PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yol yapılacak enduro önerisi

cash907
12 Ocak 2011, 20:57
öncelikle herkese merhabalar. Siteye yeni üye oldum, aslında yaklaşık 1.5 aydır yakından takip ediyorum. Uzun gözlemler sonucu bilgili insanların olduğuna kanaat getirdim ve üye olmaya karar verdim. 2 aydır araştırıyorum. 2.5-3 yıl kadar scooter kullandım. Bir de kaza tecrübem var :). Baya araştırdım ama karar veremedim ne tür motor alacağıma. 1-2 yıldır motorla elimdeki imkanlar doğrultusunda 1-2 aylık bir Türkiye gezintisine çıkmak istiyorum. Gezebildiğim, imkanlarım yettiği kadar. Birkaç model araştırdım. Honda NX4 Falcon, Bmw F650 gs, Aprilla Pegaso 650, Kawasaki KLR 650 ama biraz tuzlu geldi. Bmw ye kafam takılmadı desem yalan olur :). Benim isteğim uzun yolda pek sıkıntı vermemesi, kullanım açısından zorlamaması. Hız yapmasına gerek yok benim işim zevk yapmak. Ama araştırken gözüme chopper/cruiser tip motorlar çarptı. Biraz onlarada baktım ve görünüş olarak hoşuma gitti. Ve bu bilen tecrübe sahibi birilerine danışmaya karar verdim. Olayı özetlemek gerekirse Uzun bir gezintiye çıkıcam. Bana ne tür bir motor ne tip bir model alacağım konusunda yardımcı olursanız cok sevinirim. Bütçem tabi ki biraz kısıtlı.5 milyar kadar bir limit koydum maximum 1 milyar daha üzerine çıkabilirim. Öğrenci şartları daha iyileri benim olsun isterdim ama imkanlar neye el veriyorsa ona yönelicez. Arkadaşım sen macera perestsin diyen olursa amacım o zaten. :) Bana vakit ayırıp, okuyup cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ediyorummm.

jack hammer
12 Ocak 2011, 21:23
gv 250 al derim. nedeni ise hem bütçene uygun hemde yapacagın gezide seni ekonomik olarak zorlamaz. malum akaryakıt fiyatları yüksek.

fz6_fazer
12 Ocak 2011, 21:32
slm aramıza hos geldın xt 600 onerebılırm, butcen dusuk umarım aradıgın motosıkletı bulun ama falconlarda guzel

Alper41
12 Ocak 2011, 21:54
forumdan timotinin gv 250 ile yaptığı gezi (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/81278-unutmak-icin-ciktim-yola.html)
ayrıca kendi motorum olan en500 üde öneririm , oldukça sorunsuz bir motosiklet .

avciceyhan
12 Ocak 2011, 22:11
Bütçen bı BMW için düşük bence sen naked a yönel daha ucuza güzel tür yapılacak rahatlıkta bulabilirsin

drezar
12 Ocak 2011, 22:16
kawasakiyi öneririm diğerlerine göre biraz daha yakındır servis

aparat
12 Ocak 2011, 23:15
öncelikle umarım hayellerini gerçekleştirirsin :)

saymış olduğun motosikletlerin hepsi yol yapar yeterki bakımları tam ve seninde şansın yerinde olsun...bu 650 cc de olur 150cc cbf te yapacağın yolu yapmanı sağlar...

hızdan kastın nedir ? çok göreceli bir kavram ...

öncelikle bu saydığın motorların arasında sıkı bir eleme yapıp bir yada iki marka üzerinde yoğunlaş zira seçenek bukadar çok olursa her kafadan bir ses çıkıp senin de kafan iyiden iyiye karışacaktır ...

birde bu yolu ne zaman yapmak fikrindesin ?

TutkuluAcemi
12 Ocak 2011, 23:28
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-triumph-tiger-triumph-tiger-1998-model-cok-temiz-28565876/detay

cash907
12 Ocak 2011, 23:56
öncelikle umarım hayellerini gerçekleştirirsin :)

saymış olduğun motosikletlerin hepsi yol yapar yeterki bakımları tam ve seninde şansın yerinde olsun...bu 650 cc de olur 150cc cbf te yapacağın yolu yapmanı sağlar...

hızdan kastın nedir ? çok göreceli bir kavram ...

öncelikle bu saydığın motorların arasında sıkı bir eleme yapıp bir yada iki marka üzerinde yoğunlaş zira seçenek bukadar çok olursa her kafadan bir ses çıkıp senin de kafan iyiden iyiye karışacaktır ...

birde bu yolu ne zaman yapmak fikrindesin ?

yaza kadar motoru almayııı hazirann 20 sinden sonra başlamayı düşünüyorum eğer bir aksilik olmazsaa...

woxow
13 Ocak 2011, 10:25
Uzun kmler ağrısız sızısız minimum sorun istiyosan honda transalp, hem dünyanın neresine gitsen bi servisi var. Şahsen yaşa yada kmyede bakmam, bi servise yada ustaya gösterip oluru aldıktan sonra motoru alırım. 250bin km de transalpler gördüm paşa paşa gidiyolar hala.

bi elemanın Afrika Dakar yolculuğu

eYynSRnrX-c

mondiko
15 Ocak 2011, 17:44
Merhaba hemşerim bende ordu korganlıyım.istanbulda yaşıyorum. eğer yukarıda saydıklarından birini seçeceksen kesinlikle bmw f 650 vea 650 gs olsun. Oturuş pozisyonu yakıtı dayanıklılığı süperdir. fiyatı da çok uygundur. rakiplerine göre. bazıları vibrasyon var dese de boşver. çok az bir seviyede. eğer çin malı bir motorsiklet kullandıysan farketmezsin bile. :) en büyük hayalim güzel bir enduro sahibi olup memleketime onunla gidebilmek. bakarsın birkaç sene sonra gelirim. :cherry: