PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhabalar yzf R6 Almayı Düşünüyorum.

Xasthur
05 Ocak 2011, 20:54
Öncelikle merhaba millet.

başlıktada dediğim gibi 2008 yzf r6 almayı düşünüyorum . fakat kararsızım .

sizinde önerilerinizi merak ediyorum . buyurun.

zeda3000
05 Ocak 2011, 20:58
Hemen mudahele ediyim ki konu gereksiz uzamasin

Sevgili uye , yeni kayit oldugun icin oncelikle tanisma bolumune kendini tanitman gerekiyor

Orda tecrubeni ve yaptigin yollari da eklemeyi unutma.

Daha sonra burda baslik aciyorsun.

Diger uyelerde hemen atlayip konuyu bosuna sisirmesin lutfen. Yeni uyeler ciddi ise zaten kurallara uyacaktir

ExTReMa
05 Ocak 2011, 21:07
Bilmiyorumda arkadaşım ben olsam gsxr tercih ederdim..
Tabi karar senin..

hondam
05 Ocak 2011, 21:10
:queen::queen::queen: İlk yorum a bayıldım ve katılıyorum :cat::cat::queen:

Xasthur
05 Ocak 2011, 21:19
bende ilk yoruma bakarak konun silinmesini talp ediyorum. :) iyi forumlar.

zeda3000
05 Ocak 2011, 21:43
Konunun silinmesine gerek yok , bu sekilde dursun ,

Tanismadan once kendini ve motorunu tecrubeni yaz, sonra bu konuya doner canlandirirsin.

GÖЯKEM
05 Ocak 2011, 21:50
Alma .

Xasthur
05 Ocak 2011, 21:56
Konunun silinmesine gerek yok , bu sekilde dursun ,

Tanismadan once kendini ve motorunu tecrubeni yaz, sonra bu konuya doner canlandirirsin.

Dediklerini Yaptım Dostum Uyarın İçinde Ayrıca Teşekkür Ederim.

Şimdi Tavsiyeni Merak Ediyorum :D

Alma.

Peki Önerdiğin Bir Makina Varmı ?

cakalaz
05 Ocak 2011, 22:06
Yamaha yerine kesinlikle Suzuki modellerine bakmanı öneririm :wiinkk:

McWarnaly
05 Ocak 2011, 22:52
Ben R6 kullanicisi olarak gayet memnunum.birkac problem yasadim ama sorunsuz motor da olmaz heralde.

Blackeagletr
05 Ocak 2011, 23:34
Çağlar alma diyorum sana burdaki birçok kişide öyle diyecek sana :) Git bi gt 250 r al en azından biraz acemiliğini at sonra alırsın r6 yı.

Alper41
05 Ocak 2011, 23:41
Çağlar alma diyorum sana burdaki birçok kişide öyle diyecek sana :) Git bi gt 250 r al en azından biraz acemiliğini at sonra alırsın r6 yı.

sende sıkıştırsaydında keşke araya şu 250 liği daha rahat gazlardın . :)

Blackeagletr
05 Ocak 2011, 23:56
sende sıkıştırsaydında keşke araya şu 250 liği daha rahat gazlardın . :)

benimki kumar zaten birsürü kaza atlattım 600 lükle şükür hiç yatırmadım toslamadım. evet araya gt 250 r koysaydım keşke daha sağlıklı olurdu. r6 yı satıyorum zaten yakında yakıt masrafı yetti gt 650 r ye geçmeyi planlıyorum yada 125 le devam ederiz bakalım

Xasthur
05 Ocak 2011, 23:59
cakalaz önerilerin için teşekkürler ama suziki bana itici geliyor :D

tuna alıcam abi direk r6 alıcam gerekirse ölücem :D bak sen satmayı planlıyorum diyorsun bende almayı planlıyorum :D

Volkan Serezli
06 Ocak 2011, 00:03
bende çok düşündüm taşındım
ama sonunda acı gerçek aile yüzünden vazgeçtim
çok güzel fümeydi 17.750 ye bırakmıştı ama kısmet diğilmiş napalım :pr::salut::cherry:
umarım yedek parça sıkıntısı yaşamazsın

Xasthur
06 Ocak 2011, 00:05
bende çok düşündüm taşındım
ama sonunda acı gerçek aile yüzünden vazgeçtim
çok güzel fümeydi 17.750 ye bırakmıştı ama kısmet diğilmiş napalım :pr::salut::cherry:
umarım yedek parça sıkıntısı yaşamazsın

aile aile aile kanun kanun kanun hız hız hız ölürsün ölürsün ölürsün

senin durumunu benden iyi anlayan yoktur heralde :/

ama bu bir kara sevda ne baba dinlerim ne ana :D

aslında çok iddialı konuşuyorum. tuna kardeşimin de dediği gibi aslında önce bir 250 likle mi başlasam ki ben bu işe.

hem acemiliği atana kadar benzin fiyatlarıda düşer :D

Alper41
06 Ocak 2011, 00:16
benimki kumar zaten birsürü kaza atlattım 600 lükle şükür hiç yatırmadım toslamadım. evet araya gt 250 r koysaydım keşke daha sağlıklı olurdu. r6 yı satıyorum zaten yakında yakıt masrafı yetti gt 650 r ye geçmeyi planlıyorum yada 125 le devam ederiz bakalım

tarzın değildir belki ama madem yakıt diyorsun ben sana er6n öneririm .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:14 ----------

benzin fiyatlarına pek güvenme , benden sana söylemesi . :)

Xasthur
06 Ocak 2011, 00:19
doğru söylüyorsun fakat acemeliği atmak şart birden girersem kötü olur sonum :D

sysroot
06 Ocak 2011, 00:24
Arkadaş forumu okumak sıkıcı hale geldi.Yine küçük cc büyük cc muhabbeti dönecek soruyu sorma şeklin zaten başlı başına hata.

Dersin ki R6nın şu şu şeleri güzel gibi geldi , ama kawadada şu modelin şu şeyleri hoşuma gitti diye biraz daha bilgili soru sorsan güzel cevaplar gelicek.

Neyse hakeden sıkıcı olmaya başladı forum.

Khutuck
06 Ocak 2011, 00:24
aile aile aile kanun kanun kanun hız hız hız ölürsün ölürsün ölürsün

senin durumunu benden iyi anlayan yoktur heralde :/

ama bu bir kara sevda ne baba dinlerim ne ana :D

aslında çok iddialı konuşuyorum. tuna kardeşimin de dediği gibi aslında önce bir 250 likle mi başlasam ki ben bu işe.

600cc alıp öleceğin kesin değil, nasıl ki her sigara içen kanser olmuyorsa.

Ama aklı başında, hayatına değer veren bir insan kendini gereksiz ve aşırı riske atacak işler yapmaz. İntihara meyilli olanlara lafım yok.

Motor bir kara sevda ama motor konusunda kafasının dikine gidenler sıklıkla arkada kalanları üzerler.

Seni tanımam, etmem. Kötülüğünü istemek için bir sebebim yok, alacağın motoru kıskanmak için bir sebebim yok, senin R6 veya Mobilet kullanmanın bana bir artısı/eksisi yok.

Dolayısıyla bu konudaki mesajları iyi oku. Yaşın çok genç, daha R6 kullanacak seviyeye gelmene hem teknik, hem de yasal açıdan uzun zaman var. Acele etme, her şeyi zamanında yaşa.

Alper41
06 Ocak 2011, 00:30
Dolayısıyla bu konudaki mesajları iyi oku. Yaşın çok genç, daha R6 kullanacak seviyeye gelmene hem teknik, hem de yasal açıdan uzun zaman var. Acele etme, her şeyi zamanında yaşa.

yasal olarak derken ? bildiğim kadarıyla ülkemizde 17 yaşında motosiklet ehliyetini almış bir kişi istediği hacimde motosikleti kullanabiliyor.
şu " yasal acıdan uzun zaman var " cümlesini biraz daha açabilirmisiniz?

Khutuck
06 Ocak 2011, 00:31
yasal olarak derken ? bildiğim kadarıyla ülkemizde 17 yaşında motosiklet ehliyetini almış bir kişi istediği hacimde motosikleti kullanabiliyor.
şu " yasal acıdan uzun zaman var " cümlesini biraz daha açabilirmisiniz?

http://www.motosiklet.net/forum/tanisma/84597-herkeze-selamlar.html

Merhaba Adım Çağlar. 16 yaşındayım. Şuanda Kullandığım makina mondial 150 mt. çok fazla kilometre yapmadım. almayı düşündüğüm makina ise 2008 yzf r6 herkeze iyi forumlar. kan grubumu bilmiyorum :D

.

Alper41
06 Ocak 2011, 00:37
http://www.motosiklet.net/forum/tanisma/84597-herkeze-selamlar.html

.

çok pardon , dikkatsizlik .

extrem_015
06 Ocak 2011, 00:38
ilk önce hoşgeldin bence r6 alma cbr 600 rr al.tabi bu benim fikrim herkes istediğini yapmakta özgürdür.

Alper41
06 Ocak 2011, 00:41
dostum 16 yaşındaysan sakın bulaşma böyle bir şeye madem çok niyetin var 1 sene sabret ehliyetini al , bir radara yakalandığını düşünsene 1000tl ceza yersin en az .
sonra kafanı taşlara vurursun , sabret 1 sene kalmış çok değil .

Xasthur
06 Ocak 2011, 11:08
dostum 16 yaşındaysan sakın bulaşma böyle bir şeye madem çok niyetin var 1 sene sabret ehliyetini al , bir radara yakalandığını düşünsene 1000tl ceza yersin en az .
sonra kafanı taşlara vurursun , sabret 1 sene kalmış çok değil .

yok usta sadece 3 ay kaldı nisanda 17 yim :D

Herkeze Önerileri İçin Teşekkür Ediyorum.

Şuan Aklımda olan Şey gt250r Alıp 17 Yaşımdan 19 Yaşıma Kadar Sürmek Sonrasında İse 2008 yzf r1 Almak . Tekrar Teşekkür Ediyorum Önerileriniz İçin.

herkeze iyi forumlar

HercuL
06 Ocak 2011, 11:48
yahu bu çocuk 16 yasında ne r6 sı ? sen alma r6 falan. ben yapılacak en güzel şeyi yaptım aslında maddi imkansızlıkla yaptım ama en doğrusu buydu ilk önce 125 cc ile başladım 8 ci motor olarak r6 aldım daha henüz 32 km yaptım ama detayları söylemek gerekirse çok güçlü bir motor , sana gelmez yani son olarak tecrübe yi paranla satın alamazsın zamanla olur .

hondam
06 Ocak 2011, 19:49
Sen kafana koyduysan neden, neden dıye soracaksan al derım, cunku sartlanmıs bırını yolundan cevırmek cok zor. Ancak ben soz dınlerım ve yapılan uyarıları dıkkate alırım dersen ben derımkı sen bu tecrubeyle bence 600cc motosıkletlerın hepsınden uzak dur..
Aynen 250cc ve 2 sezon bındıkten sonra bence (en az 2 sezon) 600cc makına derım Ehlıyet hersey degıl, olmasada sen surersın sadece ehlıyetle yasal olucak senın ıcın hersey.