PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis farlarını xenon'a çevirmek istiyorum.

osmanba
03 Ocak 2011, 17:18
Motosikletim avatarda görünen Honda Şhadow VCT 750 C 4 Normal farı zaten uzun kısa xenon. Sis farlarını ayrı bir kumanda anahtarı ile çalışacak şekilde uygulama yapmak niyetindeyim. xenonların yaklaşık sigara paketi büyüklüğünde elektronik beyini var.
Bunun kaplayacağı yeri göz önüne alarak;
a- ) Sağ-sol farı kumanda edecek tek bir beyin (yerden kazanmak için) uzun kısa hüzmeli ( tek devre de olabilir) piyasada bulunabilir mi ?
b- ) Motosiklet aküsü çift xenon farı çekebilir mi ?

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. Ayrıca hobi atölyem bayağı zengin alet edevatlarla donatılmış durumda.Sistemin motosiklet üzenine yerleştirilmesi ve tesisatın döşenmesi konusunda sıkıntım yok.
Bilgileriniz için teşekkürler.

zeda3000
03 Ocak 2011, 18:10
LED sis lambasini hic dusundunuzmu?

Xenon kadar parlak bir isiga sahip ve onun ceyregi kadar enerji tuketen basit bir sistem.

osmanba
04 Ocak 2011, 11:18
LED sis lambasini hic dusundunuzmu?

Xenon kadar parlak bir isiga sahip ve onun ceyregi kadar enerji tuketen basit bir sistem.

Led sis lambaları hakkında hiç bilgim yok. Detayları hakkında ve nereden bulabileceğim konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

patron_58
04 Ocak 2011, 12:33
Evet led ampüllerden bende takmak istiyorum sislere ,forumda yokmu acaba satan?

feryth
13 Ocak 2011, 21:49
Osman abicim ben krom kaplama sis farı yok sanıyordum ama linkte verdiğim kişi krom kaplama sis farı da satıyormuş. Bir bak istersen;
http://www.a2teker.com/showthread.php?t=7049