lise 1 de aldı. Ama ne aldı.
Bir gün arkadaşla avluda oturuyoruz. Peder yanıma geldi oğlum sana motor aldım dedi. Ulan bir heyecanlandım. Ayaklarım yerden kesildi. Bir mutluyum sormayın gitsin. Gel gör dedi.
Arkadaşlarla koşa koşa evin arkasına gittik. Ulen bir baktım motor binbir parça binmeyeyim diye paramparça edip kutulara koymuş. Bu ne len dedim. Lise diplomasını getir al dedi.
Otomatik olarak şöyle dedim. Bu saatten sonra zor okurum. bana boya sandığı yap. Benden bi bok olmaz dedim. Öyle dedik ya 1. sınıfta kaldık :P
Adam da dayanamadı. Motoru topladı al dedi sana motor. Ondan sonra takıntısız geçtik. :mrgreen: Zamanında verse takdir alırdık. damarıma bastı :P
Ondan sonra yıllarca geçtikçe çeşit çeşit motora bindik. Aman yanlış anlamayın :queen:

brooklynnn
29 Haziran 2012, 20:42
5-6'li yaslarda enistem abimle bana hadi genclik kalkin divandan benzin almaya gidelim dedi
Arabasiyla gidecegiz sanirken megersem jawasiyla gidecekmisiz
Neyse atladik jawaya enistem ortada ben arkada abim
sahilden efil efil giderken bende basladi motor aski
Kucuklugumden beri babamdan motor isterim en son universite sonda aldi :)
Kucukken bi mopede tavdim belki alsa onda hevesim gecicekti
Simdi tadini aldim Allah kaza bela vermezse hayatta birakmam
Mutluyum motorumla

Etraftaki herkes araba sevmedigim icin bana deli gozuyle bakiyor ama olsun motor bu herseye deger :)

adem80
29 Haziran 2012, 20:47
benim hic bisikletim olmadı. Direk mobiletle başladım 10 yaşımda. Babamın mobiletini kaçırıyodum. Ne polis,ne jandarma. Sene 1990. Öyle işte.

kumarbazfare
29 Haziran 2012, 21:14
2005 in yazında lise bitmiş biz kuzenlerle erdege gitmiştik gece nevalemiz bitti ve ilave almaya giderken onun motorunun anahtarını aldım ,daha önce kullandınmı sorusuna alkolün de verdigi yetkiyle evet dedim ama cevap hayırdı,gectim direksiyona ve sonrasında kuzenimin motorunu sık sık kullanmaya basladım taki gecen sene aileyi ikna edip kendime bi scooter alana kadar

Roe
29 Haziran 2012, 21:15
Etraftaki herkes araba sevmedigim icin bana deli gozuyle bakiyor ama olsun motor bu herseye deger :)

Aynı durumdayım, hatta babam ben vazgeçeyim diye sana araba alalım dedi.Sen kendine al bi tane dedim o zaman anladı vazgeçmeyecegimi :)

mstfkrfk
29 Haziran 2012, 22:09
böyle konuları okuyunca anlıyoruz hemen hemen herkes 17 yaşından küçükken motor hayatına başlamış ama foruma gelip soru soran 17 yaşından küçük motor sevgisi olan kardeşlerimize git bisiklete bin gibi yorumlar gelince çıldırıyorum.şu olaya bir çözüm getirsek artık herkes en azından nerden geldiğini unutmadan onları terslemeden sadece bilinçlendirmeye çalışsak daha yararlı oluruz diye düşünüyorum.
neyse bende yorumları okuyunca hatırladım, bari anlatayım;
12 yaşımda filan bi abimin mobyletine 2-3 km turladım ama pek sarmamıştı.daha sonra çalıştığım yerin scooter ı 1 hafta bende kaldı 15 yaşlarındaydım,o zaman motor aşkım başladı ve 5-6 ay sonra bir scooter aldım çalınana kadar 2 yıl gayet mutlu mesut kullandım.daha sonra da kopamadım.o zamandan beri yaz kış motor kullanıyorum.

ergün1968
29 Haziran 2012, 22:19
1978 de mahalle bakkalının mobiletini araklayarak başladı :).

Uğur
29 Haziran 2012, 22:25
Ortaokuldayken,okulun yan tarafında futbol sahası vardı.
Oraya iki kırık,dökük mobilet gelirdi,sahanın etrafında bir tur 1 Milyon,yarım tur 500 bindi.
Tüm harçlığımı orda harcardım..:)
O gün bugündür devam...

hocaseko
29 Haziran 2012, 22:54
sene 91...arkadaş scooter motor sahibiydi...al bir tur bin dedi...bir daha inemedim...

GrkSbf
29 Haziran 2012, 23:03
2011 eylül de çok sevdiğim bir arkadaşım iş yerinden aradı
oğlum motor kullanalım mı dedi ? o zamana kadar kampanya dan araba fiyatları inceleyen ben bir anda motorlara bakar modelleri inceler oldum.aralık 2011 de ehliyetleri aldık.
Başladık malzemeleri toparlamaya yamaha eğitimide aldık hazıran ıtıbarıyle motoruda aldım ben toplama 1 senesi olmayan bir durum : ))
İyi geceler

kanmix_x
29 Haziran 2012, 23:32
Puch genel özellikleri

Rüzgara karşı çekmez

İki kişi gitmez

Alt geçitlere iner ama çıkmaz :cherry:

GeNç61
29 Haziran 2012, 23:43
2004 tarihinde emin önunde turu birlira olan minik motorlarla basladım önce düşe kalka ama sonra 2006 yılında abimide kandırdıktan sonra celık martıan scoter ımı aldım 2 ay sğlam bindim ve 2006 temmuz ayında ıyı bır kaza gecırdım bacagı parcaladık kesılecek dercede suan yazarken bıle sızladı ayağım ve ogun bugundur evlıyım motorla sankı o kaza benım nikah memurum akan kansa attıgım imza gibi bağladı benı ve suan hysoung gtr 250 sahıbıyım ve mutluyum kısa dogruda honda 600 rr dusunuyorum ALLAH (cc) bir zeval vermesse inş yenı bırıolaraktan çokkonustum sanırım ama öyle herkeze hayırlı gecler olsun tekerınız herdaım tek guvende ve guvenlımesafede dursun....