PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cruzer için Krom kaplama Hakkında..

DreaM_34
09 Ocak 2011, 21:55
Arkadaşlar Cruzer'ımın sisy bar'larının fren manetlerinin ön çatalın jant tellerinin tuzlu sudan dolayı kromları attı.. pek güzel bi görüntüsüde yok söküp krom kaplamaya göndermeyi düşündüm fakt zamanım yok.. O yüzden Krom kaplama spreyi aldım biraz ucuza aldım o yüzden pek bişey beklemiyodum zaten küçük bi deneme yaptım bildiğimiz soba boyası gibiydi bende kullanmadan attım.. Kaliteli ve güzel parlak krom kaplama spreyi bilen gören kullanan varsa bilgilerine başvurmak istiyoruuumm : )

Osbourne
09 Ocak 2011, 21:57
Krom kaplama spreyi malesef yoktur. Krom kaplama ancak özel banyolarda kimyasal işlemler sonrasında gerçekleştirilebiliyor. Piyasadaki krom kaplama yaptığını iddia eden spreyler en fazla alüminyum kadar parlaklık vermekte..

DreaM_34
09 Ocak 2011, 22:00
Krom kaplama spreyi malesef yoktur. Krom kaplama ancak özel banyolarda kimyasal işlemler sonrasında gerçekleştirilebiliyor. Piyasadaki krom kaplama yaptığını iddia eden spreyler en fazla alüminyum kadar parlaklık vermekte..

evet spreylerden istediğimi elde edemedim peki.. Ortalama bi motorun egzoz, gidon, manetler, jantlar vs. Cruzer'n kromlu parçalarının hepsini yaptırmaya kalksak maliyeti ne olur ??

Osbourne
09 Ocak 2011, 22:16
evet spreylerden istediğimi elde edemedim peki.. Ortalama bi motorun egzoz, gidon, manetler, jantlar vs. Cruzer'n kromlu parçalarının hepsini yaptırmaya kalksak maliyeti ne olur ??

Bir kaç bin TL tutar muhtemelen..Daha ucuza olmaz..
Geçenlerde sitede vardı birisi reklam yapan..
Belki kromcular sitesi gibi bir sanayi sitesi vardır ve orada daha ucuza mal edilebilir ama gene de ne olursa olsun tüm o parçalar 1000 TL nin altına mümkün değil malesef..

DreaM_34
10 Ocak 2011, 01:31
1000Tl kromaja vermektense parçaları yenileriyle değiştirmek daha mantıklı :)

gs500inanc
10 Ocak 2011, 02:31
geçen sene virago 250 eksozlar ve birkaç parça aydına gönderildicrom işine 100 lira aldılar ama nakliye çok deli para tuttu.. o kadar abest bişey değil herkes yaptırabilir sorun söküp parçaları götürmekte motoru götürünce adam bişey yapamaz..

HiAxiSheytan
10 Ocak 2011, 16:11
Çalıştığım firmaya kromaj yapan bir iki firma var istersen yapıp yapmadıklarını ve fiyat sorabilirim ???