PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni Türk Malı mı? Pumayı gördünüz mü

6PaTLaR
05 Ocak 2011, 00:02
Kanuninin Sitesinde:"Türkiye'de motosiklet sektörünün kuruluşuna öncülük eden firmalardan biri de Kuralkan'dır. Türkiye'deki ilk motosiklet üretim tesislerinden birini 1994 yılında İstanbul Dudullu' da kuran Kuralkan gurubu, bu tesislerde % 100 Türk mühendis ve işçilerinin emeğiyle yüz binlerce motosiklet üretimini ve beş kıtaya ihracatını gerçekleştirdi....sektörünün en büyük Türk motosiklet fabrikası olma özelliği taşıyor."Diyor.

Osbourne
05 Ocak 2011, 00:04
E herhalde mühendis ve işçileri yüzde yüz Türk olacak. (Aflarınıza sığınarak etnik kimlikleri göz ardı ediyorum şuan)
Çin'den adam getirecek hali yok..

Laf oyunundan ibaret bir cümle :wiinkk:

6PaTLaR
05 Ocak 2011, 00:21
Malzemelerden Çinden Gelip BUrada Toplanıp Buradan da Baika Ülkeye Gönderilince Bu Marka Türk Markası mı Oluyor? Olmuyor.

motorcu48
05 Ocak 2011, 00:22
yersen :d %50 Lİ BİLE TÜRK DEĞİL ha montajı türktür ona bişi diyemem

motorhocası
05 Ocak 2011, 00:30
Mühendislik olayına da katılıyorum motor parçaları üretilmiştir Seyhan,Mz251,301 vs.

Haksızlık yapmayalım Kanuni'nin motosikletin yaygınlaşmasına vs. katkısı yatsınamaz.

Blacklove16
05 Ocak 2011, 00:45
İsim Kanuni..Tam bir Türk ismi.. Eeee modellere gelelim.breton,chetah,bobcat,popcorn,hussar,racer. ...Yabancııııı :)

TutkuluAcemi
05 Ocak 2011, 00:56
Bizimkiler orada sadece amele.

@''Blacklove16'' katılıyorum.

mterayes26
05 Ocak 2011, 00:59
3.600 civarı fiyatı var , honda cbf 150 4100 tl , hangisi ?

Khutuck
05 Ocak 2011, 11:03
Mühendislik olayına da katılıyorum motor parçaları üretilmiştir Seyhan,Mz251,301 vs.

Haksızlık yapmayalım Kanuni'nin motosikletin yaygınlaşmasına vs. katkısı yatsınamaz.

Değil ama öyle :)

MZ251 ve 301 Doğu Alman MZ Motorrad- und Zweiradwerk firmasının tasarımlarıdır. Kanuni 1993 yılında bu firmadan MZ251 serisinin üretim haklarını almıştır, yani lisansla üretim yapmıştır. Tıpkı Fiat Regata'dan devşirilen Tofaş Şahin gibi.

fat280
05 Ocak 2011, 11:15
http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp

slm arkadaşlar puma modeli baya güzel ama jianshe ye yaptırıyorlar yani türk malı değil kaliteli olduğu belli js 150-3 modelinin aynısı arkadaşlar jianshe çinde çok önemli ve büyük bir kuruluş ve yamaha ybr yi çinde üreten şirket yani motorlarına bakarsanız görürsünüz 125 liklerin genelinde ybr motoru var

htmetin
05 Ocak 2011, 11:52
Montaj yapılan bir fabrikada mühendise ne hacet? Usta kalfa çırak üçlüsü ile harikalar yaratılabilir montaj aşamasında:)

motorhocası
05 Ocak 2011, 14:28
Değil ama öyle :)

MZ251 ve 301 Doğu Alman MZ Motorrad- und Zweiradwerk firmasının tasarımlarıdır. Kanuni 1993 yılında bu firmadan MZ251 serisinin üretim haklarını almıştır, yani lisansla üretim yapmıştır. Tıpkı Fiat Regata'dan devşirilen Tofaş Şahin gibi.

Ben de onu dedim mühendislik deyince,çinlinin mühendisleri kadar bizim de mühendislerimiz başarılıdır.:)

davutyuksel
05 Ocak 2011, 15:18
Yapılan tamamen yanlış bir pazarlama taktiğinden ibaret, bilgi çağında yaşadığımız düşünülürse bugün hemen hemen herkes Kanuni markasının Çin den parçaları ithal edip burada montajladığını bilir. Böylesine ucuz bir pazarlama yöntemini seçen bir şirketin üretim ve satış sonrası hizmetlerini düşünmek bile istemiyorum doğrusu.

Seko
05 Ocak 2011, 15:23
Tasarımın olmadığı yerde gerçek mühendilikten söz edemezsiniz. Ancak Kanuni motosikletlere kendi istediği doğrultuda iyileştirmeler yaptırıyorsa orada mühendislik yaklaşımı olabilir.

absolit
05 Ocak 2011, 15:36
Kanuni bobcat+puma Çin malı değildir arkadaşlar. Bizzat araştırdım;) fiyatları ondan uçuk biraz..

fat280
05 Ocak 2011, 16:06
Kanuni bobcat+puma Çin malı değildir arkadaşlar. Bizzat araştırdım;) fiyatları ondan uçuk biraz..

çin malı kardeş puma bak bu sitede js 150-3 modeli dedim size ama bakan yok galiba

serimotorcu
05 Ocak 2011, 19:40
Her ne kadar sevmesem de kanuni ye şuan çamur atamam. Neden mi ?
Sola bak :cherry:

enes_007
05 Ocak 2011, 19:50

slm arkadaşlar puma modeli baya güzel ama jianshe ye yaptırıyorlar yani türk malı değil kaliteli olduğu belli js 150-3 modelinin aynısı arkadaşlar jianshe çinde çok önemli ve büyük bir kuruluş ve yamaha ybr yi çinde üreten şirket yani motorlarına bakarsanız görürsünüz 125 liklerin genelinde ybr motoru var

katılıyorum.. jianshe yamaha ybr ve crypton u üreten fabrikadır balansör sistemi bütün motorlarında vardır zaten jianshe motorlarda
BALANCED ENGINE yazıyor

Seko
05 Ocak 2011, 20:15
Kanuni sitesinde maksimum tork değerini vermemiş ama Jianshe sitesinde 13.6 Nm gibi bir değer verilmiş ki gerçekten yüksek bir tork. Umarım Kanuni'nin modeli de bu torku veriyordur. Umarım diyorum çünkü Kanuni modelinin güç değeri Çin sitesindeki modelden daha düşük (10.2 KW yani yaklaşık 13,8 BG'ye karşılık 11,56 BG).

motoco
06 Ocak 2011, 12:08
Çok güzel motorlar gelmeye başladı. Cbf-150 de devir saati bile yok ama Yuki Paşa'da var. Benzin göstergesi, telefon gelince uyaran sistem var. :)

bolcadarbe
22 Haziran 2012, 05:15
ben anlamam çinmi türkmü aynı ccdeki japonları tokatlıyorum acımıyorum gözlerini yaşlarına bile bakmıyorum yamha honda ne ayakya niye vereyim o parayı sağlamlıksa sağlam uzun yolsa onuda yapıyorum parçaysa bol ucuz neyin peşindesiniz türk milletim benim marka takınsı yüznden hep aldanır