PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lazer Vertigo veya Scorpion Exo 400...

Redout
05 Ocak 2011, 07:30
Merhaba 200 lira civarınd bir kask almayı düşünüyorum. İnternetten kendi bilgim dahilinde beğendiklerim Lazer Vertigo ve Scorpion Exo 400. acaba kullananlar ne derler; neleri iyidir neleri kötüdür hangisini önerirler. Tabi bu ikisinden biri olmak zorunda değil; bu fiyatlarda daha iyi olduğunu düşündüğünüz kask varsa o da olabilir. Benim için en önemli iki şey buğulma ve konfor; ses çok önemli değil zaten çok yüksek hızlara çıkmıyorum(Hız sınırı ihlal etme gereği duymadım hiç). tabii kask 70 km/s hızda ıslık yapıyorsa o ayrı :) Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Not : en önemli iki şey buğulanma ve konfor dediysem; tabii ki güvenlik ciddi bir durum. kaskın kendi işini yapması gerektiğini standart olarak kabul ettiğinizi var sayıyorum :) yoksa napayım rahat yoğurt kovasını :)

cesur509
05 Ocak 2011, 10:48
Scorpion exo 400 'ü ben kullanmadım ama yorumlarını okudum. Kesinlikle buğu yapmadığını yazmışlardı ama sharp güvenlik testinden 3 yıldız almış. bir sitede fiyatı oldukça uygun 100 TL garaj ürünleri arasında olduğu için , yalnız bu ürünlerde arızalı çıktığı zaman değiştiriyolar , küçük geldi büyük geldi geri almıyorlar yani adresi :
http://www.motomaxonlineshop.com/main/scorpion_exo400_dmz_gri_kapali_kask-950-0-124.html

Lazer vertigo kaskı bilmiyorum onuda uygun satan tek yer 175 TL :
http://www.anesmotor.com/catinfo.asp?mrk=2&cid=2&typ=&brw=&offset=&src=&stock=&kactane=21

Redout
05 Ocak 2011, 17:11
Cevabın için sağol zaten istanbulda yaşıyorum kaskı da internetten sipariş vererek alma taraftarı değilim ikisine de giderek alıcam :D ama exonun kesinlikle buğu yapmadığını bende okudum acaba konforu nasıldır? kaskın konforlu olması güvenlik açısından önemli; rahatsız edince ya şurdan şuraya gidicem takmayayım demek gibi bir eğilimim olmasın. sonuçta kask ne kadar kaliteli olursa olsun kafanda takılı iken koruyan bir şey.

RamonRojo
05 Ocak 2011, 17:56
Ben motomaxa gitmiştim oradaki eleman garaj bölümünden yarıyarıya ucuza alırsın dedi ve korkarak internetten expo dmz modelini aldım.Kafamı mezuroyla ölçtüm.small gelmişti ama medium aldım.kask kafama tam oturdu.Çok hafif sıkıyor ama giydikçe düzelir diye düşünüyorum.Ben internetten almama rağmen sana maddiyatın iyiyse deneyerek almanı öneririm.Bu arada lazeri bilemem ama scorpion güzel kask.

Khutuck
05 Ocak 2011, 18:22
2.5 yıldır Lazer Vertigo kullanıyorum. 180'e kadar çok az rüzgar sesi alıyor, 230'a kadar rüzgar sesi tahammül edilebilir seviyede kalıyor. Kaskın aerodinamiği yeterli, yüksek hızlarda fazla bir sallanma yaratmıyor. 30km/sa hızın üstünde havalandırması yeterli, daha düşük hızlarda vizörü açma ihtiyacı hissediliyor. Siyah vizörüm de var, vizör değiştirmesi gayet kolay. Şu an MT'nin spınsorlarından biri, Anesmotor galiba, 175 TL'den satıyor. Ben 2.5 yıl önce kask+siyah camı 270TL'ye almıştım.

Özetle fiyatına göre çok çok iyi bir kask, Sharp'tan 4 veya 5 yıldız almıştı diye hatırlıyorum. Diğer kaskı bilmiyorum, hatta hiç duymadım. Şahsi tercihim lazer olurdu.

cakalaz
05 Ocak 2011, 20:04
İki kaska da sahibim. EXO 400 ; daha güven veriyor :)

motocycleboyreigns
05 Ocak 2011, 20:28
UVEX boss a da bakılabilir sanki...

cakalaz
05 Ocak 2011, 21:43
UVEX de denenebilir. bir dahaki sefere UVEX alacağım; sırf deneme amaclı :)

Slayerrr
05 Ocak 2011, 23:07
Scorpion exo 400 rahat, kesinlikle buğu yapmaz, güven veriyor. Artıçı kaskı olarak aldığım ve sadece kısa mesafede test ettiğim için rüzgar sesi konusunda kesin bir şey söyleyemem ama kullanan arkadaşım çok az ses aldığını söyledi. Eğer alacaksan kesinlikle ölçtüğünden bir beden büyük al.