PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mootosiklet nakli

aydin67
22 Ocak 2011, 19:11
arkadaşlar ben adanada oturuyorum,
biliyorsunuzki istanbulda motorlar diğer yerlere göre daha ucuz ve kaliteli motorlar var.ben istanbula gitmeden internet yoluyla motor satın almak istiyorum
soru şu nasıl buraya motoru gettirtebilirim,gitmeden vekalet alsan burda satışını alsam nasıl olur düşündüğüm motor honda cgl(125) nakliye masraflarından haberi olan var mı selamlar

zeda3000
22 Ocak 2011, 19:16
Iki secenek var

Birincisi Istanbuldan aldigin motoru Topkapi Ambarlar bolgesine goturup Adana ya Ambar nakliyati yapan bir firma ile tasitmak.

Pazarlik yapma sansin var, ama tasima esnasinda motoru iyi koruman lazim

Ikinci secenek ise

PTT kargo

Ptt kargo motosiklet tasiyor. Sahsen sordum. Gondermek icin PTT merkez deposunda kendi adina alici olarak gondermen yeterli. Odemeni gonderir iken yapiyorsun.

Otobus firmalarini tavsiye etmiyorum. Hem pahali lar , hemde deponu bosaltmani istiyorlar,hic bir sigortasi da olmadigindan guvensiz bir tasima bence

extrem_015
22 Ocak 2011, 19:19
en iyisi kargo, otobüste tanıdık çıkarsa oda olur ama motoru güzelce sarıp sarmalaman lazım yoksa gelene kadar çizilmeyen yeri kalmaz

cengaver29
22 Ocak 2011, 20:00
sen nerdesin bis öylesen belki yardımcı olabiliriz... EGE ULAŞIM KARGO

Blackeagletr
22 Ocak 2011, 20:11
Duyduğum kadarıyla PTT kargo uygun fiyata nakliyat yapıyordu

teksann
22 Ocak 2011, 20:37
dostum bence git bi motoru gör sonra onu güzelce paketle alt ve yanları ızgara tahta portifin taşıyacagı şekilde içine ise köpük koy... firma bulursun fakat bence sen istanbula gidip o şekilde yapmalısın.. senn malına kimse senden daha iyi davranmaz

anil89tas
22 Ocak 2011, 20:38
sen nerdesin bis öylesen belki yardımcı olabiliriz... EGE ULAŞIM KARGO

adana olarak yazmış ya....eğer güzel bir fiyat çekerseniz ben de Antalyadan izmite getirmeyi düşünüyorum.ama çok para olursa kargo, yaza doğru biner gelirim :cat:

xburakx
23 Ocak 2011, 02:04
istanbul sarıyerden cbf500 getirmişdik birgün sonra elimize geçmişdi
sabah 10da verdik motoru 1gün sonra sabaha karşı gelmişdi
250tl ilkemi ışıkmı öyle birseydi nakliyatın ismi

aydin67
23 Ocak 2011, 12:07
PTT den ödemeli oluyor mu acaba en mantıklısı PTT görünüyor İstanbula gitmeden motoru almak istiyorum

cbr125races
23 Ocak 2011, 12:22
ben de izmirden istanbula naklettirmek istiyorum Bu konuda tecrübesi olan varsa yazsın arkadaşlar.Bu işi yapan firmalar var mı otobüse yüklesek nası olur

kurubuz
23 Ocak 2011, 12:44
Görmeden , ustaya göstermeden , vekaletle vs motor alinmaz. Üç beş motoru gözüne kestir , alta otobüsü istanbula gel , hepsini gör hangisi aklına yatarsa ilk noterden satışını al. Yaz zamanıysa binerek de getirirsin , veya topkapı ambarlarına verirsin ucuza getirirler , ama gelmeden olmaz.

yürekçe
23 Ocak 2011, 14:11
ptt kargo ile görüştüm, gsr600 ü 60-110 tl arasında bir fiyata şistanbuldan mersine taşıyabiliyorlardı. fiyt değişkenliği ölçüp-tartıp ona göre fiyat verebileceklerini söylediler. ben de, 2 metreye 1 metre, 250 kg ortalamaya göre fiyat almıştım. 110 tl dediler. ama aracı ptt kargo dağıtıma elden teslim etmnen gerekiyor. çünkü 50kg. dan fazlasını ptt kargo adresten teslim almıyor :)

ama senin söylediğin şekilde motor alınmaz. de ki bir tarafları kırık, çizik içinde sana gönderdiler. sen de alınca satıcıyı aradın. adam sana ne diyecek olabilir : biz sağlam gönderdik yolda olmuştur.
görmediğin malı almayacaksın, kanımca :)

x type
01 Şubat 2011, 23:45
arkadaşlar ben adanada oturuyorum,
biliyorsunuzki istanbulda motorlar diğer yerlere göre daha ucuz ve kaliteli motorlar var.ben istanbula gitmeden internet yoluyla motor satın almak istiyorum
soru şu nasıl buraya motoru gettirtebilirim,gitmeden vekalet alsan burda satışını alsam nasıl olur düşündüğüm motor honda cgl(125) nakliye masraflarından haberi olan var mı selamlar

bunları boşver sıfır siparişi ver onlar nasıl ğetiricez diye düşünsünler.en azından ne geleceğini bilirsin

aydin67
05 Şubat 2011, 16:16
daha önce adanadan vana otobüsle motor getirmiştim bilet parasından fazla alıyorlar bağaj parasını

cengaver29
05 Şubat 2011, 16:29
ben de izmirden istanbula naklettirmek istiyorum Bu konuda tecrübesi olan varsa yazsın arkadaşlar.Bu işi yapan firmalar var mı otobüse yüklesek nası olur

izmir bornovada EGE ULAŞIM KARGO yardımcı olabilirler size.

adana olarak yazmış ya....eğer güzel bir fiyat çekerseniz ben de Antalyadan izmite getirmeyi düşünüyorum.ama çok para olursa kargo, yaza doğru biner gelirim :cat:

antalya merkezde şubemiz mevcut oradan istanbul samandıra bayiye gönderttirip sonra biz de buradan şehiriçi dağıtımı yapan araçlarımızla izmite kapınıza kadar getirebiliriz.
fiyat olarak ben birşey diyemem fakat şubedekiler yardımcı olabilir...

davutyuksel
05 Şubat 2011, 17:08
Bunca zaman içerisinde konuya çözüm bulundumu bilmiyorum ama ben de Trabzon dan bir enduro getirtmeye çalıştığım için biliyorum Ptt motor taşıyor yalnız fiyatlar değişti haberiniz olsun. Bunun yanında 150 kiloluk Honda Falcon a Aras kargo 140 Tl fiyat vermişti, her iki taşıma şirketi de motoru palet üzerinde sabitlenmesini istiyor.
Nihayetinde ben bir ambar aracılığıyla getirttim motoru ama ozaman da aleti sağlıklı şekilde bağlayacak biri ve motoru indirecek bir rampaya ihtiyacınız var

GT250rAlanya
05 Şubat 2011, 17:54
Bu iş yalan olur hocam benden söylemesi. Sonra söylemedi deme..

aydin67
26 Şubat 2011, 12:00
istanbuldan cbf 150 alıp otobüsle getirmeyi düşünüyorum.

aydin67
03 Nisan 2011, 15:12
selam arkadaşlar;Bursa dan Adana ya motor getittirdim
Mart-2011 de Bursa'dan ybr aldım
kargoyu aradım paketlememi söylediler
PTT kargo motosiklet taşımıyorum dedi
Bir otobüsle 100 tl ye anlaştık Mersedes otobüsün bagajı en önüne motor rahatlıkla sığdı aynalar bile üstünde geldi bagjın önüne bağlandı ve yan tarafına valiz filan kondu
adana da teslim aldım

RiDeR_2
03 Nisan 2011, 15:38
ptt kargo ile görüştüm, gsr600 ü 60-110 tl arasında bir fiyata şistanbuldan mersine taşıyabiliyorlardı. fiyt değişkenliği ölçüp-tartıp ona göre fiyat verebileceklerini söylediler. ben de, 2 metreye 1 metre, 250 kg ortalamaya göre fiyat almıştım. 110 tl dediler. ama aracı ptt kargo dağıtıma elden teslim etmnen gerekiyor. çünkü 50kg. dan fazlasını ptt kargo adresten teslim almıyor :)

110tl ve güvenliyse çok iyi
bende gt250r istanbuldan alıp ankaraya getirtmek istiyorum otobüste tanıdıklar var ama otobüs bagajında yazık olur gibime geliyo gtr a
en iyisi ptt ye güncel fiyatları sorup halletmek

Szman!
03 Nisan 2011, 16:14
http://www.nakliyecilersitesi.net/ dıge bır sıte ucretsız ılan verıyorsunuz belırtıgınız sehırlere naklıye yapıcak yada naklıyeden donen boş araclar oluyosa size donuyolar ben apachem ıcın ıstanbuldan antalyaya 150-200 lıra arasında degısık fıyat teklıflerı aldım ılan verın bısey kaybetmezsınız onlar arıyor. =) ama otobusler 2 bılet fıyatına getırıyor denıldıgı ıcın suanda beklemedeyım otobus 100 lıra yapıyolar bakalım bu sene erteledım artık seneye

SeMpaTuRk77
04 Nisan 2011, 02:24
hortttttttttttttttttttttt :):):)

aydin67
12 Nisan 2011, 15:18
ben bursadan ybr-125 i 100 tl ye otobüsle getirttim.
Motoru otobüsün bağajının ön tarafına yan olarak yerleştirilip bağlandı sorun olmadı parayı verdikten sonra geliyor arkadaşlar

algilama
12 Nisan 2011, 16:01

kışın var mı bilmiyorum ama yazın İzmir-İstanbul arasında gemi seferleri vardı. Gemiye koyduğun zaman, İstanbul'a gelmesi 24 saat sürüyor. Sen önden otobüs / uçak ile gidip İstanbul'da gemiyi karşılayabiliyorsun.

scorpi0
12 Nisan 2011, 16:27
kışın var mı bilmiyorum ama yazın İzmir-İstanbul arasında gemi seferleri vardı. Gemiye koyduğun zaman, İstanbul'a gelmesi 24 saat sürüyor. Sen önden otobüs / uçak ile gidip İstanbul'da gemiyi karşılayabiliyorsun.

Ben 5 sene önce motoru İstanbul'dan İzmir'e gemiyle getirmiştim. Kendim de yolcu olarak binmiştim.

Ama bildiğim kadarıyla o seferler artık yok.

norad
17 Mayıs 2011, 15:39
Arkadaşlar yakın zamanda motosikletini uzak bir şehirden getirten var mı?

Ya da bu konuda güncel bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

__sArSıLmAz__
17 Mayıs 2011, 16:24
+++ 2 ay önce istanbuldan adanaya sadece motorumu : 65 tl ye gönderdim adanadan amcamın oğlu otobüsü karşıladı motoru aldı

+++ 5 ay önce samsundan cbr 125 aldım otobüsün altına attım bende yolcu olarak bindim : 50 tl verdim

+++ 1,5 sene önce amcamın oğluna aprilia rs 125 aldık manisadan ayrıca 2 miz de yolcu olarak bindik adanada motoru indirdik : 25 tl

vs.. daha 5-6 tane daha var şuan net hatırlayamıyorum ama en fazla 1 yolcu parası verin pazarlık yapın,tek 1 firmaya sormayın bütün firmalara sorun,ayrıca şuna dikkat ettim eğer sizde motorla beraber aynı otobüse binecekseniz 1 yolcu parasından daha az para verin,bileti almadan önce bileti yazan arkadaşa motorumda var bagaja sığar eğer onuda alırsanız bilet alacam gibi bi teklifte bulunun karlı çıkarsınız. Not : motorlar her otobüsün altına sığmıyo onada dikkat edin ( örn : mersedes 403 lere rahat oluyo tam sığıyo)

norad
18 Mayıs 2011, 00:41
Sarsılmaz verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Son sorum:)

600 cc lik bir motoru getirme şansım nedir.Motoru sabitlemek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım ?

Volkan Serezli
18 Mayıs 2011, 01:13
Sarsılmaz verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Son sorum:)

600 cc lik bir motoru getirme şansım nedir.Motoru sabitlemek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım ?

ben spotçular aracılığıyla getirtmiştim 150 zc mi
45 tl aldılar
tabi o tarafa doğru nakliyesi olması lazım şirketin..